Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bici


Bici
félisten

Ha a játékidő után kellene fizetni, és nem havi díj lenne (vagy ingyen lennének), akkor kellene ennyi.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2) twollah válasza Bici (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Ingyen csak a szel fuj.

(#3) Bici válasza twollah (#2) üzenetére


Bici
félisten

Tudtommal van/volt ingyenes MMO...
Maga a progi fizetős, ezzel nincs is baj, csak havi díj nincs / nem volt.
De mondom, ha játékidőben mérnék a tarifát, akkor engem is érdekelne. Sajna, nincs időm sokat ülni elötte, és így nagyon drága mulatság lenne.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4) -kdM- válasza twollah (#2) üzenetére


-kdM-
senior tag

van sok ingyenes mmo (nem csak havi dij nincs, a jatek is ingyenes)

(#5) Cathfaern válasza -kdM- (#4) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha komolyan akarsz vele játszani, akkor nem ingyenes egyik sem :) Igen, elvileg nem kötelező megvenni semmit, de vagy megveszed vagy otthagyod, mert szétunod az agyad és nem jutsz 5-től a 6-ra.

Bici:
A Guild Wars ilyen, de ha megnézed a játék úgy van kitalálva, hogy ha nagyon kocka vagy sem tudsz napokat folyamatosan bent tölteni. Ez persze nem feltétlen baj, de egy átlag mmorpg rajongónak egy ilyen stílusú játék csak másodMMORPG-nek jó.

(#6) Bici válasza Cathfaern (#5) üzenetére


Bici
félisten

Hát, nekem pont az lenne a jó, hogy heti legfeljebb 5-6 óra játékért ne kelljen folyton havi díjat fizetni, de mégis lehessen fejlődni. pl. kitalálnák, hogy a havi díj megfelel mondjuk X óra játéknak, és ugyanannyiért lehessen előre fizetni azt az óraszámot, és azt úgy használom el, ahogy időm engedi. :U

Szóval, nem ragaszkodom az ingyenességhez (bár örülnék neki), csak lehetne többféle tarifacsomag is. Mert így, hogy havidíjas a dolog, tuti nem adok rá pénzt. :N

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7) -kdM- válasza Bici (#6) üzenetére


-kdM-
senior tag

szerintem akkor a guild wars a te jatekod...3k egy resz (vagy 9k a 4 jatek egyutt) es annyit tolod amennyit akarod

(#8) whiz válasza Bici (#6) üzenetére


whiz
aktív tag

Én is egy olyan mmo-t szeretnék végre, aminél nincs havidíj, hanem játékidőt lehet venni. Elég kaotikusak a napjaim, van amikor sokáig nem tudok leülni hosszabb időre a gép elé (ami nem feltétlenül baj, csak ha kifizettem, és lejár az idő járék nélkül, az elég gáz).
Mindezek tetejébe eléggé megválogatom mire fizetek, tehát pl. a GW nem jön be, hiába csak a játékot magát kell 1x megvenni, és kész.
Vannak ingyenes mmo-k, ahol nem kell feltétlenül fizetni a játékért, csak hát ott meg ilyen formán nem is igazán lehet érvényesülni, sőt a legtöbb ilyesmi el szokott menni abba az irányba, hogy "kinek van több pénze", mert az a faszagyerek. Hát én ilyenben se szeretnék részt venni (1x megpróbáltam, de rájöttem, hogy nem nyerhetek, na meg egyébként is baromság)...
Szóval ez a konkrét játékidős lenne a legjobb megoldás - itt nyilván az a probléma, hogy a fejlesztő attól, hogy én nem játszok mondjuk két hétig, még üzemelteti a szervert... (bár egy igazán jó/népszerű játék esetén ez nem is lenne probléma, mert mindig sokan lennének fent) :U

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#9) Wolverine válasza Bici (#6) üzenetére


Wolverine
félisten

Én az ilyen felvetésekre mindig egy kérdést teszek fel: mennyit nézed a tv-t, és mennyit fizetsz érte? :) Így nézve havi ~4000 Ft havi (hogy az általad írt időnél maradjak) 20-24 óra szórakozásért cseppet sem sok; sőt, azt mondanám, messze a legolcsóbb a jelenlegi kínálatból.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#10) Bici válasza Wolverine (#9) üzenetére


Bici
félisten

Én speciel egyáltalán nem nézek TV-t, mivel szemétre nem költök pénzt.
Nincs is TV-m.
Nem vet fel a pénz, ezért máshogy látom azt, hogy mennyi szórakozásért mennyi pénz éri meg.
Nekem nem éri meg több ezer Ft-ot kiadni 20-30 óra játékért. Ha ennyibe kerül, akkor inkább nem kérem. Ha lenne ennél jobb megoldás, akkor kellene.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11) Wolverine válasza Bici (#10) üzenetére


Wolverine
félisten

Átváltva óránként cirka 200 forintot fizetsz. Szvsz nem sok - és hidd el, én iszonyú kevés pénzből tengődöm... :U

Az általad leírt kvázi percalapú modell Ázsiában létezik az MMO-knál, de Nyugaton nem alkalmazzák; itt vagy havidíj van, vagy mikrotranzakciók (értsd: item mall).

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#12) Szirti


Szirti
tag

Nagy kedvenceim között van a 2 alapjáték a sok kiegészítővel. AD&D alapú MMO ötlete nem rossz, meg maga a sword coast elég jó helyszín. Ha rendesen megcsinálják a helyszíneket (Teszem azt Luskantól Neverwinteren át a Ten Towns régió, Baldurs Gate :) ) nehéz lenne elrontani szerintem. Meg a szabályrendszer nem a tápolásról szól az epic szintek kivételével.

"Revenge is a dish best served cold." - old Klingon proverb

(#13) Bici válasza Wolverine (#11) üzenetére


Bici
félisten

Ok, lehet, hogy 200Ft/óra általában nem sok, de ha havi szinten nézünk több ezer FT-ot csak játékra, akkor már sztem sok.
Nemtom mennyi egy MMo havi díja, de gondolom 4-5-6 ezer körül lehet. Ebből már lehet értelmesebb dolgot is venni, netán félretenni. :U
Havi max. 2000FT-ot rászánnék, ha tényleg jó a játék.
Nem azért, mert nem ér meg többet, hanem mert én max. ennyit szánok gép elött görnyedésre.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14) sghc_toma válasza Szirti (#12) üzenetére


sghc_toma
senior tag

nem tudom, en nem szivesen jatszanek egy MMO-ban, ami D&D alapu.. pont azert, mert a D&D nem a tapolasrol szol.. nem tudnam beleelni magamat egy olyan jatekba, ahol minden kis faluban olyan emberek futkosnanak, akik poccintesre csirket varazsolnak magabol Elminster-bol; marpedig ez lesz, ha lesz NWN MMO..

ha mar NWN, meg online, akkor valami jofele persistent world..jo meselokkel es tarsakkal majdnem olyan, mintha asztalit jatszanal.. sajnos nagyon nincs idom jatekra, neha hianyzik :(

in asm we trust

(#15) Wolverine válasza Bici (#13) üzenetére


Wolverine
félisten

A standard díj 13€/15$.

#14: DnD Online létezik, és elvileg holnap hír is lesz róla :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#16) Szirti válasza sghc_toma (#14) üzenetére


Szirti
tag

Van igazság abban amit mondasz.

Normális partit mesélővel emlékszem, hogy nehezen sikerült összeszedni NWN1 hez is, de volt pár jó modul. (Ha jól rémlik a koliban is volt egy szerver.)

"Revenge is a dish best served cold." - old Klingon proverb

(#17) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

Wolverine: ja, tudom, hogy van ilyen, bar sosem lattam.. nem is akarom, pont azert, amit irtam az elozo hsz-ben.. aztan lehet, hogy csak egy hulye eloitelet a reszemrol, es mindenki szerepjatszik benne :)

Szirti: en anno a Lost Dales nevu magyar NWN1 PW-n nyomtam, ott eleg gyakran voltak jo mesek, es tenyleg lehetett jatszani.. most nem tudom, mi a helyzet, mint irtam, nagyon nincs ra idom..

in asm we trust

(#18) Móci


Móci
addikt

A másodikra azért a kiváló jelzőt nem sütném rá, de az első nagyon tetszett. Rengetegszer végigvittem...
Én kíváncsi leszek az MMO-ra, s ha jó lesz, akkor biztos, hogy fogok vele játszani. Meg is veszem, persze nem horror áron.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.