Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TayRol


TayRol
veterán

Máris próba? Ejha.

(#2) MLaca válasza TayRol (#1) üzenetére


MLaca
őstag

sajna, csak amolyan kézben forgatásos. majd lesz végleges változat, azzal lehet játszani rendesen.

http://mlzphoto.hu/

(#3) Khelben


Khelben
nagyúr

Smena-n meg Praktica-n kezdtem fotózni, de ez a retro kinézet rémes.

(#4) xEon1337 válasza Khelben (#3) üzenetére


xEon1337
őstag

Szerintem gyönyörű :K

"Less but better" - Dieter Rams

(#5) TayRol válasza MLaca (#2) üzenetére


TayRol
veterán

sebaj, ez is szuper!

(#6) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Retro vázhoz retro obi a legjobban illő. És ez a külső ellenére egy modern váz, tehát modern objektívekkel lehet a legjobban kihasználni. Ha ez igaz akkor a retrozás máris felemás.

(#7) #65675776 válasza Khelben (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerintem meg a legeredetibb jelenlegi DSLR. Ha választani kellene D800 és eközött, nyilván erre esne a választásom.

Kb olyan, mint a Leica sok szempontból, csak ez DSLR.

(#8) ubbconfig válasza xEon1337 (#4) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

ezüstben még szebb :)

(#9) mik-oca válasza ubbconfig (#8) üzenetére


mik-oca
tag

Nekem is tetszik.. :D

(#10) bali74


bali74
csendes tag

Értem én, hogy retro meg minden nagyon kajak, de azért ezt házon belül is hozza egy D800. Arról nem is beszélve, hogy árban meg rá is ver.

(#11) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

Számít a desing :)
itt a retro feelinget kell megfizetni. van helye egy ilyen gépnek. még ha nem is nálam.
Kár hogy hátul kevésbé mertek hozzányúlni.. persze óvatosan lehetett volna csak... hisz jó kezelhetőség és kényelem ha oda akkor megette a fene. De nem rossz ez. Csak kár hogy valami innováció nem jön már. Új hibrid kereső, jobb sorozat. Zselé hatás kiküszöbölés videó alatt. Hibrid fókusz. érintőkijelző. v netán egy Vízálló DSLR. vagy valami amire még senki sem gondol de nagyot durran. D400 v D9000? :F

persze lehet idei innovációnak ott az AW-1

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#12) arn


arn
félisten

ezustnel szvsz a borhatast baltaztak el a tetejen - itt feketeben kevesbe szembetuno.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#13) icezozo


icezozo
addikt

qrva szép :)

http://qwankido.hu/

(#14) balintkagan1


balintkagan1
tag

Gyorsak voltatok.Ez igen. Le a kalappal és köszi.

(#15) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

hoppá hoppá a NIKON felirat nem dől :R

Jó kis masina annyi szent de az ára :O kicsit nagyon túl lett lőve ezzel a "kitobival"

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#16) ubbconfig válasza JohnyBlue (#15) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

atyaég...max 3kilót még adtam volna a vázért, de... :Y

(#17) jasonka válasza JohnyBlue (#15) üzenetére


jasonka
aktív tag

Az FE-2-n se dőlt a felirat...

Hja kérem ! A Belváros !...

(#18) arn válasza ubbconfig (#16) üzenetére


arn
félisten

melyik ff vaz kerult annyiba?

***

ennyiert rakhattak volna bele 1/8000at. egy olcsositott d610nel meg ra lehet fogni vmire, de ennyiert azert mar ne csak a kulso menjen.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) JohnyBlue válasza jasonka (#17) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Digitális vázakhoz képest nem dől a felirat :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#20) paye válasza xEon1337 (#4) üzenetére


paye
tag

+1 :C :R

(#21) paye válasza JohnyBlue (#15) üzenetére


paye
tag

Akkor inkább D800!

(#22) ubbconfig válasza arn (#18) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

igazad van, ff- hez kevés lenne a 3kiló, de nálam az ff nem is elsődleges szempont...egyébként ha a d600 árához nézzük, ami mellesleg videót is tud, akkor is elborult magas a df ára...retro ide vagy oda. Ez egy szűk rétegnek szól.

(#23) JohnyBlue válasza paye (#21) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Áhh nekem túl nagy a dényóccáz :) A kicsi cuki déhaccáztíz jobban begyün :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#24) mik-oca


mik-oca
tag

Ezt is inkább az "érzés" miatt fogják venni ennyiért.. :N
Ha sok pénzem lenne, vennék egyet...

(#25) PRO-peller válasza ubbconfig (#22) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Az eladási adatok rohadtul titkosak lesznek. De nem csodálkoznék ha Dubai-ban fogyna. :DDD

(#26) TOM-202 válasza PRO-peller (#25) üzenetére


TOM-202
senior tag

...el a nagyrésze a készletnek. :DDD

(#27) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Ez olyan, mint a Csokító ( :DD ), ronda de finom! :C

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#28) Chal


Chal
addikt

Miközben olvastam, már előre mosolyogtam a kommenteken, hogy majd hogy ki lesznek itt kelve magukból sokan az 500-600 ezres ár láttán, pedig hát mire számítottak ugye, FF + csomó fém.. Na és akkor megláttam a videót, amiben közlik az árat + hogy nincs videofelvétel funkció (nem az hogy nincs 120fps full HD, hanem csak 30, neadj isten csak mutatóba valami 720p, hanem NINCS SEMMI, és még meg is van ideologizálva). Jézusatyaúristen.. A vége az lett hogy én magam lettem az a kommentelő :)

(#29) p_adam válasza Chal (#28) üzenetére


p_adam
addikt

Alapvetően az a gond, hogy nem tudták eldönteni milyen legyen, retro-technikás vagy végletekig alap de olcsóbb.
A marketingesek meg úgy elemeztek hogy profit szempontjából az lesz a legjobb ha ilyen is meg olyan is. Így drága is lett és hiányoznak is róla dolgok.
Olyan nehéz pl. egy nagyobb nagyítású keresőt belerakni, ha pl. az Olympus OM-ekben is volt sokkal kisebb méretben?
Vagy nem tudom, csak hogy legyen egy dolog ami tényleg különlegessé tenné a design-on kívül, ha már így árazták be.

(#30) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

pfff, 3000 euróér' inkább ebike-ot (se) veszek.. :O :C

[ Szerkesztve ]

cantante di sampietrini

(#31) p_adam válasza p_adam (#29) üzenetére


p_adam
addikt

Na, az az egy dolog biztos, hogy nem egyedül vagyok ugyanezen a véleményen bevallom eddig azt hittem, hogy Nikon-os befolyásoltság alatt volt ezen blog írója de lehet hogy tévedtem :)

[ Szerkesztve ]

(#32) Chal


Chal
addikt

Egyébként félreértés ne essek, nekem pl nem kell bele a video, de próbálom a piac szemszögéből nézni a dolgot, és 2013-ban ez semmilyen magyarázattal (pláne nem ilyen gyengével) nem fogadható el egy 1 millió forintos fényképezőgéptől.

Ugyanakkor igazából nem akarok leragadni ennél a videos marhaságnál, nehogy a végén valaki azt gondolja, hogy videoval szerintem rendben lenne ez az ár. Sajnos ez sehogy sincs rendben, a video hiánya csak hab a tortán.

Végtelenül sajnálom hogy a Nikon beállt a Hassel és a Leica mögé a sznobok kiszolgálásba.

[ Szerkesztve ]

(#33) p_adam válasza Chal (#32) üzenetére


p_adam
addikt

A Leica-nál is erős a sznob faktor de azért abban mégis van különlegesség hogy digitális és távmérős meg a CCD-nek is van egy karaktere. Sok bosszantó hibája mellett azért mégis úgy tervezték, hogy jó legyen annak aki tényleg tudja, hogy mit csinál. Az olcsóbb modellekről viszont más a véleményem :)
Amit egyébként ez a blog említ még, az a cserélhető mattüveg. Ha egy 6D-ben van akkor itt mért nincs...
Na mindegy, a fő dolog az, hogy ők biztos értik mit marketingelnek (mint pl. az Apple is) szóval sztem sikeres lesz :)

(#34) MLaca válasza p_adam (#33) üzenetére


MLaca
őstag

(az új leicákban cmos van az élőkép miatt is)

http://mlzphoto.hu/

(#35) Chal válasza p_adam (#33) üzenetére


Chal
addikt

Ja, a felől nincs kétségem hogy menni fog, ők is pénzből élnek, hülyék lennének kihagyni a ziccereket. Ráadásul a gép legalább szép/jó/saját, és az a helyzet, hogy abban az univerzumban, ahol a Hasselblad Stellarja és a Vertu mobiltelefonok csatáznak vállvetve, ott még a Nikon egy nagyon kicsi, és nagyon korrekt játékosnak számít a Df-el. De ettől függetlenül én ide sorolom ezt a gépet.

(#36) p_adam válasza MLaca (#34) üzenetére


p_adam
addikt

Igen az is (mármint a Leica M) pont erre a gépre hajaz hogy se ilyen, se olyan, aki tudja hogy mit csinál az továbbra is úgy tekint rá mint ami (egy digitális távmérős) és csakis azért veszi meg mert magasabb ISO-n használható és "elviseli" hogy alacsony ISO-n nem olyan különleges, semmi más dolog nem szól mellette. Amellett hogy sok bosszantó dolgot kijavítottak benne, ahhoz nem adtak hozzá semmit amitől eredetileg is különleges volt (és most már kopogtat a Sony is) de talán ezt a gyártó is tudja, ezért is nem szimpla modellváltás történt.
De arra kíváncsi lennék milyen arányú az aki "játékszernek" veszi meg, gondolom rájuk gondoltak az újabb modellel :)

[ Szerkesztve ]

(#37) Flashback


Flashback
addikt

Birtoklási vágyat ébreszt...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#38) AMn3t válasza Flashback (#37) üzenetére


AMn3t
csendes tag

álomgép :))

(#39) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

A külső megítélése szubjektív.
Viszont ezzel a legyen tekerős meg gombos, de ezekből is legalább 228 db, meg közben hátulról egy standard digit, eléggé kiváltotta a MAFV? kérdést belőlem. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40) optikus


optikus
senior tag

namostakkor ez a csufsag raadasul full muanyag? ugy plane gaz ez a klasszik kulsonek kinezo ize.

Buy books not gear.

(#41) FEDman válasza optikus (#40) üzenetére


FEDman
addikt

Na az már durva lenne!
De nem, természetesen azért a full műanyagtól messze van ez a váz. :)

(#42) nord_ válasza optikus (#40) üzenetére


nord_
veterán

Már miért lenne műanyag?

(#43) FEDman


FEDman
addikt

Ami viszont durva, hogy nem fért bele az 1/8000s, de még a cserélhető matt üveg se. Ez utóbbi különösen érdekes egy olyan váznál, ami kifejezetten próbál az MF obi rajongóknak is kedveskedni.

Inkább nem is minősíteném, hogy ennyi pénzért milyen ajánlatnak gondolom ezt a Nikontól..

(#44) tabu3x


tabu3x
tag

Továbbra sem tudom hova tenni ezt a gépet. Úgy jellemezném, hogy kissé ellentmondásos.

Miért a D4 szenzora (elvileg épp csak egy hangyafasznyival jobb a magas iso teljesítménye, mint a d600/610/800 triónak), mikor az AF rendszere csak -1 EV-ig működőképes? :F
Úgy értem, ha arra gyúrnak, hogy minél jobb legyen a magas iso teljesítmény, akkor azt illett volna megfelelő AF-fel is megtámogatni, nem pedig egy kifutó modellből kellett volna átemelni.

Miért a D4 szenzora, amikor annak dinamika tartománya 1ev-vel szűkebb, mint a d600/610/800 triónak? :F
Úgy értem, szerintem, sokkal többet ér képminőség szempontjából +1ev, mint iso 12800-on egy picivel jobb színvisszaadás...

Miért a d600 AF rendszere, mikor az eleve rengeteg kritikát kapott? szóval, marad a középen fókuszál, majd újrakomponál metódus? :F

Én úgy érzem, másokkal egyetértve, ezt a gépet a marketingosztály a gazdasági osztállyal karöltve szülte, nem pedig "rajongói" osztály. Ja, olyan nincs...

Végezetül, hogy ez a gép milyen speccel lenne partiban azzal, ami a szlogenje (szerintem):
legalább 14 EV dinamika tartomány, de inkább 14,5
-3EV-nél is működőképes AF
SZÉLES AF mező
kevesebb AF pont, de mind cross-type
szentségtörés, de kihajtható LCD, live view focus peaking-gel

(#45) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Ezt majd még meg kell fogdosnom, de az egy kártyahely és 1/4000-es záridő +d600 fókuszrendszere nem annyira szimpatikus benne.
Másik oldalról meg ott van az érzékelő, ami kéne'.

(#46) PRO-peller válasza tabu3x (#44) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Nikonnál is vannak vízfejek. Az 1 es sorozat mit ér? 1 db ekv 50/1.8 obi van rá, ami a nullánál több esetleg a 2.8 tizes említésre méltó. De most ezzel ki az aki újongva rohan a boltig, amikor az összes konkurenciánál ez az alap?

(#47) tabu3x válasza PRO-peller (#46) üzenetére


tabu3x
tag

Ahogy hallom, nem is nagyon fogy az 1-es, mondhatni ez a leggyengébben teljesítő a milc-ek között...

(#48) Malachi


Malachi
addikt

egymillió... :O

pedig elférne a nyakamban, semmi egyébért, csak mert tetszik.

(#49) Tomcat


Tomcat
őstag

Igazi retro cucc. Az ezüst kiadása ráadásul meglehetősen tetszik. :)

Tomcat

(#50) #65675776 válasza tabu3x (#44) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az inkább a D7000 AF rendszere. Azért is van annyira középen egy FF érzékelőnél, mert DX-re van tervezve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.