Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sicilian


Sicilian
addikt

Ez van sajnos, de minek adnak ki olyan dolgokat, amik segítik a warezt :F
Utána legalább nem kéne siránkozni.. :N

nothing is true everything is permitted..

(#2) Narxis


Narxis
nagyúr

Ez szomorú... :(

Thanos was right.

(#3) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

DS lite-om van. Őszinte leszek, én is a fenti csoportba tartozom. Demo nélkül csak ez van.
A kipróbált játékok 95%-át 1szer kipróbálom, majd törlöm is olyan gagyik/rosszak/stb.
De azért van eredeti játékom is DS-re.

(#4) Sanyi.mTs válasza Narxis (#2) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

a szomorú az, h kb 10-12ezer forintba kerülnek a játékok itthon.
Ha szerencséd van, akkor kifoghatsz egy-egy akciót (EW, MM, Tesco, stb.), akkor 3-5ezerért is lehet jó játékokat kapni (de ez nagyon ritka)

(#5) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Hiányolom a hírből,hogy a warez letöltések miatt hány százezer munkahely szűnt meg..
Ez alap szokott lenni ilyen közleményeknél.. ;] ;] ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6) adalbert1 válasza Sanyi.mTs (#4) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, a DS árak vannak a legjobban elszállva, és amég asztali konzolra lehet jó akciókat kifogni, addig DS-re én nem is igen láttam...
Valószínűleg a Nintendo-nak is elege lett a warezből, ezért tüntek el az R4/acekard/stb. kártyák mondjuk a dealextreme-ről is...

(#7) Morden24 válasza Sanyi.mTs (#4) üzenetére


Morden24
nagyúr

Vásárolj külföldről.
Nem ismerem ugyan a DS játékokat, de most találomra szétnéztem, 25 font UK-ből.
Láttam 30-ért is néhányat, de még az sem 12 rongy, illetve 10 sem.

Sectumsempra - For Enemies

(#8) g4mer válasza Morden24 (#7) üzenetére


g4mer
senior tag

Jah, csak 9k :DDD

Sic Parvis Magna

(#9) monsta007


monsta007
tag

Mondjuk a DS tényleg tele van szutyok játékokkal (ahogy a Wii-is), és ráadásul pofátlanul drágák, itthon meg még drágábbak.
Mondjuk PSP-re még ennél is többen warezolnak, ez az UMD elég halott dolog, az online store meg nem nagyon megy. Ami viszont a legrosszabb, az az hogy itthon még kapni se nagyon lehet a játékokat. A PSP-men, a virágbolti játékaim nagyrészével még nem találkoztam egy boltba sem.

[ Szerkesztve ]

(#10) FefeeX


FefeeX
veterán

a warez meg megint 1:1ben kárt okoz a kiadónak... teli van már a padlás az ilyen baromságokkal...

(#11) Def26


Def26
félisten

Akkor mégsem csak Kelet-Európai szokás a warez...? :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#12) elithun


elithun
őstag

Azért az kemény,hogy 10 weboldal adataiból kiderült,hogy a bevételeik felétől esnek el. Ha megnéztek volna még 10-et akkor kiderül,hogy a csőd szélén áll a Nintendo? :DDD

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#13) FefeeX válasza elithun (#12) üzenetére


FefeeX
veterán

Mit szóljanak a bútorgyártók, akik elesnek a bevételük 99,5%-tól, mert a boltba betérő nézelődők közül csak kb 0,5% az aki ténylegesen meg is vásárol egyet a megtekintett bútorok közül...

(#14) elithun válasza FefeeX (#13) üzenetére


elithun
őstag

Értelek, csak nem tudom minek vergődnek a "mi lett volna ha..." miatt. :)

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#15) g@bo válasza adalbert1 (#6) üzenetére


g@bo
nagyúr

a kedvenc játékaimat megveszem ds-re, angliából rendelve 10-20 font között ( game.co.uk, amazon.co.uk, gameplay.co.uk ) mindig lehet csemegézni valami akciót, ami a hazai k....ott pénzéhes játékboltokra nem igazán jellemző.

rune factory 2 pl csak usa, 3 csak japan kiadásban létezik, egy halom holmi itthon beszerezhetetlen, a mediamarktban néha kifogok valamit, at electroword az alja, 12-13k egy játék náluk, vicc.

egy rakat játék 2 ropit se ér, mégis vaskos árcédulával rohad a polcon.
szal a nintendo is bekaphassa.

deal helyett javallom a taobaodao.com esetleg a http://shoptemp.com oldalt, ingyen postával.

dealt meg a paypal fenyegette meg /nintendo nyomás.../ hogy nem fizethetnek vele, ha a karikat nem tüntetik el, mivel a deal ezer féle gezemicét árul még, a 20 ds kari nem nagy érvágás. de lassan jön a többi oldal is..... deal helyett meg elmegy a volumerate.com cim is, de ott a légiposta vandemégsincs, dhl ems etc akad, csak nem olcsó..

és a lényeg, aki primőr, beszerezhetetlen cuccot akar de sajna drágán..., ellátogathat a play-asia.com oldalra is.

(#16) Sanya


Sanya
nagyúr

de ha olcsóbban kéne adni a játékokat, akkor az nagy kín lenne a kiadóknak...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#17) g@bo válasza Sanya (#16) üzenetére


g@bo
nagyúr

azért a konzol piac se kis piac.... / ds wii akármi / és a konzolok ára se nyomott, hogy vigyék, 50k egy ds xl. :DDD x360 ára?

szal a nintendo nemtom miért rinyál. és szemrevételezve egy DS játék grafikáját... ( fix, nem túl erős HW ) hát, azért nem szükségeltetik akkora fejlesztési költség, mint egy pc-s bad company 2 nél, biztos nem olcsó, de azért túlzás, hogy a ds cuccok drágábbak.

a ds játékok élménye, a grafikától függetlenül azért elég jó.

(#18) Morden24 válasza FefeeX (#13) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ennek mi köze az egészhez?

Mellesleg vannak olyan szituk IRL is, ahol az, hogy nem okozol anyagi kárt, konkrétan egyenlő azzal, hogy bevételkiesést generálsz. Pl. ha csak ügyörögsz egy egyébként forgalmas étteremben, és ezért nem tud leülni egy olyan vendég, aki enne is. Mondjuk az élet minden területén ilyen szitukban szépen erélyesen eltávolítanak a francba, ahogyan ez helyénvaló is.

Sectumsempra - For Enemies

(#19) Morden24 válasza g4mer (#8) üzenetére


Morden24
nagyúr

A 30 igen, bár szerintem a 12K és a 9K között erős 30% különbség van :U
Egyébként meg márciusban megjelent játékok voltak 25-ért, ami viszont 7,5K. Szóval bőven van különbség.
Azt egy szóval sem állítottam, hogy warezárban vannak a játékok. Az ingyenesnél minden drágább.

Sectumsempra - For Enemies

(#20) FefeeX válasza Morden24 (#18) üzenetére


FefeeX
veterán

mi köze hozzá? az, hogy aki letölti az vagy nem venné meg, vagy így is megveszi. Legalábbis, 90%-ban ez az igazság véleményem szerint. Aki letölti és meg is veszi, vagy sz@r és pont ezért nem veszi meg, megfeleltethető ezekkel. Nem okoz kárt, mint ahogy a sok hiéna folyamatosan fröcsög róla. Én pl warez nélkül állítom, hogy negyedannyit nem vásároltam volna a játékaim közül, mert ki sem próbáltam volna őket alapból. Na most, ez lett volna nekik bukó. Nem is kis összeg.

(#21) g@bo válasza Morden24 (#19) üzenetére


g@bo
nagyúr

25 font kint ( 5 óra minimálbéren, pl mekiben ) , 7.5k itthon ( kb. 2 napi meló bére :DDD ) nem egy kategória.

ahol van gempa adjuk olcsón, ahol nincs, kaszáljunk v próbáljuk meg.... aztán nyavajogjunk az eladások miatt.

amúgy olvasgatva a gbatemp oldalt, bőven rendelik az okoskártyákat /pl./ a brittek is.

(#22) Integra


Integra
titán

azt sem értem, hogy lehet ilyet a kézbe venni, nem hogy játszani rajta.
de elfogadom persze, hogy sokak szeretik az ilyen cuccokat. :)
a profi okostelefonok miatt ennek a készülék irányzatnak meg úgyis befellegzik, csak idő kérdése.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Ez a cucc már évek óta létezik és csak most estek vissza az eladások?! Bullshit.
A mostani játékfelhozatal minőségének biztos nincs semmi köze ehhez. :S

(#24) Morden24 válasza FefeeX (#20) üzenetére


Morden24
nagyúr

az, hogy aki letölti az vagy nem venné meg, vagy így is megveszi. Legalábbis, 90%-ban ez az igazság véleményem szerint

Na igen, ez az, amiről nincsen statisztikai adat, szóval lehet 1%, 10% vagy akár 50 is. Ezen nem fogunk összeveszni, viszont pont ez lenne a vére-veleje a dolognak.

Sectumsempra - For Enemies

(#25) Morden24 válasza g@bo (#21) üzenetére


Morden24
nagyúr

ahol nincs, kaszáljunk v próbáljuk meg.... aztán nyavajogjunk az eladások miatt.

Nem nagyon szoktak a magyar piac miatt nyavalyogni a cégek. Itt max jól megszűnnek, vagy nem is indítanak el adott szolgáltatást.

Sectumsempra - For Enemies

(#26) moli.hu válasza Hunpriest (#23) üzenetére


moli.hu
őstag

bogarat ultettel a fulembe, ugyhogy csinaltam statisztikat a megjelent nds jatekokrol.

atlag metascore a megjelenes eve alapjan:
2005 67.4
2006 63.6
2007 64.4
2008 64.5
2009 65.7

a fenti de csak az europai release-ekre:
2005 65.1
2006 64.1
2007 62.5
2008 63.2
2009 64.1

az atlagba csak azok a jatekok szamitanak, melynek van metascore-ja es az nem 'xx'. ha egy jateknak tobb release-e volt europaban, az tobbszor is megjelenik a statisztikaban. a megjelenes idejenek a warez release ideje szamit. az europai regio tartalmaz minden europa teruleten levo regiot is.

[ Szerkesztve ]

(#27) moli.hu válasza moli.hu (#26) üzenetére


moli.hu
őstag

elnezest, hianyos a masodik szakasz. a teljes adatok az europai regiora szurve:

2005 65.2
2006 64.3
2007 63.7
2008 62.7
2009 64.6

(#28) FefeeX válasza Morden24 (#24) üzenetére


FefeeX
veterán

Nyilván nincs, és nem is lesz, ki az a hülye (ezen a fórumon mondjuk sok van, ez érdekes is), aki bejelenti, hogy ő csak warezzal szerez játékot, és egy centet nem fizetne sohasem? :) Minden esetre, már ha 1 ember van, aki megveszi, illetve úgy veszi meg, ahogy írtam, nem írhatnának le olyat, amilyet folyamatosan hangoztatnak.

(#29) hommeros


hommeros
őstag

Tehát akkor összefoglalhatjuk:

Az átlag DS felhasználó azért warezol, mert a játékok java része kalap sz*r, és ezt demok nélkül akarnál lenyomni a felhasználók torkán. Így most számadatokkal akarják bizonygatni, milyen sok embert át is verhettek volna, ha nincs a warez, amely rámutat, milyen gagyi az erre a platformra fejlesztett játékok 95%-a.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#30) moli.hu válasza hommeros (#29) üzenetére


moli.hu
őstag

minden platformon gagyi a jatekok 95%-a.

(#31) elithun válasza moli.hu (#30) üzenetére


elithun
őstag

Naponta több csillió (na azért nem olyan sok,de azért jónéhány) játék jön ki PC-re, azoknak a "márkás" része kerül ki ide és még azokon belül is elég elenyésző azon játékok száma amelyek érnek is valamit, szóval maximálisan egyetértek veled. :K

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#32) Sirandrish válasza hommeros (#29) üzenetére


Sirandrish
legenda

általában bármelyik platform játékainak 95%-a egy kalap szar szóval ez nem a DS sajátossága...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#33) ollie válasza Def26 (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Persze, hogy nem. Sose a jövedelemtől függött, bár sok warezos ezt akarja elhitetni.

***

(#34) kellerpeti válasza Sanyi.mTs (#3) üzenetére


kellerpeti
csendes tag

Neten sokhelyen olcsón is lehet kapni. Én speciel most vettem 2 FF játékot DSi-re, és szállítással együtt 10880ft. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.