Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Érdekes kezdeményezés. Én személy szerint eddig csak 2 "nem kóbor" macskát láttam életem során. Az egyik szomszédban volt 2 egyiptomi csupaszmacska, vagy valami ilyesmi. Na azok nem kóboroltak, mert bevoltak zárva.
A többi macska, akikkel találkoztam, a maga útját járta. Egerészett, madarászott, bandázott, ha éhes volt hazajött.

(#2) Kasya


Kasya
nagyúr

Akiket ezeket naponta követik, megosztják, ők hogy bírják? Milyen hatással lehet ez rájuk hosszú távon mentálisan?

Ezen mar en is gondolkodtam, hogy milyen felszines gondolat mehet vegig az ismeroseim agyan is. Megosztom, tudatom masokkal, hatha ok segitenek? Vagy csak igy akarja az egyutterzeset kifejezni?

Bezzeg ha egy galambot elcsapok veltlen, lefotoznam es azt osztanam meg reszvetnyilvanitas gyanant, biztos kapnam az ivet...

Mas:
Most voltunk Kretan es csodalkozva tapasztaltuk, hogy mennyi "kobormacska" van a szigeten, akiket etetnek, itatnak vendeglatohelyeken is. Emberhez lathatoan nem nagyon voltak szokva, mert mindig tavolsagot tartottak.

(#3) #90088192 válasza Kasya (#2) üzenetére


#90088192
törölt tag

Minden alkalommal amikor bántalmazott, vagy csak ilyen olyan okbol sérült állatot látok elgondolkozom.
Ha ember tette vele, mi járhatott a fejében, mi lehet az oka?
Nekem nem jut eszembe ilyet tenni, miért jut eszébe másnak?
Amikor látom ezen állatok megmentőit elgondolkozom, tettem-e eleget? Hogyan viselik nap mint nap ezt a fajta érzelmi sokkot, hiszen pont azért csinálják mert szeretik/tisztelik az élőlényeket :R
A pénz magában semmit nem Old meg, lehet kalapozni és kell is, sajnos, de a legtöbb esetben az okot kellene megszüntetni.

Amennyire lehet kerülöm ezeket a híreket, főleg az emberi brutalitás miatt.
:(

(#4) #56573440 válasza #90088192 (#3) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Ha ember tette vele, mi járhatott a fejében, mi lehet az oka?"

Mert egy fsz. Hogy miért az, nos az egy elég sokrétű dolog és kb irreleváns is. Hogy most látens szadista, a családon belüli minták miatt -apa verte anyát ok nélkül aki rajta töltötte ki a dühét ok nélkül-, mert leszarja, mert a kisebbségi érzése miatt, mert kell valami amin a vélt vagy valós sérelmeit kitöltheti, mert úgy be van készülve biobasztól hogy járni nem csak ütni tud, akármi. Igazából teljesen mindegy mert nem lehet vele kezdeni semmit.

Amíg nincs valós szabályozás, büntetés, számonkérés, addig ezzel nem fogsz tudni mit kezdeni, az okokat kéne megszüntetni, azt meg kvázi lehetetlen.

Ha a kocsi mögé kötött és halálba vontatott kutyáért annyit kapna mintha ezt a szomszéd 8 éves gyerekével csinálná, akkor más lenne a dolog fekvése. Addig nincs miről beszélni, sokaknál a kutya a macska csak egy eszköz, amin le lehet vezetni azt, amit máshol, máson nem.

[ Szerkesztve ]

(#5) Nimrod válasza Kasya (#2) üzenetére


Nimrod
addikt

Görögöknél azt érdemes tudni, hogy különösen túrista-szezonban vendéglátó helyeknél gyakoriak, nem zavarják el őket miközben valamelyik széken vagy éppen asztalon pihennek. Sőt, jobb esetben rendszeresen kaját is kapnak az adott hely konyhájából. Nem mintha a vendégektől nem kunyiznának eleget.

Más kérdés, hogy mi van akkor, amikor nincsenek túristák...
Nem annyira jellemző az ivartalanítás, részben anyagi okokból, részben csak tudatlanságból. 80 Euró körül van egyébként egy ilyen beavatkozás.
Innentől kezdve nagy a szaporulat és bizony farkastörvények vannak, nagyon sok elhullik közülük évente. Ezért van az, hogy ritkán lehet ugyanazokkal a macskákkal találkozni ugyanazon a helyen, egymást követő években.

Legrosszabb az, amikor megintcsak túristaszezon végén, az adott vendéglátó helyen megmérgezik őket. Ez is elő szokott fordulni, többnyire felháborodást okoz, de attól még továbbra is vannak olyanok, akik megcsinálják. Itt egy példa amiről annak idején csináltam petíciót is. Felkapta a görög média is, de különösebb eredménye nem lett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.