Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nozs23


nozs23
addikt

Ezért nem gyártanak kompakt csúcskategóriás telefont. Szerintem az a 22% is csak annak köszönhető, hogy lényegesen olcsóbb, mint a másik kettő.

[ Szerkesztve ]

(#2) vgergo


vgergo
aktív tag

S10e 22%
S10 32%
S10+ 42%
ez összesen 96%
A maradék 4% a S10 5G?

[ Szerkesztve ]

(#3) samu74 válasza vgergo (#2) üzenetére


samu74
addikt

És akkor csodálkozunk hogy a gyártók miért nem erőltetik az 5 coll körüli méretet...Bár minden megszokás kérdése, nekem se volt sokk átállni az 5,1-ről a 6,2-re.

-----------

(#4) myckie2 válasza samu74 (#3) üzenetére


myckie2
őstag

Azért ne felejtsük el, hogy az S10 és S10e között nem csak kijelző méretből adódig a különbség, hanem hardveresen is teljesen eltérő a 2 telefon. Egyébként itt valószínűleg a pszichológia is közbe játszik, hogy ha ennyi pénzt kiad az ember egy telefonra, akkor a csúcsot akarja és nem a lesajnált kistesót, aminek a neve végén az "e" jelzés olyan mintha budgetre utalna.

(#5) nozs23 válasza myckie2 (#4) üzenetére


nozs23
addikt

Teljesen eltérő? -1 kamera, amit lényeges eltérésnek neveznék.

Tehát azt mondod, ha hardveresen teljesen megegyezne a nagytesókkal, akkor a magasabb ár ellenére is több fogyott volna belőle?

(#6) Emericus Max


Emericus Max
tag

Az általános szemlélet mindig is az: I want the biggest and the best, better than all the rest!
Szerintem az emberek többsége a kisebb méretű telefonokat ránézésre az olcsóbb telefonokkal azonosítja, tehát nem lehet villantani vele.
Mondom ezt úgy, hogy egy atom nehéz Mi Mix 3-at nyúzok 6" fölötti kijelzővel. Egyébként engem nem zavar a nagyobb méret, mert zsebben nem hordok telefont, csak táskában, viszont tartalom fogyasztásra/játékra jobb a nagyobb kijelző. Céges telefonnak viszont jobb a kisebb...
A lyukasztott kijelző jobban zavarna.

(#7) myckie2 válasza nozs23 (#5) üzenetére


myckie2
őstag

6gb ram vs 8gb ram, kijelzőbe épített újlenyomat olvasó, kamera stb. Tehát ezek nem lényegesek? Akkor mi a lényeges? A kérdésedre egyszerű választ nem lehet adni, mivel itt 3 telefonról van szó és nem csak 2-ről és két telefont nem adhatsz S10 néven.

(#8) ZavaBalazs válasza nozs23 (#5) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

plusz a hülye ujjlenyomat-olvasó elhelyezés. én alapból a kisebbet vettem volna, ha ez a kettő eltérés nincs.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#9) nozs23 válasza myckie2 (#7) üzenetére


nozs23
addikt

Tehát ezek nem lényegesek? Akkor mi a lényeges?

Nem. 6GB-8GB semmi különbség nem érezhető, ujjlenyomatolvasóból pedig a klasszikus még mindig megbízhatóbb/gyorsabb. Persze ezek a saját szempontjaim. Nekem egyedül a tele lencse hiánya a fájó.
Szerintem amúgy még kevesebb ment volna el belőle magasabb áron a jobb spec ellenére is.

(#10) kekedi válasza myckie2 (#7) üzenetére


kekedi
senior tag

Van különbség, de nem nagy mértékű.
Más gyártónál lényegesebb a különbségek. (legyen pl a Huawei p30 lite, köze nincs a nagytesókhoz)

(#11) Atlantis válasza nozs23 (#9) üzenetére


Atlantis
veterán

+1

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#12) ZavaBalazs válasza kekedi (#10) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

rossz az összehasonlítás. a P30 vs P30 pro lenne jogos, nem a lite.
#9: a beépített olvasó (nálam) megbízható és gyors. és értelmes, bal- és jobbkezesek által egyaránt kényelmesen elérhető helyen is van, nem olyan elcseszetten, mint az S10e-n.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#13) joey04


joey04
titán

Emlékszem páran a bejelentés környékén hogy erősködtek, hogy az s10e fogja megmutatni, hogy kell a kisebb kijelzős erős gép az embereknek, és majd lemossa a nagy-tesókat eladásban. Hiába mutatott rá több ember is, hogy minden gyártónál évek óta a nagyobb verziók fogynak jobban. Hát tessék.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) #78693120


#78693120
törölt tag

Aki valóban kis méretet keres, annak a "kisméretű" S10e már nagy. Meg eleve kevesebb is hardveresen.

Ha megcsinálnák 4-es méretben a nagy tudásával, akkor nekem nem lenne kérdés, hogy mi a következő telefonom.

(#15) kekedi válasza ZavaBalazs (#12) üzenetére


kekedi
senior tag

Pedig direkt nem azt akartam írni, mert akkor más azt mondja, hogy ez olyan mint ha az S10-et az S10+-hoz hasonlítanám. :D

(#16) Atlantis


Atlantis
veterán

Szerintem meg az a legjobb, ha van alternatíva és van miből választani, legyen kicsi/nagy/közepes is. S10 sorozatnál kis kompromisszummal van és ezzel egyedülálló jelenleg a piacon. Speciel nagyon örülök, hogy csúcsverziót tudtam venni nem péklapát méretben és nem aranyáron.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#17) kiskeni


kiskeni
aktív tag

Nem tudom srácok, nekem 6.0col a lélektani határ kijelzőkben. Régebben is ez volt, bár lényegesen kisebb (S3 Neo) telefont nyúztam. Ha anno a keretnélküli-era előtt váltottam volna, akkor azt mondom oké, mert épphogy-pont befért volna 6col bármelyik zsebembe. A keretnélküliségnek ezért is örülök, mert most már végképp biztos lehetek abban, hogy 6col-ig bármi befér kvázi bármelyik zsebembe. Meg hát, kijelzőméretről beszélünk, nekem 6col-ig kényelmes használni a telefont, ezért van S9-em.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#18) papirhajo válasza joey04 (#13) üzenetére


papirhajo
csendes tag

Az a 22% azért annyira nem rossz. Én pl iPhone SE -ről váltok S10e-re és, ha nem lenne S10e, akkor Xs-re váltottam volna.

(#19) samu74 válasza nozs23 (#5) üzenetére


samu74
addikt

Biztos hogy nem. Nagyon nem vagyok képbe, de az iphone eladásokat sem hiszem hogy az SE nyomta meg.

-----------

(#20) Ádám16


Ádám16
addikt

3,5 millió eladott készülék ebben az ársávban azért nem botrányos szerintem.
Én simán az S10e-t venném a flat screen, és a kisebb méret miatt. No meg az ára miatt is.

(#21) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Az "e" nekem már túl kicsi. Holnap veszek át egy sima S10-et, gondolkodtam a Pluson is, de azt hiszem a sima a számomra ideális méret. A kicsi meg sem fordult a fejemben, előbb vettem volna az eggyel nagyobbat.
Valószínűleg sokan vannak ezzel még hasonlóan.

(#22) joey04 válasza papirhajo (#18) üzenetére


joey04
titán

Nem mondtam, hogy rossz. Csak azt, hogy várható volt, hogy nem fog világot megváltani, és a nagyobb verziókat fogják többen venni. :R Pont mint az Apple-nél amúgy, ha már SE, de lehetne mondani bármelyik márkát.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) ak76


ak76
senior tag

Én Mate20P-ről váltottam előbb Mi9-re, majd S10e-re, és a három közül szerintem messze ez a legjobb, mind méretben, mind funkcionalitásban.

Flat kijelző, amire sima ügy a fólia vásárlás, az ujjlenyomatszenzor perfekt, (amilyennek a nagy tesóknak is lenniük kéne) az akksiidő teljesen jó, a kamera a telefotó hiányán kívül ugyanaz mint a nagyoknál, a 6 Gb ram-ból átlag 3.5 Gb-t használ a rendszer, sosem éreztem eddig a plusz 2 Gb hiányát.

Erre az évre be is fejeztem a vásárlást, egyedül a Note10 ami még izgatja a fantáziámat, de 350-400K-ért ott egye meg a fene. :K

(#24) janeszgol


janeszgol
félisten

A három s10 variánsból én is az e jelűt venném. Méretben verhetetlen, amit sajnos akkuban kell megfizetnünk.

(#25) ak76 válasza janeszgol (#24) üzenetére


ak76
senior tag

Nem kell megfizetni, kisebb kijelző, alacsonyabb felbontás, hidd el, teljesen jó az üzemidő.

Az egyetlen komolyabb szoftveres bug, a proximity szenzor hülyesége, ami telefonálás közben néha bekapcsolja a kijelzőt, de ez a testvéreinek is problémája.

(#26) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Megértem hogy a kompaktok nem fogynak olyan jól, nem ez a trend már.
Viszont én speciel örülök az s10e-nek, berendeltem, pénteken jön.

(#27) leviske


leviske
veterán

Szerintem a S10e azzal a képernyőmérettel már messze túlvan azon, hogy a kisebb telefonra vágyók igényeit kiszolgálja. Utoljára az iPhone 8-ból volt olyan variáns, ami méretben megfelelt a hagyományos telefonméretet kedvelő közegnek.

(#28) nozs23 válasza leviske (#27) üzenetére


nozs23
addikt

Nincsenek túl messze egymástól méretben, szerintem még vállalható: [link]

(#29) janeszgol válasza ak76 (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt örömmel hallom. Igaz idén nem, de jövőre esetleg elgondolkodom rajta. (Idén az A70 lesz, az batár, de otthonra kell.)

(#30) ak76 válasza leviske (#27) üzenetére


ak76
senior tag

Az S10e az i8-al összehasonlítva 3.8mm-el magasabb, 2.6-al szélesebb, és 0.6-al vékonyabb mint az i8, súlyra pedig 2 grammal nehezebb, miközben 1.1 collal nagyobb a kijelzője, nem hinném hogy ezek annyira sokkoló méretkülönbségek.

(#31) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Hát én is kB 4napja vettem meg az s10-e-t, és hibátlan mind méretben mind tudásban.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#32) bear_ válasza leviske (#27) üzenetére


bear_
aktív tag

Nem errôl van szó. Az S10e-t még kényelmesen lehet egy kézzel használni, az annál nagyobb telefonokat meg már nem.

(#33) Silenzio válasza leviske (#27) üzenetére


Silenzio
addikt

Szerintem nagy tévedésben vagy, de sajnos az előttem szóló már kifejtette. :))

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#34) #16820480 válasza Juhaszatti (#21) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nagyon sokat gondolkoztam az "e" és a sima között. Jobban tetszene a flat kijelző (nem fólia miatt, hanem mert nem nyúl bele az ember olyan könnyen véletlenül), meg a FHD+ panel is elég lenne, úgy talán az akksi is többet tudna, de méretben az "e" már szerintem nekem is kicsi lenne. Pedig árban jobban tetszik :D

(#35) leviske válasza nozs23 (#28) üzenetére


leviske
veterán

Elnézést mindenkitől, a kijelzőméretből indultam ki. :DDD :R

(#36) Noukoum válasza leviske (#35) üzenetére


Noukoum
veterán

Na ez az amit nem szabad, sőt képátlót is érdemes elfelejteni. Jónéhány éve csak a fizikai méret érdekel, mert ez ad korrekt értéket.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#37) borand


borand
aktív tag

Minden 4. ember S10et vesz, az annyira nem rossz arány szerintem.

(#38) Juhaszatti válasza #16820480 (#34) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az S7 Edgen nagyon megszerettem a hajlított panelt, a mérete mellett emiatt is kiesne számomra az "e". Tokban használom a telefonjaimat, így még sosem értem bele véletlenül, pedig a 7-es szérián még markánsabb is a lekerekítés. Ha használsz tokot, szerintem nem kell emiatt aggódnod, tok nélkül már neccesebb, úgy én is nyúltam bele párszor eleinte.

(#39) ak76 válasza Juhaszatti (#38) üzenetére


ak76
senior tag

Az S10e tudja az edge panel funkcióit, valódi lekerekítés nélkül, minden nap használom, teljesen jó.

(#40) #16820480 válasza Juhaszatti (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az üveg hátlap miatt mindenképp tennék rá tokot, de csak valami nagyon vékonyat, valami ilyesmit.
Ebben reménykedem egyébként, hogy tokkal már nem lenne zavaró a kerekítés. A Plus is szimpi a nagyobb akku miatt, de az már túl drága igazából. Meg tök feleslegesnek tartom előlapra a 2 kamerát.

(#41) Juhaszatti válasza #16820480 (#40) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Szerintem ebben már nem okozna problémát lekerekítés.
Az akksi miatt én is szívesen venném a Plust, de az nekem már túl magas. A sima S10 majdnem mm-re pontosan akkora mint a mostani telefonom, ez teljesen kényelmes és jól bevált méret, nincs kedvem alkalmazkodni. :D
Holnap én át is veszem, ha gondolod, pár nap múlva megírom privátban az első tapasztalataim.

ak76: Nem a funkciói, a design miatt szeretem az edge panelt. Ez valószínűleg az én szubjektív hülyeségem. :B

[ Szerkesztve ]

(#42) #16820480 válasza Juhaszatti (#41) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mindenképpen érdekelne :R Továbbra is ez az egyik kiszemeltem telefon újításra, és ahogy a fejlesztések haladnak mostanában, azt hiszem több évig szeretném használni, így nem akarok mellényúlni. Mondjuk már végignéztem kb az összes tesztet és véleményt yt-on szerintem, de ott a legtöbben kb az adatlapot olvassák fel és kommentálják, aminek sok értelme nincs.

(#43) Sys85


Sys85
veterán

Azért én megnéznék egy szolgáltatói vs. független eladási összehasonlítást is.
Lehet az is közrejátszik az S10e alacsonyabb eladásaiban,hogy sokan (nem csak itthon) szolgáltatónál veszik a telóikat és mondjuk havi törlesztős verzióban sokan úgy vannak vele,hogy az havi kis plusz felára nekik megér annyit,hogy a másik kettőt vegyék.
Nem azt mondom,hogy csak emiatt lehetnek alacsonyabbak az S10e számai,hanem hogy lehet ez is benne van.

[ Szerkesztve ]

(#44) Sgr_A válasza #78693120 (#14) üzenetére


Sgr_A
addikt

És abba mekora akku férne 1900-as jóesetben menne vagy fél napot.
Kifogások mindig vannak, hogy miért nem jó

[ Szerkesztve ]

(#45) #16820480 válasza Sys85 (#43) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez oké, de ha az lenne a szempont, hogy kicsi legyen, akkor hiába csak kicsit drágább a nagyobb, nem?

(#46) hemaka


hemaka
nagyúr

Az a 22% még több is, mint amire én tippeltem volna.

(#47) Ashitaka


Ashitaka
tag

Az a 22 % csöppet sem elhanyagolható ! Az emberek egyötöde vevő a kompakt méretű csúcstelóra. Ezt szerintem nyugodtan lehet sikernek értékelni és nem igaz,hogy csak egy hangos kissebség sír a kompakt méretű telefonokért. Ha nem rühelleném a Samu ost akkor ez lenne a köv. tel,így viszont a I Se után is maradok IPhone vonalon.

(#48) #16820480 válasza Ashitaka (#47) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt ugye nem tudjuk meg ebből, hogy azt vették-e, mert kisebb, vagy azért mert olcsóbb.
Annyit lehet megtudni, hogy a kisebb és olcsóbb csúcsteló nem fogy olyan jól, mint a drágább és nagyobb.

(#49) Noukoum válasza #16820480 (#48) üzenetére


Noukoum
veterán

Az iPhone SE-nek is azért volt sikere mert olcsóbb volt, nem a mérete miatt, sajnos itt is ez a helyzet. Kár de bekéne látni nagyobb igény van a nagy telefonokra. Örüljünk hogy van néhány 2019-es modell ami kisebb, mert lehet hogy jövőre már nem nagyon lesz. Persze kitudja.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#50) janeszgol válasza Noukoum (#49) üzenetére


janeszgol
félisten

Nagyobb igény van a nagyobbra, ezt senki nem vitatta. De az viszont nem igaz, mint amit mondotok, hogy semmilyen igény sincs a kisebbekre. Ez a nem mindegy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.