Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Komolyan elsírom magam, amikor arra ogndolok hogy ezt a szutyok IGP-t az Intel képes volt UHD előtaggal illetni. A nerfelt mx150 csak 3szor gyorsabb, egéybként 4-szer :D

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#2) NomadND1


NomadND1
senior tag

Persze-persze, a 200-as jelent meg :DDD
MX200

(#3) Crytek


Crytek
veterán

"arra kell figyelnie, hogy az NVIDIA tesztjében a GeForce MX150 gyorsabb legyen az Intel UHD Graphics 620-as IGP-nél, "

Év vicce ,de komolyan .Annál a fos intelnél mi nem gyorsabb vajon? Ez az MX 150 lazán verdesi az amd új U-s cuccait is...
Mondjuk nv adhatna ki már újabb jobb jóságot.

Next PC Upgrade: 2022

(#4) Tikakukac


Tikakukac
titán

A main problem továbbra is az, hogy már a nagykerek sem tudnak semmit soha arról mit adnak el. Utána nyilván totál káosz van a kiskerben is. Aztán nyilván egy idő után ha 40 gépet felbontasz és tesztelsz már tudni fogod mit keress és hogyan, de addigra a népharag és a sok dezinfó már bedöntött mindent.

Még akkor nem beszéltünk az egyedi gyártói belepiszkálásokról. Amikor irreálisan elhoznak egy throttle értéket és van gép ami 72 fokos procinál azt mondja: na innentől akkor alapjáratos U procis gép leszek, csinálj amit akarsz. Maxi lol.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez gáz. Bár lehet úgy is nézni, hogy az MX150 tuningbajnok notis VGA. Legalábbis ha alacsonyak a gyári órajelek. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

nemtetszik ez az irány.... mi az hogy legyen 4x gyosrabb, de ha nem akkor legalább 3x.... ez nagyon relatív... és persze a megnevezés ugyanaz.... :(

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7) borg25 válasza Cyberboy42 (#6) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Inkább az a gáz, hogy az 1,1x az is gyorsabb :S

(#8) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez a VGA kiszemelt nekem laptop vásárláskor. Ezért viszont harapok: "A notebookgyártók többsége egyébként külön nem jelzi, hogy mik az adott gépbe épített GeForce MX150 modell órajelei, de külön érdeklődés esetén a legtöbbször megmondják."
- Ne külön kérésre mondják meg, hanem legyen kötelező feltüntetni a specifikációkban.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) Tikakukac válasza janeszgol (#8) üzenetére


Tikakukac
titán

Nincs szebb amikor a gyártó sem tud róla, hogy adott gépeben pontosan mi is van :B

Asus N551 tulajok élték meg ezt a legszebben. Ott simán bemondta a gyártó a TN-t IPS-re és az IPS-t TN-re. Csak egy példa volt, még vagy 10-et tudok.

De megemlíthetjük még az azonos piacon azonos kód alatt futó eltérő GPU-s gépeket (na ott mi kódszám túrások voltak, anyám), a random rakott brutálisan eltérő minőségű kijelzőket, a piactól függően berakott legrandomabb HDD kereteket, SSD foglalatokat, extra merevítéseket óóó gyönyörű szakma ez. Vajon miért vettem szinte csak egy alaplapot kukás kasztnival mikor saját gépet akartam :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10) janeszgol válasza Tikakukac (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen sajnos. Mondjuk laptopot csak személyesen érdemes venni a csalódások elkerülése érdekében.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) Tikakukac válasza janeszgol (#10) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezekről hacsak nem egy hobbiból is ezzel foglalkozó kereskedő vagy nem is fogsz tudni vagy teszel rá. Mint civil hót fogalmad sem lesz, hogy mit kéne nézni és hogyan. 6 év alatt új gépet vásárlók közül egy olyannal sem találkoztam, aki kiolvastatta volna a pontos paneltípust :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12) janeszgol válasza Tikakukac (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Az meglehet, nem tagadom.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) Kansas válasza Crytek (#3) üzenetére


Kansas
addikt

Verdesi hát, a dVGA az IGP-t... micsoda sokk... ;] :D

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#14) Joci10


Joci10
őstag

A szép új jövő. Az Intel sem ír konkrétumokat, az NVIDIA sem, most már azt várom, hogy az AMD is ezt tegye, és akkor mindenki azt ad ki, amit akar, és annak nevezi el, aminek akarja :) (persze, a gyártók által megállapított intervallumokon belül; de akkor is jelentős lesz a különbség az 'alja' és a 'teteje' között).

(#15) -Skylake- válasza borg25 (#7) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ha elolvasod még egyszer a cikket, akkor rá fogsz jönni hogy nem is olyan gáz ha csak 1,1X gyorsabb.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#17) -Skylake- válasza Joci10 (#14) üzenetére


-Skylake-
addikt

"hogy az AMD is ezt tegye"

Hogy mi? :D azt várod hogy eljojjon az idő amikor az AMD nem azt adja a kezedbe, mint amit papíron? Tajekoztatasul, ez volt az elmúlt ~10 év.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#18) nonsen5e


nonsen5e
addikt

A videokártyánk akár képet is adhat, akár dedikált memóriával is rendelkezhet, és akár iszonyatos grafikus teljesítményre is lehet képes.

*De lehet, hogy ezek közül egyik sem.

Irgalmatlan nagy a különbség a verziók között.
Ez lesz az új norma akkor?
Ráírják és promózzák majd a GTX 1180-at, meg a Vega 2-t, hogy akár 128 gorilló memória lesz rajta és akár 39x-es teljesítményre lesz képes az előző generációhoz képest (ennyi lesz a konkrétum a termékekről), le is gyártanak pontosan 1-1 darabot amit ezt tudja, a többi meg majd hozza a GT 210 színvonalát és jogilag be is lennének védve? :U

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#19) b. válasza Joci10 (#14) üzenetére


b.
félisten

Erre gondolsz?

[link]

Az, hogy a gyártók egy pöcsök nem a beszállító tehet.
Láttam én már 2 ugyan olyan márkájú üzleti kategóriás vadi új Lapost is olyan eltérő kijelzőkkel, hogy el sem hittem a különbséget, sőt még olyat is , aminél a klaviatúra is más minőségű volt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20) MasterDeeJay

Nem tudom mennyire szerencsés ez az mx150 elnevezés. Nekem a noname mx400-asomat juttatja eszembe aminek iszonyat szar képe volt és meg is döglött. Talán létezett mx100-as is.
Ez ilyen mx200 csak 32bites busszal? ;]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#21) Rover623 válasza Tikakukac (#11) üzenetére


Rover623
félisten

Én meg nem találkoztam olyan nagykerrel (de kiskerrel se nagyon), aki kiolvasta volna nekem a paneltípust! De leginkább még csak nem is értették, hogy mit akarok! :P
Legutóbb két hétig e-mail-eztem, telefonáltam, kutattam, amíg egy bizonyos speckójú laptopból sikerült olyan példányt vennem az ügyfél számára, amiben a kívánt panel volt! :U
Kedvencem az ország egyik legnagyobb választékával rendelkező webshopjának supportjától kapott válasz:
az adott laptopot "IPS panellel nem gyártják csak ún. WideView típussal." :W

primus inter pares

(#22) hokuszpk válasza #32839680 (#16) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

megadjak a stockot, de a maxot kb. felesleges, amig az osszes zen cpu unlocked.
ha kifogsz egy jobb peldanyt, akar a 4.2Ghz is meglehet :D)

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#23) Tikakukac válasza Rover623 (#21) üzenetére


Tikakukac
titán

Ebbe is sok időt kéne rakni meg energiát. Amit honorálni kellene valamivel. Mivel mindenki úgy gondolja az eladások meg az értékesítések kivasalt pólókon múlnak meg jó nagy plakátokon és hülye sajtóközleményeken, így ne csodálkozzon egyetlen gyártó sem, ha fekszik meg a piac meg lasszózni kell az embert. Nekem is totál elegem lett az egészből, pontosan ezek miatt :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24) Manbal válasza GeryFlash (#1) üzenetére


Manbal
senior tag

az a "szutyok" IGP nem játékra való, az UHD előtag max. arra vonatkozik hogy UHD filmeket lehet vele hardveresen lejátszani akadás nélkül, ami azért nem rossz dolog, főleg nem alacsony TDP-vel... egy dedikált GPU jóval többet megeszik filmezés közben

(#25) emeritusz


emeritusz
csendes tag

"az NVIDIA egyetlen egzakt specifikációt szab meg a GeForce MX150-nek, mégpedig azt, hogy a termék az általuk kialakított tesztben akár négyszer is gyorsabb lehet"

Ez mióta egzakt specifikáció????? Akár 4szer gyorsabb lehetbe belefér a "de néha feleolyan lassú" is. Vagy szar a fordítás, vagy átvették az nvidia felett a hatalmat a kretének. Vagy mindkettő.

(#26) Ed_007 válasza Tikakukac (#23) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Teljesen egyetértek.
Nem notebook, de hardver ;] : tükröt akartunk vásárolni a falra. Megtetszett egy dizájnos spanyol darab, ami számos ívesre vágott darabból van összerakva. Kérdeztem az eladót, ha valamelyik íves tükördarab eltörik, vásárlástól számított menny időn belül tudja pótolni a gyártó?
A kérdést sem értették; érdeklődtek, hogyan törne el. Hozzávágom a kulcsomat, pakolgaás közben ráfordulok valamivel, nekiugrik a macska - nem tök mindegy?
A végén kiderült, ha eltörik (akár a vásárlás napján), a gyártó nem tudja a darabokat egyedileg pótolni, venni kellene egy új, egész tükröt.
Nem csak ezt a tükröt nem vettük meg, úgy általában sem attól a gyártótól, sem abból a boltból nem veszünk a jövőben sem semmit.

Na ugyanez van a notebook-oknál is, csak egy notebook valamivel komplexebb, mint a tükör, ezért a vásárlók többsége nem is látja át, még a kérdés sem fogalmazódik meg benne, csak a vásárlást követően felsejlik bennük az érzés, hogy átb@szt@k őket, és innentől reszeltek a gyártóknak és a boltnak is - pedig csak nyíltan és érthetően kommunikálni kellene a lényeges dolgokat (persze sok terméket akkor még fontolóra se vennének az érdeklődők, azért hallgatják el a lényegi paramétereket, nyilván).

(#27) kromatika


kromatika
veterán

Nos kicsit ez csalódás.

(#28) pengwin válasza Rover623 (#21) üzenetére


pengwin
addikt

Pedig a HP (U)WVA panelei azok bizony IPS-ek... vagy VA-k... attól függ éppen mit sikerült szerezni... ;]

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#29) pengwin válasza Joci10 (#14) üzenetére


pengwin
addikt

Nyugodj meg, nem kell várnod, évek óta csinálja az AMD is... ugyanazzal a tipusszámmal lehet 320 vagy 386 shaderes is a GPU, és lehet mellette DDR3 és GDDR5 is...
Sőt, még az első egy-két GCN generáció belépőszuintű mobil kártyáinak lehetett VLIW-es verziója is.

"Hál' istennek" mindkét gyártó csak a nagyon alapszintű dedikált mobilos megoldásokkal csinálja ezt, mert ott bőven elég, hogy "4GB-os videókártyát" raknak egy laptopba. Viszont ebben a kategóriában szerintem már legalább 10 éve szokás ez, szóval közel sem új dolog.

Ennyit arról, hogy esetleg a Polaris-Pascal generációval végleg eltűnnek az átnevezett GPU-k. :(

Üdv, pengwin

(#30) Tikakukac válasza Ed_007 (#26) üzenetére


Tikakukac
titán

Illetékesekkel egyeztess és verd a tamtamot. Sajnos ez az iparág itthon ilyen :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31) Joci10 válasza pengwin (#29) üzenetére


Joci10
őstag

(És ez reagálás (#16) morgyi, (#17) -Skylake- és még (#19) b. -nek/-re is.)

Az átnevezés az egy dolog (mint ahogy a memória típusa is, amiről nem a gyártó tehet); a TDP-limites játék meg egy másik (hivatalosan mintha tuningnak számítana); de itt arról próbáltam beszélni (írni), hogy eddig mindegyik gyártónak viszonylag konkrét volt a terméke. Tudta az ember, hogy nagyjából mennyi TDP-vel, milyen memória órajellel (újabb korban mekkora turbóval) kapja kézhez ugyanazt a terméket (vagyis mondjuk egy termék ugyanolyan névvel nem volt eltérő teljesítményű). Fix volt az Intel-nél, fix volt az NVIDIA-nál, és fix volt az AMD-nél is (mind proci, mind GPU téren). Kivételt képeznek az olyan egyéb gyártói kisiklások, amire b. is utalt; de ezekhez nem sok köze volt az eredeti gyártónak (volt ilyen NVIDIA, de AMD terén is a VGA-k piacán).

Viszont most megvehet valaki egy csökkentett TDP-jű Coffee Lake-et, meg ugyanolyan számozással egy magasabb TDP-jűt is (mert az Intel bevezette az intervallumokat, amik alapján az intervallumon belül bárhol lehet a teljesítmény). Vagyis előre nem tudod, hogy mennyit is tud, csak azt, hogy egy intervallumon belül van a teljesítménye. Most ugyanezt tette az NVIDIA is: lehet eladni olyant, ami 'csak' 3x tud annyit, mint az UHD620, de lehet olyant is kapni, ami már 4x (vagy esetleg még többel). És nem fogod tudni, hogy melyik melyik, csak ha megveszed, és megnézed. Az AMD-nél jelenleg még nem árulnak se procit, se GPU/VGA-t úgy, hogy hivatalosan többféle modell is elfogadott lenne 1 név alatt (vagyis egy intervallumon belül lehetne a teljesítmény), és ne tudnád, hogy mit kapsz a pénzedért (mint említettem, a TDP állításos dolog a Te döntésed, és nem 'gyárilag' kapod emelt TDP-vel, vagy csökkentettel a VGA-t).

Én erre gondoltam. Lehet, hogy Ti másra? Egyeztessünk! :)
(Mellesleg nem vagyok AMD fan; vagyis nem azért írtam, mert 'az AMD különb' (sőt!); csak általam látott érdekes tényt/induló tendenciát közöltem. Vagyis "no offense". :) )

[ Szerkesztve ]

(#32) Fred23 válasza GeryFlash (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Viszont az Intel IGP-k drivereivel már jó ideje semmi baj sincs, ez is valami. Kíváncsian várom azért azt a jövendő új IGP-t, amit majd ők (=Raja Koduri és csapata) terveznek versenyképesre! :) Talán 2 év még?

(#33) pengwin válasza Joci10 (#31) üzenetére


pengwin
addikt

Értem amit írsz, csak sajnos tévedsz, ugyanis minden ilyen praktika jelen volt már évek óta a notebook-piacon. :(

de itt arról próbáltam beszélni (írni), hogy eddig mindegyik gyártónak viszonylag konkrét volt a terméke

Nem, eddig sem volt konkrét egyik gyártó alsókategóriás termékeinek sem a specifikációja.
Én ezt próbáltam neked leírni... pl. GTX 860M-ből is volt Maxwell és Kepler alapú verzió is, ha jól emlékszem, és az AMD HD 8000M sorozatának alján is mintha lett volna hasonló megoldás. És ilyen esetekben a régebbi architektúrára épülő GPU nyilván egy átnevezés volt.

Az átnevezések pedig szerintem már önmagukban is problémásak, mert a sok paraszt egyszeri felhasználó simán azt fogja hinni, hogy a Radeon 455 az egy milyen szuper kis modern GPU, (na majd mindent támogat és lejáccik nekem!), miközben egy HD 8690M sokadik átnevezése... és ezt sem tudod sehonnan kideríteni pl. magyar forrásból, ha nem tudsz jól angolul akkor nem jössz rá, hogy át akarnak verni. Ugyanez igaz az MX140-re, de lehet eltévesztettem a típusszámot.

Viszont most megvehet valaki egy csökkentett TDP-jű Coffee Lake-et, meg ugyanolyan számozással egy magasabb TDP-jűt is (mert az Intel bevezette az intervallumokat, amik alapján az intervallumon belül bárhol lehet a teljesítmény).

Sajnos eddig is volt intervallum Intelnél is, AMD-nél is, igaz előbbinél csak cTDP-down formájában. Vagyis pl. egy Skylake-es Precision 3510-ben 35W-ra voltak korlátozva a 45W-os TDP-jű i5 és i7 CPU-k, míg ugyanezek a CPU-k 45W-on mentek mondjuk egy komolyabb játékos vagy munkaállomás gépben, nyilván jóval magasabb tényleges turbó frekvenciával.
Az AMD meg már a 7000-es vagy 8000-es mobi APU-k óta úgy kínálta a gyártók felé a termékeit, hogy ~15-25-35W-ig lehetett állítani a TDP keretet.
Vagyis komoly különbségek lehettek két azonos tipusszámú APU-val szerelt gép között.
Csak ez nyilván nem tűnt fel a többségnek, mert alig volt AMD APU-s gép, és ez is egy kb. kideríthetetlen információ volt alapos tesztelés nélkül.

Az AMD-nél jelenleg még nem árulnak se procit, se GPU/VGA-t úgy, hogy hivatalosan többféle modell is elfogadott lenne 1 név alatt

Ebben is tévedsz, nézz csak rá az asztali RX 560-akra: van 896 és 1024 számolóegységes verzió, és ha valaki nem veri a tamtam dobot akkor el is sumákolták volna a gyártók.
Igaz nem egy teljesítmény-régió volt meghatározva, hogy pl. X TFLOPS-tól Y TFLOPS-ig RX 560 a gyerek neve, de attól még hivatalosan árultak nagyon különböző GPU-kat egy név alatt.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#35) borg25 válasza -Skylake- (#15) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

A cikket értettem, és a speckónak tényleg megfelel az 1,1x is. De mondok mást, a 0,1x gyorsabb, azaz a 10x lassabb is megfelel a nem lehet négyszer gyorsabbnál gyorsabb egy MX150 speckónak. Ami azért egy picit gáz.

(#36) Kansas válasza borg25 (#35) üzenetére


Kansas
addikt

Vagy nem érted, vagy nem olvastad.
Ez áll benne:"ha az eredmények tekintetében az említett integrált grafikus vezérlőhöz mérve a különbség négyszeres vagy kisebb (minimum háromszoros), akkor az adott GPU eladható GeForce MX150-es jelzéssel"
0,1x nem játszik...

Ettől persze még orbitális sumákolás, hogy elsózhassák a selejtet, de ha az nVidiának nem gond, hogy minden ilyen húzással felél kicsit a reputációjából, lelke( ;] ) rajta...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#37) b. válasza Kansas (#36) üzenetére


b.
félisten

Azért nem jött át as sztori teljesen látom.Nem selejt amit eladnak, hanem a gyártó( itt lenovo) szabad kezet kap bizonyos határok között mozoghat. 10 watt TDP re van levéve a teljes értékű MX150.( 25 helyett) szó sincs arról, hogy NV sumákolna, ő leszállítja a GPU-t , ami ugyan úgy elmegy magasabb órajelen is.
A gyártó eldöntheti, hogy mit kezd vele,bizonyos határok között, amit megszabnak nekik.EZ így van ezer éve nem csak NV GPU val és nem csak adott Procikkal.Nem az első eset , ahol inkább visszaveszik a GPU TDP jét, hogy a hűtés olcsóbb legyen és a masina elketyegjen.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38) Joci10 válasza pengwin (#33) üzenetére


Joci10
őstag

Kezdjük a végéről: nem, a többféle RX 560 az nem hivatalosan különböző; még pont erről adott egy linket b. kolléga. A hivatalos állapot szerint van 560, és van 560D; csak a különböző gyártók különböző trükköket alkalmaztak, amihez az AMD nem is járult hozzá; sőt, utána még jelezte ezt a partnereiknek is, hogy ne legyen megtévesztő a rendszerük a két különböző VGA-ra (aztán, hogy ki lépett rá (illetve milyen módon), és ki nem, az már más kérdés).

Az átnevezéstant direkt kihagytam, mert az számomra nem kapcsolódik az 'intervallumos' (és általam felvetett) gondolathoz (ezt le is írtam az előző kommentemben). Miért? Mert attól, hogy volt Kepler és Maxwell verzió is a GTX 860M-ből, attól még lehetett tudni, hogy a Maxwell-es milyen teljesítményszintet képviselt, és a Kepleres is milyent. Nem volt még egy 'gyengébb' Kepleres, meg egy 'erősebb' Kepleres 860M is, így aki a Kepleres verziót kereste, az tudta, mit és mennyit kap a pénzéért.

A többihez: igaz, nem említettem még, amit pluszban most majd fogok; szóval részben igazad van a különböző TDP-s szintekkel. Pl. az AMD-nél is úgy terveznek minden GPU-t, hogy az alacsonyabb és magasabb TDP szinten is működőképes legyen; így lehet alacsonyabb TDP-jű ugyanolyan GPU-s verzió, meg magasabb is; de úgy tudtam, ezeket valamilyen módon (akár úgy, mint a Kepler-es vagy Maxwelles 860M-et) megkülönböztetik (ha nem, akkor tényleg bocsi, és rosszul tudtam). Viszont az Intel és most már az NVIDIA is teljesítmény-intervallumot adtak meg (vagyis nem TDP-t), és ezt akartam kiemelni (bár ezek szerint nem sikerült). Hogy semmi konkrét érték nincs, csak egy bizonyos teljesítményszintet kell hozni. Akár alacsonyabb TDP-vel, akár magasabbal.

(#39) pengwin válasza Joci10 (#38) üzenetére


pengwin
addikt

Az RX 560D egy csak a távol keleten értékesített videókártya volt. Hivatalosan nem vezette be máshova az AMD, ahogy pl. az RX 470D-t sem.
Az AMD lehetőséget adott a gyártóknak arra, hogy más régiókban simán RX 560 néven árulják az 560D-t. Keress rá, az AMD oldalon szerepelt, hogy RX 560: 896 or 1024 shader cores. Az már teljesen más lapra tartozik, hogy közfelháborodás végül elérte, hogy a gyártóknak fel kell tűntetni a kártya specifikációinál, hogy hány shaderes.

Az átnevezéstant direkt kihagytam, mert az számomra nem kapcsolódik az 'intervallumos' (és általam felvetett) gondolathoz (ezt le is írtam az előző kommentemben). Miért? Mert attól, hogy volt Kepler és Maxwell verzió is a GTX 860M-ből, attól még lehetett tudni, hogy a Maxwell-es milyen teljesítményszintet képviselt, és a Kepleres is milyent.

Szerintem az intervallumos és bármilyen elnevezéssel trükközős módszer ugyanazt éri el, nevezetesen, hogy nem tudod, mit kapsz a pénzedért.
Akkor azt nem tudtad előre, hogy 768 shaderes Kepleres, vagy 640 shaderes Maxwelles laptopot veszel, most meg azt nem tudod, hogy le lesz-e fojtva az MX150-ed teljesítménye a tesztekben szereplő érték 60-70%-ára. Egyébként ez az utóbbi a helyzet a MAX-Q-s GeForce-okkal is, azokat se különbözteti meg mindig a gyártó.
Vagyis egy terméknév alatt vásárolhatsz akár 20-30%-kal eltérő teljesítményű hardvert is, úgy, hogy csak a vásárlás után derül ki, mi is jutott neked.

Igazából csak azért írtam le ezeket, hogy lásd: semmi új nincs a nap alatt, a trükközés, a kiszámíthatatlanság már elég régóta jelen vannak ezen a piacon.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#40) Joci10 válasza pengwin (#39) üzenetére


Joci10
őstag

Csak az 560/560D-re reagálva: itt mást írnak (ezt linkelte korábban b. is, és erre utaltam többször is).
Vagyis bár az AMD engedélyt adott a két különböző GPU eladására Kínán kívül is, de kérte, hogy legyenek megkülönböztetve a variánsok. És nem 'utólag', hetekkel/napokkal a közfelháborodás után, hanem már eredetileg is így volt (az első (vagy max. a 2.) napon (a 'nyugati' megjelenés után) már ki is adták a közleményt ezzel kapcsolatban).
És ezt az infót még az az ASUS sem cáfolta, aki megjegyezte a CL-es Intel prociknál az Intel állításával szemben, hogy megoldható lenne a 200-as chipsetekben való használat is (és aki a kérésnek megfelelően meg is különböztette már induláskor is a 'gyengébb' verzióját).

(#41) b. válasza Joci10 (#40) üzenetére


b.
félisten

Ott azért kicsit más helyzet volt,Mivel a 200 -s chipsetben mást nem tudtak életre kelteni ,csak I3 procikat, urban legend szerint egyszer valakinek sikerült egy I5 is talán.
Mivel 8 magos fogadására is alkalmas a 370, más az áramköre és a VRM része.
Intel ott pont az átláthatóság miatt nem engedte a 200 as chipsetben az új gent, talán az első ilyen jellegű lépésük volt ,amit megértek.
A vevőnek nagyon felkészültnek kellett volna lennie ahhoz, hogy ő tudja hogy a 200 as chipsetben elmegy az I3 de az I5 ből csak a szorzózáras a K-s végű már nem, a 370 ben meg elmegy a 6 magos K is de a 8 magos( ha jön) már talán nem , 390 meg visz mindent.,szóval 3 generáció alaplap egy CPU családhoz káoszt hozott volna.
Egyébként AMD oldalán nem volt külön 560D kártya még a termékeiknél sem, csak 560,egyféle specifikációval, ezért a gyártóktól elvárni azt amit maga AMD sem követ, eléggé felkérés keringőre szitu. DE az tény, hogy AMD kérte a gyártóktól, hogy jelöljék meg, aminek végső soron egy sorozatszám végződéssel eleget tettek,de ez is mindképpen felkészültséget igényel a vevőtől és utána olvasást, sajnos.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.