Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #33253120


#33253120
törölt tag

Sub.
Legalább nem látják, ha kocsmázok....

Mármint akinek meg van osztva a hely. A google úgyse veszi komolyan. Pont az kell neki amit el akarunk rejteni. :)

(#2) Somatom


Somatom
veterán

A követés tiltása mennyiben érinti a Térkép forgalominfóját?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3) Hieronymus válasza Somatom (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Elméletileg nem érinti. Az aktuális helyzeted közeli forgalom információd kapod meg. Illetve a tervezett útvonal szerintit.
A dolog inkább arról szólhat, hogy nem kerül az útvonal rögzítésre a felhasznál adataiban.
Persze ettől függetlenül követhető marad a telefon, legfeljebb nem a Google adatbázisa tárolja az adatokat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#4) Somatom válasza Hieronymus (#3) üzenetére


Somatom
veterán

Az elég baj lenne. Pont azért használom, mert útvonaltervezés nélkül is láthatok akár egy 100Km -rel arrébb levő forgalmi helyzetet is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5) Hieronymus válasza Somatom (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...láthatok akár egy 100Km -rel arrébb levő forgalmi helyzetet is."

Továbbra is láthatsz, csak nem segít rajtad. Legalább fél óra távolságra vagy a 100 km-re lévő forgalmi helyzettől.
Ettől függetlenül a Google reakció ideje nagyon jó. Évente néhányszor még így is sikerül bekeveredni a egy torlódásba, mert már éppen bele haladtam az érintett útszakaszba és már mögöttem van az alternatív lehetőség.
Korábban előfordult, hogy éjszaka olyan pályán haladtam, amin már nem volt forgalom. a TMC-s TomT. még mindig nagyon hosszú torlódást jelzett.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) Somatom válasza Hieronymus (#5) üzenetére


Somatom
veterán

Hogyne segítene. Múlt héten mentem az A5 -ön Karlsruhe felé. Közben folyamatosan figyeltem a délutáni stau növekedését a Rajna hídnál, a karlsruhei gyűrűn. Végül úgy döntöttem, hogy inkább kerülök és átmentem a francia oldalra. Kamionra nem tud útvonalat tervezni a Térkép és nálunk nem úgy van, hogy majd a következő saroknál kerülök. Gyakran 100-200Km -re előre kell gondolkodni egy útvonalmódosításon.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7) Hieronymus válasza Somatom (#6) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ezt értem, mármint az előre gondolkodást.
Csütörtökön elmentünk ebédelni egy vidéki étteremebe. Pálya felújítása miatti torlódás okán olyan útra vitt le Google, ami városi autóval akkor is vigyorogva járható, ha túlméretés szállítójármű jön szembe. Nyerges vontatóval viszont kockával kell kidobni melyik jármű fog visszatoatni néhány kilométert, amíg el tud a két jármű egymás mellett haladni.

Annak idején a Tomtom olyan utat talált a gárda-tó mellett, aminek egy pontján csak úgy lehetett túlhaladni, ha mind a két oldaltükör be volt csukva. Nem vigyorogtam. Ha nem férek be az átjáróba, több mint tíz kilométer hátramenet, mert nem volt hely a megforduláshoz. Átfértem.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#8) Apollyon


Apollyon
Korrektor

"Az így megszerzett adatokat persze később törölhetjük (vagy legalábbis kapunk ilyen opciót), de a közeli jövőben már magát az adatgyűjtést is kikapcsolhatjuk majd, a Google Chrome inkognitó módjának mintájára. Az ennek megfelelően Google Maps Incognito Mode-ban tehát nem követ majd bennünket a Google, és nem menti el az elindított kereséseket sem."

Tökre bírom az ilyet, ki lehet kapcsolni igen, csak éppen a user saját maga elől kapcsolja ki, arra nincs semmi biztosíték, hogy a háttérben nincs bármilyen adatgyűjtés. Persze akik nem bíznak a gúgliban, mégis úgy érzik használniuk kell egyes szolgáltatásait, azoknak biztos segíthet a privát szféra illúziójában ez a néhány fantom kapcsoló.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9) nyisziati válasza Apollyon (#8) üzenetére


nyisziati
veterán

Mate 30-at kell venni, és többet nem gond a gugli adatgyüjtése. ;]

(#10) Silεncε válasza nyisziati (#9) üzenetére


Silεncε
őstag

Majd a kínaiak... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.