Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102) Skynet258 válasza Kobe (#94) üzenetére


Skynet258
veterán

Hát passz nekem bő egy hónapja sikerült minden probléma nélkül.

https://geekpulse.hu

(#103) Kobe válasza Skynet258 (#102) üzenetére


Kobe
veterán

Annyira nem izgat a dolog, hogy ezek utan fussak, hogy mukodik e vagy sem.
Revolut mellett eppolyan haszontalannak tartom a curve-öt, mint a transferwiset, gyak nincs semmi operativ, napi elonye
Aggregator kartyanak is feleslegesnek erzem, egy nfc-s teloval siman megoldhato az amit tud.

(#104) DEJVID válasza Kobe (#103) üzenetére


DEJVID
őstag

Minél többet használod, annál többet spórolsz a jobb tarifák miatt. Ha forintban kapsz fizut és forintot költesz nincs sok haszna persze.

(#105) Reggie0 válasza Sinesol (#96) üzenetére


Reggie0
félisten

Pont az a lenyege a kartyazasnak(a bankok,kereskedelem felol), hogy nem latod mennyit es mire koltesz. Nyilvan ha nem nagyon koltesz, akkor konnyu megjegyezni, de azert mar fejben ugy is necces a havi osszesites. Viszont teny, hogy aki kartyat hasznal az tobbet kolt, mert nem latja kozvetlenul a penzfogyast.

[ Szerkesztve ]

(#106) dabadab válasza Reggie0 (#105) üzenetére


dabadab
titán

Érdekes, ezt pont ellenkezőleg látom.

Ha csak kp-t használnék, akkor a pénz egy része a pénztárcámban lenne, másik része az asszonynál a harmadik meg egy borítékban a zoknisfiókban :D és valójában olyan nagyon nem tudnám soha, hogy most pont hogyan is állunk és utólag se lenne semmi nyilvántartás arról, hogy mire költöttem.

(Hitel)kártyával meg minden költésnél jön az egyenlegközlő plusz a hó végén az összesítő arról, hogy mennyit költöttem (merthogy azt kell visszafizetnem) és minden egyes elköltött fillér fel van jegyezve és tök automatizálva remek kimutatásokat lehet csinálni arról, hogy mire megy el a pénz.

DRM is theft

(#107) UnA válasza Reggie0 (#105) üzenetére


UnA
Korrektor

"Viszont teny, hogy aki kartyat hasznal az tobbet kolt, mert nem latja kozvetlenul a penzfogyast."

Ez így kemény kijelentés volt :)

Nekem az a meglátásom, hogy aki többet költ, annak mindegy, hogyan teszi, csak költhessen. Ha pedig tudatos vagy, akkor az interfész (= készpénz vagy kártya) teljesen lényegtelen.

(#108) Reggie0 válasza dabadab (#106) üzenetére


Reggie0
félisten

Az lehet, de errol felmeresek vannak.

(#107) UnA: Egy ember nem statisztika, megmagyarazni pedig minden kivetelt lehet. Amugy nem az en kijelentesem.

https://www.psychologytoday.com/us/blog/the-edge-choice/201207/the-way-we-spend-impacts-how-we-spend
https://www.valuepenguin.com/credit-cards/credit-card-spending-studies

[ Szerkesztve ]

(#109) dabadab válasza Reggie0 (#108) üzenetére


dabadab
titán

Ezek a felmérések konkrétan hitelkártyákról szólnak és kifejezetten az USA-ban készültek, az ottani hitelkártyahasználati szokásokkal, amik jelentősen különböznek pl. a magyar szokásoktól.
Mindezen felül ezek a költési hajlandóságról szóltak, nem pedig az anyagi helyzet követhetőségéről.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#110) UnA válasza Reggie0 (#108) üzenetére


UnA
Korrektor

Azért azt is vedd figyelembe, hogy ezek többségében credit card szerepel hivatkozási alapként, ami azért nagyon más tud lenni, mint egy mezítlábas bankkártya. ;)

szerk: ez jó volt, egyszerre...

[ Szerkesztve ]

(#111) Reggie0 válasza dabadab (#109) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvanvaloan, mert ott a debit kartya nem is olyan elterjedt, mint ittm ezert az van a cikkben. De ettol fuggetlenul a pszichologiai hatas ugyan az, nem is az a tulhasznalat forrasa, hogy erzi a hitelezest mogotte, hanem az, hogy nem latja a penzt kifolyni a kezei kozul.Ebben pedig a debit es a credit megegyezik.

"The effect of payment method on willingness to pay doesn't just apply to credit cards. It has been shown that consumers also spend more when they pay with "scrip" (a type of in-store currency) and gift cards as well."

[ Szerkesztve ]

(#112) Sinesol válasza Reggie0 (#111) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem igazan latok ebben ertelmet, amire kolteni akarok arra ugyanugy koltenek kp-val es bankkartyaval is, nincs benne semmi kulonbseg. A hitelkartya az azert mas, mert ott viszont nem latod, hogy kevesebb penzed lenne, az tenyleg lehet pszichologiailag becsapos.

[ Szerkesztve ]

(#113) Reggie0 válasza Sinesol (#112) üzenetére


Reggie0
félisten

Az nem szamit, hogy latod-e. Merheto kulonbseg van a gyakorlatban, amit ki lehet mutatni es az ezt kutatok ki is mutattak.

A hitelkartyanal ugyan ugy latod, hogy mennyit koltottel, csak egy masik egyenleg alatt mutatja, tehat ha ugy lenne ahogy allitod, akkor ugyan ugy meg lehet tekinteni az allapotat, tehat ha csak a vasarlok tudatossaga szamitana, igy nem kene semmilyen kulonbseget jelentsen a szokasokban. Nem veletlen irtak oda, hogy az egyeb fizetoeszkozt helyettesito formaknal is ugyan ez a kulonbseg figyelheto meg.

[ Szerkesztve ]

(#114) papirhajo válasza dabadab (#50) üzenetére


papirhajo
csendes tag

Igen, a 250 ezer emberből biztosan nincs egy sem, aki trükközni próbál, vagy figyelmetlen és ezért felfüggesztik. De, ha te ettől bizalmatlan vagy, akkor nyugodtan tölts el 2-3 órát számlanyitással bármely magyar bankban és fizesd ki a havidíjat, éves kártyadíjat, kártya gyártási díjat, csodálkozz el azon, hogy miért 345Ft-ért váltják az EUR-t, esetleg utalj külföldre 1000Ft-ért, stbstb. A revolutot ezek szerint nem neked találták ki.

(#115) dabadab válasza papirhajo (#114) üzenetére


dabadab
titán

"Igen, a 250 ezer emberből biztosan nincs egy sem, aki trükközni próbál, vagy figyelmetlen és ezért felfüggesztik"

Csak itt a topikban hirtelen előjött egy csomó ilyen történet, ami lényegesen több, mint amit hagyományos kártyáknál meg bankszámláknál láttam.

Meg azért azt is érdemes mellévenni, hogy amit az ember erre a számlára rak, az kb. olyan, mintha Questor kötvénybe fektetné - lehet, hogy megtakarít vele némi pénzt, de az is benne van a pakliban, hogy elbukja az egészet.

Egyébként nem értem a felháborodott hangnemedet: ezek tényszerűen létező hátrányok és problémák, ezeket eltagadni senkinek sem érdeke.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#116) instantwater válasza dabadab (#115) üzenetére


instantwater
addikt

Könyörgöm, 10 esetből 9,5nél kiderült, hogy az user hajtott végre irreguláris akciókat magyarul hülyeséget csinált.

(#117) dabadab válasza instantwater (#116) üzenetére


dabadab
titán

Bocs, de milyen az az "irreguláris akció", amiért eleve meg lehet csinálni? Meg miért van az, hogy ugyanezek a userek a sima bankszámlájuknál nem csinálják ugyanezt?

DRM is theft

(#118) Tuomas válasza dabadab (#117) üzenetére


Tuomas
addikt

Meg miért van az, hogy ugyanezek a userek a sima bankszámlájuknál nem csinálják ugyanezt?

Mert GB-ben mások a szabályok egy fintechre vonatkozóan, így magánál a fintechnél is.
De láthatod, ha itthon nem végzed el az adategyeztetést a bankodnál, ugyan úgy zárolják a számládat.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#119) instantwater válasza dabadab (#117) üzenetére


instantwater
addikt

Irregular action = szabálytalan cselekmény.
Bár a szokatlan jobb szó lett volna.

Konkrétan azt jelenti, ha egy alvó számlára hirtelen betolsz párezer eurót akkor felébred az alvó oroszlán.

1. Az userek a sima bankszámlájukat nap mint nap használják.
2. A bank valószínűleg sokkal mélyebb verifikációt csinál mint egy ID+selfie.
3. A normál bank is beriaszt, csak ők magasabb összegnél, tizen millióknál a 2-es pont miatt.

[ Szerkesztve ]

(#120) Kobe válasza dabadab (#117) üzenetére


Kobe
veterán

Mert nagyon sok user azert csinalta a revolutot is hogy ezeket a tranzakciokst ne a sajat bankja orra elott csinalja

Mondok egy nagyon trivialis peldat.
Szeretnel bitcoint venni, es berakni egy kripto tozsdere. Manapsag ez mar kb sima tranzakcionak szamit, fiatalabbak vilagaban.
Legjobb opcio forinttal feltoltwni revolutot, atvaltani dollarba vagy euroba es onnan ingyenes utalassal tovabbkuldeni egy xchangere, majd ott eurobol/usd bol btct venni.

Na, legtobb user elfelejti hogy ez egy angol bank ami mogotte van es angliaban a kripto cegek fele utalas korlatozott, a legtobb user neki esett mint majom a farkanak, felkesz, konfirmalatlan revolut regisztracioval, igazolatlan forrasbol nekiallt agyobbosszegu penzt kuldeni litvan / eszt, egyeb bankszamlakra, es csodalkozik, miert zaroljak.
Es utana sir, hogy jajj a revolut igy meg ugy.

Nem, egy algoritmus dolgozik, ami figyeli a muveleteket amit vegrehajtasz es nezi hozza a verifikacio szintjet.
Ezzel egyutt kell elni, magyar bankok is barmikor megfoghatjak a gyanusnak itelt mozgast, vagy zarolhatjak a teljes szamlat ha nem jelensz meg szemelyes adategyeztetesen.

Az, hogy ez hany usert erint a gyakorlatban? A normalisabbak kozul nem sokat.
En pl kb mar 4-5M forintot leforgalmaztam mar revon kinatol amerikaig, es egyszer volt egy kisebb osszzeggel problemam, 2napra zaroltak. Puff neki.

(#121) UnA válasza Kobe (#120) üzenetére


UnA
Korrektor

"Manapsag ez mar kb sima tranzakcionak szamit, fiatalabbak vilagaban."

Ezt azért nehezen hiszem, hogy bizonyítani tudnád ;)

(#122) Kobe válasza UnA (#121) üzenetére


Kobe
veterán

Az alapelv tok ugyanaz, btct veszel, prostit fizetsz, kabszert veszel vagy eppen csak a litvan nagymamat tamogatod :D
Frissen nyitott, nem verifikalt szamlarol elso par utalas forras alatamasztasa nelkul rogton egy masik orszag bankjaba iranyul, ez altalaban idehaza is kicsapja a bankoknal az ingerkuszobot

(#123) atike válasza Kobe (#120) üzenetére


atike
nagyúr

"Mondok egy nagyon trivialis peldat.
Szeretnel bitcoint venni, es berakni egy kripto tozsdere. Manapsag ez mar kb sima tranzakcionak szamit, fiatalabbak vilagaban.
Legjobb opcio forinttal feltoltwni revolutot, atvaltani dollarba vagy euroba es onnan ingyenes utalassal tovabbkuldeni egy xchangere, majd ott eurobol/usd bol btct venni. "

Én nem tudom mennyit aludtam, ha ez a triviális példa... :DDD

(#124) Kobe válasza atike (#123) üzenetére


Kobe
veterán

Hat figy, lehet tagadni, csak kar, es felesleges, de a kripto pl 3-4 eve a mindennapok resze. Meg barnilyen kulfoldi banki atutalas is.
Csak mig egy ssima sepa payment varmelyik banknal ugy kezdodik hogy 2000 Huf + X % koltseg, addig nem csoda hogy a kutya nem hallott ilyen lehetosegekrol.
Na erre boven jo a revolut es tarsai, tagitani a vilagszemleletet akar :)

Ha kezkozelibb kell akkor meg egy sima nyaralas, ahol tizezreket sporolhatsz a kozeparfolyammal

[ Szerkesztve ]

(#125) papirhajo válasza dabadab (#115) üzenetére


papirhajo
csendes tag

Így utólag én sem értem a hangnememet, lehet, hogy sok volt a kávé :) Szerintem a revolutot odafigyeléssel kell használni, azaz csak minimális összeget parkoltatni rajta, ha pedig szükség van rá, akkor feltölteni és kihasználni az előnyeit.

(#126) UnA válasza atike (#123) üzenetére


UnA
Korrektor

Nézd ebből látszik, hogy van Kobe meg az ő haverjai, és a saját életmódját egyszerűen kivetíti a társadalomra.

Ami nekem nem probléma, csak ettől még nem lesz igaz – mert ez csak egy buborék.

(#127) Kobe válasza UnA (#126) üzenetére


Kobe
veterán

Az a baj, hogy a finteches cikkeket altalaban olyanok irjak akiknek halvany lila fingjuk sincs a penzugyi vilagrol, penzugyi termekekrol, plane a cikkben emlitett revolutrol, illetve azokkal egyenerteku szolgaltatasok hazai piaci arazasaval

Vagy szerinted az egesz vilagon csak 'en es a haverjaim' szoktak:
- SEPA es nemzetkozi utalasokat inditani
- devizat valtani
- azonnali fizetest kezdemenyezni
- utasbiztositas kotni 1 gombnyomasra
- 'malacpersely' jellegu megtakaritast felretenni
- US reszvenyeket vasarolni, tradelni
- kriptovalutat intezni
- koltsegmenedzsmentet folytatni
- bankkartyat menedzselni (tiltas, oldas, gps alapu vasarlas engedelyezes, stb)

Eleg szomoru vilag lehet az, ahol a penzugyi kultura olyan hogy ilyen muveleteket en es a gang intezunk, pedig pl a revo ezeket mind tudja.

Persze lehet hoborogni az en meg a sleppem dumaval, meg az egy peldakent emlitett szituacioval de aki tudja normalisan hasznalni az alkalmazast (bocsanat, de tenyleg netto balf*sznak kell lenni ahhoz, hogy valakit tartosan / veglegesen zaroljanak), annak az osszes illetve bsrmelyik fenti pontban jelentos koltsegcsokkentest sikerul elernie.

Engem aztan vegkepp nem zavar, hogy ki hanyezret fizet egy sima EUR utalasert, mindenki a sajat penztarcajanak a baratja / ellensege, csak jellemzoen ezeket a jajjuramisten blokkolnak zarolnak tezsvirem oda a piiiiz dumakat altalaban azok toljak akik egy kukkot nem ertenek angolul es azt sem tudjak mire is iratkoznak fel pontosan, mire is jo.
En meg a gang meg siman orulunk a tizezreket megsporolt utalasi koltseggel, a jellemzoen 2-3% jobb devizakonverzioval meg ingyenes kp felvetekkel.

[ Szerkesztve ]

(#128) UnA válasza Kobe (#127) üzenetére


UnA
Korrektor

Látom értelmezési probléma futottunk bele ;)

Nem mondtam, hogy a Revolut rossz lenne, sőt én is használok hasonló megoldásokat, de a kijelentésed arról szólt, hogy ez valami általánosan elterjedt dolog lenne. Nem, nem az, sem itthon, sem máshol.

(#129) Kobe válasza UnA (#128) üzenetére


Kobe
veterán

épp ezt mondtam, hogy a 10-15 funkcióból bármelyiket felhozhattam volna példaként, a zárolás a revonál nem úgy működik, hogy na, te nem utalhatsz külföldre de köthetsz utasbiztit.

Azért az a tucat funkció elég általános, tekintve hogy midnegyik ekreskedelmi bank gyak. teljes temrékpalettáját adja....

(#130) Tetsuo válasza Reggie0 (#111) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Persze, van ilyen statisztika, hiszen a legtöbb ember összeadni sem tud többjegyű számokat és impulzusvásárló, az ash-kísérletnek is bedől stb. Ugyanezek sorozatokat néznek naphosszat, gyárban robotolnak és hétvégen elbulizzák a maradék pénzüket.
A demokrácia is arra épül, hogy ezeket (a többséget) könnyen meg lehet vezetni, és arra szavaznak, aki a legszebbet hazudja.

Minimális tudatossággal az ember könnyedén tudja kezelni a folyószámláit, akár ha készpénzt, akár ha bankkártyát használ, egyszerűen azért, mert nem hülye. A többség nem ide tartozik...
Szóval semmi ördöngősség nincs abban, hogy fejbentartom a költés nagyságrendjét amíg hazaérek és időnként ellenőrzöm az eredményt az automatán vagy az interneten, mindezt előre tervezett vásárlás mellett.

Egyébként személyesen nagyobb tudatosságot tapasztaltam a környezetemben is a kártyahasználattól, mint előtte a készpénzhasználat esetén.

(#131) Reggie0 válasza Tetsuo (#130) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem csak tudatossag kell hozza, hanem szorgalom is. Sokan lustasagbol nem nezegetik a szamlat, mert be kell lepni, vacakolni, stb. stb., nyugy, mig a kp-nel azert ott van a kezedben, nem tudod elkerulni, hogy ne lasd. A lustasag, hanyagsag, nemtorodomseg nem csak intelligencia es oktatas kerdese, egyszeruen vannak ilyen emberek, nem is kevesen. Sot akar a penzfogyas latvanya miatti szorongast is csokkenti, egyszeruen van akinek ettol meg kenyelmesebb is.

[ Szerkesztve ]

(#132) Tetsuo válasza Reggie0 (#131) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Az igaz.

(#133) pzstm válasza Kobe (#127) üzenetére


pzstm
titán

kriptovaluta kivételével én is csinálom mindet, ráadásul elég sokat utazok év különböző szakaszaiban és imádom. Apple Pay-el van összekötve, 100ezres nagyságrendű vásárlásokat és utalásokat is csináltam már, nyilván nem regisztráció másnapján. Gondolom látják hogy költök róla rendszeresen, használom több helyen. Feltöltésnél alapból már nekem 50k-val kezdi az ajánlást :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#134) anadroid válasza pzstm (#133) üzenetére


anadroid
senior tag

Az, hogy mennyivel kezdi a feltöltésnél az ajánlást, a közvetlenül előző feltöltéstől (is) függ.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#135) atike válasza Kobe (#127) üzenetére


atike
nagyúr

Bár tényleg a nagy többség külföldet járná és szüksége legyen ezekre... :U De mivel - most csak legyen én a példa - nem utazok orrba-szájba így ezekről gőzöm sincs, és ezért a pénzügyi világról sincs... :U Milyen igaz.

(#136) Kobe válasza atike (#135) üzenetére


Kobe
veterán

Ez megint sarkitas, csak hogy bele lehessen magyarazni valamit.
Mondok egy peldat amivel meg a szomszed faluba sem kell elmenni, es maris forintban merheto elonyod lesz:
- nehanapjan szoktal kulfoldrol rendelni, ha mast nem kariajandekot
- vagy annyira tudatos, hogy megtakaritasz, es meg azt is tudod hogy nem szabad 100%ban forintban ulni ezert alkalmankent devizevizat venni - ahelyett hogy a sarki torok susmus valtohoz mennel megoldod revon, 3% jobb arfolyamon

Felolem lehet csurni csavarni, de kezd belemagyarazas / erolkodes szagu lenni :)

(#137) Tuomas válasza Kobe (#136) üzenetére


Tuomas
addikt

Még csak rendelni sem kell.
Előfizet spotifyra, az euróban vonja a havidíjat.

We were here

(#138) atike válasza Kobe (#136) üzenetére


atike
nagyúr

Ki is magyaráz itt...? :)

;] :P

Jólvanna, csak "kötekedek"... :) :DDD Teljesen el tudom fogadni, hogy nagyon sok embernek hasznos tud lenni... :R A pénzügyi tudatosság kis hazánkban - sajnos - minden csak nem elterjedt... :(

(#139) instantwater válasza Tuomas (#137) üzenetére


instantwater
addikt

Szerintem otthon többen rendelnek mint ahányan Spotifyra előfizetnek.

[ Szerkesztve ]

(#140) Tuomas válasza instantwater (#139) üzenetére


Tuomas
addikt

Még az is lehet. :K
A lényegen nem változtat :DDD

We were here

(#141) dugynok válasza Kobe (#136) üzenetére


dugynok
senior tag

De ha nem is most hasznàlnà ki bàrki, késöbb szükség lehet ezekre a funkciókra vagy valamelyikre és akkor màr ott van a history-ja, nem fogjàk zàrolni, mintamikor hirtelen regel és megy külföldre költeni... Persze nem kell mindenkinek hasznàlni, de nem ördögtől való, nem kell félni az újdonsàgoktól, mert maradi lesz az ember :D

[ Szerkesztve ]

(#142) maj-viktor válasza htc07 (#81) üzenetére


maj-viktor
őstag

Te most komolyan a Spotify-t egy zene streaming szolgáltatóhoz hasonlítottad a Revolut / Transferwise-t!? :D AMI A PÉNZEDET KEZELI! És tegyük fel benn van 100k-d, ahhoz nem férsz hozzá és tegyük fel pont külföldön vagy... ahogy általában a károsultak esetén történt!? (lépj be a fész csoportba és talán megérted miről beszélek) - mondom ezt úgy én használom rendszeresen és elégedett vagyok, de csak mint KIEGÉSZÍTŐ kártya!

Ezért írják, hogy pl. aki rendel először "itthon járassa be" kisebb összegekkel és utána utalgasson nagyobb öszegeket - külföldi vásárlás - külföldi költést, stb.!

Ezt mond a Questor károsultaknak majd, akik szintén nem voltak OBA védelem alatt, míg ha egy szaros OTP-be van a pénzed 20-30milláig az állam biztosít, ha a Revo-ba van pár millád és becsődöl azt buktad... de itt még nem is a csődről beszélünk, hanem hogy ok nélkül zárol számlákat és nem férsz a pénzedhez hónapokig! (vagyis azért legtöbbször kiderül, hogy okkal mert gyanúsan sok pénz mozog az adott számlán, stb.) bizonygatnod kell, hogy nem vagy terrorista / politikus / kiemelt közszereplő és munkáltatói igazolásokat, bankszámlakivonatokat és minden lófüttyre rákérdeznek mi-miért!
(szerencsére nekem nem volt ilyenbe részem mert ésszel használom, de mint írtam Revo károsultak fész csoportba sok ilyet olvasni)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#143) htc07 válasza maj-viktor (#142) üzenetére


htc07
addikt

Nem is reagálok inkább érdemben, mert az első sorból nyilvánvalóvá vált, hogy el sem olvastad a kommentjeim, csak kiragadtál egy fél mondatot a kontextusából, hogy tudj rá puffogni pár bekezdést.

(#144) anadroid válasza maj-viktor (#142) üzenetére


anadroid
senior tag

Zárolás (ami korlátozás) alatt is hozzáférsz a pénzedhez, el tudod költeni, ki tudod venni, csak hozzátenni nem tudsz.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#145) atike


atike
nagyúr

Itt egy újabb cikk... [link]

Továbbra is azt mondom, hogy számomra érdekes ez az MLM módszer... :U

(#146) Tuomas válasza atike (#145) üzenetére


Tuomas
addikt

Ezzel a módszerrel csak egy a baj, boldog boldogtalan regisztrál, aztán azt se tudják eszik-e vagy isszák, a lényeg, hogy kapjon pííínzzt!

We were here

(#147) instantwater válasza atike (#145) üzenetére


instantwater
addikt

Legalább valótlanságot ne terjesszünk :Y

Egy MLMben jutalékban részesülsz az alattad lévők forgalma után. A Revolutnál egyszeri regisztrációs bónusz van, és egy büdös petákot nem kapsz, ha az általad meghívott Mari néni milliókat vált havonta.

[ Szerkesztve ]

(#148) atike válasza instantwater (#147) üzenetére


atike
nagyúr

Akkor fél-mlm... :U :DDD

A lényege továbbra is az, hogy ha valakit ajánlsz, akkor pénzt kapsz érte. Érdekeltté vagy téve, hogy terjeszd. Anyagilag is.

Ergo boldog boldogtalan ajánlgatja lehet anélkül, hogy ténylegesen tisztában is lenne azzal, hogy mire és miért jó. És mire és miért nem esetleg. :U

(#149) Tuomas válasza atike (#148) üzenetére


Tuomas
addikt

Mondjuk ez úgy lenne korrekt, ha aki szórja a meghívóit, elmondaná azt is, hogy ez mi fán terem. Én meg nem vágnék úgy bele valamibe (főleg nem pénzügyi jellegű dologba), hogy nem tudom, miről van szó.
Én akikkel beszéltem a Revolutról részletesen elmondtam, hogy milyen kockázatai lehetnek, mire kell figyelni, ha esetleg akar tőlem meghívót. Nem is szórtam a meghívókat, 1 embernek küldtem.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#150) atike válasza Tuomas (#149) üzenetére


atike
nagyúr

Még itt a fórumon is futottam már bele ilyen ajánlásba - többször is... :)

Tisztelet a kivételnek aki át is látja, tudja mi ez és ennek tudatában ajánlja... :)

(#151) Tuomas válasza atike (#150) üzenetére


Tuomas
addikt

Sejtettem... :DDD

We were here

(#152) htc07 válasza atike (#148) üzenetére


htc07
addikt

A legtöbb multinál van referral policy anyagi juttatással, ha beajánlasz valakit, akit felvesznek teljes tagú munkavállalóként (1000 eurós nagyságrendben kb).
Ha valakit ajánlasz, akkor pénzt kapsz érte. Érdekeltté vagy téve, hogy terjeszd. Anyagilag is. :D Az is MLM?

Szerintem itt megint az van, hogy nem választjuk külön a magyar / balkáni "ingyenvanpénz" mentalitást a cég szolgátatásaitól, ami ugye azért ingyenes, mert te (a fogyasztó) vagy a termék (illetve jelen esetben a vásárlási szokásaid).
Az pedig nekik többet ér rongyos 3 ezernél, akkor is, ha 10 ilyen ingyenpénz miatt regisztrálóból egy elkezdi használni rendeltetésszerűen is.

Vagy most még mindig ott tartunk, hogy a google is ingyen működik, mert azért sem fizetünk?

[ Szerkesztve ]

(#153) Kobe válasza atike (#150) üzenetére


Kobe
veterán

Az egyik kollegat nehez ezugyben uberelni, a 'Mibe tegyem a megtakaritasaimat?' topikban napokig hergelte a nepet, meg egy eves TKM / kamatszamitast is csinalt hozza, hogy milyen jo megtakaritasi / befektetesi format talalt, aztan kibokte hogy voltakepp ismerosoket bombazza Curve meghivoval es az 5-10 dollar fejpenzek milyen jo befektetes

Na az ilyet azonnali permaban, csaladostul.... ;]

(#154) instantwater válasza atike (#148) üzenetére


instantwater
addikt

Téged pedig a főnököd tesz anyagilag érdekeltté, hogy minden reggel bemenj. :U

Sok esetben biztos, hogy a meghívó is friss ügyfél és ő maga sem tudja mi fán terem a dolog.

Ugyanakkor a meghívott is sáros, mert én nem regisztrálok egy olyan szolgáltatásba ami nem tudom, hogy miért jó nekem, csak kapok pár ezer forintot, illetve nem is töltök fel százezreket egy olyan helyre amit előtte nem teszteltem kisebb összegekkel.

De ez én vagyok, nem vagyunk egyformák. Valaki telket vesz a holdon, valaki pedig elfogad 54000-es bankjegyet.

(#155) anadroid válasza atike (#148) üzenetére


anadroid
senior tag

Nem, már nem kapsz pénzt. Amúgy meg mindenki tud olvasni (legfeljebb angolul nem, de az, aki még egy gépi fordítóban sem nézi meg, magára vessen), és utána tud nézni.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.