Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Na várjál, amiket lefotóztál, az az egész vacsora? :D Ugye nem. :D Ha vega kaját eszel, akkor egyrészt fölösleges korlátoznod a tejterméket és a tojást, másrészt számíts arra, hogy többször annyival lakhatsz jól. Én pl. 72 kiló vagyok fénykoromban 177 centire (most csak 66-67 kiló, mert fogytam, hiszen télen és a tavasz jó részén nincs tejtermékem), tehát nem valami nagy darab, de egy kiló kenyeret vagy lepényt fél kiló sajttal vagy túróval plusz egy közepes tál zöldséggel simán betolok. A 15 liter nagyon sűrű, csipetkés (azaz tésztás) babfőzelék meg három személyre való kaja, ha egy napot veszünk. A minap sütöttem 2×4 kg kovászos kenyeret és készítettem előtte még 5 kg lepényt, ez néhány nap alatt elfogyott. Persze... ekkora adagok után már azért néha előfordul a kajakóma is.

Egyébként meg: "egyik jó fej kollégám nagy vonalakban vega (heti 2-3x eszik csak húst" - Aki heti 2-3-szor eszik húst, az nagy vonalakban sem vega, csak normális étrendje van. :) A régiek általában heti egyszer ettek húst, azt sem minden évszakban. Mondjuk Magyarországon mindig nagyobb arányú maradt a húsfogyasztás, mint nyugaton, ahol a növény-alapú étrend eredményezett sok éhínséget aszályos években, mialatt itthon meg elvoltak a parasztok, mint a befőtt, de akkor is ritka volt és erősen időszakos (vágásokhoz közel), hogy heti egynél többször ettek. Pedig azt azért nem lehet mondani, hogy a régi parasztok nagy vonalakban vegák voltak. Attól, hogy egy ételben éppenséggel nincs hús, még nem lesz automatice vega kaja, csak olyan, amit ők is megesznek. Aki vegetáriánus, az nem eszik húst és készpassz. Azon aztán lehet még vitatkozni, hogy mennyire nem, hogy például a halhús belefér-e még, vagy hogy ha a húsos kajából kiszedi a húst, azt megeszi-e, ez már egyéni dolog, vagy ízléstől függ. Én megehetném a halat, de utálom a gombához hasonlóan, más hússal együtt készült dolgok evésekor anyám igen morcos lenne, de szerencséjére azoknak is utálom már a szagát is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.