Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gargouille


Gargouille
őstag

Egyfelől üdvözlendő, mert ha másképp nem megy, hát így talán rá lehet kényszeríteni a cégeket, hogy komolyabban vegyék az adatvédelmet. Ugyanakkor nekem van egy olyan félelmem, hogy a gyakorlatban egy újabb vegzálási lehetőség (virtuális bunkósbot) is lesz egyben, hogy aki valamiért nem tetszik azt meg lehessen rángatni vele. Márpedig az adatvédelem kicsit olyan mint a könyvvitel, ha nagyon akarnak akkor bárhol találnak valamit.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

tök frankó lenne, ha legalább a hatóság elnöke ismerné a gdpr-t, ha már geometriából bukott...

de miről is álmodozom...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) Waikiki válasza Gargouille (#1) üzenetére


Waikiki
tag

Ez a bunkósbot-jelleg már most is megvan, de messze nem a hatóság részéről. Ügyfelek előszeretettel használják, ha épp olyanjuk van, de találkoztam már finoman előadott zsarolással is ("ha kapok X Ft-ot szakértői tevékenység címén, nem megyek a hatósághoz"). Szóval a GDPR kapcsán egyáltalán nem a hatóság vegzál, hanem sokkal inkább a GDPR és maga a hatóság lesz a bunkósbot bárkinek a kezében: ha ki akarok tolni a konkurenciával, akkor bemegyek, igénybeveszek egy szolgáltatást, és utána benyújtok egy hozzáférési kérést, esetleg kombinálom törlési igénnyel. Aztán ha nem tetszik, felnyomom a NAIH-nál, hiszen az emailküldés ingyen van, aztán magyarázkodjon majd ott.

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#4) Gargouille válasza Waikiki (#3) üzenetére


Gargouille
őstag

Igen, én is ilyesmire gondoltam a "virtuális bunkósbot" alatt, hogy a hatóságot felhasználva lehet vele "trollkodni". És ahogy írtad, kis kreativitással bárki használni tudja.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#5) Snoop-y válasza Waikiki (#3) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mondjuk azert meg nagy cegek eseteben is van meg mit tanulni.

Van egy masodlagos gmail cimem amit egyes emberek spamtrapnak hasznalnak gondolvan, hogy nemletezo cim. Pl igy kapok pl mobilszamlat benne elofizetoi adatokkal lakcimmel telefonszammal...

Irtam mar ugyfelszolgalatnak miszerint nem tul okos gondolat emailben olyan linkeket kuldozgetni amiken keresztul belepes nelkul ugyfeladatokhoz lehet hozzaferni. Szerintetek valaszoltak? :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.