Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Mia sz@r az a Fyah haffi bun?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2) niyabinghi válasza Dluinet (#1) üzenetére


niyabinghi
tag

fyah = fire
haffi = have/has to
bun = burn

Keress rá a Jamaican (esetleg Rasta) Patois/Patwa szavakra. Kiindulásnak mondjuk itt. Esetleg Youtube ha zene is érdekel.

(#3) Dluinet válasza niyabinghi (#2) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A cikkedhez:
Imádom, hogy most mindenki szereti használni a vegyes-tüzelésű kazánját. Égetnek mindent, a fűstől meg meg lehet fulladni. Ezért nem értettem soha, amikor azt mondják, hogy mennyivel jobb itt meg ott a levegő, mint a városban.
Ahogy megyek el a házak mellet, érzem mivel fűtenek, szén a jellegzetes szag, bútorlap a műanyagos érzés (dioxin meg smafu, nem is értem mért annyi a rákos beteg), rohadt fának égetve is rohadt fa szaga van, stb...

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4) niyabinghi válasza Dluinet (#3) üzenetére


niyabinghi
tag

Csak azt nem értem, hogy ezek a pirománok nem érzik a füstszagot? Vagy "az jójaz, tartósít" alapon még szélirányba is állnak?

(#5) Dluinet válasza niyabinghi (#4) üzenetére


Dluinet
nagyúr

(#6) niyabinghi válasza Dluinet (#5) üzenetére


niyabinghi
tag

Örülnek hát, mert ők úgyis jobban tudják. Egyik diákom mesélte 1-2 éve, hogy amikor kiköltöztek egy szintén Győr melletti faluba, két kisgyerekkel (egyik asztmás) súlyosbítva, nem is értette, mi az az állandó füstszag. Aztán amikor a szomszédai is egyre gyakrabban égettek ezt-azt a kertben és a normálisan szólásra az volt a válasz, hogy hát ezt így szoktuk, az önkormányzathoz fordult. Ott az volt a válasz, hogy nem tudnak minden bejelentésre kiküldeni valakit, meg amúgy is, szokjon hozzá, hogy egy falun erősebb szagok vannak, jónapot. Itt azért jobb a helyzet, meg nem is zombik a szomszédok, mert ez új rész, nincsenek őslakos pirózók, de mégis érezni, hogy valaki megint éget valamit. A szemétszállításért fizetni kell, így inkább elegetik. Most elképzelem, hogy Győrben a belvárosi lakás udvarán valamelyik szomszéd nekiállna égetni. Szerintem 5 perc után vinnék el bilincsben, hozzáteszem, jogosan.
Annak meg, aki kandallóba szeméttel gyújt be, gratulálok. Annak is, aki miatt ezt egyáltalán fel kell tüntetni a csomagoláson. Tipikus "a mikró nem alkalmas kismacska szárítására" célcsoport.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.