Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gdi


Gdi
senior tag

Ennyi ok nem elég a csökkenésre?
Az olcsó lapok kompromisszumokkal vannak (értelem szerűen), drágábbakat meg nem cserélnek évente/félévente.
Szerverben általában saját OEM gyártott lapok vannak...
Az intel tragikus káosza ebben az évben~
És a bányászok is inkább vesznek egy pcie-hubot. Ezeket a lapokat sem lesz könnyű eladni később :)

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#2) MK VII


MK VII
veterán

Megint ez az alaplap gyártói hiszti?
Kezd unalmas lenni..
50-80-120 ezres alaplap árakkal ne hisztizzenek már, de tényleg.
Lassan azt is kitalálják, hogy 100 ezer alatt már nem is érdemes alaplapot gyártani...
16GB memória 50-60 ezer, alaplap 100 ezer, processzor 120 ezer, VGA 120-150-250 ezer...
Hova mennek már az árak?
Csodálkoznak, ha nem fejlesztenek az emberek? Kinek van ma már arra pénze, hogy lekövesse a hardverváltozásokat?

[ Szerkesztve ]

(#3) Whysperer


Whysperer
addikt

Figy nem retroznia karok ,de a XA990 nem alsó kategóriás lapomat 24-ért vettem boltba anno. FXA -t meg 30-ért erre azek közép felső kategóriás alaplapok. most meg 60 ezer. FX 8350-et 30-ért vettem ami ugye az FX egyik leganagyobbja volt . aRyzenből meg 150.. szóbval akkor egy AMD felső kategóriát 60-ból raktam össze most meg lenne 210.

Persze,hog ynem fogok rohanni a boltba amikor így is 60+ FPS-em van fix minden játékban FHD-ben. Sőt valamivel még 4k-ba is játszom. Minek vegyek 210-ért 2 alkatrészt? Még a VGA is durva áron van. inkább veszek ruhát vagy elutazom!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#4) lemusz


lemusz
addikt

Karácsonyra jókora keresletnövekedés várható állítólag az RGB ledes lapok miatt.

(#5) Ijk


Ijk
nagyúr

Milyen eladásokat várnak ha nincs fejlődés? 5 éves 3570k-m bőven elég ma is, nembeszélve arról hogy átlag felhasználásra ha veszek új lapot+procit akkor jó eséllyel meg sem érezném a gyorsulást. Azért hogy a 2-3 játékban az 1080 min grafikára butított benchmark +20%-ot mutasson, aminek zéró a gyakorlati haszna, illetve Raw feldolgozásnál 6mp helyett 5,5-öt várjak nem fogok kiadni 150 ezret.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#6) komi77 válasza MK VII (#2) üzenetére


komi77
senior tag

+1
Ott a pont, ráadásul akkor szoktak felmenni az árak ha van kereslet. Én is kicsit hisztinek érzem a dolgot, főleg úgy, hogy az utóbbi egy hónapban 5 alaplapot is vettem - ezzel letudtam az idei részemet, most már nem mennek tönkre :C

Szegény ember kézzel nőz.

(#7) Gdi válasza Ijk (#5) üzenetére


Gdi
senior tag

Idén azért volt némi fejlődés.
Ne izgulj, jön pár frissítés és hamarosan a rendszer válaszidők/műveletek a béka segge alatt lesznek még SSDvel is.
Pár változó hosszúságú sleep cilkus a kernelbe CPU ID alapján, meg egy-két elhagyott támogatás driver szinten megoldja a problémát :D

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#8) Butchered


Butchered
újonc

Pedig akár örülhetnének is, mert az Intel a Z370-nel mesterségesen generálja nekik az extra eladásokat. Mert különben még ez a többlet sem lenne nekik...

(#9) Chp


Chp
őstag

Ilyen árak mellett meg is érdemlik!

(#10) schawo


schawo
titán

A Z370-nel az intel jól kib..zik az alaplapgyártókkal. Mert nincs hozzá CPU. A Coffe Lake teljesen hozzáférhetlen fantomtermék. Mást meg nem lehet beletenni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11) kikikirly


kikikirly
senior tag

Globális felmelegedés itt van a nyakunkon és az a legnagyobb probléma hogy több terméket gyártanak mint amire az embereknek szüksége van....Nekem ez meghaladja a tudományom.

Azt se értem miért baj hogy nem 1-2 évente cserélgeti az ember az alkatrészeket,számomra szimpatikus a konzoloknál a hardverből szoftveresen kipréselünk amit csak lehet hozzá állás(persze egy hardverrel ami 8 évig nem változik sokkal könnyebb,ha teszem azt PC-n is csak 3 ne adj isten 4 évente adnának ki új hardvert el lehetne indulni ebbe az irányba).

(#12) lemusz válasza schawo (#10) üzenetére


lemusz
addikt

Én máshogy látom. Szerintem maguknak köszönhetik. Kisírták Intelnél, hogy legyen új foglalat, még egy hihetőnek tűnő sztorival is előálltak, miszerint pár prücöknek nem úgy kell állni, mint az elődjén. Nemrég viszont egy Asus mérnök tálalt ki azt hiszem, hogy minderre semmi szükség nem lett volna, Z270 is tökéletesen elég lett volna a feladatra. Intel úgy tett ahogy kérték tőle, most pedig mossa kezeit.

[ Szerkesztve ]

(#13) Locutus


Locutus
veterán

Vagy nem kéne szarásig rakni a piacot ugyanannak az alaplapnak 27 féle iterációjával...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#14) Televan74


Televan74
nagyúr

A sok foglatot adó bányászlap nem volt egy kicsit öngól a gyártók részéről? :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15) flashpointer


flashpointer
őstag

Gyartsanak akkor memoriat, abbol soha nem eleg : )

(#16) schawo válasza lemusz (#12) üzenetére


schawo
titán

Nem lennének előrébb, ha nem létezne a Z370, és a Coffee Z270-ben menne, mert a kereslet nem indulna meg egy nem létező termékhez.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17) #16939776


#16939776
törölt tag

Sum.:A játékos gépet tök felesleges volt fejleszteni, 5 évvel ezelőtti hardverekkel is el tudtam volna kockulni, most ~0,5M-el beljebb lennék.
Igényelne még ~200K kiadást, hogy teljesen körbe érjen a gamer feeling, de nevetségesnek érzem ezeknek az előnyeit, de az út háromnegyedéről már késő visszafordulni. :DDD

Számomra itt a vége a PC-s játékos karriernek, ha valami feldobja a pacskert csak akkor cserélek alkatrészt, szerencsére erre meg nem nagyon volt eddig példa.

(#18) Whysperer válasza #16939776 (#17) üzenetére


Whysperer
addikt

Megértem az ilyen embereket. mint haverom is amd 5200+ és egy 5770-vel diablozik mert azt szereti. most minek vennek 200k-ért bármit. most akar venni,de kb neki 100 a plafon na most akkro az erős középkategória sem játszik. pont nézegettem. ryzen 5/ i5 már rendes lappal 100+ aztán akkro egy normális táp / ház 18+10 min,ha nem ipari hulladékr agyúr. 1050Ti alág nem nagyon mennék és az is 50+. Aztán SSD megint egy 15-20-as. Nem nagyon tud magának választani. (így azt mondja szerinte használtat vesz.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#19) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az előttem "szólók" már leírtak szinte mindent, amit én is írtam volna.

Legutóbb 6 év telt el mire új lapot vettem és ma már csak max. 15k-t vagyok hajlandó kiadni egy alaplapért, arról nem beszélve hogy a tudásának a felét így sem használom, mert jellemzően csak egy videokártyával bővítem a lapot, míg tele van PCIe slotokkal...nem beszélve a portok számát, ami megint csak túlméretezett.

Mondjuk könnyen lehet hogy a jelenlegi az utolsó asztali gépem, vagy ha lesz is, akkor valami mini PC lesz. Remélem, hogy beindul a külső videokártyás megoldások piaca és eltűnnek majd ezek a nagy nehéz bádogdobozok és a feleslegesen túlméretezett alaplapok, amiknek a gyártása csak erőforrás-pazarlás.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Nekem a hétvégén valami elpukkant a másinaban..Így most vásárolnom kéne..de ahogy elnézem az árakat, nem sok értelmét látom..középkategóriás VGA 100k környéke..alaplap aminek a felét sem használom ki..30 alaplap memória 40 proci 70 körül.. egy közepes gép kb 300 ropi..egy alaplapra kell 4 usb porton nem kell 10.. csak dragit

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#21) Segal


Segal
veterán

"könnyen lehet, hogy a potenciális vásárlók megvárják a következő generációs vezérlőhidakat és az azzal szerelt alaplapokat."
Nagyon játszottam a gondolattal hogy bevállalom a kávét az öregedő i5 ivy helyett de aztán döntött a józan ész inkább csak felfejlesztettem i7-re a jelenlegi konfigom és megvárom a 10 nanos pci express 4.0 támogatottságú alaplap proci párost.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#22) shteer


shteer
titán

A VGA piac után mar az alaplapgyártókat is a bányászoknak kell megmenteniük? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#23) bunfi


bunfi
őstag

Már majdnem megsajnáltam őket, aztán eszembe jutott, hogy legutóbb, mikor lapot kellett keresnem egy ismerős konfigjába elment rá egy órám, hogy a belőtt ársávban lévő alaplapok között mi a különbség... Minek ennyi fajta lap? Ezeket ki kell fejleszteni, le kell gyártani és támogatni is kell(ene). Felesleges töltelékmodellek és ultra-highend szarok és meg vannak lepődve, hogy alacsony a profitráta és így sem ájulok el sem a supporttól, sem attól amit a dobozban találok. Régebben még megpróbálták hasznos dolgokkal megtölteni a dobozt, manapság matrica-manual-cd, viszlát.

Egyébként akinek feltett szándéka Intel 6/7. generációs gépet építeni, akkor most érdemes alaplapot venni hozzá. Kb. felére estek vissza az árak. A 90-100k-s Maximus Hero Alpha már csak 55.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#24) lemusz válasza bunfi (#23) üzenetére


lemusz
addikt

Akinek annyi pénze van, hogy ilyen lapot vegyen az már nem fog 6. 7. genbe invesztálni, mert éppen most cseréli le azt 8. genre.

(#25) bunfi válasza lemusz (#24) üzenetére


bunfi
őstag

Információközlés volt, nem javaslat.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#26) Whysperer válasza lemusz (#24) üzenetére


Whysperer
addikt

Persze ,de abba is belelehetne ám gondolni ,hogy nem kellen emondjuk egy márkátn egy socketeden belül 15 fajta lapot gyártani.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#27) b. válasza lemusz (#12) üzenetére


b.
félisten

Tökéletesen összefoglaltad, ráadásul Ők is belátták ( Asus) hogy a 8 magossal valóban nem tud mit kezdeni a Z270 és a 6 magosok közül is kérdőjeles némelyik deszka viselkedése tuningolt megnőtt fogyasztás hatására, mivel eredetileg nem 6 magos húzott órajelű CPU hoz lettek fejlesztve.
Majd ha lesz Coffe a boltokban, akkor jobb lesz a helyzet.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#28) r92king


r92king
tag

Érthető, inkább vesz használtan egy komplett gépet. Valami 4 magos procival, 4-8 giga rammal, régebbi középkategórás VGA-val, rak bele egy SSD-t a Sata2-es portra és ha átlag felhasználásra használja, nem nagyon fogja észre venni, hogy nem 6 magos i7-e , ddr4-es RAMja, meg NVME SSD-je van. Mobák meg Esport lövöldék jól elfutnak rajta, és ez annyi mint egy belépő kategóriás Z-s lap.

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#29) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Fedezzünk fel egy lakott bolygót és adjuk el az ottaniaknak az alaplapokat, hogy megnyugodjanak a befektetők. :P

Jevons paradox

(#30) titusz99xd


titusz99xd
csendes tag

Csak szerintem lenne logikus, hogy ha Z370-be menne más processzor is, akkor többet vennének alaplapot? Sokan akarnak lapot cserélni, proci nélkül is akár.....

Dehogyis!

(#31) hohohohóó...


hohohohóó...
csendes tag

Az utóbbi években eléggé elszaporodtak olcsó kategóriás gagyi minőségű, de azért korrekt teljesítményű laptopok. Ezek jellemzően a rövid gari lejérta után be is adják a kulcsot. Hegyekben állnak a másra használhatatlan, így értéktelen alkarészek, mint pl processzorok, memóriák amik még jópár évig megfelelő teljesítmént nyújtanának az átlag felhasználóknak, csak nincs mibe belerakni. Mindenki jól járna, ha lehetne hozzá venni csak egy alaplapot és kaphatnánk egy alacsony fogyastású teljes értékű asztali gépet bagóért. Jellemzően nem venne el piacot semmitől ellemben kielégítene egy létező igényt.
Sosem értettem miért nem csinálnak ilyen alaplapokt, de persze a rinya az megy, hogy nem vesz senki alaplapot.
Nekem is van pár ilyen i5-i7-es procim hozzájuk való 2-4-8 gigás ram modulokkal, pár mobil vga-val amik így nem jók semmire. Néha eladogatom őket fillérekért, aztán ismét csak bővül a készlet.

(#32) --HARDCORE-- válasza Kolbi_30 (#20) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Azon gondolkodom, hogy ez most egy nagyon nagy trollkodás akar lenni, vagy .... Bár a 4 usb portos dolog után a másik irányba dől a mérleg nyelve azthiszem.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#33) Suker10 válasza hohohohóó... (#31) üzenetére


Suker10
aktív tag

Ennek komoly oka van. Nem nehéz kitalálni.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#34) hohohohóó... válasza Suker10 (#33) üzenetére


hohohohóó...
csendes tag

Ha ennyire könnyű akkor meséld el.
Miért nem lehet tisztességes alacsony fogyasztású, kicsi, akár egy rendesebb passzív hűtéssel is ellátható nem vacak arm-et használó asztali számítógépet készíteni ha már az alaplapon kívül minden alkatrész adott hozzá?
Évek óta nézelődök, de csak egybeépített vackok vannak és amiben már nem valami kétpálcás celeron van annak már örülni kell. Szabadon konfigurálható meg semmi. Kapásból tudnék csak családon belül 8-10 helyet ahol azonnal vennénk ilyet a fél asztalt elfoglaló batárnagy, szar sündisznó laptopok vagy az energiazabáló desktopok helyett.

(#35) Suker10 válasza hohohohóó... (#34) üzenetére


Suker10
aktív tag

Nagy teljesítményt szeretnél alacsony fogyasztással? :U
Ráadásul még kis kiterjedésű is legyen és szabadon összeállítható? Ezek kizárják egymást.
Mindegyikből létezik kevesebbet fogyasztó. Mindennek ára van.
Kompromisszumok nélkül ez lehetetlen.
ARM: kis kiterjedés, alacsony fogyasztás, viszont kis teljesítmény és nagyfokú integráció. Ebből következik, hogy a teljesítményét nem tudod növeli, sem változtatni. Leegyszerűsítve: ha meghibásodik, kidobhatod az egészet. A szoftveres oldalát ne is említsük. Értelmetlen arra, amire neked kellene. Rengeteg ilyen létezik, de előbb-utóbb korlátokba fogsz ütközni. Inkább előbb. A változtatás lehetőségét felejtsd el, az nem arról szól.
A tudását valamennyire ki tudod bővíteni, de alapjaiban megváltoztatni nem lehet.
Az asztalt mire használod egyébként? Nem fér el rajta egy hordozható számítógép? :F
Egy üres asztalnak túl sok értelme nincs. :D
Ennek nem sok köze van az alaplapokhoz.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#36) hohohohóó... válasza Suker10 (#35) üzenetére


hohohohóó...
csendes tag

????
Tudom mi az arm. Szarra sem jó. Telefon, Shield consol a tv mellé kipipálva, másra nem jó mint írtam is, nem jöhet szóba.
Asztali gép nyers teljesítménye az esetek többségébe felesleges, fűtésre mást használunk és a zúgása fársztó. Ha kell a teljesítmény itt az asztal alatt 3 db i7-es, szimulációkat berakni, játszani bekapcsolom.
Laptop van. Xps 13-asom mindenre kiszolgál ami a mindennapokban kell, otthon és melóban egyaránt, ez a teljesítmény akár a következő 10 évre elég lehet, kiválóan hordozható, alkalmi munkára megfelel, fogyasztása töredéke az asztalinak és 90%-ban még a ventillátora sem megy. Jelenleg ez van bekapcsolva az asztalon egész nap, otthon kutya nem hurcolássza a lapost, arra jó a telefon is.
Hátránya mint már említettem: qvanagy porfogó az asztal közepén, rossz, ártalmas ülőpozíció, rendes használathoz monitor billentyűzet, egér elengedhetetlen, külső vga a külső monitorhoz plusz portokkal jól tud jönni.
Szal ideális időtálló környezet egy általam ismert átlagos otthonba, egy laptop hardver az asztal alatt, rendes, állítható monitorral az asztal túlfelén és egy pakolható vezeték nélküli bill+egér szett és rá lehet kötni mindent ami létezik: fixen netkábel, szkenner, nyomtató, hangfalszett, külső vinyók stb. Hordozni meg már kb mindenki tabletet, telefont használ, olyankor az többnyire elég.
És igen, a laptop pont az orrom előtt foglalja a helyet ahova a papirokat, jegyzeteket, cikkeket, tervrajzokat stb- pakolom ki vagy akár csak az uzsonnámat.
Alaplapokhoz pedig annyi köze, hogy csak az hiányzik egy ilyen ősszeállításához, minden más van a piacon és ez főleg az alaplapgyártóknak egy kihasználatlan terület amivel nem vesztenének vásárlókat más területen.

(#37) #16939776 válasza hohohohóó... (#34) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezzel a passzív dologgal "csak" annyi a probléma hogy: drága előállítani (sok nehezen megmunkálható alkatrész kell hozzá), nagy az élőmunka igénye összeszerelésnél, nagy a kockázata hogy idő előtt meghibásodik alatta a hardver.

Ezzel szemben a hagyományos PC, aktív hűtéssel...

Magadnak megépítheted ha van rá időd-elképzelésed, de közforgalomba nem fog ilyen eszköz kerülni, mert nem lesz belőle versenyképes termék. Hiába vágynak rá sokan, amikor meglátják a ~2x-es végfelhasználói árat ahhoz képest amit a beépített hardver teljesítménye indokol és mellette a kérdéses bővíthetőséget, egyből csökken a lelkesedés.

Mára elég nagy választéka van az ITX méret köré épülő alkatrészeknek, van olcsó, esztétikus, mégis jól variálható ház is közforgalomban ami 13,36L.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.