Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Mégis mit vársz?
A kormány mostanság kötelezte el magát az angol nyelv taníttatásának háttérbe szorítása mellett.. :U

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Szerintem a gyoriek inkabb szlovakul tanulnak, miota itt koltik az eurot.

Thunderzolee kit erdekel a kormany? Aki nyelvet akar tanulni az tud is.

(#3) Thunderzolee válasza Lauda (#2) üzenetére

"kit erdekel a kormany? Aki nyelvet akar tanulni az tud is."

Na de ha általános iskolában nem engednek angolul tanulni, és ráerőltetnek valami mást a diákokra, aminek esetleg még az ABC-je se latin betűkből áll, akkor előfordulhat, h megint generációk nőnek fel nyelvtanulás nélkül. (emlékszünk még a kötelező oroszra)

Logikus, h aki akar, az eljárhat nyelvtanárhoz, de erre a lakosság nagy részének se pénze nem lesz, (se ideje, se motivációja).

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#4) Lauda válasza Thunderzolee (#3) üzenetére


Lauda
félisten

Az altalonos iskolai nyelvtanulas mondjuk kozelit a nullahoz, meg amugy se hinnem , hogy ez dontene el valakinek a sorsat. ;)

(#5) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

... és akkor ez még csak a barátnő volt. képzeld el ezt rokonokkal, akik nem értik egymás nyelvét. mint pl 86 éves nagyanyám és anyám férje.

anyám ennek örömére nekiállt frissíteni az angolját amikor hugom beszerzett egy angol pasit.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6) Thunderzolee válasza Lauda (#4) üzenetére

4 évig tanultam oroszt. Pontosabban nem tanultam, eleve utáltam, stb.

7.-ben, 8.-ban volt fakultáció, de ott én sztechnikára jelentkeztem, de volt lehetőség angolt tanulni amolyan különórákon.
Imádtam, és végig ötös voltam belőle.

Eközben németre is jártam az akkori Úttörőházba hát már nem emlékszem, hatodiktól, vagy hetediktől nyolcadikig (2 vagy 3 évet). Nem szerettem, nem is érdekelt, végülis osztályoztak belőle, hármas-négyes voltam.

Utána gimnáziumban angol és német volt a kötelező két nyelv, a némettel szenvedtem, de az angollal semmi bajom nem volt.

Ha eleve orosz helyett angolt tanulhattam volna, annak sokkal több hasznát vettem volna későbbi életem során, és nem a szabadidőm ment volna el nyelvtanulásra.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7) Avicularia


Avicularia
veterán

Na meg az is segítene a nyelvtudásnak,ha az lenne otthon is mint itt svédben,hogy nincs szinkron,csak felirat.
Vagy megtanulsz angolul vagy életed végéig olvasnod kell a filmeket.

(#8) Avicularia


Avicularia
veterán

Sőt mondok viccesebbet. Együtt élek egy 6 és 14 éves gyerekkel és legtöbbször halvány lila gőzöm sincs hogy mit beszélnek :D

(#9) niyabinghi válasza Thunderzolee (#3) üzenetére


niyabinghi
tag

Amikor először olvastam erről a tervről, kicsit felhúztam magam, de aztán rájöttem, hogy kivitelezhetetlen. Az ember manapság mindenhol találkozik az angol nyelvvel, kikerülhetetlen. Ha meg valamelyik suli azt mondja, hogy mostantól nem angolt, hanem latint fogunk tanítani első idegen nyelvként, elég kevés szülő viszi majd oda a kölkét, amiből az következik, hogy nem a suli válogatja ki a legjobb képességű gyerekeket, hanem hozott anyagból lesz kénytelen dolgozni, így egy pillanat alatt bukik el a dolog.
Olvastam azt is, hogy mindezt azért szeretnék, mert angolul viszonylag hamar, kevés tanulás után kezd el beszélni az ember (ez igaz), amitől a gyereknek sikerélménye lesz és azt hiszi, nyelvet tanulni könnyű. Ezt akarják kivédeni. Szerintem meg pont az a lényeg, hogy minél több pozitív élménye legyen az embernek nyelvtanulás közben, mert sokkal jobb úgy tanulni, hogy még élvezem is, mint úgy, hogy nem érdekel, utálom.

(#10) Thunderzolee válasza niyabinghi (#9) üzenetére

Ugyanez a véleményem nekem is. :K

Ráadásul az nem is baj, ha nem tanul meg az átlagember tökéletesen angolul, elég ha egy külföldit útba tud igazítani, ehhez meg elég az általános iskolai képzés is.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11) keIdor válasza Lauda (#4) üzenetére


keIdor
titán

Közép iskolai is. A mai diákok 2 mondatot nem tudnak elmondani angolul. Ha sikerül is kinyögni valamit, teli van hibával. Leírni se tudnák rendesen.
Hova a fenébe tart ez az ország? A süllyesztőbe?

Avicularia: Az nem csak Svédországban van így. Pl. asszem a lengyelek se szinkronizálnak, de a horvátok se.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12) Lauda válasza Thunderzolee (#6) üzenetére


Lauda
félisten

Abban teljesen igazad van, hogy ad egy alapot az embernek. ;) En is oroszt tanultam, illetve nem tanultam, mert hanyingerem volt az egesztol. Akiknek a gyerekei igy az ismerosi korbol mentek kozepsuliba, majdnem mind azt mondta, hogy szinte a nullarol kellett kezdeniuk, annyira semmit nem ert amit altalanosban tanultak. De mondjuk azt en se ertem igazibol, hogy most mire akarnak kilikadni. :F

Keldor papa Na akkor meg is erkeztunk. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) keIdor válasza Thunderzolee (#10) üzenetére


keIdor
titán

"Ráadásul az nem is baj, ha nem tanul meg az átlagember tökéletesen angolul, elég ha egy külföldit útba tud igazítani, ehhez meg elég az általános iskolai képzés is."

Az se menne. Mi poénból néhány éve megcsináltuk Budapesten, hogy holland turistának adtuk ki magunkat és angolul megállítottunk embereket, hogy kéne segítség, merre van X meg Y. 10-ből 7 makogott csak valamit, nem is értették mit akarunk. Abból a 7-ből meg 1 volt kb. az, aki tudott angolul rendesen. :U

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14) proci985 válasza niyabinghi (#9) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egyébként latint a Czuczorban (látom győri vagy) elég sokan választottak, bár ez annak is volt betudható, hogy német/angol mellé másodiknak német/angol nem volt választható. na így lett nekem az angol a harmadik. a francia meg sajnos sokra tényleg nem használható.

Győrben mondjuk az is érdekes hogy hiába van a nyugati határon, ott is képzik át magukat a tanárok németről angolra. azon pl eléggé meglepődtem, amikor Békési váltott.

a sikerélmény jó dolog. ez persze akkor, ha alapvetően lexikális, passzív tudás a cél, akkor nem érdekes, de a nyelvet az ember nem azért tanulja, hogy felmondja mind a 18/24 igeidőt, de egy pohár vizet már ne tudjon kérni.

ragadás mondjuk igaz, nekem évekig fent volt a gép tetején az angol-magyar. az úgy kezdődött, hogy a tie fighterben szétlőttem valamit, aztán mission failed lett... na onnantól úgy döntöttem egyszerűbb szótárazni, mint trial-and-errorral kitalálni, hogy mégis mi a fene van.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15) keIdor válasza proci985 (#14) üzenetére


keIdor
titán

Hát sajnos nem sok mindenre lehet használni, de én mégis harmadik nyelvként a franciát tanulnám az angol és német után. Egyszerűen csak. Utána olasz, spanyol a többi nem annyira érdekelne már. Orosz felejtős, soha nem költöznék keletre, még ha beindul a gazdaság egyszer akkor sem. Távol kelet megint felejtős. Oda nem bírnék beilleszkedni, meg a nyelv is egy káosz számomra. Sok munka örült, nem normálisak. Tudom, mivel koreai cégnél dolgozom. Nem európainak való az a morál, hála isten csak ők ilyenek.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16) Syl válasza Lauda (#12) üzenetére


Syl
nagyúr

A lányom anno óvodában kezdte az angolt, meg is van az eredménye - jobban beszél angolul, mint én szerbül (holott az a második anyanyelvem).
Gimiben spanyolt tanult (többször volt Spanyolországban is), most az egyetemen második nyelvnek az oroszt viszi. De már azon filózik, hogy tanulna egy kis németet vagy franciát is.
Eszem megáll milyen jól és könnyen megy neki a nyelvtanulás!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17) proci985 válasza keIdor (#15) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

persze, érdekességnek jó. nekem német angol francia spanyol svéd volt az időrendi sorrend, szóval egyre jár az agyunk.

franciának nekem kb annyi előnye volt, hogy
1.: nálunk insider joke barátokkal
2.: francia művészfilmeknél kevesebbet kell olvasnom.
spanyolnál ez kevesebb, bár Almodovárnál van valamennyi előnye. spanyolt egyébként tényleg elég gyorsan ment tanulni a francia után, pedig azt se tudtam sose normálisan.

németet használtam, angol és svéd meg jelenleg van napi használatban. angol ereje egyébként itt látszik, és ez az, ami miatt szerintem létfontosságú.

oroszon én gondolkodtam anno, érdekességnek jó lenne, ugyanakkor keletre nem költöznék.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18) Lauda válasza Syl (#16) üzenetére


Lauda
félisten

Gondolom azert, mert idegen nyelvu ovodaba jart, a kettot ne hasonlitsd ossze.

(#19) akom


akom
senior tag

Sokan erőltetik, az angol, német nyelveket...
Héberül kell tanulni. ;]

(#20) Syl válasza Lauda (#18) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem, csak volt lehetőség angol órákra befizetni és mi éltünk vele.
Meg persze számítógép mellett nőtt fel.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#21) Lauda válasza Syl (#20) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor tenyleg nagyon ugyes!

(#22) keIdor válasza akom (#19) üzenetére


keIdor
titán

Persze. :DDD

proci985: Szép, hogy ennyi nyelven tudsz. :R Ritka! Le a kalappal. :R

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#23) niyabinghi válasza keIdor (#11) üzenetére


niyabinghi
tag

Szerintem ez tanárfüggő is. Elképednél, ha tudnád, a mai nyelvtanárok hány százalékának van lehetősége eljutni az adott országba gyakorolni. Nem, nem a tanítást. Az élő beszédet. Ezek után meg százéves, sosem használt szerkezetekkel, kifejezésekkel gyilkolják a gyerekeket. Mindezt borzasztó, messziről ordító magyaros kiejtéssel. A legnagyobb baj szerintem az, hogy itthon még mindig a könyvet akarják megtanítani, nem az élő nyelvet. Sok diákommal vért izzadok, hogy a rosszul megtanult dolgokat sikerüljön kijavítani, egyáltalán elérni, hogy meg merjen szólalni, mert eddig csak fikázta, de nem tanította a kollega. Aztán van olyan is, akivel öröm dolgozni. A nyelvvizsgák többsége sem arról szól, hogy nézzük meg, mint tud a vizsgázó, hanem inkább magoltat. A kezdőimnek mindig első órán megtanítom, hogyan kell egy pohár vizet kérni, így legalább szomjan nem halnak és ezzel már nem piszkálhatja őket senki. :) Én pl. franciául nem tudok, nem is teszik, nem hiszem, hogy egyszer nekiállnék. az angolt általánosban kezdtem, nekünk már nem volt orosz, csak az osztály egyik felének egy évig, akik nem jutottak be angolra. Gimiben jött a német, az olasz ragadt picit, egyetemen meg a spanyol, de közben már tanultam a hébert. Szóval nehezen adnának el anélkül, hogy tudnék róla. :D Persze amit nem használok, halványul is, de hamar vissza lehet hozni. Mondjuk valami szláv nyelvet nem lenne hülyeség még megtanulni.
proci985: A Kazinczyban is volt latin egy időben, szerintem ma is lehet választani. Első nyelvnek persze nem. A németek is angolul tárgyalnak, elég egy külföldi a társaságban és már váltanak is át németről. Ez azért jó, mert egyiknek sem anyanyelve az angol, így nincs az, hogy valamelyik nekiáll hadarni.
akom: Nem hülyeség. Nem nehéz nyelv. Ráadásul a nyelvvel jó esetben kis kultúra is ragad az emberre, ami sosem árt.
Syl: az utóbbi meg a nyelvérzék segített szerintem. Az ovis nyelvóráknak én nem sok értelmét látom, ott max a színeket, állatokat tanulják meg és egy-két dalt (amiről sokszor nem tudják magyarul elmondani, hogy mi az), de attól még nem beszélnek. Valami megmarad, persze, de nem ér annyit, mint amennyire a szülők próbálják beállítani, amikor a játszótéren eldicsekednek vele. Akkor van értelme az ovis idegennyelv-oktatásnak, ha legalább az egyik óvónő nem beszél magyarul és a gyereknek muszáj vele kommunikálni valahogy. Ettől függetlenül tényleg ügyes a lányod! Ha könnyen tanul nyelveket, hajrá, ez hasznos és jó dolog!

(#24) vans? válasza niyabinghi (#23) üzenetére


vans?
őstag

Igen, ma is lehet latint tanulni a Kazinczyban. :)

hábm bábm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.