Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bb0t


bb0t
senior tag

ez az, ez most vicc? kompakt gép, ekkora érzékelővel és több mint 150k... inkább már akkor a canon sx230

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#2) ROBOTER válasza bb0t (#1) üzenetére


ROBOTER
addikt

1/2.3'' vs. 1/1.7'' ?
f/3.1-5.9 vs. f/2-4 ?
semmi vs. EVF ?
semmi vs. vakupapucs ?

+ kihajtható kijelző, csatlakozók, 1/4000sec stb.

Valami szakértő lehetsz. Miért kell ilyen buta hozzászólással kezdeni? Még ha az ár tényleg el is van szállva.

[ Szerkesztve ]

(#3) KőkorSzaki válasza bb0t (#1) üzenetére


KőkorSzaki
tag

A gép komolysága nagyrészt ellensúlyozza az ár komolytalanságát.

Canont emlegetni nem kell félnetek jó lesz. Harmadennyibe (sem) kerül, és legfeljebb ár/értékben versenyeznek (nekem is van...)

[ Szerkesztve ]

(#4) FEDman válasza bb0t (#1) üzenetére


FEDman
addikt

A vicc az, hogy egy mondatban túl kicsinek találod a szenzort ebben a Nikonban, majd emiatt inkább egy ennél még kisebb szenzoros Canont ajánlasz. ;)

(#5) undark


undark
csendes tag

én nemrég nagy dilemmában voltam. milyen első gépet vegyek kicsit komolyabb fotózáshoz?
néztem ennek az elődjét, p7700-at, néztem canon g15-öt, néztem sokmindent.
végül csak egy oly m4/3 (e-pl3) lett. Miért?
idegesített, hogy egy villanymotor zoomol.
elődjein nem volt evf (ovf volt, de minek???)
ami bejött az a fuji x10-x20 lett volna, de a szenzor ott is kicsi...

végül amiatt lett m4/3, mert méretben majd ugyanekkora (persze már az sem zsebméret)
azonban szenzorban többet tudnak.
manuál állítás megoldott ott is

no, ennyi, talán 100ért megvettem volna ezt a 7800ast.

(#6) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

mindig megmosolyogtat ez a nikon sorozat, hogy mennyire durván koppintották a Canon G sorozatát.

(#7) Grop77 válasza gekkoXT (#6) üzenetére


Grop77
csendes tag

Nekem az S120 - P330 párosnál jut ez eszembe.

Jó lenne ez ha az AF nem az 5 évvel ezelőtti átlagkompakt sebességével vetekedne.
Képmentéssel sem lenne gond ha nem 25 megás rawokat köpködne magából, hanem 11-12 megást mint pl. E-pm1.

Olympus Stylus 1 mellett vajjjjjon mennyire lesz kelendő!

(#8) hibavissza


hibavissza
veterán

nekem a fényképezőgép szóról az ilyen alakú (canon g) gépek ugranak be...kár azért az af-ért. bár lehet, hogy csak szoftveres probléma az első szériás gépeknél. az árképzést akkor tudnám elfogadni, ha emelt ütésállóság és vízállóság is az étlapon lenne. lehet, hogy a coolpix osztály marketingesei nem hallottak még a nikon 1 szériáról?

(#9) bb0t válasza ROBOTER (#2) üzenetére


bb0t
senior tag

150 ezerért már kapok egy Sony NEX-5N-t aps-c szenzorral. Ha kompaktban gondolkodik az ember akkor minek költene rá ennyit, és bár a canon tudása nem ér fel ehhez a géphez, de a többi kompakthoz képest annyi pénzért az a jó vétel.

Kicsit mögé kéne látni a gondolatmenetnek nem pedig specs-el dobálózni egyből.

FEDman: A vicc az, hogy egy mondatban túl kicsinek találod a szenzort ebben a Nikonban, majd emiatt inkább egy ennél még kisebb szenzoros Canont ajánlasz.

Igen 150 ezerért ez a szenzorméret valóban kicsit, ha azt nézem, hogy 4/3-os gépet már kapok 80-ért. És igen a kisebb szenzorú Canont inkább ajánlom mert jóval reálisabb az ára, és a kompaktok között jó.

Neked is azt tudom javasolni mint az előző kollégának.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#10) ROBOTER válasza bb0t (#9) üzenetére


ROBOTER
addikt

"150 ezerért már kapok egy Sony NEX-5N-t aps-c szenzorral."

Objektív nélkül. Ráadásul a NEX sorozat olcsóbb objektívjei inkább a szörnyű minőségükről híresek.

"Kicsit mögé kéne látni a gondolatmenetnek nem pedig specs-el dobálózni egyből."

Inkább nem. Nem egészséges a te esetedben.

"hogy 4/3-os gépet már kapok 80-ért."

És egy EVF-et kedvezményekkel még 40-ért mellé, obiról nem is beszélve.

"Neked is azt tudom javasolni mint az előző kollégának."

Én meg javaslom neked a LIAZ teherautó helyett a Daewoo Matizt. Igaz, hogy abszolút nem helyettesíti egymást a kettő a gyakorlatban, de legalább mind a kettővel el lehet menni A-ból B-be.

Inkább fogadd el, hogy a nyitóár picit csökken, nem tudsz reális alternatívát adni az 1/1.6''...2/3'' -os gépeknek, ha nagy fényerejű az objektívjük.

[ Szerkesztve ]

(#11) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Én már vártam. Az igazság az, hogy van egy Pentax K-x-em, amit nem nagyon használok már: egyszerűen nincs időm arra, hogy az összes objektívvel felszerelkezve csak fotózni induljak. Ez a gép a 7x zoommal pont megfelelő lenne nekem. Az ára pedig elég húzós, de Amerikában is 120e körül van még, most kivételesen nem is szálltak el annyira a fiúk.... Szóval: :C :C :C

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#12) bb0t válasza ROBOTER (#10) üzenetére


bb0t
senior tag

Objektív nélkül. Ráadásul a NEX sorozat olcsóbb objektívjei inkább a szörnyű minőségükről híresek.

Tegnap MM-ban 110-ért el lehetett vinni az utolsó 5N-t obival. :DD

De egyébként tök mindegy mondhattam volna az E-PL3-at objektívvel 80, 100 fölött kicsivel már két obit adnak kitben, és kicsit szebb képeket csinál szvsz mint ez a nikon. A színvilágról nem is beszélve.

De mindegy úgy látszik, hogy csak nálam üti ki a biztosítékot ez az ár. Csak akkor mondjatok már egy embertípust akinek ideális ez a gép ennyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#13) ROBOTER válasza bb0t (#12) üzenetére


ROBOTER
addikt

Minden kifutó cucc olcsóbb, mint másnak a nyitóára. Most tényleg ezen rugózol? Ráadásul egy egyszeri akción? Miért nem egyből lopott cuccal példálózól?

(engem nem kell meggyőznöd a 4/3 képminőségéről, csak figyelembe kellene venned a méretet, az EVF-et, és hasonlókat)

[ Szerkesztve ]

(#14) bb0t válasza ROBOTER (#13) üzenetére


bb0t
senior tag

Igaz, majd 2 év múlva fogom is ajánlani, ha 70 lesz az ára.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#15) tabu3x


tabu3x
tag

szerintem nem drága. ha vki egy "all-in-one" gépet akar, de a gagyitól ódzkodik (joggal), nem akar (nem is tudna) objektívekkel vesződni, de a katicától a madarakig bármire lő ami mozog (tehát pl. egy tisztes, nem fotós, de gadget lover apuka), akkor ez (is) az ő gépe. vagy még inkább egy Sony RX10. de ez sem rossz.
a többiek meg ne vegyék meg.
de akkor meg minek rugózni az árán???

(#16) KőkorSzaki válasza bb0t (#12) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Nos, pont Oly epl3-at keresek dupla kitben (teljesen komolyan mondom), szóval tudnál küldeni infót, hogy hol van "kicsivel 100 fölött"? Jöhet privátban is. 126k-ért látok egy általam nem ismert webshopban, de hátha van jobb ajánlat.

Sony NEX 110k környékén nem játszik nálam, mert a 18-55 nem elég, és nem is valami fényes, semmilyen értelemben, és plusz 90k lenne rá egy tele. Szóval lenne 200k-ból egy olyan kit, amiben ugyan aps-c-van, de az obik is viszonylag gyengék.

Másnak is szúrja egyébként a szemét ez az ár, konkrétan én is túlárazottnak gondolom, de egyrészt ez egy nyitóár, majd megy ez lejjebb (az epl3 sem 80k-n nyitott, nagyon nem), másrészt pedig nemcsak a legjobb vételekről szól a világ, van helye másnak is a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#17) bb0t válasza KőkorSzaki (#16) üzenetére


bb0t
senior tag

edigital 110e

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#18) TayRol válasza bb0t (#17) üzenetére


TayRol
veterán

ez nem epl3.

egy fényerősebb obival lehet hogy egyszer kipróbálnám, de így nem fér fel a dobogóra.

(#19) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Jó sok az off. :(

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#20) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Méret 118,5 x 77,5 x 50,4 mm Ez nem kicsi. Nagy.

ITT képlágyulás van a sarkokban. Nem nyúlik be mélyen, de engem zavarna.

A FHD képfrissítés 30 fps. :(

Canon G1x inkább.

(#21) lgjoe


lgjoe
újonc

Sziasztok!

Írnék én is néhány dolgot a gép védelmében. Én olyan fotós vagyok, akinek volt már tükrös gépe többféle lencsével, tehát tudom milyen az. Nos sokszor nem jó. Nagyon bosszantó, ha az ember nem viszi magával a gépet mert sokszor akad helyzet amit érdemes megörökíteni. Márpedig egy tükrös a fél hátizsákot elfoglalja és nem cipelem naponta. Ekkor mindig bosszankodás a dolog vége... Egy kiránduláson is meggondolom, hogy kivegyen e a táskából, obisapi le, stb, ha meg lóg a nyakamba az zavar, karcolgatja a cipzár, egyebek. Ja, meg sose az a lencse van fent ami épp kéne... Na ezért mondom hogy igenis kellenek az efféle jó képet adó, kiválóan kezelhető, sokoldalú gépek! Itt hétköznapi szitukról van szó nem munkáról, oda nyilván alkalmatlan. A képminősége pedig igen is kiváló. Egy EPL-3-nak sincsen valami kimagasló dinamikája, amivel a márkatárs XZ-2 is felveszi a versenyt, holott az kis szenzoros. Ennek a Nikonnak a lencse az ütőkártyája, mert ekkora átfogást és hozzá jó fényerőt nem ad más gép! Jó egy lépéssel kisebb ISO-k kellenek azonos fényeknél egy kitobis nagy szenzoroshoz képest (EPL-3 eleve ISO 200-ról startol) , alap ISO-n meg ennek is alacsony a zaja, nem mellesleg jobb felbontású képet ad a lencséje. A tesztben is megemlítik, hogy Natural beállítással fakóbbak a képek. Ez igaz, de nincs is kompaktosan túlélesítve, és túlszínezve. Amúgy meg nagyon is kihozható belőle ütős színvilág, csak úgy kell beállítani. A 7700 lényegében ugyan ez, és számos galéria van a neten vele, ahol látni hogy pazar képeket tud készíteni a jellegzetes nikonos színvilággal, ami az Olympuséval legalább egyenrangú. A dinamika bajokon egyrészt lehet segíteni némi alexpóval, vagy az A D L-el, másrészt ha rawba fotóznak vele. A DOF- ja persze nem lesz olyan, mint a nagyoknak, de azért lássuk be egy 14-42-es kit lencse se arról híres... Amúgy e téren jobb az XZ-2, pláne a Pana LX 7. A kiforgatható kijelző is nagy szabadság, sokkal újszerűbb nézőpontokból lehet úgy fotózni, mint az "unalmas" keresővel, de ennek ráadásul még az is van! Emellett tele van hasznos funkciókkal, mint pl a lépethető zoom 28-35-50-85-135-200mm gyújtótávokra, vagy a rögvest behívható egyéni beállítások a tárcsán. Talán csak a lassúságát lehet igazi hátrányként említeni, de én próbáltam 7700-ast és nem tűnt fel. Igaz utána a tükrös feltűnt, hogy gyors... :-)
Kompromisszum mentes gép nincsen csak optimum. Kinek mi, az szerint válasszon.

(#22) bb0t válasza bb0t (#17) üzenetére


bb0t
senior tag

Bocs valóban benéztem, mikor én vettem edigitalban volt még olyan kit is, és nem néztem jól meg mert siettem . De itt ez már elvileg tényleg az 110-ért. bár nem tudom mennyire megbízható a hely. [link]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#23) bb0t válasza lgjoe (#21) üzenetére


bb0t
senior tag

"számos galéria van a neten vele, ahol látni hogy pazar képeket tud készíteni a jellegzetes nikonos színvilággal, ami az Olympuséval legalább egyenrangú"

Linkelnél be? :R

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#24) lgjoe válasza bb0t (#23) üzenetére


lgjoe
újonc

http://www.flickr.com/photos/73737307@N00/9042745274/in/set-72157634103136155/ Remélem műxik.

(#25) Grop77 válasza KőkorSzaki (#16) üzenetére


Grop77
csendes tag

(#26) KőkorSzaki válasza Grop77 (#25) üzenetére


KőkorSzaki
tag

OK, köszönöm!
bb0t-nek is!

[ Szerkesztve ]

(#27) bb0t válasza Grop77 (#25) üzenetére


bb0t
senior tag

Én is ott vettem, de a klubtagságot és a kedvezményt csak személyesen lehet intézni.Annak jó aki pesti

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#28) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

nagyon vártam ezt a gépet.
e között és a g16 között vacilláltam,végül lett egy fuji x10 olcsóbban.

(#29) lolchief70 válasza Ed Parker (#28) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Irigyellek. :D
Én is X10-ben gondolkozom. Mi a tapasztalatod vele?

Erről mi a véleményetek:
http://olympusmintabolt.hu/xz-feher-p-732.html

(#30) Freddy76 válasza lolchief70 (#29) üzenetére


Freddy76
addikt

X10 nagyon jó... Nekünk volt, eladtam, mert lett helyette x20... Nyáron a tükrös (d7000) konkrétan ki sem került a táskából, a fujik dolgoztak (nyár közepén volt a csere). Imádom a zöldjeit meg a kékjeit :DDD .

Ez a nikon pedig tetszik, elsősorban az optikája miatt. Aki szerint drága: nos, ne vegye meg.

Szerk: Laca, mondd, hogy a "Coolpixius Maximus" címet begandzsázva, de legalábbis részegen találtad ki. Más mentség erre nincs :P ...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#31) tetrix


tetrix
tag

de király lenne ez egy APS-C szenzorral :U

(#32) Ed Parker válasza lolchief70 (#29) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A gép zajtűrése nagyon jó,villámgyors AF,nem 5DMkIII de eddig amik voltak nálam kompaktok meg sem közelítik.
Az obi rajza kiváló,borotvaéles.
A képminőség is jó.
Pont előtte volt nálam g16,azt váltotta az x10.
Pont 60ezerrel olcsóbb :)
Lehet hogy fura ezt mondani,de a belépő tükrös vázzal egy szinten van.
Gyors és rengeteg beállítás van rajta.
Engem meggyőzött.

(#33) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Pontosan mi alapján alakul ki az "Ennyire kellene" érték a táblázat alján?

(#34) MLaca válasza Freddy76 (#30) üzenetére


MLaca
őstag

kérlek szépen, a cím úgy jött, hogy leültem gép elé, mondván, már nagyon meg kéne írni a cikket, recsegtettem ujjporcaimat és beugrott a cím. ez általában minden esetben így történik :P

http://mlzphoto.hu/

(#35) Tulku


Tulku
veterán

Szerintem:

1. Minden csúcskompakt magas áron kezd (140-170 körül)
2. Itt a viszonylag jó minőségű beépített evf, és a viszonylag fényerós nagy zúmátfogás nagy ütőkártya (ugyan a pana is kihozott egy hasonló átfogású evf-es masinát de ott az jóval pixelesebb és talán az optika sem ilyen fényerős, mégis hasonló árban van)
3. Ahogy látom ebbe a gépbe tényleg mindent belepakoltak amit az ember elvár, és elviszi magával utazáshoz, utcára, vagy olyan helyekre ahová nem célirányos, profi, specifikus masina szükségeltetik (nekem LX7 van de tökéletesen meg vagyok minden egyes képével elégedve, egyxetlen esetben sem sírtam vissza a 4/3-os szenzort, hiszen arra emberi áron 3,5-5,6-os zúmot kapok, ami valljuk be majdnem hasonló eredményt ad mint az 1,4-2,3)

Kissé értetlenül állok az olyan posztokkal kapcsolatban ahol almát hasonlítgatnak körtével, aztán a kognitív disszonancia jegyében megírják, mennyire jó hogy a jelenleg tulajdonukban lévő gépet választották és miért...
Persze az ügy él és létezik, de - hogy Roboter-hez kapcsolódjak - azért bizonyos határokat meg kellene szabnunk ha hasonlítunk, véleményt mondunk...

Ennek a gépnek perpill. ennyi az ára...szvsz nem sok, akinek tetszik ki fogja adni érte...

(#36) bb0t válasza Tulku (#35) üzenetére


bb0t
senior tag

"a kognitív disszonancia jegyében megírják, mennyire jó hogy a jelenleg tulajdonukban lévő gépet választották és miért: nekem LX7 van de tökéletesen meg vagyok minden egyes képével elégedve, egyxetlen esetben sem sírtam vissza a 4/3-os szenzort, hiszen arra emberi áron 3,5-5,6-os zúmot kapok, ami valljuk be majdnem hasonló eredményt ad mint az 1,4-2,3"

Mellesleg az, hogy én a nagyobb szenzor érdekében feláldozom a nagy zoomot nem több és nem is kevesebb mint a kompakt kialakítás jegyében elköszönni a 4/3-os szenzortól. És attól, hogy valakinek nincsenek anyagi korlátai még egyáltalán nem jelenti azt, hogy ez a gép vagy akármelyik másik jó ár/érték aránnyal rendelkezne.

Több mint 10 éve nem hajlandók növelni a szenzorméreteken, a megapixel meg ostoba módon egyre csak emelkedett pedig pl egy 1/2.7-as szenzorral 3MP-en még nagyon szép képeket lehet/lehetett készíteni, de amíg ekkora elfogadás övezi ezeket a wifigpsérintőmindenaminemfényképezőbevaló csodagépeket addig nem is fognak lépni a gyártók az tuti. (a szenzorokat illetően)

Ez a véleményem de nem kell miatta megkövezni. :(((

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#37) ROBOTER válasza bb0t (#36) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Több mint 10 éve nem hajlandók növelni a szenzorméreteken"

Mert nem lehet kompromisszummentesen megtenni.

Vagy kis fényerejű zoom obit követel, vagy kisebb átfogású zoomot (esetleg fixet), optikai problémákat a képek sarkában, vagy nagy méretű obit, vagy jóval drágábban gyártható obit stb. Nincs ingyenebéd ezen a téren.

Azért ne feledjük, hogy egy DSC-F717 ezelőtt 10 évvel 320eFt környékéről indult, ami most legalább a dupláját jelentené. És ebben volt 2/3'' és volt 5x-ös f/2.0-2.4 objektív. Állati jó gép volt, csak ma már ehhez a tudáshoz nagynak és nehéznek számítana. És állati drágának.

+ a 2/3''-t, mint a legnagyobb és régebben egyik legnépszerűbb méretet kiírtották a gyártók, mert túl jó volt, elvétve van ilyen szenzor (pl. Fujiban fellelhető)

(#38) Ed Parker válasza ROBOTER (#37) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Látod pont ezért vettem x10-et.
Nagyobb szenzor,fényerős üveg,és gyors a gép.
Már olcsóbb is.

(#39) bb0t válasza ROBOTER (#37) üzenetére


bb0t
senior tag

Akkor miért kellett a MP-t a végletekig növelni? :F Megállhatnának max 8 körül.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#40) Ed Parker válasza bb0t (#39) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A nikon miért növelte 12mp-ről 36-ra a FF vázát?
16-rol 24-re az apsc-t?
Mert ez adja el.

(#41) ROBOTER válasza bb0t (#39) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mert mindent eladnak, amit el lehet adni, és semmit nem adnak el, amit nem lehet.

A mai technika mellett a 12MP a "nagyobb" 1/1.7'' - 2/3''-okon ideális felbontás.

Az 1/2,3'' és kisebbekre legtöbbször valóban sok a 12MP, nem beszélve a 16MP-ről. De az egész felhasználás kérdése is. A kompakt kamerákba épített szoftverek (és a feldolgozó processzorok) sokszor gyatra minőséget adnak. Ha egy 12MP-es kamera 6MP-es üzemmódban adna egy kiváló minőségű képet, akkor senki nem nyavajogna. De sajnos nem így szokott lenni. Béna konverzió, leméretezés, zajszűrés, élesítés.

(#42) ROBOTER válasza Ed Parker (#40) üzenetére


ROBOTER
addikt

Azért a 36MP FullFrame-en teljesen más tészta. Jelenleg az a világ legjobb FullFrame szenzora.

40..50-szeres a felülete egy 1/2.X'' szenzorhoz képest. Tehát 3x annyi pixel még mindig csekély sűrűségnek látszik.

(#43) Ed Parker válasza ROBOTER (#42) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Na jó,de mi volt a baj a d700-al?
Sokan mai napig elégedettséggel használják.
Most tekintsünk el a mögé rakott elektronikától amit a d800 kapott.

(#44) FEDman válasza ROBOTER (#37) üzenetére


FEDman
addikt

Szintén erre remek példa a Sony RX10 is. Annak is hasonló árfogású objektívje van + egy kicsit nagyobb szenzora és máris 2x akkora és 2x olyan nehéz, mint egy P7800.

És persze az RX10 teljesítményre jobb, no de ha valakinek ebben a kategóriában is fontos a kis méret akkor annak a P7800 talán a legideálisabb teljesítmény/méret arányt nyújtja.

Ja és ha valaki sokallja a P7800 árát akkor lesse meg, hogy az RX10 esetében ugyanezért kicsit nagyobb szenzorral mennyit kérnek. :DDD

(#45) ROBOTER válasza Ed Parker (#43) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem szabad a számozásból kiindulni. Ez olyan, mint a Canon 50D-7D-60D-70D csoport.

A termékvonalakat néha szétválasztják, néha egyesítik, akár egy csoport esetében is, rövid időn belül.

Világos, hogy a D800 nem a D700 utódja. Szétvált egy D600 és egy D800 vonalra a termékpaletta. Egyes tulajdonságokat (AF, sorozat stb.) ide-oda pakolnak, hogy a vevők kénytelenek legyenek vonalat váltani.

Jelenleg olyan témákra, amelyek a középformátum műszaki igényeit követelik meg, nincs alternatíva a D800-zal szemben. Pl. ha tájképbuzi lennék (kicsit az vagyok, csak nem látszik), és megengedhetném, biztosan megvásárolnám.

[ Szerkesztve ]

(#46) FEDman válasza bb0t (#39) üzenetére


FEDman
addikt

Pont ebben a Nikonban használt 1/1,7" szenzorméretnél nem jellemző az értelmetlen felbontás növekedés. ;)

2008-ban már 15Mp-nél járt ez a lapka. Most így 5 évvel később ehhez képest már jó ideje visszavettek és stabilan kitartanak a 12Mp mellett, ami szerintem is ideális. A jó végeredmény itt csak a kellően intelligens feldolgozáson múlik.

[ Szerkesztve ]

(#47) ROBOTER válasza FEDman (#46) üzenetére


ROBOTER
addikt

Pontosan, a csúcskompakt már az a csoport, amit nem a hülyék vesznek, nem lehet mindent eladni nekik. A Canon kénytelen volt fülét-farkát behúzni a G sorozattal.

Emlékszem, panasonic FZ50 esetében is milyen felháborodás volt, hogy nem volt kikapcsolható a zajszűrés. Petíció, egyebek. Végül a gyártó engedett. És ez nagyon régen volt, az ilyenek hozadéka, hogy az LX2, 3, 5, 7 vonalon nem indult el megapixelverseny.

(#48) Ed Parker válasza ROBOTER (#45) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sokat nézegettem mikor megjelent a d800 és a mkiii,de mégis maradtam canon vonalon,egyrészt az üvegek miatt,másrészt nekem a canon szinvilága picit jobban tetszik.
A d600 a zsúfolt AF-fel sokak számára egy zsákutca.

(#49) bb0t válasza Ed Parker (#40) üzenetére


bb0t
senior tag

És kik sulykolták az emberekbe, hogy a nagyobb a jobb....

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#50) Ed Parker válasza bb0t (#49) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Amióta a világ a világ,minden erről szól.
A kevesebb néha több,de nem mindig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.