Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Kár volt kivenni az EVF-et, az maradhatott volna. Akinek nem kell, ott a J.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) arn


arn
félisten

komolyan mondom, ez a rendszer mindig olyan lesz, hogy "egesz jo lenne, ha lenne benne ez meg az"... ha lett volna egy kis sutnivalojuk, min ft meretu szenzorral probalkoznak, igy viszont mindig az mft es a colos kompaktok kozotti senkifoldjere szorulnak.

varjuk a nagyobb szenzoros nikon milcet... szamomra meg mindig rejtely, hogy miert eroltetik csak a tukros vonalat. minden adott egy utos milc vazhoz a regi obiparkkal.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3) lenan válasza arn (#2) üzenetére


lenan
aktív tag

Benne vannak még a biznicben a tükrösökkel jócskán, fossák a maláj gépsorok a pentamirrorokat és a csapkodó tükröket. nem is beszélve hogy amig a Canon nem lép, ők sem. Szerintem heti egyeztetésben vannak komolyan.

(#4) arn válasza lenan (#3) üzenetére


arn
félisten

de attol lehetne parhuzamosan egy milc... evekkel veti vissza a fejlodest ez.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5) Ijk


Ijk
nagyúr

Fájdalmasan drága ez a gép, 300k egy sötétzoommal, evf és markolat tovább lök az áron. Azért 1"-os szenzoron f3,5-5,6 az nem valami erős és annyiból már bőven kijön egy rx100III, ami eleve túlárazott lesz a megjelenés miatt.
A kínálat sem valami erős hozzá, egyedül a 18 f1.8 van valamennyire racionális áron. 32 f1.2 pedig röhejes 230k-ért, amikor a 85 f1.8G kerül 140-be.
Olyan ez a rendszer mintha gazdag szülők gyerekeinek készítették volna játszani.

arn: Azért, mert egyre nehezebb betörni a milcek piacára, és szinte kötelező fosni az újításokat. Tükrösökben meg jóformán kicserélik a szenzort, nem lesznek forradalmi újítások, miközben még mindig magasabbak az eladások.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#6) arn válasza Ijk (#5) üzenetére


arn
félisten

nem kellene betorni sehova... a nikon es canon hasonlo szintu cuccal es regi obiparkkal lemosna az osszes jelenlegi milcet. biztos csinaltak erre vmi kozvelemenykutatast. szvsz az lehet mogotte, hogy az slr szo osszefonodott a "normalisabb" gepek piacaval. sot a nikon mintha direkt ra is jatszana ezzel a kis szenzorral, hogy ne vegyek komolyan a milcet. pedig csak a tukor a differencia, meg a korlatja egy csomo mindennek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) Ijk válasza arn (#6) üzenetére


Ijk
nagyúr

Milyen régi obiparkot, F bajonett? Bázistáv miatt adapterezni kell, vagy megtartani. Annyi előnye lenne hogy belépőszinten lenne egy rendes méretű elektronikus kereső, élő hisztogram. Elvileg a milceket a méretükkel adják el elsősorban.
Egy újabb bajonett meg őszintén szólva nekem nem hiányzik a piacról.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8) arn válasza Ijk (#7) üzenetére


arn
félisten

en nem cserelnek semmit az elso korben (az ff vonalon plane nem)... parhuzamosan adnam ki a vazakat. az obik ugysem lennenek kicsik, tartani is kell oket. viszont nyernenk jopar ficsort. az marketing, hogy milc = kis szenzor = kis meret.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) ZooLee válasza arn (#6) üzenetére


ZooLee
őstag

A Canon és a Nikon szerintem a saját DSLR-piacának kannibalizálásától tart - valószínűleg jogosan. Nemigen tudják eldönteni, hogy melyik ujjukat harapják meg: Ha csinálnak "rendes" MILC-et, akkor lőttek a DSLR alsó szegmensének (amiből igazán vastagra keresik magukat). Viszont így meg lassan más gyártók MILC-ei viszik el a vásárlókat, mert az már bebizonyosodott, hogy a MILC tényleg nagyon jó, és nagyon sok tekintetben tudja helyettesíteni a DSLR-t, leginkább az alsóbb kategóriában.

(#10) arn válasza ZooLee (#9) üzenetére


arn
félisten

reszukrol mi lenne a kulonbseg? szvsz az emberek a brand utan mennek inkabb, fingja nincs rola, hogy mi az az slr meg a milc. aki meg tudja, az meg dijazni fogja. ft vonalon az slr megbukott, pedig az is kisebb volt. vagy ott a canon - az amazonon eleg jo helyen allt a canon milc, pedig aztan annal tragyabb vaz nem nagyon volt a piacon.

a sztereotipiak, nagyobb gond, amit te is irsz :) "sok tekintetben helyettesiteni tudja" etc... mi koze a tudasahoz annak, hogy milc vagy slr. sot evolucios szinten a milc az slr felett all, a mostani milcek technikai szintje kb ot evvel megelozi a hasonlo arazasu slrt. meg azt sem lehet mondani, hogy nem olnek bele a penzt, mert folyamatosan fejlesztik a nikon 1et.

de mindegy, biztos megvan a marketinges oka, ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy ido kerdese, hogy mikor adja be vmelyik a derekat.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) Ijk válasza arn (#8) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egyáltalán nem biztos hogy nem dobnak ki ilyet a közeljövőben. De az AF, elsősorban a hibrid megoldások most kezdik kapirgálni a dslr-ek gyorsaságát, eddig azért ebben a tekintetben finoman szólva sem előzték meg öt évvel még a belépő tükrösöket sem. És amiről te beszélsz azok ugyebár igencsak PD-AF obik.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12) ZooLee válasza arn (#10) üzenetére


ZooLee
őstag

mi koze a tudasahoz annak, hogy milc vagy slr.

Attól függ, hogy hol nézed. A profi kategóriában nagyon is sok, mert ott (még) nem tudsz egy DSLR gépet és a rendelkezésre álló objektívparkot helyettesíteni egy MILC-el.

szvsz az emberek a brand utan mennek inkabb, fingja nincs rola, hogy mi az az slr meg a milc.

Így van, és pont itt, ahol fingjuk nincs róla, az alsó szegmensben tombol igazán a DSLR-láz. Átlag József valóban nem tud semmit, csak annyit, hogy a "nagy" gépek a jók, mert cserélhető a zobjektív, meg sok mindent lehet rajta tekerni és megnyomni, mert sikeres volt a marketing agymosás, hogy mindenkinek ez kell. (Közben pedig a büdös életbe' nem kapcsolta át automata módból, és a kitobjektíven keresztül szemléli a világot - bőven elég lenne egy kompakt vagy bridge gép.) Ha leteszel egy ilyen ember elé egy belépő kategóriás DSLR-t meg egy MILC-et, a "nagyot" fogja választani.

És meg is veszi, ha vesz mellé még egy objektívet meg egy vakut, boldog a gyártó, mert jön a zseton. Jelenleg olcsóbbak az alsó kategóriás DSLR gépek és kiegészítők, mint a MILC-ek, ezért is veszik tömegével őket és mivel a két nagynak főleg ez a fejős tehene, ezért nem tudnak/mernek/akarnak mozdulni.

Remélem érthető, hogy mit akarok kinyögni :) Azért is gondolom így, mert nem igazán tudom elhinni, hogy ne tudnának olyan MILC-et csinálni, amivel kenterbe verik a többieket árban és/vagy tudásban.

(#13) Fujis2950


Fujis2950
tag

hát ennyi pénzért inkább Oly-t vennék vagy Fuji milc-et...300 feletti ár, Hol élnek Nikonéknál? Kb 150 k -t ér...

(#14) BalaNce87 válasza ZooLee (#12) üzenetére


BalaNce87
addikt

Nem is tudom, azért nálam nem lehet összehasonlítani egy fasza tükrös gépet egy ilyennel. Talán akkor lenne értelme ha nem kerülne mindegyik másfélszer annyiba, mint egy alsó-közép tükrös.
És szerintem nem azért választják a "nagy" gépet mert annyira nagy marketingfogás, hanem azért mert úgy érzik ár/érték arányban többet kapnak a pénzükért.
Itthon azért egy ilyen gép arányaiban nem kevés pénzbe kerül és senki nem fogja a véletlenre bízni...
Én szívesen vennék amúgy milcet mert kíváncsi vagyok rá de ilyen összegeket nem szánok egy olyan gépre, ami elavul pillanatok alatt.

(#15) Ijk válasza BalaNce87 (#14) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hogy avul el egy fényképező? Nekem van egy öreg d200-am, már párszor lesajnáltak vele, de azt hiszi bárki is hogy egy új vázzal jobb képeket lőnék? Ugyan.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#16) macskea válasza ZooLee (#12) üzenetére


macskea
őstag

Ez bizony így van. Akinek nincs pénze rá de "mutatni kell" az bridge-et vesz, akinek meg van DSLR-t. A két ritka madár aki azért vesz egy tükröst mert tényleg profi vagy az akar lenni, vagy annak ellenére hogy megengedhetné magának inkább vesz helyette egy MILC-et, mert tisztában van az igényeivel és képességeivel.

Na és már meg is érkeztünk oda, hogy miért olyan kicsi ez a piac. :DDD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#17) arn válasza Ijk (#11) üzenetére


arn
félisten

mondjuk inkabb ugy, hogy van olyan terulet, ahol nem olyan gyorsak... csak eppen masban meg tudnak olyat, amit ott nem latsz, mert nem lehet tukorrel megcsinalni, vagy sokkal korulmenyesebben. a masik, hogy a milc erre is kepes lenne, csak eppen nem epitik bele. de ez ket kulonbozo dolog. a tukor gatja jopar dolognak, addig a masik megkozelitesben nincs ilyen akadaly. ez is a marketing resze.

sebessegben amugy nezz meg egy g4/em1/xt1et :) az af kovetesben biztos, hogy nem fogja megverni a d4est, de hogy masban nem lassuak, az is tuti. a par evvel ezelotti belepo tukros hadd ne mondjam, hogy milyen szintet kepvisel barmilyen szinten hozzajuk kepest.

a redonyzar eltunesevel megint jon majd par uj elony, ha idovel bugfixelik.

(#12) ZooLee: detto. attol, hogy nincs profi milc, nem jelenti azt, hogy ne lehetne megcsinalni.

(#14) BalaNce87: eleve veszel egy olyat, ami el van avulva? :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) Ijk válasza arn (#17) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tehát te is belátod hogy még van olyan terület ahol gyengébbek. A felsorolásod a legmodernebb csúcs milc vázakat tartalmazza, ha jól tudom ezek közül egyedül a fuji hibrid autófókuszos, a többi kontrasztos. Azért nem vagyok biztos benne hogy egy belépő milc felveszi AF-ben a versenyt mozgó témánál egy belépő tükrössel. Ráadásul a legtöbbre külön kell külső keresőt vásárolnod, ami plusz költség.
Azt látom hogy még mindig erősek a sztereotípiák a hobbifotós tükrös vásárlók esetében, de ha az apuka a szaladgáló kölköt akarja lefotózni, vagy valaki a kutyáit rohangálás közben nem biztos hogy egy belépő milcet ajánlanék neki.
Nikon szerintem az 1 rendszerén tapasztalja ki ezt a világot, és mivel eléggé nyomják a hibrid AF-et, nem lennék meglepődve hogy a belépő tükrösök elektronikus keresősre lennének cserélve a közeljövőben.
De igazság szerint így is még jobban fogynak a belépő tükrösök, tehát nem fognak sietni sehova, nem gondolom hogy idióták ülnek ott és nem figyelik a piaci változásokat úgy mint a fórumozók.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#19) arn válasza Ijk (#18) üzenetére


arn
félisten

ugyan... itt most sportfotozasrol beszelek, delfineket is fotoztam em5tel, ami csak kontraszt alapu. persze, ha sotet lett volna, akkor lehet nem lett volna jo :) az em1 is hybrid, de amugy a kontraszt alapu is tud olyan gyors lenni, hogy koveto fokusz nelkul is le tudod kapni. a lenyeg, hogy nagyon szuk az a kor, amiben rosszabbak mar, viszont sokmindenben meg jobbak. plane hobby szinten.

nem tudom elkepzelni, hogy egy em10 barmiben is korlatja lenne egy hobbyfotosnak. de mint emlitettem ez nem a "milcsegen", hanem a jelenlegi termekeken mulik. siman tudnanak profiszintu gepet csinalni olyan ficsorokkel, amirol slrnel csak almodnak.

a mechanikus reszek idovel mennek a kukaba, a gorbitett szenzorok meg az obikat is meg fogjak reformalni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20) Writz


Writz
tag

Megint ez a vicces kis objektív ;]

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#21) MaUser válasza ZooLee (#9) üzenetére


MaUser
addikt

Viszont így meg lassan más gyártók MILC-ei viszik el a vásárlókat

Nem viszik sehová a vásárlókat. Még vagy két hónapja linkeltem, hogyan alakulnak az eladások tán 2010-től és a kezdeti lelkesedés után a MILC piac leült mindenütt, azóta meg még rosszabb a helyzet. Gyakorlatilag a MILC-ek Ázsiában érnek el érdemi piacot, EU-ban és USA-ban már 10% alá esnek be lassan:

Egyszerűen picik, egy átlagos 100kg-os amerikai kezében meg egyenesen használhatatlanok. Szafaládé ujjak rulz. :DDD

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#22) Nagya21


Nagya21
addikt

Hali!!
Ennyiért @rva drága ez a készülék..........
Én 2 hónapja vettemkiárusításban Nikon1 S1-et a szfvári madarasba dupla kit-ben 80k-ért, na úgy megérte :C :C :C
A sima kit-et egy hét múlva 68-ról 50k-ra leárazták, szerintem az is BestBuy vétel volt valakinek.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#23) arn válasza MaUser (#21) üzenetére


arn
félisten

pedig igazan az elmult ket evben valt komollya a dolog - mft kiteljesedese, fuji x, sony fe, stb :) annyiban valtoztak a dolgok, hogy szvsz inkabb azok veszik, akik nem vaz+kitobi rendszerben gondolkodnak. gyanitom nem ok a nagy penzt hozo reteg.

milc != mft :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24) ZooLee válasza MaUser (#21) üzenetére


ZooLee
őstag

Köszi a táblázatot, érdekes.

Egyszerűen picik, egy átlagos 100kg-os amerikai kezében meg egyenesen használhatatlanok. Szafaládé ujjak rulz. :DDD

Na, ez egy érdekes téma. Én is így gondolkodtam, (120 kiló vagyok, 192 centi, lapát kéz megvan :) ) de nemrégiben vettem egy NEX-et és meglepően jól tudom használni (pedig a NEX gyakorlatilag a legkisebb) Nem mondom, hogy nem furcsa az extra markolatos 40D mellett, de messze nem használhatatlan.

(#25) Ijk válasza ZooLee (#24) üzenetére


Ijk
nagyúr

Majd próbáld ki télen, bőrkesztyűben is. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26) MaUser válasza arn (#23) üzenetére


MaUser
addikt

Jaja, tényleg érdekes a dolog, főleg hogy szinte minden fotós oldalról, reklámból a milc-ek dőlnek, erre elég dulván a padlóla lökték őket a vásállók EU-ban és USA-ban. Még én is eladtam a dslr-t. :D

A fentiek egyébként darabok, szóval darab/darab szinten is dulván bezuhantak. Fene tudja miért. Mft roumurs-on a kommentekben az árakra fogják, meg arra, hogy USA-ban a fényképező az a canikon. De ha ez utóbbi lenne, akkor korábban sem lehetett volna majdnem 20% körül a részesedésük. :F

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#27) arn válasza MaUser (#26) üzenetére


arn
félisten

en ugy gondolnam, hogy a "probb" userek felol szivarognak az eladasok a laikusok iranyaba. tehat lehet egy kesleltetett reakcio lesz.

ijk: selyemkesztyu :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28) MaUser válasza arn (#27) üzenetére


MaUser
addikt

Simán lehet, de gondolom ehhez az kéne, hogy egyre többet adjanak el. Gyorsan googliztam egyet és meglepő modon usákoknál 1994-ben (még analóg only korszak!) 15.5m fényképezőt adtak el, 2012-ben meg a teljes amerikai kontenensen összesen 29 milliót. Szóval az éves fotómasina vásárlások száma nem igen változik érdekes módon.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#29) madgie válasza Ijk (#25) üzenetére


madgie
titán

Városi autót is úgy veszek, hogy bírja a töltés oldalán ősszel :D

(#30) Freddy76 válasza Ijk (#25) üzenetére


Freddy76
addikt

Affene tudja, de nekem bőrkesztyűben a d7000-ret sem sikerült kezelnem. Az expógombot meg meg tudtam nyomni az e-m5-ön, meg a d7000-ren is.

De ha a Trónok Harcában lenne fényképező, akkor a Hegy biztos nem tudná kezelni a nikon v3-at péncélkesztyűben, tehát igazad van, lényegében, nem jó ez, mert nem lehet megfogni :(

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#31) MaUser válasza Freddy76 (#30) üzenetére


MaUser
addikt

Azért nem kell ennyire kiHEGYezni, kolléga most vett 7100-et, mert számára a milc-ek rohadt kényelmetlenül apróak, pedig onnan indult. Egy kb. 70kg-os, 170cm-es kollégáról van szó.:) De szvsz ezzel vág össze az EU/USA bezuhanás is.

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#32) Freddy76 válasza MaUser (#31) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem hiszem. Én 182 centi vagyok, nagydarab, de az e-m5 kezelése nem okozott gondot egyáltalán. Volt egy gomb elég nehezen érzékelhető nyomásponttal, de ez független a mérettől.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#33) arn válasza MaUser (#31) üzenetére


arn
félisten

ha vki kicsi gepet vesz, miert csodalkozik, hogy az nem nagy? :F a merethez kepest rohadt jol ki van talalva minden, a gm1, em10, az em1 is zsenialis ebbol a szempontbol. egy kompakt meretu gm1tol senki sem var em1 szintu kezelhetoseget.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#34) Ijk válasza arn (#33) üzenetére


Ijk
nagyúr

Gondolom az elejétől fogva ezt mondta hogy az USA-ban azért nem mennek a milcek annyira, mert mindenki nagydarab dagadt. :D

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#35) arn válasza Ijk (#34) üzenetére


arn
félisten

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36) Ijk válasza arn (#35) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mi a lényege ennek? Nekem egyébként a D7100 is kicsi bizonyos tekintetben, a d200-d300-nak sokkal kényelmesebb a fogása. Ha meg minigép kell kirándulásra, akkor majd viszem az x-10-et.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37) arn válasza Ijk (#36) üzenetére


arn
félisten

csak azert linkeltem, hogy mekkora meretbeli differencia van - erdekes lenne, ha ugyanolyan meretu kezeloszervek lennenek rajta :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#38) MaUser válasza Freddy76 (#32) üzenetére


MaUser
addikt

Nem kell hinni, srác elment mm-be végigtaperolni a gépeket és nem is volt onnantól kérdés, hogy valami nagyobb dslr lesz. Meg azért az e-m-ed már jóval nagyobb mint egy mai átlag milc, próbáld meg ugyanezt egy kis nexen. Egy megváltás volt utána a gr. :DDD

arn: Nem csodálkozik rá már senki szvsz, a táblázatból is látszik, hogy ma már simán nem veszi meg és vesz valami slr-t inkább. Gyak két év alatt sikerült a részesedés közel felét elbuknia usa-ban és eu-ban a milc-eknek, pedig baromira nem úgy nézett ki, hogy 20%-nál fognak tetőzni. Mivel a piac itt telített (lásd pl. hogy nincs érdemi difi az usa-beli 1994-es és mostani értékesítések között), szvsz a többség már tudja mit akar és így vásárol. Az elején volt egy felfutás az újdonság varázsa miatt, ami aztán lecsengett és kérdés vissza jön-e. Szvsz nem, hanem majd a kompaktok terén fognak nyomulni és a milc-ek prosumereknek fognak szólni, amit mostani áruk is determinál. Anyuka meg már ma sem fogja megvenni tetszőleg milc-et az rx100 helyett. Mert minek is venné.

Szerk: egyébként ahány usa kollégát ismerek, hát azok kezébe még a d7100 is elveszik. Egyszerűen látni kell, olyan az átlagember, mintha egy hazai kőműveskonferencia résztvevőjét megszoroznád 1.2-vel. Szürreális az egész.

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#39) madgie válasza MaUser (#38) üzenetére


madgie
titán

Dehogy nagyobb, mint egy átlag MILC, pici az OM-D (mármint az E-M5 és E-M10).

(#40) MaUser válasza madgie (#39) üzenetére


MaUser
addikt

Kontrolok nagyságára gondoltam. OM-D inkább d7100 vonal, mint nex5 vagy samu nx.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#41) arn válasza MaUser (#38) üzenetére


arn
félisten

A te fejedben is milc = kicsi mft szeru ize :) valasszuk mar kette. Milc az csak annyit jelent, hogy nincs benne tukor, amugy a hatar a csillagos eg. Ha a kulso a vevocsalogato, akkor legyen olyan a milc.

Az mft kenyszeruen indult ebbe az iranyba, kellett vmi megkulonboztetes. A fuji is igyekszik olyan osvenyen haladni, amitol felismerheto.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42) 6.regem


6.regem
csendes tag

Eleve besírnék, ha ezt a gépet kézbe kéne venni, nem hogy tesztelgetni. Egyre fárasztóbb meló a fényképezőgép tesztelés manapság. ;]

(#43) MaUser válasza arn (#41) üzenetére


MaUser
addikt

Miért, mennyi érdemben eladott dslr méretű milc van? Évi 1000? Ha valami úgy néz ki, mint egy kacsa, úgy is viselkedik, mint egy kacsa és még hápog is, az akkor kacsa.:D

Mft nem ment semmilyen irányba, már a kezdetektől az volt a reklám, hogy ez így milyen könnyű/kisebb lesz és ezáltal mennyivel praktikusabb. Ez tény, csak éppen nem az átlag EU/USA vevőnek. Emiatt Ázsiában ez bevált, mert ott jó ez a méret, EU-ban és USA-ban meg nem. Az hogy egy X-T1-re mondjuk már rá tudsz rakni markolatot ezen sokat nem változtat, mert érdemi eladást nem generál.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#44) #22145024


#22145024
törölt tag

Szerintem a gyártók elfuserált üzletpolitikája vezetett oda ahol most tart az egész. Legalábbis nem tartom életszerűnek, hogy az ígérgetésekkel ellentétben képtelenek voltak megfizethető árú lencseparkkal (is) ellátni a vázakat. Gyaníthatóan a CaNikont sem a pro-k tartják el önmagukban, hanem a mindenféle "wannabe fotóstársadalom". A kezdeti varázs elmúlt, az álmok meg nem valósultak meg, puszta szócséplés maradt. 2-300e/db-os áron meg csak kevesen engedik meg maguknak azt a lencseparkot, ami képminőségben sokszor igen, de a teljes szolgáltatáshalmazt figyelembe véve viszont nem versenyképes a DSLR-rel.
Mivel nekem igazából már nincs szükségem a 15mm alatti, vagy a 300mm feletti gyutávra (és az idő előrehaladtával kedvem sincs +10kg-os motyót cipelni) így meg fog felelni vmelyik MFT váz és 2-3 olcsóbb lencse, de biztos vagyok benne, hogy a gyártók sem erre készültek, mikor a képzeletbeli nyereség-grafikonjaikkal vakítottak a prezentációkon.

(#45) arn válasza MaUser (#43) üzenetére


arn
félisten

Mftn persze, ha mar a szenzor kisebb, az egesz rendszert is csinaljak kisebbre, de van apsc es ff milc is. Lehetne tobb is :)

Epp ma kerult a kezembe egy 60d, hat froccsontott jateknak tunik az xt1 mellett. De legalabb nagy.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46) MaUser válasza arn (#45) üzenetére


MaUser
addikt

Pont a 60D volt az oka, hogy kukáztam a Canon-t anno és lett Nikon. Egyszerűen egy gagyi az egész már fogásra is az 50D-hez, ráadásul ohne fokusz adjust, stb. Sajnos pont ott csináltak helyet a 7D-nek (ami meg már rohadt drága lett) és vitték gagyi irányba azz xxD-ket, így meg nem lett volna később hova tovább lépni. :( Meg hiába mondta a Canon, hogy nem számít a magnézium váz hiánya, hát a frászt nem. Elég megfogni, jobban nyaklik a 60D, mint D90, ami szintén nem egy csúcskategóira közel sem...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#47) arn válasza MaUser (#46) üzenetére


arn
félisten

Bocs, 6d volt :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48) MaUser válasza arn (#47) üzenetére


MaUser
addikt

Azt nem ismerem. Ismerős váltott 5D-re 40D-ről, aztán inkább eladott ő is mindent. :DDD

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#49) arn


arn
félisten

kb ez van az emberek fejeben :) a fokusz jo otlet, ahogy mukodik... de mikor csinalnak mar normalis obikat?

[link]

Jason O'Connell 4 napja

I'm a bit confused as to what a mirrorless camera is. What are the benefits to one over a DSLR? Do they have smaller sensors?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.