Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) niti


niti
aktív tag

Na és akkor gondolom, ti is dolgoztok valahol.
Nálatok milyen agyament dolgok szoktak történni?

(#2) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Számtechboltos vagyok. Én azt bírom amikor bejönnek nyomtatópatront venni:
- HP nyomtatóba szeretnék patront!
- És konkrétan melyik típusba?
- Most mondtam; HP-be!!
- :W
- A patron számát esetleg tudja?
- Nem.

vagy amikor orsót kérnek (mellettünk van egy horgászbolt és nem mindenkinek sikerül felfognia még akkor sem amikor sorban áll, hogy rossz helyre jött be :N )

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Én még iskolába járok. :D
Írjak a tanáraimról? :U

Mindenesetre az emberek nem szeretnek gondolkodni, ezt tudjuk...sokkal egyszerűbb hülyének lenni.

(#4) Csemike


Csemike
csendes tag

Hát, azzal a kérdéssel, hogy 5,5-ös, vagy 8,8-as minőségű csavar kell, nem tudnék én sem mit kezdeni. :)) Legfeljebb elmondanám, hogy téglaházban lakom, és a fürdőszobapolcot szeretném felszerelni a falra, de mivel nincs férfi a háznál, ezért kénytelen vagyok egyedül megoldani a dolgot. :F
De rám ez nem vonatkozik, mert apám mindent megcsinál otthon. :)

Én szocmunkásként dolgozom, s egy alkalommal egy terhes anyuka lett a kliensem, aki erősen dohányzott. Mondtam neki, hogy csak keveset cigizzen, hiszen itt a baba. Erre értetlen fejjel körülnézzet: "Hol?" Isten ne vegye bűnömül, de fogtam a fejem kínomban, és majdnem elröhögtem magam.
Mindegy, mifelénk az ilyesmi nem ritka, a klienskör nem éppen az agyoniskolázott rétegből kerül ki. :)

(#5) bandus válasza Csemike (#4) üzenetére


bandus
veterán

ja, szintén :K sose hallottam róla, hogy egy csavarnak minősége lenne :D van ennek mértékegysége is?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6) tkazmer válasza bandus (#5) üzenetére


tkazmer
addikt

hát ilyen 5.6-os vagy 8.8-as vagy akármilyen értékekkel én se nagyon tudnék mit kezdeni...
de ha megkérdezik, hogy milyen minősége legyen, az biztos, hogy azt mondanám, hogy a legjobbat kérem:) abból baj nem lehet...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#7) cyanide

5.6: 5x100 MPa szakítószilárdság és ennek 6x10%-a a folyáshatár. És így tovább.

Amúgy pont kéne pár csavar. Majd boldogítok pár kedves eladót :)

[ Szerkesztve ]

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#8) golyani válasza cyanide (#7) üzenetére


golyani
addikt

jó de akinek nincs műszaki végzettsége vagy nem ilyen téren mozog az nem fogja tudni.

(#9) #72042496 válasza tkazmer (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Faboryban én is a legjobbat kértem, aztán mikor ötszámjegyű összeget számláztak a 20-30 csavarért, akkor elgondolkodtam rajta, hogy lehet, ezt mégsem kellett volna.

(#10) Thunderzolee

Niti, köszi a cikket, jót derültem rajt így este! :C

Anyagismereten én is tanultam mindezt, de már egy kukkot sem tudnék belőle. Még jó, h csavarért ritkán kell mennem. Mondjuk én azt szeretem a legjobban, ha odamehetek a dobozokhoz, és ránézésre magam választhatom ki a nekem kellő csavarokat.
A pozdorjacsavart imádom a legjobban válogatni, abból rengeteg féle van, és némelyik alig különbözik a másiktól. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11) tkazmer válasza #72042496 (#9) üzenetére


tkazmer
addikt

hát lehet, nem tudom, más esetekben ez eddig bevált, lehet, hogy itt annyira nem válna be:)
bár az igazat megvallva praktikeren, brico store-on és hasonlókon kívül még más helyen nem vettem csavart...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#12) niti válasza tkazmer (#11) üzenetére


niti
aktív tag

Huhh... A Praktikerben nagyon drága a csavar. Ott csak végszükség esetén vegyél! Van, ami tízszeres áron van hozzánk képest.
Többieknek (elnézést, hogy így ömlesztve válaszolok, de most mobilról írok): a Fabory a legdrágább nagyker, ott szintén csak ha minden kötél szakad. Mi is csak elvétve rendelünk tőlük.
A szakítószilárdságot meg nem is kell mindenkinek tudni, ezzel nincs az égvilágon semmi probléma. De azért mégis meg szoktam kérdezni, mert sokan viszont tudják, és így a legegyszerűbb. Hogyha nem tudja hova tenni, akkor jön a "mennyire kell, hogy erős legyen" kérdés. :)
Csemike: én is a szociális szférában tanultam, és sok helyen voltunk gyakszin. Eléggé kiábrándultam, nekem nem menne ez a meló. Elismerésem :)

[ Szerkesztve ]

(#13) Dany007 válasza golyani (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Az szépen megmondja, hogy tégla, vagy betonfalazatba lesz a csavar, és az eladó már segít... De amíg valaki azt mondja, hogy csempéből áll a fal... Addíg csak a fejfogás meg a szörnyülködés megy.

(#14) Dany007


Dany007
veterán

Kicsit hosszabban. Szal ha már valaki elmegy csavart venni, akkor az nem kedvtelésből van általában. Nem olyan, hogy hopp megkívántam egy fagyit aztán veszek egyet.
Vszínű, hogy előre megfontolt a szándék, van egy célja vele. Ergo akkor már illő lenne végiggondolni, hogy mit is akarok csinálni, és hogy, mi kell hozzá stb...

Meg tudni kell különbséget tenni az eladó és szakeladó között. V.színű, hogy a Lidülben vett (isten ments) DvD író elérési idejéről nem a pénztáros csajt fogom kérdezni :)
Bár Media Markt-os szakeladóknak sincs hozzá sok közük de nemérdekes.

De jelen esetben az eladó még próbált is segíteni, de aki a : "miből van a fal?" kérdésre azt válaszolja, hogy csempéből... azzal nem lehet mit kezdeni. Vagy félreértés, vagy az illető iq-ja a padlót verdesi...

(#15) #72042496 válasza tkazmer (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért az is hozzá tartozik, hogy említett helyeken ha valami többszáz forintba kerül, akkor nem mondják azt, hogy maximum egy huszas darabonként. Csodálkoztak is, mikor a végén megmondtam, hogy ennyiért nem kell. Nem ez volt az első hasonló húzásuk. :(

Működik egy sarokra tőlem egy kis barkácsbolt. Nincs nagy választék, de ami ahhoz kell, hogy egy képet, vagy polcot a falra tegyek, azt megkapom. Átszoktam oda.

[ Szerkesztve ]

(#17) tkazmer válasza niti (#12) üzenetére


tkazmer
addikt

hmm, és ti merre vagytok?
igazából ez a legfőbb probléma, hogy a praktikert és társait tudom hol van, illetve tudom, hogy van rengeteg féle csavar, így tudom, hogy biztosan kapok is megfelelőt.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#18) dabadab válasza tkazmer (#17) üzenetére


dabadab
titán

Pedig erdemes megismerkedned lakohelyed boltjaival, mert a Praktiker/BauMax/Obi boltok hatarozottan dragak es a valasztekuk is hagy maga utan kivannivalot, foleg, ha az ember minosegi holmikat akar venni, az egyetlen elonyuk a nyitvatartas.

DRM is theft

(#19) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Meg mondjuk a boltosoknak sincs kedve magyarázni, egyszerűbb egyből hülyének nézni az embert. Azért mindennek két oldala van..

(#20) niti válasza Jhonny06 (#19) üzenetére


niti
aktív tag

Én elmagyarázok, ami tudok, tök segítőkész vagyok. Pont ezt írtam. És nem is nézek hülyének senkit, de itt az extrém esetekről volt szó, amikor a delikvens nem hajlandó használni a fejét.

(#21) PazsitZ


PazsitZ
addikt

-Csavar milyen hosszú legyen bele?
- Ami jó a tiplihez

Igen, ezt én is ismerem. Annyira tipikus :DDD

- http://pazsitz.hu -

(#22) niti válasza tkazmer (#17) üzenetére


niti
aktív tag

Kecskeméten vagyunk...
Másik ilyen kis üzletben még nem voltam, de magunkból kiindulva a többi boltban is bőven megtalálod az áruházak választékát :K

(#23) Dany007 válasza niti (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Hadd tegyek fel én is hülye kérdést? :D
Ha már csavart árultok hozzá nem árultok véletlenül csavarhúzót is? Nekem imbusz kéne...
Tudom, menjek az obiba, de egyrészt nem kell gagyi obis cucc, másrészt nekem 1,0 + 1,5 + 2,0 mm -es imbuszok kellenének...

Gondoltam hátha.... :)

(#24) mephi666


mephi666
nagyúr

hát mi vastelepen vagyunk és szerencsére a vevők általában tudják, hogy pontosan mit is akarnak... :) 1-2 hülye jelenet volt csak 2.5év alatt... 3 munkatárs 1-2évig járt ilyen cég által finanszírozott angol tanfolyamra és egyszer zárás előtt 2perccel beesett valami angol fickó, aki persze hozzám jött oda azonnal és elkezdett magyarázni... 4évig tanultam angolt... '97-2001-ig... eltelt azóta már bő 8év... többiek csak bámultak, de egy büdös szót nem szóltak... nézek rájuk, hogy nyögjenek már valamit, de semmi... fickó magyaráz (persze pluszban még valami jó erős akcentussal), én meg próbáljam kitalálni, mit akar... volt nála valami újság, amiben mutogatott valami istenverte szerkezetet, ami gőzöm nincs, hogy mi volt, de ránézésre rézből készült... ezután sikerült vele megértetnem pár perc alatt, hogy "only steel-t árulunk..." és ment isten hírével :)

de voltam baumaxxban is pár hónapot árufeltöltőként... itt is voltak érdekes helyzetek... de főleg hülye/értetlen/bunkó vevők... pl festékosztályon pakolásztam és odajött valami bunkó, hogy "merre van a locsolócső?" mondom: "pontosan nem tudom, de a kertosztályon kellene megkérdezni... mutattam is, hogy merre próbálja" erre felháborodottan: "hát akkor még is ki a fene tudja, ha nem maga?" :W másik hasonló, de az inkább vicces volt: kisebbségi család megtalált a laminált padlós sor legvégén... úgy, hogy végigsétáltak a soron, ahol kb 20m hosszan csak laminált padló volt kirakva mindkét oldalon... :) aztán megkérdezték, hogy merre találják a laminált padlót? :))

egyébként szintén kecskeméti lévén, melyik városrészben van a csavarboltotok? ha szükség lesz rá, megyünk boldogítani ;)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#25) niti válasza Dany007 (#23) üzenetére


niti
aktív tag

Imbuszkulcsot is árulunk, de kettes a legkisebb. Meg készletben van 1.5-es is. De hogy 1-es? Max rendelésre :) Nehogy az Obiba menj ilyesmiért!
Mephi: az ex- Jet, most Lukoil benzinkút mögött vagyunk. A Csongrádi utca végén. :)

(#26) Dany007 válasza niti (#25) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm! :) Készletben a 1,5-es mennyiért van? És ilyen csavarhúzó forma? Tehát nem "L" alak?

Itt van egy. Ez egy 1,0 és 1,5 es pár. Viszont ez HongKongból jönne, és sajna többe kerül a postaköltség, mint maga a cucc.

Végülis egy jó 1,5-es és 2,0-es mindenképpen kéne. Na majd meglátjuk. Köszönöm a tájékoztatást! :)

(#27) niti válasza Dany007 (#26) üzenetére


niti
aktív tag

Megnéztem, és találtam 1.5-est is. :) de csak L alakú van. Az nem jó? 250 a 1.5-es, és 350 a 2.5-es.

(#28) eastsider válasza mephi666 (#24) üzenetére


eastsider
nagyúr

én tecskóban vagyok most nyáron árufeltöltő. hát megtalál az összes retardált idióta, alkoholista, buzi (komolyan, votl iylen is), c***ny .....
90%-ban non foodos cuccokat kérdeznek, amikről még nem is hallottam, soha nem voltam nonfoodon, meg ilyenek, hogy só meg mittomén, sör...
de az a gáz, h lévén csak diákmunkán vagyok(mégszép) annyira nem ismerem, hogy mi hol van... nagyrészt elhajtom őket, de néha jó napom van, s elkalauzulom őket... de mindig olyna dolgokat kérdeznek, amik totál nem ott vannak ahol én dolgozom

[ Szerkesztve ]

(#29) Dany007 válasza niti (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Az elég óccsó :) Amiket én láttam ott 3000 től indult 2 db... Meg ezer körül 1.... : )
Azért kéne csavarhúzó forma, hogy egyszerűbb és gyorsabb legyen. Egy hosszabb csavarnál, ahol az ember alig fér el, elég nehéz tekergetni... :) és engem nagyon idegesít.

De azért köszönöm!!! :R

@ eastsider : ezért gáz, hogy nincs rádírva, hogy melyik területen dolgozol :)

[ Szerkesztve ]

(#30) biker


biker
nagyúr

Milyen minőségű?
nem tudom, krómozott(vagy fekete) :)

mondjuk az, hogy a 10.8-as vagy az 5.6-os a jó, ez hülyeség.
attól függ, mire? lehet épp a kemény,rideg csavar a rossz megoldás, és a lágy a jó.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#31) eastsider válasza Dany007 (#29) üzenetére


eastsider
nagyúr

én füredi tiboros pólóban szeretném nyomni

(#32) niti válasza biker (#30) üzenetére


niti
aktív tag

Hát ja. Autószerelők inkább viszik a picit puhábbat, mert az csak hajlik, míg a keményebb, ha már ott tartunk, rögtön törik.
Dany007.: sajnos csak ilyenünk van, de legalább nem valami vacak. A készlete meg 4750 Ft. ;)

[ Szerkesztve ]

(#33) biker válasza niti (#32) üzenetére


biker
nagyúr

még így is negatív...
pl alu testhez elég a lágy csavar, azonban edzett acél testbe nem tennék lágyat, mert beleragad nyúláskor.
a mi gépeinkben mondjuk olyan csavarok vannak, amiket boltban nem kapni sokszor, programozott törési ponttal (akár könnyítéssel, akár edzéssel), így megóvjuk a fúrástól.
ha törik, törjön is, de ott, ahol ki tudjuk még venni később.

autóba inkább a rázkódás miatt jó a lágy. a rideg törik ha rázod és feszíted

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.