Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nikla


Nikla
tag

Kedd:

[ Szerkesztve ]

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#2) lapa


lapa
veterán

akkor pontoznék. keddi vacsi 10 pont. plusz pont jár a rejtett kannibalizmusért, meg részemről egy extra pont, hogy híres embert ettél. (bree... van der kamp).

a többit nem is értettem, szerintem ne tedd ezt magaddal. a reggeli répa-narancs-alma kombó már megvolt?

mindjárt küldök további dietetikussokat.

(#3) baluka26


baluka26
veterán

Milyen ERP-vel foglalkozol?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4) Nikla válasza lapa (#2) üzenetére


Nikla
tag

A kanibalizmusos rész nem esik le.... :W
Nem, de holnap ezek után az lesz :D

Egy héttől meg nem lesz bajom :D

Ő nem felügyeli ezt, csak ha kérem ;)

ERP: most
Dynamics Ax, de korábban a paletta többi része is megvolt (SAP, oracle)

[ Szerkesztve ]

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#5) greenity


greenity
aktív tag

Érezd csodálatom :) nem bírnék ki hús nélkül egy hetet... talán egy-két napot. Arra volt példa, de akkor nem szánt szándékkal, ha így tenném bele is halnék ;]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6) lapa válasza greenity (#5) üzenetére


lapa
veterán

még ne csodáld, nem élte túl a hetet.

brie = sajt
bree = kedves piroshajú lány túl sok fegyverrel és túl kevés élő férjjel (bree van der kamp a lilaakác közből - született feleségek)

gyenge volt, oké.

(#7) greenity válasza lapa (#6) üzenetére


greenity
aktív tag

már az elhatározás is számít ;)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#8) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

velociraptor, hehe :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) lapa


lapa
veterán

élsz még? azért elég durva ez a húst nem evés, ha pár nap alatt elviszi az embert.

(#10) Nikla válasza lapa (#9) üzenetére


Nikla
tag

igen, bocsi, projekt indulásunk van, hétvégén befejezem :)

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#11) greenity válasza Nikla (#10) üzenetére


greenity
aktív tag

megnyugodtunk :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#12) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Na várjál, amiket lefotóztál, az az egész vacsora? :D Ugye nem. :D Ha vega kaját eszel, akkor egyrészt fölösleges korlátoznod a tejterméket és a tojást, másrészt számíts arra, hogy többször annyival lakhatsz jól. Én pl. 72 kiló vagyok fénykoromban 177 centire (most csak 66-67 kiló, mert fogytam, hiszen télen és a tavasz jó részén nincs tejtermékem), tehát nem valami nagy darab, de egy kiló kenyeret vagy lepényt fél kiló sajttal vagy túróval plusz egy közepes tál zöldséggel simán betolok. A 15 liter nagyon sűrű, csipetkés (azaz tésztás) babfőzelék meg három személyre való kaja, ha egy napot veszünk. A minap sütöttem 2×4 kg kovászos kenyeret és készítettem előtte még 5 kg lepényt, ez néhány nap alatt elfogyott. Persze... ekkora adagok után már azért néha előfordul a kajakóma is.

Egyébként meg: "egyik jó fej kollégám nagy vonalakban vega (heti 2-3x eszik csak húst" - Aki heti 2-3-szor eszik húst, az nagy vonalakban sem vega, csak normális étrendje van. :) A régiek általában heti egyszer ettek húst, azt sem minden évszakban. Mondjuk Magyarországon mindig nagyobb arányú maradt a húsfogyasztás, mint nyugaton, ahol a növény-alapú étrend eredményezett sok éhínséget aszályos években, mialatt itthon meg elvoltak a parasztok, mint a befőtt, de akkor is ritka volt és erősen időszakos (vágásokhoz közel), hogy heti egynél többször ettek. Pedig azt azért nem lehet mondani, hogy a régi parasztok nagy vonalakban vegák voltak. Attól, hogy egy ételben éppenséggel nincs hús, még nem lesz automatice vega kaja, csak olyan, amit ők is megesznek. Aki vegetáriánus, az nem eszik húst és készpassz. Azon aztán lehet még vitatkozni, hogy mennyire nem, hogy például a halhús belefér-e még, vagy hogy ha a húsos kajából kiszedi a húst, azt megeszi-e, ez már egyéni dolog, vagy ízléstől függ. Én megehetném a halat, de utálom a gombához hasonlóan, más hússal együtt készült dolgok evésekor anyám igen morcos lenne, de szerencséjére azoknak is utálom már a szagát is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.