Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tjb007


tjb007
nagyúr

Még mindig ugyanakkora hülyeségnek hangzik mint januárban.
Ha így lenne az lenne az egyik leglogikátlanabb lépés a Google részéről.

(#2) rudi válasza tjb007 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem még az Intelnek sincs annyi pénze, hogy erre a dealre lefizethesse a Google-t.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) jaszy91


jaszy91
aktív tag

Nagyon remélem, hogy Qualcomm és nem Intel lesz benne.

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#4) Griff55 válasza jaszy91 (#3) üzenetére


Griff55
senior tag

Én is a qualcommra szavaznék

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#5) Csapoati válasza jaszy91 (#3) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mert?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6) AS


AS
félisten

Én örülnék a intelnek:) De úgy sem az lesz benne.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#7) dinnje


dinnje
aktív tag

Miért féltek az inteltől, rengeteg potenciál van a megoldásaikban.

(#8) NTonee


NTonee
veterán

Meglepődnék ha így lenne.

(#9) Paul119


Paul119
addikt

Szerintem nem lenne baj vele :) az alkalmazások 3% nem kompatibilis vele,na bumm :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#10) BatchMan


BatchMan
senior tag

Az ASUS egy ideje teszteli az Intel procikat droidos gépekben, és a Nexus7 az ASUS műhelyében készül.
Jól van no, csak kovácsolom az összeesküvéselmélet alapjait.

(#11) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Az a kérdés, a Google mennyire akar ráfeküdni az új Android-verziónak a 64 bites architectúrát kihasználóságára, merthogy ez az "előremutató irány". Ha nem teszi meg, akkor ez 2015-re fog csúszni, ami kínos lemaradás a 2013-as iOS7-hez képest.

Ha ráhajtanak a "64 bitre", akkor viszont nem nagyon válogathatnak a SoC-ok között, a Qualcomm még javában fejlesztget, ki tudja mikor lesz kész (értsd: gyártható) modellje. Ha az Intel lesz a gyorsabb, akkor lehet, hogy a Google kénytelen lesz vele dolgozni más alternatíva híján, hacsak nem akar várni.

Szóval szvsz ez több puszta spekulációnál.

Nem a lényeg a fontos.

(#12) saelin


saelin
veterán

Engem a hír másik része fogott meg: nexus 8. A google kiad egy 8 hüvelykes referencia gépet?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#13) vicze válasza tjb007 (#1) üzenetére


vicze
félisten

Dev készülékhez elég nagy hülyeség lenne egy x64-es SoC minden szempontból.

@dreamdancer: Egy x64-es referencia aztán mi a fenében segíti az ARMv8-as fejlesztést? Amíg mindenki a 64bitet szajkózza és nem nézi meg hogy két homlokegyenest különböző architektúrától van szó, még értelmes is lehetne az ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#14) NTonee válasza saelin (#12) üzenetére


NTonee
veterán

a 7est váltják le vele elvileg. Az nem lesz tovább.

(#16) #65577472 válasza NTonee (#14) üzenetére


#65577472
törölt tag

Egyenlőre. Lassan már a telefonok is elérik a 7"-et, akkor lesz majd újra Nexus 7 ;]

(#17) pusszycat válasza saelin (#12) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Eddig hol császkáltál? Fél éve ez a téma. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#18) oszi666


oszi666
őstag

Nem ertem, hogy az intel miert nem nyomatta elobb a mobilos procikat? Ennyire jol ment nekik a pc biznisz, hogy nem lattak szukseget?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#19) Cathulhu


Cathulhu
addikt

x86 mint referenciagep, hat hogyne. Mit szivnak ezek, en is kerek...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#20) arn


arn
félisten

Mivel en elsosorban netezesre hasznalom, ott hasit az intel rendesen. Nekem tokmindegy, ugyis gyorsabb lesz a mostaninal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21) joey04 válasza dinnje (#7) üzenetére


joey04
titán

ok, majd ha beérett és megy minden vele rendesen, akkor jöhet. vagy persze jöhet addig is, mert nem fog másként elterjedni, de én kb. min. 2 évig még biztos nem veszek inteles droidot.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) banhammer


banhammer
veterán

Inkabb ARM legyen benne.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#23) Ali G. válasza joey04 (#21) üzenetére


Ali G.
senior tag

amúgy sem veszel inteles androidot :D

(#24) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

20x gyorsabb az ötödik generációnál? Ez alatt a PC-s i5-ös procikat kell érteni? Valaki felvilágosíthatna.

Üdv. Johnny

(#25) Flind


Flind
senior tag

Nem is tudom. A Qualcommban jobban bízok, de ha 64 Bitet akarnak tényleg csak ez a megoldás van.

(#26) Csapoati válasza joey04 (#21) üzenetére


Csapoati
nagyúr

1,5 év inteles tapasztalat után annyit tudok mondani, hogy kb. 2 játék nem ment rajta, az összes app amit használnék, igen (hibamentesen)..

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#27) joey04 válasza Csapoati (#26) üzenetére


joey04
titán

jó neked, én olvasgattam inteles telefon topikjait, és ott azért panaszkodnak. mindegy, én még kivárok.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) Hohocali válasza dinnje (#7) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Nem azért félek az Intel-től, mert béna lenne, hanem mert nagyon nem kívánatos, hogy kiterjessze a mobilokra és a táblagépekre is a monopóliumát.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#29) aprokaroka87 válasza Hohocali (#28) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem esélye sem lenne a Qualcomm,MTK,Eqxynos elllen.
Azért ők már nagyon ott vannak.

(#30) Csapoati válasza joey04 (#27) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Biztos vannak appok, amik nem mennek, de szerintem inkább a játékokra jellemző ez. Azokból meg általában nem a mainstream vonalat szoktam követni. :D Appból meg elég sok félét használok és tényleg nem szaladtam még bele olyanba, hogy nem lenne kompatibilis a telefonommal.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#31) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Én úgy tudom idén is jön ki hetes Nexus...HTC fogja gyártani..

(#32) Paul119 válasza jonnyjoker01 (#24) üzenetére


Paul119
addikt

Dehogy :D gondolom a vr 5xxre celoznak vele

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#33) #65577472 válasza zozzo72 (#31) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nem annyira :)

(#34) Schanyee válasza arn (#20) üzenetére


Schanyee
senior tag

Ezt aláírom, bő másfél éves, 1 magos (talán 2GHz-es?) intel proci van a telefonomba, és netezéskor sokkal gördülékenyebb meg általános felhasználásra mint a tabletem a maga 2 magos 1.5GHz-es arm processzorával.

[ Szerkesztve ]

(#35) ivana válasza Schanyee (#34) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem az valamilyen cortex-a7-es csoda lehet, az az egy magos intel pedig többet fogyaszt mint egy kétmagos cortex-a9 ami el is veri az intelt, nem véletlen, hogy senki nem használtam, vagy legalábbis nagyon kevesen.

(#36) Schanyee válasza ivana (#35) üzenetére


Schanyee
senior tag

A9-es van a tabletben, most néztem meg a prohardver adatbázisában, sőt 1.6GHz-es, nem is 1.5-ös (bár ez sokat nem változtat). Azt elismerem, hogy ez egy kínai gyártó chipje, a legfőbb hibája úgy vettem észre talán a lassú fájlírás.
Valamint a fogyasztásban se mondanám, hogy igazad van, GSMArena tesztje alapján elég rendesen rávert a hasonló, ARM-es társára: Intel, ARM, szerintem itt nincs sok elfogultság, azonos aksi, gyártó, kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#37) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Sokat lendítene ez az Intel szekerén, ráadásul a Google is biztosan profitálna belőle, ha utána az ő példáján vásárlókat nyerne az Intel. Egyáltalán nincs már hátrányban az ARM-hoz képest, a különbség egyedül, hogy nincs 8 magos chip. Nem mintha Android alatt több értelme lenne, mint az Intelnél a HT-nek.

(#1) tjb007: Már miért lenne logikátlan? Ha ez igaz lenne, akkor legalább a Google többféle jövőbeni eshetőségre készülne fel. A Honeycombnál logikátlanabb lépést úgyse tudnak összehozni.

(#27) joey20: Én bármilyen topikot olvasok, ott mindig sokan panaszkodnak mindenre.

Mindettől még sanszos, hogy kacsa, de meglátjuk.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#38) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Nem az Intel a lényeg, hanem a 64 bites architectúrát kihasználó Android, amihez 64 bites SoC sem árt. Ezt pedig úgy tűnik először az Intelnek elsőnek prezentálnia. (Mínusz Apple.)

Nem a lényeg a fontos.

(#39) Paul119 válasza Rickazoid (#37) üzenetére


Paul119
addikt

Én sem tartom rossz ötletnek, legalább kicsit színesebbé válna a paletta és Qualcomm is kapna konkurenciát :)
Off:anno nem indult a Rr3 Intel socon, vajon ez változott azóta?

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#40) Csapoati válasza dreamdancer (#38) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem úgy volt, hogy már a Bay Trail is 64 bites volt 2013 Q3-ban? Csak nem igazán használták Android vonalon.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#41) tjb007 válasza Rickazoid (#37) üzenetére


tjb007
nagyúr

[link]

(#40) Csapoati

Clover Trail+

[ Szerkesztve ]

(#42) Adam_97


Adam_97
csendes tag

Szerintem marad a Snap csak bele pakolják a 805-ot.

Vöjksztéjsün.

(#43) gaben88


gaben88
őstag

Nekem adja az Intel, de igazából egy APU-s Androidos táblát is megnéznék! :D

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#44) Joachim21 válasza dreamdancer (#38) üzenetére


Joachim21
senior tag

Tegra K1 Denver, ok h még nincs, de valószínűleg jobb választás lenne.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#45) Rickazoid válasza tjb007 (#41) üzenetére


Rickazoid
addikt

Öhm... olvastad is, amit írtam? Nyilván nem az ARM-nak kedvezne, ha Intel SoC kerülne egy Nexus-ba, a fejlesztések szempontjából sem. De hol ebben a probléma, miért ne lehetne más architektúra köré is építeni egy referenciagépet?

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#46) tjb007 válasza Rickazoid (#45) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az Intel szemszögéből sehol, csak épp a Google nem azt nézi, hanem a piacét, ahol még mindig 95-5 az ARM-Intel arány. A Google majd akkor fog több jövőbeni lehetőségre felkészülni, ha ez az arány 70-30 vagy 60-40 lesz, addig magasról fog tojni az Intelre, ahogyan azt a készülékgyártók is teszik.

Mondjuk a következő Android verzióról sem lehet még tudni konkrétumokat, mindenki csak spekulál, így az sem biztos, hogy idén lesz 64 bites (és egyben AMRv8-as, mert ez a lényeg) támogatás.

(#47) vicze válasza tjb007 (#46) üzenetére


vicze
félisten

95-5, na ennyire ne legyél Intel párti. ;] Van az talán 2 alatt is. :DDD

(#48) Cathulhu válasza vicze (#47) üzenetére


Cathulhu
addikt

szerintem inkabb tizedesjegyet tevesztett :D

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#49) tjb007


tjb007
nagyúr

vicze1 & a_n_d_r_e_w

Én már csak ilyen nagylelkű vagyok ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.