Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imibogyo


imibogyo
veterán

A "víz alatti" felvétel minősége egész jó. Még ha érződik is rajta, hogy nem ez a fő funkciója a gépnek. Tetszik. Kíváncsi leszek, hogy valós terepen hogyan muzsikál víz alatt, mert a Sony AS-15-öt amennyire szeretem víz felett, annyira nem víz alatti felvételek esetében (mondjuk még nincs hozzá AKA-RD1-em). :N

[ Szerkesztve ]

(#2) fi:zi'k válasza imibogyo (#1) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem tudom, hogy a többi hasonló masina mit produkál víz alatt, de nem hiszen hogy egy 10 cm-es vízmélység lenne legalkalmasabb bemutatni, ahol még a kövekről is sok fény visszaverődik.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3) imibogyo válasza fi:zi'k (#2) üzenetére


imibogyo
veterán

Tiszta sor, ráadásul én is írtam, hogy: "Kíváncsi leszek, hogy valós terepen hogyan muzsikál víz alatt", mert ez nem az. De majd lesznek szerintem ilyen irányultságú tesztek is, legalábbis amikben szerepel majd. Szokott pár helyen ilyen lenni. Persze ezeket általában átlagolni szoktam és elosztom tízzel, de azért jó iránymutatók. Ahogy a YT videók is, elég soknál láttam mostanában nyers fájl letöltési lehetőséget. Például Techmoan szokta ezeket megosztani és akkor nem kell a YT redukált minősége alapján véleményt formálni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4) fi:zi'k válasza imibogyo (#3) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Jogos, felületesen olvastam. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5) .mf válasza imibogyo (#3) üzenetére


.mf
veterán

Köszi a linket :)

Egy ideje épp ezen törtem a fejem: majd jövőre mennék kicsit búvárkodni is, meg motorra is néha jól jönne egy akció-kamera.
Kár, hogy az AS-15 nem vált be, mert pont az volt az egyik kinézett nálam...

Akkor most már búvár-milc is pipa :)

Egyet nem értek csak: ha búvármilc, és van két obija: egy sötét zoom és egy kicsit fényerősebb fix -- akkor víz alá, ahol kevés a fény és fényerősebb obi kéne, miért nem árulnak olyan kitet, amiben a fix van?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) bb0t


bb0t
senior tag

Nem jobb ha veszek a nem vízálló gépemhez egy búvártokot? Csak kérdem. :U

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#7) imibogyo válasza .mf (#5) üzenetére


imibogyo
veterán

"Kár, hogy az AS-15 nem vált be, mert pont az volt az egyik kinézett nálam..."
Ez csak a gyári dobozolására vonatkozik. AKA-RD1-el nagyon jó volt víz alatt is, de nekem nincs ilyen lencsém (még). Nem túl régen árultam az AS-15-öt, de épp azért tartottam meg, mert egyrészt csak bagóért vették volna meg, másrészt majd szerzek hozzá egy ilyen lencsét és a cikkben szereplő kamerához képest harmadáron van egy elfogadható rendszerem. Akkor sem lesz tökéletes, de spórolok egy csomó pénzt. :K

Egyébként szeretem, nagyon jó minőségű videókat készít az árához képest, főleg ha a nyers fájlokat nézem és nem a YT-os agyonkonvertáltakat. :K

(#8) b.vr válasza .mf (#5) üzenetére


b.vr
őstag

"ha búvármilc"

Azért ez a búvár-dolog fenntartásokkal kezelendő, ahhoz nem 15m kellene hanem a duplája. Meg szinte nélkülözhetetlen a vaku is.

Szerintem ezt a kamerát is úgy érdemes felfogni hogy alapvetően snorkelezni jó (oda valószínűleg ezek az obik is elegek a döntő többség számára), illetve persze bárhol ahol mostohák az időjárási viszonyok, ezt jóval kevésbé kell félteni. De amúgy jogos, azért ártani nem ártana ha kihoznának hozzá még pár vízálló obit (gondolom idővel majd ki is fognak)

(#6) bb0t: "Nem jobb ha veszek a nem vízálló gépemhez egy búvártokot?"

Persze jobb. De egyrészt macerásabb (ezzel csak fekszel a parton, fényképezgetsz, aztán ha úgy tartja a kedved, irány a víz) , és ami a legfontosabb: érdemes megnézni mennyibe kerülnek úgy általában a búvártokok... :)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#9) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Nem tudom h jött az 5let, h ezt a fgépet le kell tesztelni?

Szolgáltatásra és tudásra, képminőségre a napnál is világosabb, h mire számítson az ember.

Legfeljebb a vízhatlanságát kellene tesztelni. Beázik v nem ázik be? ;]

(#10) Byk01 válasza PRO-peller (#9) üzenetére


Byk01
senior tag

1) Valószínűleg a Nikon Magyarország így gondolta.

2) Azért a menürendszere, kezelése kicsit más, mint a korábbi Nikon1-eknek, és új objektív is van hozzá (ami lehet, hogy csak a tömítettségben más, mint a korábbi, de sosem lehet tudni).

Meg aztán kicsit mindig reszelgetnek szoftveresen is a gépeken, és lehet, hogy ez alapból olyan képfeldolgozó rendszert kapott, ami a többi 1-hez egy firmware frissítéssel jut el, amit már nem szokás tesztelni.

Szóval sok oka lehet egy ilyen tesztnek, ráadásul amúgy sincs túl sok fényképezőgép teszt mostanában a PH!-n

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#11) .mf válasza imibogyo (#7) üzenetére


.mf
veterán

Ah, értem.
Igen, én is a képminőséghez mért ára, valamint a képstabi miatt néztem anno. De mivel most már a Hero 3+ megjelenésével eléggé lement a sima 3 ára külföldön (ebayen, akár Európában is látni már 75k-ért új, de csomagolás és kiegészítők nélküli OEM-et; Amerikában meg 80-85k a retail verzió), már inkább afelé kacsintgatok, mivel annak még jobb a teljesítménye gyenge fénynél.

bb0t: mivel egy búvártok annyiba vagy többe kerülhet, mint ez, ha egyáltalán készítenek az adott fényképezőgép-típushoz.

b.vr: oké, kákán is csomót :U

PRO-peller: "Nem tudom h jött az 5let, h ezt a fgépet le kell tesztelni?
Szolgáltatásra és tudásra, képminőségre a napnál is világosabb, h mire számítson az ember.
"

Szerintem örültek annak, hogy egyáltalán kaptak valamit tesztelésre. Miért, baj, hogy készülnek tesztek? Főleg egy olyan termékről, amiről külföldön sincs sok teszt?
Miért is, mire kellett volna számítani? Ugyan a szenzor azonos, mint a J3-ban, de az obi már egy új verzió.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) imibogyo válasza .mf (#11) üzenetére


imibogyo
veterán

"Amerikában meg 80-85k a retail verzió), már inkább afelé kacsintgatok, mivel annak még jobb a teljesítménye gyenge fénynél."
Ezt mire alapozod? Mert nekem nagyon más a tapasztalatom és a legtöbb teszt is ezt hozta ki, itt van egy másik is. Pont a nagyon jó gyenge fénynél tapasztalható képminőség és a képstabi miatt választottam a Sony-t. Persze a GoPro mellett is van bőven érv, de nekem nem volt szimpatikus és mai fejjel sem azt választanám. :N

[ Szerkesztve ]

(#13) bdlackoo


bdlackoo
tag

szepjo. a sos vizet ( es a hozza tartozo levegot) hogyan toleralja?

dinosaurs are jesus ponies

(#14) MLaca válasza bdlackoo (#13) üzenetére


MLaca
őstag

várj, beteszem egy nejlonzacsiba kis vízzel meg jó sok sóval :)

http://mlzphoto.hu/

(#15) bdlackoo


bdlackoo
tag

ha van ra opcio es nem sajnalod akkor ezt egy 10 napos turnusban , neha kiszaritva.

dinosaurs are jesus ponies

(#16) MLaca válasza bdlackoo (#15) üzenetére


MLaca
őstag

ha veszel egy aw1-et, nagyon szívesen kipróbálom. a magyar képviselet nem ad ilyen célokra gépet.

http://mlzphoto.hu/

(#17) bdlackoo válasza MLaca (#16) üzenetére


bdlackoo
tag

kozcelu tesztelesre nincsen keretem sajna. egyebkent tenyleg erdekelt volna mert 10 nap a tengeren , tengervizben az eszi a mindenfele elektromos kutyuket.

[ Szerkesztve ]

dinosaurs are jesus ponies

(#18) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Úgy látom még sincs rommá kommentelve a teszt.

Erről nekem a koncert jut eszembe, ami érdeklődés hiányában elmarad. De ez nem a tesztelő hibája. Éppen a lanyhuló kereslet ritkítja a teszteket. Gondolom én.

(#19) jap válasza imibogyo (#12) üzenetére


jap
aktív tag

Az első tesztben a GoPro2-vel hasonlítják össze,
míg a másodikban már a Black-kel, de 60fps vs 30fps (Sony), ami 1FÉ hátrány a GoPronak :W

"Kár, hogy a puffer csupán 20 kép elkészítésére ad lehetőséget (mindegy, hogy csak JPEG, vagy RAW, vagy JPEG+RAW van beállítva), mert ha akár csak néggyel többet tudnánk lőni egy gombnyomásra, akkor máris lenne egy 4K @ 24 fps sebességű, RAW-ra képes videokameránk, amivel 1 mp-es snitteket vehetnénk fel témánkról!"
Nikon 1V tudja

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#20) imibogyo válasza jap (#19) üzenetére


imibogyo
veterán

Lehet. De nekem volt mind a kettő a kezemben egy napra és utána dönthettem, hogy melyiket veszem meg. És így is a Sony mellett döntöttem. Tapasztalatból mondom amit. De ezt mintha már írtam is volna a #12-ben. ;)

(#21) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Nem rossz kis gép ez! :)
Kompakt vízállóhoz tudom csak hasonlítani. Itt furcsa ekkora obit víz alá vinni így elsőre. :D

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.