Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yodafon


Yodafon
senior tag

Hogy ebben mi a logika.... :F

I'm gangsta!

(#2) olle


olle
senior tag

Milyen HDR tartalmak vannak? :)

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#3) atike


atike
nagyúr

Rossz lóra tesznek - megint... Nem kár értük.

(#4) beef


beef
őstag

Az itt felsorolt eszközök tényleg tudják a HDR-hez szükséges színteret, fényerőt, helyi megvilágításokat?
Vagy ezek is csak annyira mint bármi más?

(#5) arn


arn
félisten

megeri a kb 15% felhasznaloert bealdozni a 85%ot :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6) madgie válasza beef (#4) üzenetére


madgie
titán

Melyik konzumer tévé, telefon tudja a teljes rec 2020-at megjeleníteni? Naugyi.

(#7) plömplöm válasza madgie (#6) üzenetére


plömplöm
őstag

"iPhone X, iPad Pro és Apple TV 4K"

2436 × 1125; 2224 x 1668 és 2732 x 2048; legfeljebb 2160p felbontás, 60 képkocka/s

hát, eközben pedig "Rec. 2020 defines two resolutions of 3840 × 2160 ("4K") and 7680 × 4320 ("8K")" és "Rec. 2020 specifies the following frame rates: 120p, 119.88p, 100p, 60p, 59.94p, 50p, 30p, 29.97p, 25p, 24p, 23.976p"

szóval lehet nézni lebutított felbontásban és/vagy a lehetőségekhez képest maximum fele frissítéssel a csodálatos alma termékeken a talán nem is létező tartalmat, remek :)

az pedig, hogy ez a sony tv mennyire konzumer, megítélés kérdése, de 2016 nyara nem mostanában volt, szóval valszeg van már egyéb készülék, ami tudja ezt az őrületes 2020izé fícsört. ha meg nincs, akkor az talán azért lehet, mert az egész nem ér egy kis kalap egérkakit sem? :DDD

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#8) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Igazából a "vimeo"-t sem ismerem, így elkerül ez a dolog. :]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#9) -Skylake- válasza plömplöm (#7) üzenetére


-Skylake-
addikt

"az pedig, hogy ez a sony tv mennyire konzumer, megítélés kérdése"

Igen. Ugy kezdodik az url amit belinkeltel, hogy : www.sony.co.uk/PRO/...

Ezennel segitek es megitelem neked, ha mar ez ennyire valasztas kerdese lenne, hogy hat ez a termek ez krvara nem konzumer. Az hogy egy termek professzionalis felhasznalasra van e szanva vagy sem az nem megiteles kerdese lol, azt pontosan megmondja neked a gyarto. Szakmai forum konyorgom es ilyet olvasok hogy "az megiteles kerdese"... sulyos.

Szerk: kozben sikerult elolvasnon a bekezdesed masodik felet is, na az meg sulyosabb. Azt nem ertem, hogy ha nemtudod mi az a " őrületes 2020izé fícsör" akkor minek kell osztani az eszt itt ?

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#10) elithun


elithun
őstag

Akkor ezzel az újítással továbbra sem őket nézem. :)

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#11) lenox válasza madgie (#6) üzenetére


lenox
veterán

De jelenleg a HDR tartalmak csak a P3 reszet hasznaljak a Rec2020-nak, fenyerobol is 400 nittel mar jo a HDR, egyedul a kontraszt vagy mashonnan nezve a fekete az erdekes, iPhone X az jo, Apple TV-t amire kotod, Ipad Pro egyedul ami kontraszt miatt nem annyira jo.

(#12) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azért továbbra is a tartalom adja el magát, nem a HDR feature, főleg ha egy videomegosztóról beszélünk ahol az alacsony bitráta és alacsony minőség a szolgáltatás része.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) madgie válasza lenox (#11) üzenetére


madgie
titán

Úgy értettem, messze még, hogy kiaknázzuk a teljes HDR szabványt, de most is bőven van mit nézni. Ott a Netflix, az újabb BD cuccok már HDR-ben fognak kijönni... szóval kontent már van, meg főleg lesz.

Az LCD-t meg továbbra sem értem, oké, a HDR10 hoz 10 bitet színcsatornánként, de a kontraszt így is, úgy is lufi lesz... főleg a "sima" HDR10-nél, ahol tudtommal nem lehet jelenetenként friss metadata-t adni a megjelenítőnek, mikor merre mókoljon a képjellemzőkkel.

[ Szerkesztve ]

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Apple cuccaim vannak, de pont nem erdekel a nagy ujitasuk. :DDD

(#15) #54625216


#54625216
törölt tag

Gondolom itt a dedikált iOS, tvOS alkalmazásukról van szó azokon az apple eszközökön, amik alapjáraton támogatják a HDR-t.

(#16) madgie válasza #54625216 (#15) üzenetére


madgie
titán

Jó, hát az Apple TV-n mehetne a Youtube HDR-ben is... vagy legalább 4K-ban, mert még az sem megy neki.

(#17) aznem


aznem
tag

A rövid cikk végére komolyabban érdekelt, hogy a felsorolt országokban miért blokkolják a szolgáltatót-szolgáltatását. Így elsőre (feltehetőleg tájékozatlanságom folyományaként) India és Vietnam lepett meg a listában, feltételezve, hogy világnézeti-politikai-karhatalmi háttere lehet a ténynek. Kínában yt sincs engedve.

vimeot, olyan szempontból jobban kedvelem, hogy egy hétig az eredeti feltöltést is leszedheted és ha "tartalomszolgáltatóként" előfizetsz (több konstrukció) ezt engedheted a letöltők részére, amíg tart a konstrukciód. Logika mentén haladva a tartalmat továbbra is letöltheted, csak online nem támogatja a hdr-t. Lehet ennek technikai leírása érdekes lenne :) De nem akarok én senkijével csalánt!

[ Szerkesztve ]

(#18) Solten


Solten
addikt

Vimeo?

Saor Alba

(#19) Scholes9 válasza hemaka (#14) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Csatlakozom :DDD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#20) DarkByte


DarkByte
addikt

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy pl. böngészők sem tudnak mit kezdeni a HDR tartalommal egyelőre. Pedig pl. YouTube-on is ott lenne a HDR képesség 10bit-es VP9-hez, de csak az erre képes pár céleszközön működik. H.265/HEVC-et pedig nem akarnak támogatni. Majd taláni a jövőre esedékes AV1-el megnyílik a HDR legalább Chrome irányból (persze hardver ami dekódolni képes lesz AV1 10bit 4K@60fps videót, az még fasorban sincs. épp pár hete örültem meg, hogy a GTX1080-am képes 8k60 VP9-et szaggatás mentesen dekódolni, mondjuk lehet a Ryzen 7 16 magjának szoftveresen sem lenne már lehetetlen feladat).

Idővel jó lesz ez, csak még mindig túl újdonság ez az egész.

[ Szerkesztve ]

(#21) Hobbbyt válasza DarkByte (#20) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nem csak a böngészők, de sokunk sem tud mit kezdeni a HDR-el. Ugyan olyan felfújt dolognak érzem mint a 3D-t. (mondjuk én speciel imádom a 3D-s filmeket.. de a HDR-t még a bélsalakommal se tisztelném meg.. pedig láttam már demókészüléken)

Szerk: Lehet azért sem hiányzik, mert világ életemben VA paneles monitorokat néztem, ahol a 4000-5000:1 kontraszt is megvan.. itt a sötét elég sötét ahhoz, hogy a világos vakítóan világos legyen

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#22) DarkByte válasza Hobbbyt (#21) üzenetére


DarkByte
addikt

A 10bit-es videók elterjedését én várom a HDR-től függetlenül. Kis bitsűrűségen sem sávosodnak úgy a pasztel felületek vagy a grádiensek, amit én elég gyorsan kiszúrok. Egy 8 bit-es nagy bitrátájú anyag, visszakódolva 10bit-es videóba is sokkal jobban mutat ilyen szempontból mint egy 8bit-es.

(#23) Hobbbyt válasza DarkByte (#22) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Az más, engem is rettentően idegesít néha mikor az ég 6-7 sávból áll..
De ehhez az is kéne, hogy a legtöbb panel valódi 10bites legyen ne csak 8bit+frc (bár nem ez az igazi szűk keresztmeszet)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#24) #54625216 válasza DarkByte (#22) üzenetére


#54625216
törölt tag

A sávosodás első sorban a tömörítésnek köszönhető, nem a 8 bitnek. Ezért szoktak a 3d renderelt tartalmakra filmgraint rakni, úgy a gradienseket nehezebben cseszi el a tömörítő, mert a grain miatt nehezebben veszi észre az ismétlődő pixelértékeket.
A jobb tömörítő algoritmusok már most is 10 vagy 16 biten dolgoznak. A nagyobb bitráta nem a több megjeleníthető szín, hanem a képen végzett matematikai műveletek pontossága miatt kell. Ehhez viszont nincs szükség nagyobb bemeneti bitrátára, elég ha a 8bites képet a tömörítő nagyobb bitértékre konvertálja és csak utána matat rajta.

(#25) DarkByte válasza #54625216 (#24) üzenetére


DarkByte
addikt

Legyen az oka igazából bármi, amíg a 10bit-nél jelentősen kevésbé lehet felfedezni a sávosodást, én azt előnyben részesítem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.