Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

De még a telefonon is sokkal lassabb és kényelmetlenebb a fizetés, mint az Apple eszközökön.

Ez számomra azért érdekes, mert azontúl hogy feloldom és odatartom a terminálhoz az androidos telefonom, nem kell tennem semmit, tehát ezt nem értem. A sebessége meg eszközfüggő, és itt nem a telefonra gondolok, hanem a terminálra, illetve a mögötte lévő infrastruktúrára.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#3) domos


domos
senior tag

Nekem az iphone/ios jobb. iPhone 11 Pro Max és Galaxy Note 10+ is van, szóval van viszonyítási alapom. Persze ha önmagában nézem, a Note 10+ is egy szuper telefon.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#4) #50192640 válasza Snowy_owl (#1) üzenetére


#50192640
törölt tag

na, pl a feloldás az egyik nagy különbség, vagyis FaceID vs a képernyőbe integrált gagyi ujjlenyomat-olvasó...
amúgy lehet user error is a fizetésnél tapasztalt anomális nálam, vagyishogy rosszul tartom :)
bár ugyanabban a boltban, ugyanannál a terminálnál az iPhone-t csak kb odarakom és csippan/fizet, a Note 10-et meg finoman pozicionálni kellett...

(#5) Snowy_owl válasza #50192640 (#4) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Jaaa, hát ezt nem tudom átérezni, mert ujjlenyomat olvasót használok. :U

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#6) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Túlbonyolítod az életet:)).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) joey04


joey04
titán

egyre jobb cuccok vannak, de mindegyiknek van valami nyűgje. samu az exynos meg az árhoz képest gyengébb kamera, huaweinél nuku gms, almánál a korlátok továbbra is (akit ez zavar), plusz kéne komolyabb zoom kamera bele, xiaomi meg oneplus árban elszálltak és 1-2 dologban továbbra is hátrányban vannak, előbbinél a miui azért továbbra nyűgös, utóbbinál a kamerával vannak gondok. itt vannak 400k környékén ezek a készülékek és mindegyik defektes. egyénileg lehet csak eldönteni, hogy ki mit vállal be, kit mi nem zavar. aztán jön egy olyan eset mint a tied, és lehet vakarni a fejet... :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) t72killer válasza joey04 (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tanulság: érje be az ember egy max 150k-s telefonnal, amivel lehet telefonálni, e-mailt olvasni, netezni, stb és felejtse el a 400k-s, gyakorlati életben semmivel sem hasznosabb kacatokat. Használható kamera is akad ebben az árkategóriában (Mi Note 10).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) d@vee


d@vee
őstag

"Mennyivel egyszerűbb volt ez a régi jó Nokia butatelefonokkal..."
Akkor vegyél és használj azt. Ki mondta hogy telefonnal fiztess, kocsiban Waze-t használj és közben podcastot hallgass? Nokia ezt sehogy sem tudta :P
A mobil technológia sem tökéletes, ezzel együtt kell élni. Így is ki van nyalva a seggünk kb.

Ui.: A waze itt is bugos. Ha véletlen elalszik a kijelző használat közben, egyszerűen leáll. Utána nem tudja megkeresni hogy merre járok, csak bezárás és újra megnyitás segít.

Szerk+: Ha már úgy is két telód van, egyiken nyomd a navit, másikon a zenét-podcastot ;]

[ Szerkesztve ]

Ja

(#10) #50192640 válasza t72killer (#6) üzenetére


#50192640
törölt tag

Nekem is ez az érzésem... Amíg mindez nem volt, nem is hiányzott :)

d@vee: semmi sem tökéletes, csak van, ami a többinél jobban idegesít. Illetve inkább úgy igaz a mondatom, hogy azokban a régi szép időkben, amíg ez a sok minden nem volt, csak telefon meg sms, addig azért volt egyszerű, mert drága is volt, meg is kellett becsülni, meg nem is volt más, csak gprs wap maximum :) most meg azt veszem észre, hogy függő lettem ezektől a szolgáltatásoktól és az apró hülyeségek is ennyire feltűnnek (first world problem). durva.

(#11) UnA


UnA
Korrektor

Ha választani kell, akkor inkább érdemes egy olyan gyártóra bízni magad, aki nem akar eladni téged marketing célokra. ;)

(#12) t72killer válasza UnA (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez egy droidos cucc mellett érv, miután a gyári ROM-ot legyalultad és lecserélted LineageOS-re:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Snowy_owl válasza UnA (#11) üzenetére


Snowy_owl
őstag

mert ugye a másik gyártó ilyet biztosan nem csinál, mert ugye hogy is csinálna. Jó az mellékes hogy még south park rész is van ami konkrétan ezen gyártó adatvédelmi irányelveit fikázza ki.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#14) janeszgol


janeszgol
félisten

Hát igen, az örök ellenségek. Ám egyszerű a válasz. Mindkettő.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#15) janeszgol válasza UnA (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Melyik az a cég?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) UnA válasza janeszgol (#15) üzenetére


UnA
Korrektor

Látom, próbáltok terelni, ami nem baj :)

De azért az mindig egyértelmű volt, hogy a Google esetén nincs más az üzleti modellben, csak a reklám. Ha majd egyszer elmozdulnak erről, akkor térhet vissza a bizalom.

@t72killer: ha van szolgáltatás-csomag is a Lineage OS mellé, akkor az valódi előrelépés. És akkor még nem is beszéltünk a Facebook különböző alkalmazásairól... ;)

(#17) janeszgol válasza UnA (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Tehát akkor az MS-re és a Windows Phone-ra gondoltál. :)
Ebben igazad van!

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#18) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Viszont ott van a szuper könnyen és gyorsan működő Apple Pay, órán és telefonon is, aminek sajnos Androidos fronton nincsen párja.
Ezzel teljesen egyet értek. Én nem ismerek egyetlen hazai bankot sem, amelyik okosóra rendszerre fejlesztett volna fizetési appot. Alternatív megoldások persze léteznek,mint ahogy írták is,de az nem helyettesíti a hivatalos megoldásokat. Ebből a szempontból az Apple Pay monopol helyzetben van hazánkban, mert csak az ő órás fizetése működik itthon hivatalosan.
Ugyan vannak Android WearOS-es NFC képes okosórák is, de tudtommal a Google Pay sem megy itthon hivatalosan még. A másik hasonló okosóra rendszer,az a TizenOS(Samaung okosórák),amire egyenlőre csak SamsungPay van, ami megint csak nem megy itthon. Én pl. Gránit Bankos vagyok, nekik szegeztem a kérdést, hogy lesz-e TizenOS-re okosóra fizetési funkció, erre azt válaszolták, hogy nincs tervben.,azaz röviden és tömören, nem lesz rá.

Tehát összegezve, jelenleg a piacon a mobil+óra fizetésre az Apple Pay az egyetlen hivatalos módszer.

Én a SamsungPay-t tesztelgettem a Samsung GearS3 okosórámmal,de ehhez kell +1kártya amit lehet benne regisztrálni, mert hazai kártyákkal nem működik.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19) Remus389


Remus389
veterán

Apple vs Android:

azért az jelent valamit, hogy alapból a kettő közül az Apple-t választottad

Én is ezt tettem volna, intuitívabb, egyszerűbb az iOS

mellesleg én tojok már erre, van egy öreg 6S-em, ami kb 35 ezret ér (nem egészen mert be van repedve kicsit az előlapja ;] ) , jó az (legyint) ;] kézbesimulós fajta és gyorsan működik, ennyikeh csajok is imádják

agytevékenységet nem igényel a használata és ez jó :K

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#21) Viktor0610 válasza Snowy_owl (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt én sem értem.
Jelenleg S8-on használom az nfc-s fizetést, pikk-pakk teszi a dolgát.

Samsung Galaxy A54

(#22) Remus389 válasza #40993792 (#20) üzenetére


Remus389
veterán

Én inkább vettem egy igen jó fejhallgatót otthonra (lásd adatlapom), abból a pénzből amit ezekre az "okos" kacatokra költöttem volna.

Szerintem jobban jártam. :K

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#23) st3v3np3t3r válasza Viktor0610 (#21) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nekem is megy a GránitPay... A cikk írójának leginkább az a problémája szerintem, hogy az Androidos kínálatban nincs az ApplePay-hez hasonló párosítás. Pl. a Simple telefonon is,meg okosórán is egyaránt használható lenne.Tudtommal jelenleg androidon a GooglePay-en kívül nincs más, de a GooglePay sem megy itthon hivatalosan.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#24) BabMester válasza st3v3np3t3r (#23) üzenetére


BabMester
senior tag

Nem csak ez, S10-en többször volt olyan, hogy mozgatni/csuszigálni kellett a telefont a terminálon, mert nem akarta érzékelni. iPhone-on ilyen nincs hozzá sem kell, hogy érjen fizikailag, viszont nekem az S10 kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasója 9/10x működött, addig a FaceiD 7/10 a feloldásnál ami kissé zavaró tud lenni.

Tényleg nem tökéletes egyik sem, nekem Android kellene iPhone kamerákkal és Apple pay-el.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.