Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Viszont ott van a szuper könnyen és gyorsan működő Apple Pay, órán és telefonon is, aminek sajnos Androidos fronton nincsen párja.
Ezzel teljesen egyet értek. Én nem ismerek egyetlen hazai bankot sem, amelyik okosóra rendszerre fejlesztett volna fizetési appot. Alternatív megoldások persze léteznek,mint ahogy írták is,de az nem helyettesíti a hivatalos megoldásokat. Ebből a szempontból az Apple Pay monopol helyzetben van hazánkban, mert csak az ő órás fizetése működik itthon hivatalosan.
Ugyan vannak Android WearOS-es NFC képes okosórák is, de tudtommal a Google Pay sem megy itthon hivatalosan még. A másik hasonló okosóra rendszer,az a TizenOS(Samaung okosórák),amire egyenlőre csak SamsungPay van, ami megint csak nem megy itthon. Én pl. Gránit Bankos vagyok, nekik szegeztem a kérdést, hogy lesz-e TizenOS-re okosóra fizetési funkció, erre azt válaszolták, hogy nincs tervben.,azaz röviden és tömören, nem lesz rá.

Tehát összegezve, jelenleg a piacon a mobil+óra fizetésre az Apple Pay az egyetlen hivatalos módszer.

Én a SamsungPay-t tesztelgettem a Samsung GearS3 okosórámmal,de ehhez kell +1kártya amit lehet benne regisztrálni, mert hazai kártyákkal nem működik.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.