Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bagkri01


bagkri01
őstag

Fikció. De ha igaz az nem semmi, a notebookomban van 4giga ram. Az már igaz multitaskingos csoda lesz.

[ Szerkesztve ]

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#2) Xaels


Xaels
félisten

Érdekes hír. Amúgy a RAM-ot mióta nevezzük tárhelynek?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3) Mr President válasza bagkri01 (#1) üzenetére


Mr President
senior tag

Az enyémben meg 3 :) Ha igaz akkor az tényleg nemsemmi. Elég időtálló készüléket pakolnak le nekünk az asztalra. Csúcs hardver, én nagyon remélem hogy a dizájn is ütős lesz. Ismét bestbuy termék lehet.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#4) saelin


saelin
veterán

A soc kezel egyáltalán annyit? Ha igen, akkor ez rá a reakcióm: :Y :R

(#2) Xaels:
Az a rész engem kicsit összezavart, vagy 4* ugrottam neki a mondatnak. :D

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#5) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Az szép lenne.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6) assemble válasza saelin (#4) üzenetére


assemble
addikt

A 32 bitre (amilyen az osszes mai ARM proci) ugyebar ez lenne a maximum, de Windows-nal pl abbol is csak kb 3 gigat kapnal meg, mert a rendszer lefoglal valamennyit, nem tudom itt mi lenne a helyzet ilyen szempontbol. De ha "csak" 3 gigat latna belole (aminel csak jobb lehetne), az sem lenne olyan nagyon keves :)
En azert kicsit ketelkedek ebben a pletykaban, 2 GB lenne a realisabb, de majd meglatjuk, legfeljebb pozitivan csalodok :)

(#7) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Ha igaz a 4GB RAM, akkor komoly ugras lesz az elodmodellhez kepest , a dizajnal nem lesz gond szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#8) Retekegér válasza saelin (#4) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Jelenleg az a limit, amit kezelni tud.

<< Heimdal >>

(#9) kengyel


kengyel
nagyúr

Ez már majdnem "laptop" erősségnek felel meg. Azért a 4 GB ram nem semmi.

kengyel

(#10) atike válasza Xaels (#2) üzenetére


atike
nagyúr

Operatív tárhely... Többször is (több helyen) olvastam már így megfogalmazva... :)

De először én sem értettem, hogy miért poén, hogy visszalépés történik... :D :D :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#11) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Miért nem lehet azt írni ,hogy 4GB RAMMAL ? Sznoboskodnak itt az operatív szóval

halahala

(#12) oceanrush válasza assemble (#6) üzenetére


oceanrush
senior tag

A Windows-ban nem azert nem 'kapod' meg a teljes 4GB-t, mert a rendszer 'lefoglal' valamennyit, hanem mert 32 biten a processzor osszesen 4GB memoriat kepes megcimezni. Ebbe beletartozik a VRAM, gyorsitotarak stb. Szoval nem lefoglalja, hanem siman nem kepes kezelni.

A droidban viszont total egyben van a RAM meg a VRAM, /gyorsitotarak meg nem nagyon vannak a CPU (+GPU?) cache-en kivul/ ezert nem latszik pl. a teljes mennyiseg, S4-en 1.78GB-t ir 2GB helyett, a kulonbseg meg a VRAM, amit nem mutat. Szoval szerintem van ra esely hogy belerakjak a 4GB-t a Nexus 7-be, mert hat vegulis miert ne? Nem draga a RAM.

(#13) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Egyrészt persze, jöjjön csak, a több RAM jó.

Másrészt viszont minek? Ahogy a 2 GB-ot teli lehet pakolni, ezt is teli lehet majd. Valóban van arra igény, hogy 15 lap legyen nyitva a böngészőn és 20 app fusson párhuzamosan? És az a RAM azért nem lesz ingyen... Valóban erre van szüksége az Androidnak, vagy ez is csak egy újabb front a számháborúban a megapixelek meg a ppi után, geekek örömére?

Nem a lényeg a fontos.

(#14) Peaceliker válasza atike (#10) üzenetére


Peaceliker
őstag

Az úgy okés is, de a cikkben az van, hogy "belső tárhelyet"... az akár hogy is nézem nem ugyan az szerintem! :)

"Oh my Goa'uld!"

(#15) Pálin(t)ka válasza Mr President (#3) üzenetére


Pálin(t)ka
tag

Nekem asztali gépbe van 32 GB ram. Azt azért csak nem érik utól :D

(#16) atike válasza Pálin(t)ka (#15) üzenetére


atike
nagyúr

32....? :Y Minek....? :U

(#17) assemble válasza oceanrush (#12) üzenetére


assemble
addikt

Igen, erre gondoltam, csak talan pontatlanul fogalmaztam.
Android-nal alapvetoen en is ezt gondolnam amit irsz, azonban pl N7-nel aminek papiron 1 GB RAM-ja van, annak a valosan elerheto RAM-ja is kb annyi (>970 MB). Hallottam egy elmeletet ami szerint ez azert van, mert a GPU-janak dedikalt memoriaja van (a legtobb masik cuccnal pedig siman osztozik a rendszer memorian), de ebben nem vagyok most biztos.

(#18) lenox válasza Xaels (#2) üzenetére


lenox
veterán

Igazabol nem nevezzuk, az operativ tar az az egyseg, amit az oprendszer hasznal, es legtobbszor rammal valositjak meg fizikailag. Szoval a ramot hasznalja az oprendszer operativ tarkent.

(#19) Xaels válasza lenox (#18) üzenetére


Xaels
félisten

Én nem a címre gondoltam első sorban, hanem: "4 GB RAM használatát, mely minden korábbinál nagyobb belső tárhelyet jelent." Ez így baromi hülyén jön le.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#20) madgie válasza atike (#16) üzenetére


madgie
titán

Másfél éve ugyanezt kérdezte tőlem mindenki, mikor 16-ot raktam a gépbe. Röviden: videó, fotó. Rambó' sose elég ilyesmihez.

(#21) nightshadow


nightshadow
veterán

3G-s változata is lesz?

[ Szerkesztve ]

(#22) #06658560 válasza madgie (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csáknorisszal próbálkoztál már? :P

(#23) smkb


smkb
őstag

Hát a budget gártók gépei a földbe lesznek döngölve. 230 usd ezért a vasért a legújabb androiddal? Megin hiánycikk lesz hónpokon át az tuti (30$ felár az eltéréseknek köszönhetően meg szó szerint viccesen kevés).

(#24) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

subscribe

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#25) assemble válasza nightshadow (#21) üzenetére


assemble
addikt

Biztosan lesz, illetve mintha valamelyik szivargas 4G-rol is beszelt volna.

(#26) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy minek kell 4 GB RAM , biztosra akarnak menni. Hogy miért jó ez nekünk? A többi gyártó is majmolni fogja. Úgy legyen. :C

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#27) INTELligent


INTELligent
senior tag

Márcsak a magyar árra lennék kíváncsi..., amúgy nagyon jónak tartom.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#28) Mr President válasza INTELligent (#27) üzenetére


Mr President
senior tag

Tavaly ha jól emlékszem 100al nyitott itthon a 16gigás N7. Ez szerintem 120 környékén fog valahol megállni.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#29) BenHans


BenHans
addikt

Nem Tegra, 4GB RAM, FullHD, és Asus... best buy. ;]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#30) pusszycat válasza BenHans (#29) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

És jöhetne 64 GB -al simán. :U Meg hdmi is kéne. Meg microsd. Ja és a 3D se felejtsék ki. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#31) BenHans válasza pusszycat (#30) üzenetére


BenHans
addikt

3D nem kell ekkora megjelenítőre mert buzerálja a szemem. :DDD 64GB jöhet, bár elvagyok 32-vel is, hdmi OK, microsd sem kell. Az ára meg legyen mondjuk 120ezer. :D

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#32) pusszycat válasza BenHans (#31) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha mindez marad akkor érdemes volt várni. :C

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#33) margithid


margithid
veterán

Bárcsak lenne már google play vásárlás itthon is, 250$ körül ez nem semmi vétel lenne!
Mondjuk abban bízok, hogy a többi normálisabb gyártó, mondjuk a wateq is 2 GB Ramot szerel ezután a 30k-s gépeikbe.
Reméljük.

(#34) bakesz23


bakesz23
tag

Jajj de várom már biztosan szerzek egy ilyet! ;]

(#35) Ádám16


Ádám16
addikt

Azért 4 giga RAM már laptopba/PC-be is korrekt :Y , nekem konkrétan annyi van.

(#36) pusszycat válasza Ádám16 (#35) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azt még vegyük figyelembe, hogy egy android app tized annyi helyet foglal el mint egy win-es. :U :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#37) xenom0rph válasza Ádám16 (#35) üzenetére


xenom0rph
őstag

A korrekt az 8gb-nél kezdődik.. :)

halahala

(#38) BenHans válasza pusszycat (#32) üzenetére


BenHans
addikt

Az biztos! :DD Eladnám a One X-et, meg karkötő a zaciba és mennék is megvenni. :DDD

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#39) assemble válasza Mr President (#28) üzenetére


assemble
addikt

Szerintem rosszul emlekszel, 80-al nyitott.Az elso hirek szerint nyitott volna 90-el de vegul nyitasig lejjebb vittek.

(#40) oceanrush válasza assemble (#17) üzenetére


oceanrush
senior tag

A GeForce ULV-nek dedikalt VRAM-ja van, kulon.

(#41) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Na ez várós :D
Pedig nekem 2 is elég lenne...

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#42) pusszycat válasza BenHans (#38) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Baz, neked van karkötőd hinnye! :DDD :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#43) bel6


bel6
tag

Nem hiszem, hogy 4 gb ram lesz benne. De ne legyen igazam.
1. nincs rá szükség szoftveres oldalon.
2. nincs rá igény felhasználói oldalon.
3. a piaci pozíció sem teszi szükségessé.

Ha mégis meglépnék, akkor nem 30 bucks lesz a különbség.

(#44) pusszycat válasza bel6 (#43) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

30 dodo különbség, ki fogja megvenni a sima Nexus 7-et... :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#45) rita7107


rita7107
aktív tag

Laikus kérdés. Most szeretnék a feleségemnek venni egy tab-ot. Ha nincs rajta 3g (azaz mobilnetes csatlakozási lehetőség) akkor hogyan tudok csatlakozni internetre? Csak wifi-vel?
Azt meg tudja csinálni, hogy a telefonján van lehetőség a hálózat megosztására, és van 6GB net hozzáférése akkor azt átadja a tabletnek? Nem tudom érthető volt e a kérdésem...

(#46) lenox válasza rita7107 (#45) üzenetére


lenox
veterán

Csak wifi-vel?

Igen.

Azt meg tudja csinálni, hogy a telefonján van lehetőség a hálózat megosztására, és van 6GB net hozzáférése akkor azt átadja a tabletnek?

Meg, de nem biztos, hogy ez a legjobb megoldas, mert igy mindkettonek hasznalod az aksijat. Persze ettol meg mukodik.

(#47) csab2 válasza rita7107 (#45) üzenetére


csab2
veterán

Igen. Ha mobiltelefonon van internetmegosztás (wifi hotspotnak is mondják), akkor az menni fog.

Megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#48) rankesz


rankesz
veterán

Azért azt ne feledjük hogy egy gyártói minta példány, ilyenből létezik kb 50 féle verzió, és lehet hogy az 51-ik kerül gyártásba.

(#49) assemble


assemble
addikt

Kozben egyebkent az eredeti hir is frissult ami szerint nem MB volt irva, hanem csak siman M ami megabitet jelentene, ami pedig osszesen 512 MB RAM-ot jelentene, persze az meg sokkal szurrealisabb lenne, ami boritekolhato hogy legalabb 2 GB lesz :)

(#50) oceanrush válasza assemble (#49) üzenetére


oceanrush
senior tag

Az ASUS siman M/G-t ir tipusjelzeseknel MB/GB helyett, pl: HD7870-DC2-2GD5 AS TF300T 1E/T30L/32G/1G/W AS NEXUS 7 1B/T30L/32/1G/V

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.