Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Norb79


Norb79
őstag

Azért a kezdeti ütem eléggé lelassult.

(#2) #09990144 válasza Norb79 (#1) üzenetére


#09990144
törölt tag

Lesz novemberben egy Pokémon és márciusban egy Animal Crossing. Ez a 2 cím kb + 10-15 millió konzolt fog eladni magában :D

(#3) Norb79 válasza #09990144 (#2) üzenetére


Norb79
őstag

Nem tudom mekkora az egy-két játék után továbbadom arány, hogy a secondhand piac mennyire fogja már vissza a számokat és azért állt meg a dinamikus növekedés, és van helyette növekedgetés. Szóval engem az se lepne meg, ha a second hand piacon lenne egy nagy körforgás ezen címek miatt és nem elsősorban új eladásokat generálna.

(#4) eeXaa válasza #09990144 (#2) üzenetére


eeXaa
addikt

nem.
kb. mindenki vett már switchet aki akart. max 5 millió európai eladást tudok elképzelni a generáció végéig (2022?)
....sajnos túl van árazva, a lite le van limitálva, a játékok túl drágák....
...én azt mondom, összetehetik a két kezüket ha 50-60 milliónál valamivel többet tudnak eladni összesen a gen végére

(#5) Kanczy válasza eeXaa (#4) üzenetére


Kanczy
veterán

És még a minőséggel is bajok vannak... akartam venni egyet mostanában, de ez így sovány :(

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#6) nxswitch válasza eeXaa (#4) üzenetére


nxswitch
senior tag

A nintendo játékok mindig drágák voltak ha jól tudom, ez a Wii esetében sem gátolta meg a 100M+ eladást. A Lite azért van ,,limitálva", mert olyanoknak szeretnék eladni, akik csak handheld akarnak játszani, és nem látják limitálásnak és esetleg ahol számít a 100$, és nem fontos nekik a TV. A konzol szerintem nincs túlárazva, PS4 három év után ment le a switch kezdő árára. Szerintem azok sokallják az árát, akik átlagos házi konzolhoz, és a teljesítményéhez hasonlítják.

Kíváncsi leszek, hogy meddig tart a gen, nekem már a most bejelentett játékokkal is megérte volna, és remélem a következő ugyan ilyen koncepció lesz, csak erősebb. :)

(#7) macman507 válasza eeXaa (#4) üzenetére


macman507
aktív tag

Szerintem nagyon nincs így.
Csomóan lehetnek, akik a minőségbeli hibák miatt nem vettek még, na meg mert az ára mint a beton, nem csökkent szinte semmit, mióta megjelent.
Várom, hogy kijavítsák az analóg karokat, illetve az új verzióra is biztos sokan várnak még. Például én is. Egy Switch Pro is várható állítólag.
A játékok meg tényleg drágák, de ugye ott vannak a virágbolti verziók.
Generáció vége? A Nintendonál? :D A DS-t 2004-től kb. 2013-ig gyártották. Ha úgy vesszük az új Switch majd olyan lesz, mint a Nintendo DSi volt, vagyis egy frissítés a DS-nél. Szóval nem sietik el a generációváltást.

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#8) rdt89


rdt89
addikt

Azért érthető, kb. konkurencia sincs és még így is remek kis masina és az egyik legsokoldalúbb konzol amivel találkoztam.

(#9) eeXaa


eeXaa
addikt

akárhogy is nézzük handheld-nek drága és aki annak veszi kb. már meg is vette...
...a lite biztos dob valamit az eladásokon, de nem lesz lényeges, az biztos....
...a vásárlóközönség is sokkal árnyaltabban rétegelt.... a wii sikeréről felesleges is álmodozniuk mert annak a közelébe sem fognak érni... az az adott idő/trend együttállásának volt köszönhető....
...manapság nintendót, szinte kizárólag az exkluzívok miatt veszik második, vagy harmadik rendszernek akik megtehetik..
...egyértelmű ha valaki otthoni játékra keres ár/érték szórakozást egy kis utánajárás után az xboxnál vagy a ps-nél köt ki... ezekkel a nintendó nem tud versenyezni.....
új 3xA multiplat játékok nem fognak a switch-re jönni. jön még 3-4 nagy system seller cím gen végéig, egy két régebbi multiplat port, meg indie-k. ezért épp ésszel nem érdemes switchet venni.....
kb 100% hogy a nextgen konzoluk visszakompatibilis lesz, akkor be lehet majd szerezni olvsóbban használtan azt a maroknyi switch exkluzívot amit akar az ember..

[ Szerkesztve ]

(#10) eeXaa válasza macman507 (#7) üzenetére


eeXaa
addikt

kb. a nerdek nerdjei nem vettek a "minőségi hibák" miatt switchet, akik kb. 0.5 %
...a "laikusok" vagy nem is tudnak a dologról vagy nem is foglalkoznak annyira vele... és ők tudnák megnyomni a számokat.... dehát nem fogják, mert nincsenek..

[ Szerkesztve ]

(#11) scdlsc válasza eeXaa (#4) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Ja, PS4-ből sem lesz meg a 100 millió és a PS5 meg idén jön... ;]

(#12) Tigerclaw válasza #09990144 (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Feltételezve hogy a Nintendo játékok rajongói már megvették régen a konzolt, egy új Mario, vagy Pokemon játék nem generál semmilyen extra konzol eladást, hacsak nem dobnak piacra valami bundle-t, új kasztnival, a fanatikus gyűjtők és youtubberek miatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) Norb79 válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


Norb79
őstag

Pokemonhoz lesz egyedi bundle, igaz egyelőre csak a lite-ot látni.

(#14) Dvix válasza eeXaa (#9) üzenetére


Dvix
senior tag

Igen. Aki normális, minőségi játékokat akar az átmegy más platfrormra. Ennyi emberek. ;] De mindig jön egy ember aki elmondja neked:"de tök jó mert memó kártyán érkezik a játék, és egész nap a seggedbe tolva tudod hurcolászni és mert Mario&Zelda". :U A telómnak jobb kijelzője van mint ennek a fosnak. Akik ezzel jönnek valszeg 50%-uk ázsiai akinek a kisboci a radiátor a szobájában és nincs TV-je, vagy nappalija. Vagy, az az 50% aki nem bírja ki, h haza érjen és leüljön és normálisan játsszon valami minőségit, szenvedélybeteg, vagy mert életében még nem dolgozott napközben, és az iskola pad alatt nyomogatja.
A Nintendo egy erőtlen cég, erőtlen platformmal, lebutított mobil játékokkal arany áron. :((

(#15) eeXaa válasza Dvix (#14) üzenetére


eeXaa
addikt

...minden amit mondasz erős túlzás... úgy van ahogy én leírtam...
...a nintendó pedig a legerősebb cég a 3 nagy közül. hamarabb megy csődbe az xbox meg a sony....
...és mindemellett a legjobb exkluzívokat kínálja. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16) Kai_Rong


Kai_Rong
senior tag

Én a hétvégén fogok venni egy Switchet. Az eddigi halogatást nagyrészt az okozta, hogy a játékkínálattal nem teljesen voltam kibékülve az elmúlt két évben, és húztam a számat amiatt, hogy gyakorlatilag a Zelda BotW volt az egyetlen játék, ami miatt megérte volna gépet vennem. A tradicionális Mario&friends és Pokémon kevésbé köt le, most viszont végre összeállt egy 10-es lista, amit végig akarok vinni, így már van értelme a vásárlásnak.

Aminek én személy szerint nulla értelmét látom, azok a AAA-s multiplatform játékok butított Switch portjai (lásd Witcher 3), PS4 Pro birtokában ezekkel sose tudnék játszani Switchen. Akinek ez az egy konzolja van, annak tök jó, hogy van lehetősége vele játszani, de nekem az a tapasztalatom a közvetlen ismerősi körömben, hogy a többség az otthon elfekvő PS4 / Xbox One mellé veszi másodlagos konzolnak.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#17) Norb79 válasza Kai_Rong (#16) üzenetére


Norb79
őstag

Közreadod a 10-es listád? :) Csak kíváncsiságból kérdem, hogy mi az ami ps4 pro mellett érdekes switchről, ha márió érdektelen.

(#18) Renok válasza macman507 (#7) üzenetére


Renok
senior tag

Én is a Prot várom és a minőségi hibák javítását.

(#19) Dvix válasza eeXaa (#15) üzenetére


Dvix
senior tag

"úgy van ahogy én leírtam"-ja persze :(((
Nem túlzás, csak egyet értettem veled, most meg szívatsz. Aztán meg az mondod, hogy csak ez igaz amit te írsz? meg h túlzás? Tudod mit? Mindegy hogy árnyalod most már, csak akkor ne hozz fel olyan pontokat, ami után ha én megkérdőjelezem a Switch létjogosultságát, meg a retardált fanbase ép elméjét, ha utána meghátrálsz, mert pont azon a pontokon nyugszik amit te leírtál.
Csak döntsd már akkor mit akarsz írni, hogy mellette vagy ellene vagy b@>&meg. :W
"Legjobb exkluzívok"-ne röhögtess, a Mario 64 idők elmúltak. :((

(#20) Kai_Rong válasza Norb79 (#17) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Persze
- Fire Emblem Three Houses (igazából főleg ez győzött meg a vásárlásról :) )
- Fire Emblem Warriors (az N3DS változat elég gané, a Switches viszont cool)
- Zelda: BotW
- Zelda: Link's Awakening
- Octopath Traveler
- Astral Chain
- Dragon Quest XI S (ez ugyan van PS4-re is, de a Switch változat jóval bővebb / szuperiorabb, mert a 3DS és a PS4 változatokat ötvözi)
- Untitled Goose Game
- Xenoblade Chronicles 2
- Yokai Watch 4 (bár ez ugye az egy hónappal ezelőtti hírek után jön PS4-re is valamikor)

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#21) janeszgol


janeszgol
félisten

Az öcsém is vett. Jó cucc, én is elgondolkodtam egy Lite-on, de kihagyom.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#22) Tigerclaw válasza Kai_Rong (#16) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nálam pont fordítva van. Igényelném az AAA címet portjait, ha lenne switch-em. A Breath of the Wild bejön a Nintendo játékcsaládból, de a mario, donkey kong és hasonlóak túl gyerekesek számomra. Szóval nekem jöhetnének a Skyrim, Witcher, Vampyr és hasonló címek, viszont két dolog miatt nem veszek továbbra sem Switch-et:

Gyenge a hardver, ami miatt sok port kevés fps-el, szegényesebb grafikával fut, illetve ezért maradt sok natív cím a gyerekes, vagy arcade grafikai vonalon. Persze lehet hogy az elvárásaim nem illeszkednek a jelenlegi technológiai szinthez. Pozitív az hogy végre áttértek egy, ha nem is erősebb, de kevesebbet fogyasztó frissített processzorra.

A nagyobb probléma, hogy nem tudom elfogadni, hogy újra meg kell venni mindent méregdrágán. Még azok a játékok is méregdrágák, amik más platformon már évek óta budget kategóriások, sőt lassan már ingyenesek.

Én ezért várnék egy PS vagy X handheld konzolt. A Smatch Z ahogy látom, továbbra is csak a paperlaunch -nál tart. Van már valami, de csak youtubberek, influencerek számára elérhető. Illetve az egész egy bumszli szar, totál hordozhatatlan, hasonlóan kompromisszumos grafikával. Mondjuk a túl nagy méret az eredeti switch-re is vonatkozik.

Az Apple Arcade-re szerintem rápróbálok. A legtöbb cím szerintem túl "arcade" lesz nekem, de hátha lesz közöttük olyan is ami kihasználja nagyjából az Apple szerint "konzolszintű" hardvert, vagy legalább művészien lesz fapados. Ami nagyon pozitív benne, hogy ezzel végre van kiút a mobilplatformokat elárasztó freemium és P2W mocsarából. Persze ettől még berakhatnák a keresési funkciókba, az ingyenes és fizetős játékok mellé a freemium szűrését is. Azonnal bekapcsolnám és sose kapcsolnám ki. Én kitiltanám az összes freemiumot minden platformról. Lehetne ezt szolidan is csinálni, de erre kevés a példa.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) Kai_Rong válasza Tigerclaw (#22) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Szerintem a Switch és úgy általában a Nintendo egy teljesen más niche piacot akar betömni, mint ami a te elvárásod lenne.

Látva, hogy a PS Vitát mennyire hagyta megdögleni a Sony, én nem igazán szeretném, hogy még egyszer a handheld irányába induljanak el, mert abban sok köszönet nem lesz :(

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#24) Dvix válasza Kai_Rong (#23) üzenetére


Dvix
senior tag

Ez is igaz. +1 :K

(#25) pengwin válasza eeXaa (#15) üzenetére


pengwin
addikt

a nintendó pedig a legerősebb cég a 3 nagy közül

Úgy érted, hogy a csak játékokkal és az azokkal kapcsolatos dolgokkal foglalkozó Nintendó erősebb, mint a világ legjelentősebb IT cége (Microsoft), vagy mint a kb. mindenféle szórakoztató hardvert és szolgáltatást lefedő Sony?

Ne röhögtess...
lehet, hogy a kolléga túloz, de ne essünk át a ló túloldalára.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#26) eeXaa válasza pengwin (#25) üzenetére


eeXaa
addikt

nem, az xbox, mint brand, vagy a ms játék diviziója, ami a nagy számokat nézve jobb esetben is csak egál... ill. a playstation mint brand, a sony egyetlen részlege ami termel is valamit.... ezért is megy, ment a téma hogy nem lesz next gen konzol, nem a streamelés miatt...
....a nintendó mögött viszont hatalmas anyagi tartalékok vannak, és kifejezetten csak a játékokra van specializálódva....
erre céloztam.... vagyis a nintendó simán kivárhat, míg a két nagy kidöglik, és majd akkor fog majd igazán belehúzni.... ezért sem versenyez jelenleg...

(#27) Tigerclaw válasza eeXaa (#26) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem nem túl nagy a két halmaz közös területe. A Nintendo a jelenlegi játékkínálatával nem tudná megszólítani a legtöbb Xbox és PS játékost, sőt láthatóan a stúdiók, fejlesztők sem tolonganak, hogy switch-re írjanak direkt. Nekik az a lényeg hogy viszonylag kis munkával egy-egy évekig fejlesztett projekt több platformon is terjeszthető legyen. Ezért ideális a másik két konzol, mivel mindkét hardver közeli rokonja a PC-nek. Ráadásul a kompatibilitást is sokkal komolyabban veszik egy-egy generációváltás esetén, ami megint előnyös a fejlesztőknek.

Nem ismerem a számokat, de szerintem nyereséges mindkét platform, még ha panaszkodnak is. Jellemzően nem reálisak a saját elvárásaik. Mindenhol kiadnak félgenerációkat és a vásárlók azokhoz igazodnak. Pl. egy új konzol 2 év után már nem igazán ajánlott vételre, mert várható a félgeneráció érkezése. 4 év múlva már mindenki várja az újat, akkor is ha bejelentik hogy mondjuk még 2 év mire jön. Drágák ezek a konzolok ahhoz hogy rosszkor vásároljon az ember egyet. Nekem pl. nagyon szimpatikus a PS4 Pro, de már nem vennék annak ellenére, hogy még 1-2 év mire jön a PS5. Kb. minden harmadik év elég gyenge eladásokat hoz konzolon. Akkor kell komolyan leárazni, vagy kihozni egy rendes upgradet...

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28) zadir1


zadir1
tag

Én a kicsiknek, 2 és 4 évesek tervezek tv-t venni a szobájukba. Gondoltam erre a konzolra ismellé, mert Máriót szerettem én is annakidején. Sokan mondjátok hogy nem valami jó a játékok képminősége. Felesleges akkor vennem egy 4k-s tv-t, jó a sima fhd is?

[ Szerkesztve ]

(#29) pengwin válasza zadir1 (#28) üzenetére


pengwin
addikt

szerintem jól látod a helyzetet.

Még a nagy "asztali" konzolok sem tudják jó minőségben kiszolgálni a 4K-t

Üdv, pengwin

(#30) Tigerclaw válasza zadir1 (#28) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A Switch miatt felesleges a 4k, de FHD tévét már csak az abszolút belépőszinten elérhető, ott is főleg csak 32 inchen. Ha ilyen méretben gondolkozol amúgy is, jó lehet egy FHD, de vedd figyelembe hogy ahhoz automatikusan venned kell legalább egy PC-s 2.0-ás, 2.1-es aktív hangfalat, mert borzalmasan rossz a hangminősége minden 32 inches TV-nek. Akkor meg már árban közel kerülsz egy 40 inches 4k-shoz.

Úgy gondolom, hogy ma már nem azt kell nézni, hogy ki tudod-e használni a 4k-t. Ma már a 4k az alap felbontás, aminek alig van felára az FHD-hoz képest, illetve az utóbbihoz gyakran nem jár smart TV funkció sem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31) Dvix válasza pengwin (#25) üzenetére


Dvix
senior tag

Nem látod, hogy eeXaa imádja a saját írásait? :K Csak imád itt okoskodni a troll, ne is vedd figyelembe!

(#32) Dvix válasza zadir1 (#28) üzenetére


Dvix
senior tag

Vegyél csak 720p, Hd ready TV-t használtan. Mert valamikor dokkolva, ez fos nem éri el a max felbontást, sok játéknál a neten lévő listák alapján. :DD Az hogy Full Hd-ben 30-60fps-t elér az csak álom sok játék esetében. Nézd át a netes listákat én azt javaslom! 2019 Nintendo Gaming Huhhúúúúú :C
Vegyél 60-ért ps4 et én azt mondom oszt annyi. :B

[ Szerkesztve ]

(#33) scdlsc válasza eeXaa (#4) üzenetére


scdlsc
aktív tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.