Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Néni.

Hozzászólások

(#1) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

Csak így tovább barátom. Látom vannak még itt emberek is...

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#2) hcl válasza gixxer-tomee (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na ja, jó lenne ha hazajutna... de vajon miből jött el? Nem lehet hogy ott is ugyanez lenne vele?
MIndegy, ő tudja, ha ott jobb neki akkor remélem hazajut...

A román követség remélem segítene neki...

Mindenesetre respect! :R

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) Bici


Bici
félisten

A néni idős volt? Mert 65 felett - ha jól tudom - ingyen van a vonat. Legalábbis a reformok elött még így volt. A határig így ingyen utazna, csak onnan kell kifizetni neki.
Miről ismerjük meg a nénit? Ha netán nem találnád meg, akkor nem ártana, ha tudnánk, hogy kit keressünk. Én is járok gyakran a Nyugati körül, és nem sajnálom rá a pénzt, bár nem vagyok egy krőzus.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4) Retro11


Retro11
senior tag

Jó látni, hogy vannak még ilyen emberek.

Nekem is volt pár hasonló sztorim... Mit is mondjak? Very well.. :)

Mod: "kérdőre vonom" Ez már sok lenne, nem?

Bici: Lehet én mozgok rossz körökben, de kevesen ismerik, ezt a kis mondást:)

[ Szerkesztve ]

(#5) Vamp válasza Bici (#3) üzenetére


Vamp
senior tag

Fekete ruhában volt, őszes, rövid, göndör haja van, pici kezei, amiket összetart. És hajlongott, mintha fázna, miközben ült. Egy pici seb van az orrán! Én holnap ott leszek, szerintem kora délután kerekedek fel megtalálni. Nagyon kell sietnem, mert így is nehezen buliztam ki, hogy ne kora reggel, hanem késő este menjek vidékre:(

(#6) Vamp válasza Bici (#3) üzenetére


Vamp
senior tag

Én is így tudom. Szerintem 65 felett volt, ennek utánakérdezek, mi a helyzet a határ másik oldalán.

(#7) Vamp válasza hcl (#2) üzenetére


Vamp
senior tag

Otthon jobban ismer mindent, meg gondolom vannak ismerősei, nem olyanok, mint ez itt. Egyébként azzal kezdem a napot, ha megtalálom a Nénit, megkérdem az ismerőse nevét, címét, és kérdőre vonom.

(#8) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Szívemből kívánom, hogy ne csalódjanak a segítőkész fórumtársak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) gYaLo


gYaLo
őstag

Enyhén mondva megszakadt a szívem,hogy manapság látni ilyen embereket is :O
Juss haza, Néni! :K :))

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#10) kicsitomi88 válasza Vamp (#7) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Én nem folynék azért ennyire bele...

90 87.5 87.8 87.5

(#11) toth_janika válasza kicsitomi88 (#10) üzenetére


toth_janika
őstag

Ebben igazad lehet, viszont abba is gondolj bele, hogy ha Vamp meg a társai nem segítenek neki, akkor ki? Vannak még olyan emberek, akiket érdekel a másik sorsa! Igen ritkán de akadnak!
Igazság szerint én elég ritkán adok pénzt koldusnak! Ha ennivalóra kér, akkor adok, ha nincs nálam éppen kaja! Ha van nálam kaja, akkor inkább azt adok neki, mert ne piára költse!
Előfordult, hogy odajött egy csövi, és kért pénzt kajára! Épp akkor jöttem a boltból, volt nálam 6 zsemle! Mondom nem oszt nem szoroz odaatam neki 4et! Erre mit csinál???!!!! Elkezd anyázni, hogy ezzel mit csináljon! :(((

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#12) Viszlát


Viszlát
addikt

Ha esetleg nem találod meg, este én is elnézek arra. Talán még szállást is tudok neki intézni átmenetileg.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

:R

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#14) Vamp válasza Viszlát (#12) üzenetére


Vamp
senior tag

Oké, délután indulok be, legfeljebb rádcsörgök! Köszi a nevében is!

(#15) Vamp válasza kicsitomi88 (#10) üzenetére


Vamp
senior tag

Pusztán az ő verzióját akarom hallani. Megeshet, hogy idősekről van szó, és szerencsétlenek nem tudnak befogadni még egy embert, így betegen... De legyen ez a helyzet, nem akarom semmiféle idiótának leüvölteni a fejét...

(#16) philoxenia válasza Bici (#3) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Magyarországon magyar állampolgároknak. Mivel a személyi igazolvánnyal igazolod a jogosultságot.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17) buchy


buchy
tag

"legkisebb címletem is 5000 volt, hát elmentem beváltani. Befordultam a postára, és a nyitva levő újságostól mindjárt kértem 5 db 200-ast, meg 4 Szent Istvánt."

egész jól jártál a váltásnál, úgy tudom Szent István a 10 ezresen van :)

(#18) body007


body007
addikt

Szep iras, grat :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#19) Bici válasza philoxenia (#16) üzenetére


Bici
félisten

Afene, ez igaz, csak magyar állampolgárokra vonatkozik...

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20) Vamp válasza philoxenia (#16) üzenetére


Vamp
senior tag

Igen, de nem láttam még olyan ellenőrt, aki nem ránézésre mondja a maminak, hogy minden rendben.

(#21) Vamp válasza buchy (#17) üzenetére


Vamp
senior tag

Jah igen, köszi:D

(#22) Vamp


Vamp
senior tag

Egyébként 3-ra megyek a Nyugatihoz.

(#23) philoxenia válasza Vamp (#20) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Romániába menő vonatokon előfordulhat.
Igazából a fellépés magabiztossága is kell ehhez, a magyar nyugdíjasok öntudatosan használják ki ezt a lehetőséget, a nénire meg nem az öntudatos fellépés a jellemző, ha jól értem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Meghatott amit írtál. Sajnos nem lehet tudni már ,hogy ki az aki segítségre szorul és ki az aki nem. Vagy inkább ki nem szorul segítségre manapság. Remélem sikerül segíteni neki. Ember már a rokonaiban sem bízhat, szégyen :( :( .

(#25) ipodmania válasza DJ.Gróf (#24) üzenetére


ipodmania
csendes tag

Ilyeneket nem nagyon szeretk irni a loguton .

nagyon szép vagyok okos bátor inteliges és jó képü !!!

(#26) FPéter válasza philoxenia (#16) üzenetére


FPéter
aktív tag

A néni EU állampolgár, ezért teljesen ingyen utazhat 65 éves kora felett a magyarországi összes vasúti viszonylaton a romániai személyi igazolványa felmutatásával. Ez 100%, hogy így van!

Mod: itt a kedvezménytáblázat

[ Szerkesztve ]

(#27) enzodasilva


enzodasilva
csendes tag

[link]

@@@@@@@@ Loud pipes save lives @@@@@@@@

(#28) Napfénysüti

Szegény néni.
Gratulálok az emberségedhez Vamp,ez nagyon szép dolog.
És sajnos egyre kevésbé jellemző az emberekre :(

Més que un club!

(#29) lorcsi


lorcsi
veterán

nagyon remélkem tudtok neki segíteni. hihetetlen emberi sorsok tudnak kialakulni :(

egy hónapja egy bácsit láttam a földön hasalni, ő is 60 feletti lehetett. bot volt mellette, nem részeg volt, nyúlt volna érte,d e nem érte el. biztos megbotlott nem bírt szegény felállni.
Próbáltam felhúzni és akkor vettem észre hogy fél lába béna és néma is
nagyon örült mikor felállítottam és tovább tudott menni
jó érzés segíteni

(#30) Bici válasza lorcsi (#29) üzenetére


Bici
félisten

Én egy parkinzon kóros bácsit láttam a 4/6-os villamosra várni, majd amikor megpróbált felszállni csak remegett az egész teste, és nem mozdult a lába előre. Amikor odaugrottam, hogy segítek, az egész teste hirtelen megnyugodott, és simán fel tudott szálni, csak egy nyugodt kéz kellett neki, hogy el tudjon indulni. Hálás volt.

Örömmel töltött el, hogy a körülöttem lévő fiatalok szinte velem együtt indultak a bácsi felé, még a fekete sminkes, szöges bakancsos lányok is.
Ami viszont szánalmas volt, hogy a kevésbé fiatalok (~35-40), röhögtek rajta, hogy milyen hülyén táncol, és a mellettem lévő középkorú hölgyek szidták, hogy hülye részeg disznó... :(

mod: off

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31) Vamp


Vamp
senior tag

Nem találtuk. Egy barátommal kerestem kb 2 és fél, 3 órán keresztül, bejártunk mindent az Oktogon és a Nyugati között, egészen ki a Jászaiig, de semmi... Abban reménykedem, hogy jól alakult a sorsa...

(#32) TotO' válasza Vamp (#31) üzenetére


TotO'
aktív tag

Biztosan :)

4a || Neuzer Courier DT

(#33) lorcsi válasza Vamp (#31) üzenetére


lorcsi
veterán

hátha bevitték valaemilyen otthonba vagy szeretet szolgálat segített neki

Bici: nagyon jó érzés segíteni :)

[ Szerkesztve ]

(#34) Vamp válasza lorcsi (#33) üzenetére


Vamp
senior tag

Nagyon-nagyon bízom benne, a héten sajnos már nem tudok bemenni, de ha esetleg valaki látná, szóljon! Fentebb leírtam, hogy néz ki.

(#35) Bici válasza Vamp (#34) üzenetére


Bici
félisten

Rendben, szólok, de méginkább segítek neki hazamenni, ha tudok. Ne kelljen még egy napot az utcán töltenie.
Holnap arra megyek.

(#33) lorcsi: Igen, jó érzés, de bárcsak többen lennénk!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36) Vamp válasza Bici (#35) üzenetére


Vamp
senior tag

Csak találd meg! Nekünk sajnos nem sikerült.. Viszlát is kereste...

(#37) Bici válasza Vamp (#36) üzenetére


Bici
félisten

Igyekszem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#38) zso73


zso73
veterán

Ez megdöbbentő volt! :C
Remélem, hogy egyre több ember fog így gondolkodni.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#39) brownus


brownus
veterán

naívak vagytok, lehet ez a néni tényleg bajba jutott. ki tudja, de a sok léhűtő kéregetőknek (ami sokszor már maffia!) NE adjatok pénzt. így is sokan vannak már pesten nem kell több. titeket nem zavar, hogy nincs egyetlen olyan tér, park ahol nyugodtan letudnál ülni mert ott van egy vagy több büdös csöves/hajléktalan?? nézzétek meg pl. az erzsébet teret a gödör mögött, igen ez kell pestnek, jó kis reklám az ide látogató külföldieknek is. :(

a sok hülye is osztogatja az apróját a piros lámpáknál letudva a napi jócselekedetet, farizeus képmutató emberek, lol.

ha rajtam múlna azt lépném meg amit róma lépett meg a nyáron! de, nem folytatom mert az már nagyon off lenne...

(#40) ]Phobos[ válasza brownus (#39) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Egen, ha lenne is rá lehetőségem, változtatnék is a dolgokon, de addig maradok képmutató farizeus( ha 100-ból egy tényleg rászorul, már megérte ). A külföldiek meg tehetnek egy szívességet...( főleg a bunkó németek ). Egyébiránt, ha a villamossal elérem a Király utcát az Oktogon felől, megcsap a csatornaszag. Én szerintem ez inkább gáz, mert csövesek viszont mindenhol vannak.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#41) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Kerestem a nénit délután a Lehel tértől az Oktogonig. Sajnos, nem találtam. :(
Remélem, hogy valaki segít(ett) neki!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#42) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Néni eltünt. Talán akadt egy olyan jószándékú ember, mint tisztelt fórumtársaim zöme. Talán mégis befogadta a rokona. Talán már haza is utazott.
Talán "futtatója" más helyszínre vitte, vagy küldte kunyerálni.
Talán, talán, talán...

Nem mostanában jelentek meg a koldulók. Idővel iparággá változtatták mások zsebének megkönnyítését.
Van a nagymogul, pár behajtó, és jónéhány kunyeráló, mint a piramis alja.
Mankó, fehér bot, bármit felhasználnak kelléknek.
És bárkit.
Volt rá példa, hogy egy koros nő ült a járdán, és lehajtott fejjel kántálta kuncsorgó mondatait, miközben egy rongyon feküdt egy silányan öltöztetett kisgyerek mellette. De nem ám nyáron, hanem hideg télben. Az emberek szórták a nő elé a pénzt. Ki aprót, ki papírt. A nő időnként lefölözte az adományokat, hogy ne tűnjék soknak. Kunyerált tovább, csak kunyerált, végezte a dolgát. Aztán jött az a bizonyos "bálnamerci", a nő letejelt, felkapta a kisgyereket, és ment dolgára.
Jómagam is láttam, de a történet egésze úgy állt össze, hogy jópár taxis figyelte az eseményeket, egyikük személyes ismerősöm.

Szóval egy kisgyerek szenvedése sem jelent problémát azoknak, akik munka nélkül tollasodnak. Akkor miért lennének skrupulusaik egy idős mami kapcsán?

Gondolkodjunk már egy kicsit.

Nénit egy rokon hívta, "...aki lakást és pénzt ajánlott neki." Gondolom inkább lakhatást.
Komolyan vehető, hogy a rokon meggondolta magát néhány óra, pár nap alatt? És ha már lakhatást nem nyújtott, ugyan miért nem adott Néninek pénzt, hisz' megígérte?

Néni elindul, zsebe üres. Annyi pénze sincs, hogy pár napig enni tudjon.
Ez is hihető?

Sajnálom, nekem azok a műanyag pohárral kunyerálók jutnak eszembe, akik táblát mutogattak mindenkinek. "Szegény román vagyok, nincs pénzem hazautazni." Talán blamálták, vagy már elunták, netán lusták voltak ismételgetni a mondatot.

Nem kérges a szívem. Képes vagyok utolsó falatomat, utolsó cigimet feláldozni, ha valóban a kiéhezettséget, szenvedélyt látom. Munkába menet képes vagyok odaadni kajámat egy kóbor kutyának, legfeljebb pár órát éhezem.

Minden tiszteletem azoké, akik Néni után szaladgálnak, hogy segíthessék.
Azonban - és úgy tűnik, nem vagyok egyedül - nem hiszek Néni tragikus sorsában.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43) szasza_xp válasza Vakegérke (#42) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Felénk Kecskeméten is üldögél egy néni a posta mellet, néha egy bácsi, minden nap. Aki mint én naponta jár a postára az már fel sem veszi, hogy neki buszra/vonatra kell a pénz, aha...
Amúgy még a Krisnásokat szeretem, akik téríteni akarnak, bár már a csajoknak elmagyaráztam, hogy kissé nem érdekel a téma mivel ateista vagyok :)
Így most már csak mosolygunk egymásra meg köszönünk :)

Remélem, hogy a pesti nénivel kapcsolatban tévedek, bár nem hiszem, de nézzétek el nekem, ez az ország gyanakvóvá/pesszimistává és masszívan depresszívé tett/tesz :(

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#44) Bici válasza Vakegérke (#42) üzenetére


Bici
félisten

Én is hallottam és láttam hasonló dolgokat.
pl.: Öreg néni hosszú fekete kötött kendőben derékszögben görnyedve kéreget nyöszörögve.
Este, amikor kiürül az aluljáró, leveszi a kendőt, és hopp, fiatalodik vagy 60 évet a cigánylány, és megy a dolgára. Véletlenül vettük észre miközben próbálgattuk a haverom új teleobjektívjét.

Most mit reméljek? Azt, hogy a néni valóban rászoruló volt, vagy azt, hogy nem, de markában tartja egy maffiózó banda? :F
Azt remélem, hogy néhány év múlva kevesebb okunk lesz ilyen dolgokról beszélnünk! :(

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#45) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Egy biztos. Nem szabad pénzt adni Néninek, pláne sokat. Gondolok itt annyira, hogy kiteljen belőle egy vonatjegy Romániába.

Éhes? Tessék egy szendvics. Szomjas? Tessék egy flakon ásványvíz.

Nincs elég gondunk?
Számlák rendezése, és máris lehet töprengeni a "Tesco gazdaságos" étlapon. Ezek után vegyük nyakunkba szegényke románok éhezésének, hazatérési vágyának gondját?
Ki a fene hívta őket ide? Nem hiszek a rokonosdiban.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46) Viszlát


Viszlát
addikt

Én is kerestem még tegnap is, sőt, kimentem éjfél után is kicsivel, de se híre se hamva. Reméljük a legjobbakat.

Azokhoz szólnék, akik megint rákaptak a maffia/átverés témára, szeretném leszögezni, főleg Vakegérke 45-ös hozzászólása után, hogy senki sem fog megdobálni senkit azért, mert nem segít a negatív tapasztalatai miatt. Személy szerint sosem fogok ezért elítélni senkit. Éppen ezért kissé furán érzem magam, hogy azok ellen megy a dobálózás és a negatív kritika akik segítenek. Emberek gondolkodjunk már el egy picit, mielőtt lefirkálunk bármit is egy hozzászólásban.

Én segítek, ha úgy ítélem meg, hogy valóban rászorulóról van szó, segítek és nem, nem a lelkiismeretem miatt, hanem mert egyszerűen így normális, így emberi. Segítek mert megtehetem, de ha erőmön felül is kell néha tenni, akkor is megteszem és teljesen mindegy, hogy román vagy zimbabwe-i. Lehet köpködni.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#47) Vakegérke válasza Viszlát (#46) üzenetére


Vakegérke
veterán

Idézetek tőlem.
"Talán akadt egy olyan jószándékú ember, mint tisztelt fórumtársaim zöme."
"Minden tiszteletem azoké, akik Néni után szaladgálnak, hogy segíthessék."

Ellentétes pólus nincs.
Valóban minden tiszteletem azoké, akik tiszta szívvel segítenek a rászorulókon.

Még egy idézet tőlem.
"Szívemből kívánom, hogy ne csalódjanak a segítőkész fórumtársak."
Sajnos a csalódás sem kizárt. Akkor pedig még többen lesznek azok, akik közömbösen tolják félre a könyörgőn kinyújtott kezet.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#48) Viszlát válasza Vakegérke (#47) üzenetére


Viszlát
addikt

Idézet tőled:

Nincs elég gondunk?
Számlák rendezése, és máris lehet töprengeni a "Tesco gazdaságos" étlapon. Ezek után vegyük nyakunkba szegényke románok éhezésének, hazatérési vágyának gondját?
Ki a fene hívta őket ide?

Se kedvem se szándékom nincs vitázni, leírtam amit, részemről ennyi.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#49) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ha önzetlenül segítesz valakin, magaddal teszel jót. :)
Soha nem attól kapod vissza, akinek adtad, de vissza fogod kapni, hiszek benne. Sokszor megtörtént velem már.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50) Bici válasza philoxenia (#49) üzenetére


Bici
félisten

Egyetértek. :K

Vakegérke: Egy erdélyi magyar néniről van szó, ha jól sejtem, és nem román néniről. Nem, mintha a román embereknek nem kéne segíteni, de az én szívemnek ad egy pluszt, hogy egy honfitársamról van szó.
Őket pedig nem kell hívni, hiszen ez az ország is az otthonuk, mégha nem is jogi értelemben.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Néni.
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.