Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nem sokat léptél előre. Mai szemmel átlag, de jó. Kitart megint egy ideig.

(#2) 8th válasza Kolondrum (#1) üzenetére


8th
addikt

Nem sokat lépett előre? Jó vicc. C2D vs Haswell i5, tényleg nem nagy lépés a gép többi összetevőjéről már nem is szólva.

(#3) Kolondrum válasza 8th (#2) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ahhoz nézve igen, nagy előrelépés.

(#4) Simivok válasza Kolondrum (#3) üzenetére


Simivok
senior tag

Mihez képest nem?

Galaxy S23 256GB Cream

(#5) Niczo válasza Kolondrum (#3) üzenetére


Niczo
senior tag

Általános felhasználásra (net/filmek) még mindig elég lett volna a régi gép, főleg ha kap egy SSD-t (plusz nagyobb HDD-t), az biztos sokat lendített volna rajta. Játékra azért már nem az igazi, bár ilyen szempontból én kompromisszumkész vagyok, a cikkben említett Tomb Raidert is még a régi gépen toltam végig, és nem éreztem hogy fájdalmas kompromisszumokat kellett volna kötnöm (bár ez valószínűleg a konkrét játék érdeme is).
A húgom mindenesetre örömmel fogadta a régi gépemet, bár azt amiről ő váltott, inkább le sem merem írni :D

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#6) VIPowER válasza Niczo (#5) üzenetére


VIPowER
senior tag

A kábelezés, meg az az intel hűtő tényleg elég pocsék. Az enyém ehhez képest olyan letisztult (csak erős idegzetűeknek) :D :D :D Lehet jövőre beütemezek egy kis Domestos-os takarítást. :)

(#7) ivana válasza VIPowER (#6) üzenetére


ivana
Ármester

HDD-ket nem ártana rögzíteni.

(#8) Kolondrum


Kolondrum
félisten

I7-4790K, R290X stb. Ahhoz mérve egy kis újítás. :B

(#9) ivana válasza Kolondrum (#8) üzenetére


ivana
Ármester

A régi gépe alacsonyabb kategória volt újkorában.

(#10) VIPowER válasza ivana (#7) üzenetére


VIPowER
senior tag

A DVD író tetején elhelyezkedő HDD csak súlynak van ott.
Az SSD alatti HDD aljának a két végén szivacs van, így megszüntetve annak dorombolását.
Rúgdosni nem szoktam, így az hogy nincs rögzítve nem okoz gondot.

(#11) Niczo válasza VIPowER (#6) üzenetére


Niczo
senior tag

:Y :DDD

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#12) Met


Met
nagyúr

Azért a többi kábel elfért volna hátul nem?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#13) Armahun válasza ivana (#7) üzenetére


Armahun
addikt

Minek, hogy zörgesse a házat?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#14) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Hőmérséklet (főleg CPU érdekelne) és ha lehet fogyasztás adatokat kérhetünk?

(#15) Simivok válasza angyalpc2 (#14) üzenetére


Simivok
senior tag

Engem is érdekelne egy fogyasztási adat.

Galaxy S23 256GB Cream

(#16) 8th válasza Kolondrum (#8) üzenetére


8th
addikt

Ja, oké. Az a bibi, hogy az általad említett proci 89ezer a vga pedig 136ezer forintba kerül feltéve ha a legolcsóbb verziót választod mert van 165ezerért is például az xfx-től. Majd negyed millió forint csak ez a két komponens és akkor még nem vett semmit csak egy procit meg egy nyomorult videokártyát. Ezzel szemben a most összerakott gépe - ha jó helyen vette az összetevőket - tokkal vonóval megállt 220ezer alatt. Vagyis az általad említett cpu-vga páros árából pont kijött.
Ez olyan mint ha én lefitymálnék valakit, hogy a 7éves használt autója helyett miért egy új Ford Mondeo-t vett amikor Tesla Model S is van a piacon és az mennyivel nagyobb előrelépés lett volna. Ja, az lett volna de ha "csak" egy Mondeo fért be a keretbe...

(#17) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Ahhoz képest, hogy (fél)moduláris tápot vettél, elég nagy kábeldzsungel van a házban. :) Ettől függetlenül patent kis összeállítás, leld örömöd benne!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#18) DemonDani válasza Kolondrum (#1) üzenetére


DemonDani
addikt

zseniális hozzászólás

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#19) wody21 válasza Niczo (#5) üzenetére


wody21
tag

Nagyon jó konfig lett, örülnék én, ha egy ilyesmire tudnék majd "nem sokat" lépni előre ;)

[ Szerkesztve ]

(#20) 1stVikman válasza Simivok (#15) üzenetére


1stVikman
senior tag

+1
Engem is nagyon el kezdett érdekelni a fogyasztás téma (hiába, öregszem :D).
Érdekelne egy full terheléses, és egy kevésbé terhelt adat (pl, netezés, youtube, háttérben egy futó p2p klienssel :) )
Köszi: Vikman

(#21) Niczo válasza angyalpc2 (#14) üzenetére


Niczo
senior tag

tudnál javasolni progikat amikkel meg tudom mérni ezeket az adatokat?
nem szoktam ezeket nézegetni, de amint lesz időm, szívesen megnézem.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#22) tope


tope
addikt

Sokan örülnének még a 7 évvel ezelőtti konfigodnak is (sőt munkagépnek még tökéletes is, igaz itt nem számításigényes dolgokra gondolok), sajna elég sok gépbe futok bele, amin az XP még elketeyeg, de Win 7-et már nem tennék rá (igaz ezek 7 évnél idősebbek, mondom is nekik, hogy lassan ideje elgondolkozniuk a gépcserén).
Grat hozzá.

UI: Kábelezést látod egyébként ?, mert ha nem akkor marha mindegy hogy néz ki, csak a levegő úgy áramoljon, ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#23) Bjørgersson válasza Niczo (#21) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Speccy például.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#24) Niczo


Niczo
senior tag

ha már az új proci hűtő beszerelésével mókoltam, pótoltam az elmaradt mérési eredményeket is: [link]

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#25) Mokó


Mokó
aktív tag

Hüm.Az új gép adatait nézve ráismertem a gépemre.Legalábbis ugyanezt venném.Grat btw.

(#26) RECSKA válasza Kolondrum (#8) üzenetére


RECSKA
veterán

1680x1050...

Ehhez a felbontashoz kellene am a 290iksz meg az ijhet...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.