Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Kar hogy egyre jobban szetszabdalodik ez a piac. A Netflix talan a legjobb, de naluk meg a regionalisan elerheto tartalmak komolyan limitaltak. Most HBO Go-t hasznalok, de kozelebe nem er a Netflixnek a kinalata. Cserebe olcsobb, de 1-2 honap utan mar nincs mit nezni rajta. Ugyanaz a problemaja min a kabeles HBO-nak, ahol egy ket het utan mar csak ismetleseket tudsz nezni. Ehhez kepest a Netflix komoly tartalomfejleszto. Sok igeretes HBO sorozat belaposodott nagyon, mint pl. a Westworld, az uj nagyon hype-olt sorozatok kozott meg meglepoen alacsony szinvonaluak is vannak. Pl. a 30 ezust az egy B/ZS kategorias horror szeru valami. Ideje lenne mar egyebkent az irokat ujra cserelnie az iparagnak, mert meg a jol indulo sorozatokban is beviszik ugyanazokat az unalmas, lapos ketpalcikas szappanoperakban felbukkano fordulatokat. Amikor elfogy a kreativitas, visszanyulnak a spanyol szappanoperakhoz. Mindenki kavar mindenkivel, gonosz ikertestver, bunozo rokonok kerulnek elo meg aka sci-fi sorozatokban is, ahol aztan semmi keresnivaloja nem lenne ezeknek. Jo konyvek kellenenek es olyan rendezo, forgatokony iro, aki nem akarja feldobni klisekkel a tortenetet.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Yodafon


Yodafon
senior tag

Abba en is beletartozok ^_^
Tok jo am tenyleg. Plane hogy a mar 8! eves tevemen is tudom nezni (még) :C :Y :R

I'm gangsta!

(#3) _flamer


_flamer
aktív tag

Nem csodálkozom a sikerükön. A folyamaton frissülő kínálat miatt mindig találok valamit amit megtudok nézni, legrosszabb esetben kaja mellé pont ideális sorozatokat is. Remélem, hogy nem kényelmesednek el és nyomják ki magukból a saját tartalmakat. :)

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#4) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nagyon sok jó sorozat van, csak ha az algoritmus nem nyomja a képedbe, akkor meg kell találni, különben soha nem tudod meg, hogy egyáltalán létezik. A svéd, dán, spanyol meg úgy az EU-ban készült sorozatok nagyon erősek, vagyis durván életszerűek. Persze ott a rengeteg USA mestermű is, de egyre több amerikai zs kategóriás moslékok is kerülnek fel.

(#5) dreampage


dreampage
HÁZIGAZDA

Éjjel-nappal tudnám nézni, annyi tartalom van. :) Akár maga a Netflix ajánlja, akár én keresem, de sokszor olyan filmeket is találok, amikről fogalmam sem volt, hogy fent van, csak kíváncsiságból kerestem rá (pl. Heavy Metal). Döbbenetes mennyiség, és szerencsére a szinkronos film és sorozat is egyre több. Abszolút etalonnak tartom a stream szolgáltatások között.

A játéknak soha nincs vége.

(#6) Yany válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Yany
addikt

Netflixen a Dark sorozat volt ilyen. Iszonyat leült a 3. évadra. Sokszor félre tettem hetekre (amit nem szoktam) mert annyira elegem volt a műbalhés "fordulatokból".

Amúgy egyetlen dolgot kéne még a Netflixnek csinálni, amit NEM ÉRTEM hogy tudják népharag nélkül elodázni: ne dobáljon fel olyat, amit már láttam, amíg van a témában egy csomó másik, amit még nem. De ráadásul semmi nem is jelzi, hogy láttam már. Egyik platformon sem. A saját activity history-mban meg nem fogok mászkálni és keresgélni.

Néha a feleségem ajánlatai között látok meg olyat, ami ilyen "Vazeg! Ezt miért nem listázza nálam?!". Pedig nézek olyasmiket, csak hát helyette kapok egy csomó olyat, amit már láttam(!) mert hát ugye az jobban passzol. Ehh...

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#7) fairi válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


fairi
addikt

Sajnos az íróknak sincs egyszerű dolga, túl sok mindenre figyelni kell, enhogy megsértesek valaki érdekét.Közelező kvóta legyen meg minden szinten, nehogy valaki beléjük kössön.
spanyol szappanopera szerkezet meg igazi biztonsági játék, vagyis necsoda majd mindegyik oda jut el.
Így még lehet 1 évadban megvan a szikra, de utána mennek biztonságos terepre ha berendelik.

"Jo konyvek kellenenek es olyan rendezo, forgatokony iro, aki nem akarja feldobni klisekkel a tortenetet."
sok jó könyvsorozat van, de mikor sorozatba öntik simán kiherélik. Végül úgyis kasza 1. évad után.

(#8) Tigerclaw válasza Yany (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nekem most a Lost in Space jut eszembe, ami nagyon erdekesen indult, tobb szalon scifi, akcio, rejtely, aztan mar az elso evad feleben behoztak egy uj karaktert, egy bunozot, es attol kezdve a sci-fi szalak teljesen haterbe szorultak.

Az HBO-s Raised by Wolves eseten is par resz tok jo, sci-fi thriller, akcio, drama, aztan mindent visszarantanak a tavoli, rejtelyes, ismeretlen bolygorol a foldre es a 20.-id szazadba es pont azt szoritjak hatterbe amiert addig neztek az emberek.

A problema az, hogy Sci-fi mufaj mindenkepp csak egy kis reteget erdekel, de oket kifejezetten a sci-fi reszek, csak ugye a sorozat gyartoja nem erti, hogy miert nem no a nezettseg, vagy epp csokken, igy elkezdik bedobalni azokat a kliseket a storyba, ami a szappanoperak buta kozonsegenel bevalik. Egy sci-fi Eastenders/Jobaratok-ra meg senki sem kivancsi es ilyenkor meg azokat a nezoket is elveszitik akik korabban neztek. Anno igy jart pl. a Stargate: Universe, amit szerintem minden Stargate rajongo szeretett. Pont akkor szuntettek be, mikor a legerdekesebb dolog jott volna.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) janeszgol


janeszgol
félisten

Nekem sima teve elofizum sincs, annyira utalom a gagyit, de a Netflix valoban kiraly.

(#10) k-adi


k-adi
nagyúr

nem meglepő a netflix sikere :D

(#11) saelin válasza Yodafon (#2) üzenetére


saelin
veterán

Ha egyszer meg megszűnne a netflix támogatottsága, akkor veszel egy androidos tv okosítót pl a Chromecast with Google Tv-t és 4-5 évre le vagy tudva megint. Szerintem a netflix nagyon jó szolgáltató. Eléggé sok saját gyártású tartalma is van, amik szép arányban jó minőségűek is. A hagyományos tv-zésnek esélye sincs a streaming ellen ha hosszútávon nézzük a kettőt. Engem is bánt hogy több jó műsor is széjjel van dobálva a szolgáltatók között, de ha csak egyet akar fizetni az ember aminek a legnagyobb kínálata van, akkor az a Netflix lesz. Aki nem hardcore film fogyasztó vígan elvan a tartalmával hónapokig, ha nem évekig.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#12) ahnaelei


ahnaelei
tag

Sziasztok!
Van egy Samsung UE55F6500 tévém, amin gyárilag van Netflix. Megy is majdnem rendesen csak mivel kb. 6 éves a TV nincs magyarul. Hogy tudom frissíteni a Netflixet, hogy magyar legyen? Előre is köszönöm.

(#13) oriic válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Anno igy jart pl. a Stargate: Universe, amit szerintem minden Stargate rajongo szeretett. Pont akkor szuntettek be, mikor a legerdekesebb dolog jott volna."

Szerettuk, de a nezettsege nagyon rossz volt, emiatt kaszaltak el. Neha elgondolkozom h streaming vilagaban meddig huzta volna. Hianyzik SG vilaga. :(

Live-Die-Respawn

(#14) Tigerclaw válasza oriic (#13) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ott is hatterbe szoritottak a scifi elemeket es az SG-re jelemzo humorossagot feluton, de az evad vegere magara talalt es pont egy izgalmas resznel hagytak abba. Ez a hullamzas utolerheto a Star Trek Discovery-ben is. Persze nekem pont az a melypont, mint egy szappanopera rajongonak a csucspont, csak en nem varom el, hogy legyenek sci-fi elemek mindenben, igy jo lenne ha azt a nagyon keves scifi sorozatot se akarnak elvinni mas iranyba.

Ezeknek sosem lesz olyan a nezettsege mint a mainstream sorozatoknak. Aki scifi-t keszit, annak ezt erdemes elfogadnia.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) oriic válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ilyenkor visszagondolok arra h anno SG-1 kapott 10 evadot meg ket lezaro filmet. :(

Hianyoznak az ilyen szeriak. Persze vannak gyongyszemek(pl: Expanse), de ez nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#16) ΞΔGLΞ válasza ahnaelei (#12) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A magyar nyelvet (is), a netflix.com oldalon a fiókbeállításokhoz belépve [link] lehet átállítani, mert alapból angol. Nem a tévén! Ha át van állítva, utána a tévén is magyar lesz minden.

[ Szerkesztve ]

(#17) saelin válasza ΞΔGLΞ (#16) üzenetére


saelin
veterán

És ez több felhasználó esetén is működik! Nálunk úgy van hogy eredeti nyelv + angol felirat, míg az account többi felhasználójánál magyar vagy magyar felirat. Egyébként a hun sub egyre gyakoribb Netflixen, sőt, szinkront is látok egyre több új gyártású filmhez. Eddig nem mertem ajánlani a legalább angolt nem tudó ismerőseimnek, de ennek már nem igazán van akadálya.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#18) ahnaelei válasza ΞΔGLΞ (#16) üzenetére


ahnaelei
tag

Köszönöm szépen. A linken már át volt állítva magyarra, a telón és a tabon is magyar csak a TV-n nem. Lehet, hogy a TV szoftvere régi?
Ja és megnéztem a TV-n, ott is magyarnak írja a beállításokban és mégsem magyar.

[ Szerkesztve ]

(#19) ΞΔGLΞ válasza saelin (#17) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen, minden felhasználónak külön be lehet állítani mindent, akár a felirat színét is.

(#20) ΞΔGLΞ válasza ahnaelei (#18) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Elképzelhető, hogy a tv már "kifutottnak" számít, az applikációja túl régi, nem frissítették és emiatt nem lesz magyar, de az azt is jelenti egyben, hogyha nem frissítik, akkor hamarosan bugos lesz és meg is fog szűnni rajta a netflix, vagy akár a youtube. Minden app fejlődik és kell neki az erősebb hardver, plusz erő, plusz ram etc...

[ Szerkesztve ]

(#21) Yany válasza ΞΔGLΞ (#19) üzenetére


Yany
addikt

A felirat bugos. Egyiknél átállítom és a többi is úgy nézi. Ráadásul annak eszközfüggőnek kéne lenni, de nem lehet sajnos (mobilon extrém sötét a Netflix képe, gondolom a HDR miatt és hogy ne zavarja a felirat a szemem, le szoktam venni átlátszóra, de ilyenkor a másik fióknál is elcsesződik a szín mondjuk TV-n, ahol meg alig látszik ilyenkor a felirat).

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#22) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Egy otthonmaradásra kötelezett világban ez nem meglepő. Pláne, hogy a mozik is zárva vannak.
Az idén érkező 71 filmből meg lehet meg fogunk nézni egyet-kettőt, főleg, ha gyerekkompatibilisek. Jegyezzük azért meg, hogy sok esetben csak a forgalmazás jogát veszik meg egy adott régióra, de az elkészültében semmi szerepük nem volt. Pl. a Testről és lélekről így volt elérhető az USA-ban, vagy a "botrányos" Cukorfalatok is ez az eset.

#1 Tigerclaw A Netflix inkább a mennyiségre hajt, míg az HBO/Warner kevesebb sorozatot készített, de azokat jobban megtolja. Az N kínálatában van nagyon sok olyan széria, ami tényleg helykitöltő a műfaj rajongóinak, nem mindenből lesz náluk se Kártyavár, Stranger Things, Vaják vagy A korona szintű siker.

#7 fairi "Így még lehet 1 évadban megvan a szikra, de utána mennek biztonságos terepre ha berendelik."
A Sötét kristály sorozat elkaszálásáért mérges is vagyok rájuk :((

#15 oriic Ehhez azért kellett az eredeti mozifilm sikere is.
Az SG-1 sorozatból amúgy néztem pár epizódot az elején még a tévében, de hamar ráuntam.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.