Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eclipse006


eclipse006
őstag

Belepattintanám a gépembe. :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#2) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nekem mindíg is bejöttek ezek a PCIe SSD kártyák, csak sajna be kell léátnom, hogy egyre kisebb az értelmük az m.2 szabvány terjedésével, hiszen azok is hozzák már ezt a sávszélt...

(#3) Cifu válasza bacsis (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ebben igazad van, de új alaplap kell hozzá. Átlag otthoni, de akár munka célú felhasználásra is akár az 5 évvel ezelőtti HW is bőven jó. Játékra sem az alaplap/proci a gyenge pont mostanság, hanem a VGA.

Sok emberke van, akinek Sandy / Ivy Bridge procija és hozzá való deszkája van, ez tökéletesen elég a mai napig. Csak azért lecserélnéd az alaplapot, procit, sőt, most már a ramot is, hogy m.2 SSD-t rakhass bele?

Erre két megoldás van, az egyik az ilyen PCI-Express kártya, a másik pedig a PCI-Express adapterkártya, amelyben m.2-es adathordozót pattinthatsz bele. Csak egy olyan plusz az m.2 kártya ára már veri a PCI-Express SSD árát...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) bacsis válasza Cifu (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen igazad van, én is így gondolom, épp ezért írtam, hogy egyre kisebb az értelmük, és nem azt írtam, hogy nincs értelmük :)
Persze a mai számítógépeknek is csak nagyon kicsi részében van M.2 SATA... csak ez azért szép lassan változni fog, s ahogy kikopott a SATA miatt az IDE, úgy fog ez is szép lassan kikopni :)

(#5) anulu válasza Cifu (#3) üzenetére


anulu
félisten

P7P55D-m van, benne egy i7-860-al. még a sima SATA-s SSD teljesítménye is bőven elég (nekem legalábbis, W10 boot idő POST után nagyjából 4-5mp), a játékok meg úgyis normál HDD-n vannak, a terás SSD-k még megfizethetetlen árkategóriában vannak.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Én nem láttam a cikkben a garanciára és az élettartamra vonatkozó adatot, vagy csak átsiklottam ez fölött?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7) kekegsm válasza anulu (#5) üzenetére


kekegsm
őstag

Pedig ha kipróbálsz egy ilyet, utána már lassúnak fog tűnni a hagyományos SSD, tapasztalatból mondom.

És ha egy ilyen után odaülsz egy sima HDD-vel szerelt géphez, akkor

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#8) UnSkilleD válasza Cifu (#3) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

kérdés hogy egy régebbi gépben lehet-e bootolni pcie nvme ssdről

ugye alapból natív nvme-hez win 8.1 64bit kell, 7 és sima 8 is megoldható win telepítéskori driver betöltéssel
bootoláshoz a lapon uefi 2.3.1 min
a telepítőt uefi módban megcsinálni
pcie 3.0 x4 slot

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#9) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Végy egy kínai PCIe M.2 RAID kártyát (végfelhasználói ár 10k), rakj bele két SSD-t, aztán takard el egy burkolattal. :)

#7: A mérések meg igazolják, hogy használat közben észrevehetetlen a SATA és a PCIe közti különbség.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Kerdes azokhoz akik hasznalnak PCIE-s / M.2-es SSD-t: Mindennapi eletben eszrevehetoen gyorsabbak egy mezei SATA-s SSD-nel (mondjuk Samsung 850 Evo-nal)? Itt nem elsosorban 20GB-os blu-ray filmek masolgatasara gondolok, hanem oprendszer/program/jatek indulasi sebessegere, nagyobb dokumentumok megnyitasi sebessegere stb.

(#11) Jim Tonic válasza secretgarden (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem, nem észrevehető. [link]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) ViZion


ViZion
félisten

Jóféle cucc. Mellé még egy kis 64 GB-os ramdiszk és lehet csapatni a krájzist! :D

A HDD->SSD élményt nem tudják megismételni egyelőre, de majd jön ez után is valami még brutálgyorsabb cucc, ha ebből nem tudnak több pénzt facsarni. :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) twollah1976 válasza Jim Tonic (#11) üzenetére


twollah1976
őstag

Az tény, hogy gyorsabb, de ha be kell ruházni akkor elég drága szórakozás.
Új alaplap, CPU, memória, meghajtó.

Nekem alsó hangon kb. 200 ezer forint lenne lecserélni a mostani i7-2600-as rendszerem (a régi hardverből valamennyi pénz visszajönne).

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) TeeJay


TeeJay
félisten

azt hiszem még évekig bőven tökéletes lesz a Samsung 850 Pro SSD-m a 4790K alá :R
jó cuccok ezek az új csoda turbó SSD-k de valós használatban ahogy látom semmi extrát nem ad

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha lesz natív 20PCI ex-press lane-es az asztali CPU, és olyan Matx lap ami tetszene is, és kezelné is rendesen. Még az is lehet, ki is próbálnám a technológiát otthonra.
De addig "szenvedek" a sata2/3-as SSD-kel :O

;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.