Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hakudoshi


Hakudoshi
tag

Bizony, hogy nincs rendben. :( A többit majd holnap este.

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#2) sh1n0b1


sh1n0b1
csendes tag

Nem mondok semmit, én hitetlen vagyok. Én pl egyátalán nem találom a helyem a világban. Semmi sem tesz boldoggá, és az egész élet egy nagy, ködös, fuzzy szargombolyag. Ha nem lennének, kedves, szeretni tudó emberek, már rég megőrültem volna!

"A világűrben viszonylag alacsony a népsűrűség."

(#3) rarri


rarri
senior tag

Sajnálom hogy így érzel. De miért a körülményeid határozzák meg a közérzetedet? Hogy is lehetne boldog valaki úgy, hogy az őt körülvevő emberektől függ a rossz vagy a jókedve? Az emberek olyanok, amilyenek. A világ olyan amilyen. Ez van. Most azért ne legyek boldog mert a világ szar? Ugyan már! Mindenkinek a saját dolga hogy jó vagy rossz, hogy szemét vagy segítőkész. Az az ő dolguk. Az meg az enyém, hogy én milyen ember vagyok. Remélem érted. Te lehetsz boldogtalan is, a te döntésed, de választhatod azt is, hogy te leszel maga a boldogság, és ezt hidd el észreveszik majd. Ahogy te is a boldog, jó emberekhez vonzódsz, úgy hozzád is vonzódni fognak, ha érzik rajtad a bizalmat, a szeretetet, a segítőkészséget. Arra a gyönyörű helyre ahol laktál, az emlékeid segítségével bármikor visszamehetsz, de közben tudd, hogy a jelen és a jövő egy olyan kihívás, ami tőled lehet szép vagy ronda, nem a körülményeidtől. Sok erőt kívánok neked.. :)

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#4) feel good


feel good
aktív tag

Az, hogy mennyire kap el az anyagi mókuskerék, és a sok felszínes dolog előretolása a tradícionális értékek helyett, csak rajtad múlik.
Rögtön kezdd azzal, hogy ha van is, akkor kidobod a tévéd a kukába.

(#5) V.Stryker válasza rarri (#3) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Félre ne érts. Nincs rossz kedvem. A sok röhögéstől szarkalábaim vannak. :D

Csupán az olvasmányaimban megismert, alig egy évszázaddal ezelőtt még létező, nemzeti összetartás, hit és közösségi szellem ilyen mértékű eltünése szomorít el.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem vagy kissé idealista?

Azért amiről írtál az már ~200 éve volt. Azóta sok minden történt... Persze nem mondom hogy jól van így, félre ne értse senki.

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) Ygg válasza hcl (#6) üzenetére


Ygg
senior tag

200???

(#8) Kazimír válasza Ygg (#7) üzenetére


Kazimír
őstag

"kb 200"-at írt. Gondolom a reformkorra utalt, Magyarország - azt hiszem - mindmáig utolsó aranykorára.
Az erős nemzeti együvé tratozás érzését én is hiányolom a nagy tömegekből. A határon túli magyaroknál ez megvan, tanulhatnánk tőlük.
Én élvezek minden percet, amelyet - bár oly ritkán - velük tölthetek. Kedves, szeretetre méltó emberek, szépen beszélnek magyarul, és még nálam is jobban szeretik Magyarországot! Várom már a nyarat, hogy ismét találkozhassak erdélyi barátaimmal.

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#9) V.Stryker válasza hcl (#6) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Idealista? Nem hiszem. Viszont ha így haladunk, akkor néhány száz év múlva a Föld országai eltünnek és gazdasági határok határolják majd a területeket és mindenki angolul fog beszélni.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#10) Mcray válasza V.Stryker (#9) üzenetére


Mcray
senior tag

Hát igen, bár az angol sem lesz tiszta, hanem vmi kevert. El kéne jutnom Székelyföldre, amíg be nem temeti a globalizáció.

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#11) venember83 válasza V.Stryker (#9) üzenetére


venember83
nagyúr

Ez is a cél. Nemzeti öntudat és összetartozás eltörlése, a lényeg csak a gazdasági jólét s egyre több ember bedől ennek.

(#12) V.Stryker válasza venember83 (#11) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A gazdasági jólét csak annak a néhány ezernek jó, akik vezetik ezen gazdasági társaságokat. Hibásnak tartom az értékrendszerüket. Mihez kezdenek az X milliárdhoz befolyó plusz milliárdokkal? Mit nem tudnak már megvenni? Boldogok tőle,mert lelkiszegények.

Belegondoltatok,hogy mi lenne akkor, ha nem politikai, gazdasági és pénzszerzési céloktól függne az űrkutatás, az orvostudomány? Már rég nem itt tartanánk. Talán 5 év múlva mehetnénk nyaralni a Marsra is, miközben egyetlen tabletta elpusztítaná a rákot, az aids-et a testünkben.

Siralmas,hogy néhány elvakult, önző ember akadályozza meg... Mi meg, mint valami tenyészet lapátoljuk nekik a hasznot.No mindegy...változás ebben úgysem lesz.

Mcray:Én épp jövő héten indulok egy pár napra. :DD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#13) stangli válasza V.Stryker (#12) üzenetére


stangli
senior tag

Mihez kezdenek az X milliárdhoz befolyó plusz milliárdokkal?

Megteremtik a saját kis szigetüket. lásd szaud arábia, milyen luxus szálodákat/szigetek bújnak ki a semiből... :F

(#14) hcl válasza Kazimír (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tényleg a reformkorra gondoltam - azért a ~200 mert egy jó 30 évnyi időszakról volt szó.

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) venember83 válasza hcl (#14) üzenetére


venember83
nagyúr

Azért a reformkor és cikkben emlitett Wass Albert, háááááát... :U

(#16) hcl válasza V.Stryker (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sajnos katonai fejlesztések nélkül még nem tartanánk itt. De ez nem feltétlenül rossz. Sőt.
Inkább menne lassabban, de biztosabban, és ésszel a fejlődés.

Pont az ámítástechnikábanlátszik, hogy az üzleti érdekek miatt nem használjuk ki a meglevő lehetőségeket (azaz optimalizálni, stb.) töredék költségű gépeken futnának ugyanolyan képeségű szoftverek mint most, csak nincs idő megcsinálni mert a "piac"nak nevezett marhaság nem hagyja.

Amúgy nekem az országhatárok nem hiányoznának, eddig sem volt smmi értelmük. Max. lehetett miért háborúzni. Nagy cél :-/

Sztem akármilyen globalizáció mellett is meg lehet őrizni majd a nemzeti identitást, főleg olyan összekovácsolt csoportoknál mint a székelyek. Őket nem féltem.
(Egyébként magam is részben székey volnék ám. 2 nagyszülő :-) )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) PPeter


PPeter
addikt

A "Nemzet" emlékének megőrzését kezdhetnéd a helyesírásod és a fogalmazásod csiszolásával is.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#18) V.Stryker válasza PPeter (#17) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Te pedig a modorod csiszolásával tennél jót az emberiségnek. Nem ártana tiszteletben tartani, ha valaki veszi a fáradtságok egy bármilyen "minőségű" vakaráshoz....legalább annyival,hogy normális hangnemben hozod tudtára nemtetszésedet. Pláne,hogy nem látok egyetlen általad írt írást sem, amellyel példát mutatnál.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#19) PPeter válasza V.Stryker (#18) üzenetére


PPeter
addikt

Látod, ez az igazi vebkettő :)), mindenki tehetséges alkotónak hiszi magát, aki megszül egy posztot a blogjára. A magasztos gondolatok azonban - különösen az általad választott "Nemzeti" (sic!) témában - meglehetősen furcsán hatnak, ha valaki még az anyanyelvén sem tud helyesen írni és fogalmazni. Ha írást keresel tőlem, keress rá a neten, vagy forgass régebbi PC-s újságokat.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#20) V.Stryker válasza PPeter (#19) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Egyrészt nem érzem magam tehetségesnek a témában. Néha elkap a dolog és megírom ami bennem van. Ennyi. Másrészt ha bármilyen témában nem elfogadható vagy nem megengedett bizonyos szintűnél alacsonyabb minőségű írás, akkor magának a blogolásnak semmi értelme. Megírja az ember otthon, elmenti ha akarja és kész. A francnak létrehozni ilyen oldalakat, hogy mindenféle aluliskolázott egyén írja a pocsékabbnál pocsékabb hülyeségeit...

Rákerestem és megtaláltam. Erre vonatkozó megjegyzésemet visszavonom.

Másrészt valahol mégis jobban leplezné fölényeskedésed, ha konkrétan leírnád milyen helyesírási és fogalmazási problémád van az írással. Ezzel mutatván jószándékú kritikátad az alkotónak.Segítvén ezzel,hogy az esetleges következő írásban már ne véld felfedezni. Már ha a szándék jószándékú....

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#21) PPeter válasza V.Stryker (#20) üzenetére


PPeter
addikt

Nem az a baj, hogy átlag blogger nem tud helyesen írni. Az inkább mulatságos - de egy szint után inkább tragikomikus (nem tudom 20 év múlva mi marad a nyelvünkből így). A gond az, hogy még az olyan bloggerek sem igyekeznek normálisan írni, fogalmazni, akik amúgy valami érdemlegeset szeretnének (tudnának) közölni, elmondani. És ez nagyon visszás képet ad az írásukról, szóljon az bármiről, legyen az bármilyen magvas.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#22) 7 válasza V.Stryker (#20) üzenetére


7
addikt

Kezdjük ott, hogy próza esetén többek között a következő írásjelek

- után szóköz van, előttük viszont nincs: : , . ? ! ; ) ] >
- előtt szóköz van, utánuk viszont nincs: ( [ <
- egyik, de csak egyik oldalán szóköz van, kontextustól függően: "
- mindkét oldalán szóköz van: - (gondolatjel)

Rengeteg hibád volt a szavakban is ugyanakkor, sőt, a fogalmazásod is necces néhány helyen. Eleinte játszottam azzal, hogy kijavítom őket, és elküldöm privátban az alkotónak, de fárasztó, pepecs munka. Nézd át rendesen, néhányat te is ki fogsz szúrni :K

[ Szerkesztve ]

(#23) feel good válasza V.Stryker (#20) üzenetére


feel good
aktív tag

Ppeter letett már pár dolgot az asztalra, joggal kritizál. Ha egyáltalán véleményez egy írást, akkor az a minimum, hogy megköszönöd..
(persze ez csak az én véleményem)

(#24) venember83 válasza 7 (#22) üzenetére


venember83
nagyúr

Én csak sima figyelmetlenségnek tekintettem ezeket a hibákat, mivel van ahol tett szóközt a megfelelő helyre.

(#25) FoxiestFox válasza V.Stryker (#9) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem baj. Vagyis részben baj.
Az országoknak külön nincs sok értelmük.
Az országokban emberek élnek.
Ne legyünk egoisták, hogy jeee Magyarok vagyunk, legyen újra nagy magyarország, stb...
Ennyi erővel legyen királyság, mert az tök menő.
Nem nemzeti összefogás kellene, hanem emberi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.