Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) negyedes


negyedes
addikt

Na, mar a google is megmeri lepni a no 3g modemet es az sd kartya hianyat.....

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#2) solanthugor


solanthugor
aktív tag

Ezek szerint igen, nekem még a kamera hiánya is érdekes..

3330>k700i>k800i>k810i>t700>g900>Touch>Touch Cruise>Tattoo>Desire>Milestone(hiànyzol)>Desire>Jiayu g3>Droid4>BBZ10

(#3) #16820480 válasza negyedes (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

még az SD kártyát kiheverném, ha nem ilyen kicsi lenne a beépített tárhely. azért manapság igazán csinálhatnának egy 64GB-os változatot, vagy akár még egy 128-ast is. 16GB maximum? bakker, a telefonom ekkora, és alig fér rá valami...

(#4) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Ennyiért jó lesz ez.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#5) fi:zi'k válasza negyedes (#1) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A Nexus S-ben sincs mSD foglalat.

3#
Akkor ezt nem neked találták ki.
A 128GB-tal meg azért ne essünk már túlzásba szerintem. Mivel szeretik megkérni a nagyon háttértár felárát, így bődületesen drága lenne az alapmodellhez képest.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6) hunter84


hunter84
aktív tag

Na, ennyit érnek a táblagépek, és egy forinttal sem többet.

Csak nehogy benevezzek egyre, aztán két hónap múlva bejelentik a 10"-os testvérmodellt.

(#7) titankahn


titankahn
tag

de elrontották sd kártyahely nélkül nem ér semmit... a kamera oké ki az aki táblával fényképez,3g is már megszokott hiány, de 8 meg 16 giga?... ha csak netezni használja az ember nem film meg játékra akkor tegra 3 se kell

(#8) Psytech válasza hunter84 (#6) üzenetére


Psytech
senior tag

+1, nem tudom, hogy miért nem gondolnak erre... Egy 10"-s modellel engem tuti megvennének.. Ugyan ezek az összetevők elegendők lennének abba is, csak mondjuk 85 és 100 rongyos áron, vagy még olcsóbban. Abban a kategóriában az is bőven verne mindent ár/érték arányban.

(#9) BloodRay válasza hunter84 (#6) üzenetére


BloodRay
veterán

Kíváncsi leszek, hogy nálunk elérhető lesz-e, illetve itt mennyibe fog fájni...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#10) Brock Samson


Brock Samson
csendes tag

Logikus, hogy kimaradtak dolgok, az alacsony ar erdekeben. Viszont szerintem a microSD foglalat elhagyasa inkabb a Goggle Drive reklamozasa miatt tortent, ami szomoru, mert 3G nelkul nem allnak majd mindig rendelkezesre a felhos adatok.

Illetve kivancsi vagyok mennyi lesz a tenyleges vegfelhasznaloi ara, mert egy Galaxy Tab 2 7.0-t mar 70k korul be lehet szerezni (annak is megvannak a hatranyai, csak masok).

[Samsung Galaxy Tab S 10.5 (SM-T800), Doogee X5] [i5 2500k, GTX 1050, Intel 530]

(#11) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Megvesszük! :)

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#12) Khelben


Khelben
nagyúr

3g nélkül mi értelme van egy táblagépnek? Otthon van pc, amivel minden kényelmesebb, ez meg jó lenne utazáskor, de a vezetékes netet rohadt nehéz magammal vinni...

(#13) Brutális eb válasza titankahn (#7) üzenetére


Brutális eb
addikt

Senki nem tudja egyenlőre ,hogy lesz OTG támogatás.
ha igen máris megszünik a tárhely probléma.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#14) Orton96 válasza BloodRay (#9) üzenetére


Orton96
aktív tag

Arra én is! ismerősöm már rámozdult...

Am a mSD bővíthetőség hiányát leszámítva ennyi pénzért szerintem a legjobb :)
És ráadásul jól is néz ki...

[ Szerkesztve ]

(#15) MattM


MattM
tag

Ezt az ár-érték arányt múlja felül az apple! Ezzel nem az almás céget akarom *rozni, csak az árukat :)

(#16) hallerlaller válasza Brutális eb (#13) üzenetére


hallerlaller
addikt

root után 100%, hogy van otg.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#17) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Haaaaat...
az SD kartyaval elcsesztek rendesen. A hatoldali kamera, ok leszarom ki fenykepez tablaval?
A 3g... ok, telefon megosztja es ugy is muxik a net.
De nincs bovitesi lehetoseg? Akkor minek az erogep? Eh oreg hiba. A 8 Gb-os hatteres meg nevetseges...

(#18) #01696768


#01696768
törölt tag

Kamera: mindegy, méret: érdekes, ár: egész jó, tárhely: :Y :W Biztos van olyan, aki budget táblára vágyik, és beéri ennyivel... de nem hiszem, hogy olyan sok. :)

(#19) Maxentius válasza Brutális eb (#13) üzenetére


Maxentius
addikt

És ha van OTG, akkor már legyen NTFS-támogatással, mert a FAT32 csak félmegoldás, bár az is használható. :K

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#20) Youri


Youri
veterán

Nekem tetszik így, bár kicsit kicsi a tárhely. A 3G hiányát túlélem :)

RTX ON

(#21) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

nagyon pepe :))

no kamera - kit érdekel?
GPS - jöhet, offline navit dobni kell rá
3G hiánya - világjáró utazásaimon valszeg nem fogok minden országban megfelelő kártyát vadászni
wifi - okay
SD hiánya - 8-16 gigára jópár film+zene ráfér

btw. jó cucc ez, ha egy nagy médialejátszóként tekintünk rá :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22) #16820480 válasza fi:zi'k (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, nem nekem van, pedig szívesen beruháznék esetleg egy Nexus gépre. illetve máshogy mondom: csak Nexus gépet vennék igazából. remélem lesz még majd később másik modell is, esetleg nagyobb képernyővel és tárhellyel, a többi az pont jó, ahogy van.

Brock Samson: a JB-ben elvileg jön majd az offline gdrive, ha igazak a pletykák.

(#23) Mathiassa


Mathiassa
tag

Ha az árat úgy számolják majd, ahogy feltételezem (1 dollár = 1 euró), akkor már nem igazán jó vétel. :U

Nokia 3100 -> 6020 -> 6300 -> c5-03 -> Samsung Galaxy W -> LG Nexus 4 -> Xiaomi Redmi 4X -> Mi A2 -> Google Pixel 4a 5G

(#24) ThorsHUN válasza Mr.Csizmás (#21) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Szerintem pont medialejatszonak keves a tarhely... az SD bovitest elkurtak rendesen.

Nem mellesleg ott a vodasmart7 ami 70 ropi korul van es van benne 3g...

(#25) GyulaiZ


GyulaiZ
csendes tag

A google és egyéb felhős szolgáltatásokra nézve ez a 3G elhagyása hatalmas kapufa.

Két dolog miatt nem tetszik a telefonos netmegosztás:
- mindkét eszközön merül, telefonod pláne
- pl hiába állítom be a tabon, hogy csak wifi esetén tölthet fel képeket, a megosztott netet ő wifinek látja...

Ki kell várni az asus saját példányát, hátha abban pótolva vannak ezek kicsi felárért.

(#26) MortalVenoM


MortalVenoM
tag

nekem abszolút nem hiányzik a 3g. majd telefonról megosztom ha nagyon kell, még örülök is, hogy nem lett emiatt drágább. az sd kártya hiánya fáj (ez még nem 100%, várjuk meg a hivatalos adatokat), de nagyon bízok az usb-ben. meg gondolom ha már így nyomják a felhőt, csak adnak hozzá vagy 20giga tárhelyet.

az pedig direkt pozitív, hogy nincs hátlapi kamera!! :U

(#27) callmeakos


callmeakos
veterán

Öcsém hogy ki van akadva mindenki ezen a MicroSD hiányon. Emberek ez egy olyan modell ahol meg kell kötni némi kompromiszumot. Akinek meg nem tetszik ez, az vegyen GalaxyTab-ot vagy Transformert.

All→M8

(#28) Youri válasza GyulaiZ (#25) üzenetére


Youri
veterán

Cserébe a tabon nincs kamera, csak előlapi :P

RTX ON

(#29) Mr.Csizmás válasza ThorsHUN (#24) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

8-16 giga nekem elég (egyelőre) :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

A 16 gigás változat már rendben van, az sd kártya hiánya picit fájó a többi viszont jó :)

(#31) tjb007 válasza hallerlaller (#16) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ne vedd 100% -nak, kapásból tudok mondani két példát az ellenkezőjére.

(#19) Maxentius

Már a 2.3 is kezelte az NTFS fájlrendszert (már persze ha az OTG -val kapcsolatosan írtad).
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Sok újdonság nincs a leírtakban, a nagyját már 3 héttel ezelőtt is tudni lehetett, az SD bővítés hiánya viszont új (ami nekem sem hiányozna).
Ez történet meg nem kerek mivel nem az Asus fogja gyártani hanem a Quanta (akik már el is kezdték a gyártást), az Asus csak közreműködő a Nexus tabletben. Ők amúgy szintén kifognak majd adni Asus név alatt egy hasonlóan olcsó 7 colos modellt.

[ Szerkesztve ]

(#32) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Szerdán Holnap mindenre fény derül. :)

[ Szerkesztve ]

(#33) Maxentius válasza tjb007 (#31) üzenetére


Maxentius
addikt

Lehet, csak a gyári kernelek általában mégse támogatták, pont ezért lennék rá kíváncsi. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#34) Integra


Integra
titán

50ezerért pont nem érdekel a micro sd, nyomkodni bőven jó.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35) nord_ válasza MattM (#15) üzenetére


nord_
veterán

MattM
Khm... egy 7"-os és egy 10"-os gépet egy az egyben összevetni? :F

Khelben
Olyanról, mint wifi hotspot, hallottál-e? :D

(#36) szponzor


szponzor
senior tag

Én vennék egy ilyet, nem csak a hardver miatt, hanem a "Nexus-feeling" miatt...stock ROM-ok is elsőként jönnek ki rá és nagyon sok custom ROM és kernel is várható az ilyen gépekre. Ha kijön és 70 alatt lesz, akkor már rendelem is...de gondolom ez az ár csak álom marad.

(#37) hallerlaller válasza tjb007 (#31) üzenetére


hallerlaller
addikt

chainfire majd megoldja :)

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#38) tjb007 válasza hallerlaller (#37) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha ennél a tabletnél is úgy lesz mint az Acer -nél akkor ezen az sem fog segíteni.

(#39) lmisi


lmisi
senior tag

Ekkora böszmeséget, microsd kártyát lehagyni.
Gondoljatok bele a 16-osba is max 14 giga lehet szabadon. Mire elég ez. 14 film ?? de akkor hova férnek a lassan 1 gigás játékok?
Hova rakjam 3-4 giga zenét. Ha képet is akarnál mutogatni rajta feltennél rár cirka 5 gigányit hova a fülembe???? :O
Komolyan kinek fájt az microsd adapter 1 dolláros + költsége???
Teljesen elcsezserintették ezt így :W

No így csak a samu 2 magos 7 colosa marad, annak mi a baja, meg tudnátok mondani?

(#40) hallerlaller válasza tjb007 (#38) üzenetére


hallerlaller
addikt

Miért, ott mi volt a gond? (acerekről nem nagyon olvastam) :B

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#41) Maxentius válasza lmisi (#39) üzenetére


Maxentius
addikt

Egyrészt ahogy fentebb is írták, a nagy háttértár brutálisan megemelné az árat, másrészt nagyon a tartalomstreaming irányába hajtják az embereket, de amúgy egyetértek.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#42) pandor


pandor
tag

Ahogy olvasom nem a vassal van a gond, hanem nagyon sokfélék az igények:
- nekem pl. a 3G nem szempont, mert jellemzően WIFI közelben vagyok, ha nem akkor a telefontól kérhetek netet
- a 7" nálam tökéletes méret, ezt még lehet kényelmesen hordozni, ez fölött már inkább otthoni használatra korlátozódna
- 8GB tárhely a telefonnál eddig nem volt korlát, még csak a közelébe sem értem
- előlapi kamera videotelefonhoz van, a hátlapi nem érdekes

Szóval nálam elég jól belőtték az igényeket a Google-nél - beneveznék egy ilyen darabra, de félő, hogy legális hazai csatornákon nem, vagy csak méretes csúszással fog megjelenni.

Egyébként ebben az árszegmensben (br.70-80e) azért itthon is van megfontolandó alternatíva (pl. Samsung P6210 Galaxy Tab vagy a 3110-es)

(#43) tjb007 válasza hallerlaller (#40) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az előző széria tagjaiból az OTG minden csírája hiányzott (szándékosan vagy véletlen lényegtelen), amikor a felhasználók rákérdeztek akkor ez meg lett erősítve és kijelentették, hogy nem kívánnak foglalkozni vele.

(#44) Khelben válasza nord_ (#35) üzenetére


Khelben
nagyúr

És te hallottál már olyanról, hogy Csáfordjánosfa? :) Ott nincs túl sok wifi hotspot. A telefonomon meg nincs net, mert 1. minek, 2. ott a tablet, 3. azon telefonálok, felesleges rá. Ha épp címjegyzéket kell frissíteni, akkor megosztom a tabletről a netet. A tableten meg alap dolog a net, mert minden netes dologra kényelmesebb használni, mint a telefont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.