Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lassiee


lassiee
tag

1 arabol mar egy 4-5 vegpontos normalis wifi halozatot ki lehet epiteni . De attol fuggetlenul jo otlet. Csak meg nem a mi penztarcankhoz van belove.

Opteron 165-t es Scythe Kama Bay AMP 2000-t keresek!///Sose feledd a tizenegyedik parancsolatot: ne hagyd, hogy elkapjanak!

(#2) Dino69


Dino69
aktív tag

Elég jó alternatíva lehet, olyan helyen ahol sok a vasbeton és/vagy nincs kedv falat fúrni :)

(#3) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Az elosztós tesztet hogy kell érteni?

1. az adapter a hosszabbítóba van bedugva
2. az adapter a falba van bedugva és abba van dugva a hosszabbító

Nem lenne mindegy, ha pl. a 2. esetben semmit nem zavarna be a hosszabbító, ugyanis UTP kábelezni amúgy is egyszerűbb.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#4) lujó55 válasza lassiee (#1) üzenetére


lujó55
őstag

Sokáig nem tartható majd ezen az áron a termék, mert nem egy nagy durranás. Majd lemegy. (mondjuk addigra a forint még sz.rabb lesz, de mindegy..)

(#5) Rover623


Rover623
félisten

:O

"elektronikus hálózaton" :F
Legyen inkább "elektromos"...ha már magyar nyelvű cikk...magyaroknak...:U

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#6) atike


atike
nagyúr

A cikkben szereplő kis táblázatért külön köszönet. Kíváncsi voltam mindig is egy ilyen tesztre...

(#7) Kris87


Kris87
aktív tag

És mi van akkor, ha a lakás 3-4 pontján egyszerre kell működtetni az eszközt? Mármint van egy "adó" ami rá van dugva a rúterre, és 3-4 "vevő" amikkel egy időben szeretnének adatot forgalmazni. Vagy ez így ebben a formában nem működik?

(#8) InfiniteReality válasza Kris87 (#7) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Úgytudom 1 adó 1 vevővel tud "összebeszélni".

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#9) lassiee válasza Kris87 (#7) üzenetére


lassiee
tag

Elvileg tobb is osszekotheto]

Opteron 165-t es Scythe Kama Bay AMP 2000-t keresek!///Sose feledd a tizenegyedik parancsolatot: ne hagyd, hogy elkapjanak!

(#10) tuser válasza lassiee (#9) üzenetére


tuser
aktív tag

Gyakorlatilag is. :K

Otthon is két különböző márka, típus és sebesség működik.

switch : 85 Mbps Allnet
oplay : 85 Mbps Allnet
ATA : 14 Mbps ST

Maga a technológia szuper, csak sajnos az eszközök nem épp filléres kacatok egy 4k -s "lecseszem a kisszobába" wifirouterhez képest. :(

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#11) velizare válasza lassiee (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

wirelessen inkább nem próbálkoznék fullHD filmek átvitelével.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#12) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Én még abba is nehézkesen gondolok bele, hogy mi van a lakótelepi wifi-zónákban...
én inkább maradnék a kábelnél...
(de ez én vagyok..)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#13) weiss válasza atike (#6) üzenetére


weiss
addikt

Akkor egy kis önreklám :D

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14) atike válasza weiss (#13) üzenetére


atike
nagyúr

Köszi, hasznos! :R :)

(#15) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Csak nekem olyan futurisztikus ez még? 230V-on adatátvitel? Hm... :B

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#16) devast válasza velizare (#11) üzenetére


devast
addikt

Mert miértisnem ?
Egy jó N-es 300as router/acces point, és egy jó N-es 300as wifi kártya (normális antennával), házon belül tud hozni cca ~15MB/sec sebességet. 15*8= 120Mbit.
120Mbit-es fullhd filmek nem jellemzők, tömörítetlen bluray is csak 48Mbit....

[ Szerkesztve ]

(#17) tuser válasza devast (#16) üzenetére


tuser
aktív tag

És hol is szokott lenni a HTPC vagy mediacenter ? Csak nem egy vasbeton fal előtt ... designosabbja a tv mögé-fal elé tolható ... és hun a 450 Mbps überszuper N -es routered ? :U

Na ezért éri meg egy 4 eres riasztókábelből vagy akár egy 4 eres 15 éves telefonzsinórból UTP -t krimpelni és azon tolni a cuccot ... ;)

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#18) devast válasza tuser (#17) üzenetére


devast
addikt

Olvasd el mit írtam még1x.
Hülyeségekre nem fogok érdemben reagálni :)

(#19) freddirty


freddirty
senior tag

Visszafelé kompatibilis az eszköz? Magyarán megy 200-as eszközökkel is a hálózat? (persze úgy hogy az új 500-as eszközök között nagyobb sebességgel a régivel meg lassabban)

fred

(#20) freemanone válasza tuser (#17) üzenetére


freemanone
őstag

nem feltétlenül... nekem pl el kéne vezetnem egy telefonkábelt a fél lakáson keresztül hogy a két eszköz közel legyen egymáshoz. Ezért is van 300mbps-es router, ami az egész lakást lefedi, 3 laptop ebből 1 asztaliként üzemel a másik kettő sokat van mozgatva plusz a HDTV ami az "asztali laptopról" van meghajtva. Ehez jön egy NAS ami a router mellett van a lakás másik végében. És gyönyörűen átjön rajta az átlag 12MB/sec.
Valamint egy igencsak wifi-vel teli tömb-ben lakok (cirka 25 kapcsolati lehetőség a szomszédokhoz), így 5ghz-n kellett kivitelezni, hogy a sok 2,4ghz-s routerekkel ne interferáljon a történet.

(#21) tuser válasza devast (#18) üzenetére


tuser
aktív tag

Elolvastam mit írtál. Hogy az asztalon lévő N -es routeredről át tudsz lőni a másik szobában asztalon punnyadó laposodra 120 Mbps -ot ...

Grat ... Viszont akkor kérlek olvasd el én mit reagáltam ... ;)

Röviden : A mediacenter wless szempontjából erőssen árnyékolt helyen van használatban ahhol lehet hogy átmegy mondjuk 80 Mbps, de az is úgy hogy majd kicsattan a szerencsétlen végfok ( átlag panel vasbeton falakkal ).

Végülis ... átmegy ? Át. Csak feltűnő hogy a virágok elkezdenek kókadni és még a szomszédból is menekülnek a kutyák. :DDD

#20 : Lapos az megint más ... Feltételezem nem a falnak cuppantva használod. :)

[ Szerkesztve ]

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#22) devast válasza tuser (#21) üzenetére


devast
addikt

Nem. A wifi routeremről át tudok lőni 4-5 falon keresztül a ház átellenes sarkában levő htpc-re 60mbit-et. A htpc-ben 150mbit/s -es usb-s wifi stick van, amire rá van kötve egy normális 5dBi-s antenna. Így megy 7MB/sec-et a samba megosztáson keresztül. Ebből feltételezem, hogy egy 300as, 3db normális 3dBi+ antennával simán hoz legalább 120Mbit-et, több falon keresztül is. Mondjuk ha tehetném, inkább pcie wifi kártyát használnék, de ez már megint más probléma :)
ps: "erősen árnyékolt hely": ezért mondtam, még az első hozzászólásban, hogy jó antenna kell, és nyilván jó helyre is kell tenni. Ezeknek az antennáknak másfél méteres drótjuk van, oda rakod ahova akarod....
A virágok meg nem rohadnak el, ugyanis nem az adóteljesítményt növeled, hanem a vételi oldalon az érzékenységet. Ezért van az, hogy arról a htpc-ről látom azt a hálózatot is, amit az utca túloldalán levő társasházban használnak (a házamon és egy úton keresztül.)

(#23) freemanone válasza tuser (#21) üzenetére


freemanone
őstag

igazság szerint elég közel :D
Az asztal alatt van 1 hűtőpadon, majdnem a sarokban, de közel jártál :DDD

Külső billentyűről szoktam bekapcsolni, mielőtt jönnek a trollok az asztal alá mászkálással...

[ Szerkesztve ]

(#24) --ka válasza Anubis_9 (#15) üzenetére


--ka
senior tag

Pedig ez már majd 7 éve sem volt új!

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#25) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

nagyon jó cuccok,de sajnos ezt a felárat sokkalom.nagyon drágák

üdv.

(#26) lexandro válasza lassiee (#1) üzenetére


lexandro
tag

Londonban istenkiraly egy ilyen cucc. A gipszkarton falak miatt minden haztartas wifije atjon hozzad es nem marad savszel, ezt meg belecsattintod a routerbe, tuloldalon a haloszobaban kijon a gephez a draut es maris minden szep es jo :)

Remelem egyszer lesz igazi gigabites is :)

Robi

(#27) eszterencs válasza Rover623 (#5) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Jogos, jogos... bocsánat, javítottam.

(#28) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Szintén visszaeséshez vezethet a megszakítókon átjutás, ha az egyes elektromos hálózatból kilépő pontok más-más megszakítón vannak. >>> Ez fáj! Tehát a külön fázisok között nehezen kommunikál?
A vezeték hossza nagyban függ attól ki építette (csövezte), húzta, hol vannak közös potenciálok (ahol taliznak a közös fázisok) és a többi és a többi.... Ez szép meg jó teszt, de házanként más lesz a vége az eredményeknek. Pl biztosa vagyok benne, hogy egy régi panelben totál mást mutat mint pl egy új építésű házban. Mert: Alu vs. réz, kiépítés, kötési pontok (wago vs. forrasztás, esetleg gány összecsavarás), akkor régen nem nagyon voltak külön áramkörök ma már kötelező (illik) pl a mosógépet külön húzni, vannak külön világítási áramkörök és konnektor (ahogy ti nevezitek :DDD ) áramkörök. ÁÁÁÁÁÁÁ ezt lehetetlen rendesen lemérni.....
Anno amikor jött az Ip TV hozzánk a külön fázisok miatt nem lett ilyen megoldás mivel az új építés miatt az emeletek is külön fázisokon vannak, majd 30 megszakítóval elosztva a 3 fázis. Ma már ez más lenne, az egy dolog, hogy nem kell, ez teljesen biztos. :R

[ Szerkesztve ]

(#29) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Kíváncsi lennék mennyit passzolnak el belőle ilyen horror áron. Én is inkább a wifire szavazok.

(#30) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezer évig hirdettem két ilyesmit, amire elvitték... Az áruk negyedéért...
Gyakorlati haszna a wifivel szemben tényleg nem sok van.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) Tbor


Tbor
tag

Nálunk a társasházban ilyen megoldással jön az internet. Nem rossz, csak ha bekapcsolom a Led-es izzókat (akár egyet is), a sebesség kb 0 MBps-re csökken. Van valakinek ötlete, miért ?

(#32) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Nem tudom, hogy kaphatott ez egyáltalán plecsnit ilyen áron.
Esélytelen a wifi vagy a sima CAT5-6 kábelezéssel szemben.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#33) #48613632


#48613632
törölt tag

Szét kell nézni a piacon. Az ITT jelenlévő eszközök döntő többsége 10E HUF alatt van, vagy a körül.

konkrétabban pedig ITT egy pár, 500mbps és GBP50.00 azaz kb 15-18 ezerért. De akinek jó a 200mbps, annak többtucat megoldás van GBP20-30 körül.

[ Szerkesztve ]

(#34) szuper-t válasza kraftxld (#32) üzenetére


szuper-t
senior tag

Fizetett hirdetésünket hallották :) ;]

Jólenne, de olcsóbban, és meg kellene oldani a ups gondot:( a gép mellett nekem 3 is van :W

(#35) jim_raynor70 válasza Kolondrum (#28) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

En is kivancsi lennek egy olyan tesztre, ami egy regi epitesu csaladi hazban zajlik regi bekotesekkel, egy fazison, 4-5 olvadobiztositekkal, egy kis epuletbe kivezetett konnektorokra kotve (15-20 meter a haztol), foleg mikor megy egy mikrohullamu suto, vagy mosogep, netalan egy 2200 Wattos hosugarzo, szimultan tobb adapterrel.
Maga az elv nagyon jo, de valoban ebbol akad a legtobb gond, amit vazoltal.

Az AV 200-as cikkbol pedig azt szurom le, hogy nehezebben kommunikalhat ez is a fazisok kozott:

"Másodjára egy szobával arrébb költöztettük az egyik adaptert, melynek konnektora ugyanazon a megszakítón (biztosítékon) volt. A másik maradt az elosztóban, ráadásul a fali konnektorig volt még egy elosztó, amit a PowerLine eszközök elvileg nem szeretnek. Gyakorlatilag a másolás 6,1 MB/s-ra lassult, ...

Harmadjára fogtuk az egyik PowerLine végpontot, és átköltöztünk vele olyan helyre, ahol a konnektor másik biztosítékon (megszakítón) és másik fázison van. Még ekkor is maradt 4 MB/s a sávszélességből, ami elég volt a 9,7 Mbps bitrátás videóhoz, de a 33,8 Mbps „killa sample” már darabos volt."

(#36) hcl válasza Tbor (#31) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Visszajut a LED teljesítményelektronikájából valamilyen zavar a hálózatra, le kéne választani valahogyan.

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) Krix


Krix
őstag

Van már "gigabites" megoldás is. Vagy legalábbis annak hirdetik. Kíváncsi lennék annak a sebességére. Ha jól értelemezem a sebesség tesztet akkor az 500Mbites sem tudja átlépni a 200Mbitet? Akkor miért is hívjuk vajon 500Mb-esenek??

If it is not broken then don't fix it!

(#38) aag


aag
őstag

Szívesen olvastam volna biztonsági próbákról is. Mert mi van, ha a szomszéd is vesz egy ilyet?

(#39) szuper-t válasza aag (#38) üzenetére


szuper-t
senior tag

Ha nem tőled lopja az áramot akkor nincs baj:D Mint látod 1 hajszárító vagy hűtő képes megölni a kicsikét ;]

(#40) velizare válasza devast (#22) üzenetére


velizare
nagyúr

próbáld ki ugyanezt egy panelben, és elsírod magad.

@kraftxld: a wifihez környezeti feltételek kellenek, az utp kábelezéshez pedig vésés, kábelezés dugószerelés, festés. persze lehet falon kívül is vezetni, akkor csak simán ronda.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#41) aag válasza szuper-t (#39) üzenetére


aag
őstag

Nemérted, én nem az áramomat, hanem az adataimat féltem.

(#42) kraftxld válasza velizare (#40) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Elég sok helyen építettem már hálózatot, mindenhol meg lehetett oldani bármilyen problémát UTP vagy wifi felhasználásával vagy töredékáron, vagy sokkal stabilabban.
Plusz nem száll el a sávszélesség nagyrésze ha kicsit elektromosat fingok :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43) szuper-t válasza aag (#41) üzenetére


szuper-t
senior tag

Max akkor tudna csatlakozni a hálózatodhoz ha tőled lopja az áramot(ergo 1 kismegszakító alatt vagytok) olyan gyenge az adapter, hogy egy jól megtermett hűtőgép vagy egy régebbi szénkefés hajszárító leöli:) Akinek fontos adata van az meg ne használjon se wifit se pol-t:)

Plusz nem száll el a sávszélesség nagy része ha kicsit elektromosat fingok :DDD

Ez szállóige gyanús ;]

[ Szerkesztve ]

(#44) Alchemist


Alchemist
addikt

Gondolom, azért is magas az ára, mert komplikált az elektronika és nem igazán tömegtermék...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#45) rudi válasza devast (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

A nagy kérdés az hogy folyamatosan van-e meg ez a sávszélesség minden pillanatban, amíg a film megy. Próbáltam már sok olyan Wi-Fi-vel HD videót nézni 5-10 Mbps környéki bitrátával, ahol egy 700 MB-os fájlot 5-10 MB/s átlagsebességgel át lehet tolni, de mindig voltak megbicsaklások a filmben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) rudi válasza Dark Archon (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Úgy értem az elosztós tesztet, hogy az egyik oldalon a powerline eszköz közvetlenül a fali dugaljba volt duggva a másik oldalon meg a dugaljban volt egy mezei hosszabbítós elosztó és annak egyik aljzatában ült a powerline adapter.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#47) weiss válasza aag (#38) üzenetére


weiss
addikt

Semmi. Amikkel én dolgoztam, ott a berendezéseket vagy párosítod vagy egy egyéni azonosítóval látod el /VLAN/, és csak ezek a berendezések látják egymást. Ha ez nem elég, bekapcsolod a titkosítást.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#48) aag válasza weiss (#47) üzenetére


aag
őstag

:R

(#49) dchard válasza Alchemist (#44) üzenetére


dchard
veterán

Komplikált az elektronika?

Egy az egyben a VDSL2 fizikai rétege van átvéve néhány kisebb módosítással, de alapvetően az ADSL alapjaira építkezik, csak itt nincs kitüntetett szerepű modem (alközpont).

Mezei rablás ilyen áron kínálni de majd a kereslet (hiánya) úgyis eldönti hogy van-e létjogosultsága a dolognak. Nagyon kevés helyen vannak valóban rákényszerülve egy ilyen megoldás használatára.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#50) Picboy válasza Tbor (#31) üzenetére


Picboy
tag

Az villamos hálózaton történő adatátvitel halála nem a "nagy" fogyasztó. Egy akármilyen gagyi kínai hősugárzóban is a legnagyobb fogyasztó a fűtőszál, ami ugye lineáris terhelés. A nagy élettartam érdekében ezekbe a hősugárzókba egyszerű aszinkron motort tesznek ventilátormotornak, ami megint nem egy elektroszmog gyár.
Ha még valaki emlékszik arra az időkre, akkor megérti, hogy még mielőtt minden tv kábelen jött volna, nem az rontotta el a vételt, ha elment a ház előtt egy n*8 hengeres sokliteres komoly autó... Hanem, inkább egy rossz gyújtású verhovinától hangyásodott be a kép.
Inkább valami nemlineáris terheléssel kellene kipróbálni a rendszert (pl.: többfjata kompakt fénycső, ledes fényforrás, kapcsoló üzemű dugasz/laptop tápok, pfc-s és pfc nélküli számítógéptáp, hajszárítók(!) stb stb. tulajdonképpen akármi szóba jöhet, főleg az olyan cuccok, amikben kapcsoló üzemű tápok vannak).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.