Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Milyen a 6120 ?
MIlyen konstrukcióban vetted?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Gondolom nem lány vagy.
Nem tudtad, hogy a Samsung nem gyárt férfiak részére telefont ? :DD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3) nemma válasza philoxenia (#2) üzenetére


nemma
addikt

De közben rájöttem... :(((
A 6120C-t egy sráccal cseréltem, aki a Pannontól vette. Nekem is megérte, meg neki is. Remélem :)

(#4) djtoomi válasza nemma (#3) üzenetére


djtoomi
addikt

Olyasmiket gondolom direkt nem emlitettel hogy ha radug usb-n gepre semmi enm trotenik csak sajat szoftverrel meg ilyesmi.Ezek tizeneves milliardos csmeteknek valoak,akik nem ertenek hozza de suliban vagiznak vele hogy a legujabb syamaik rajta vannak meg 3 megapixel meg erintogombok meg huha...K800i ay egy telefon,K790i is de az ritkabb.En mondjuk 6120C-t sem vennek,symbian segghulye elrendeyesu szamomra. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#5) nemma válasza djtoomi (#4) üzenetére


nemma
addikt

Az a helyzet, hogy a "cikk" írása közben annyira elragadott a düh, hogy hirtelen nem jutott minden eszembe.
Bár én úgy emlékszem, hogy amikor rátoltam egy másik gépre, akkor a memóriakártyát érzékelte.
Valóban, elég hamar rájöttem, hogy nem nekem való és a Samsungok többségével így állok már, ahogy ezt írtam is.
A Symbian számomra most a legjobb, teljesen átlátható, logikus felépítésű op.rendszer, iszonyat nagy testreszabhatósággal.

Köszi egyébként a hozzászólásokat :R

(#6) djtoomi válasza nemma (#5) üzenetére


djtoomi
addikt

Nekem most D900 utan van egy N73-am es a symbian sztem egy forintot nem er,legalabb is nekem.Nem tudom atlatni.Le fogom majd cserelni valami jo telora a K800i kene de az mar ehhez kepest tul oclso,elavult,nincs alternativa SE oldalon,max a k850i de az meg arban...T650i meg nem jon be,W880i meg nem tud semmit,symbianos nokia meg nekem nem kell.Nehez a dontes. :))

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7) EQMontoya válasza philoxenia (#2) üzenetére


EQMontoya
veterán

de, d900at. a leirt bugok egyike sem jelentkezik rajta.

Same rules apply!

(#8) nemma válasza djtoomi (#6) üzenetére


nemma
addikt

Én megszerettem a Symbiant, de amire én használnám, nekem is elég lenne egy korrekt tudású Sony Ericsson.
K850i-t még elég sokáig nem éri meg venni, a T650i nekem sem tetszik, viszont a W880i igen. Egyáltalán nem buta, bár a kijelző lehetne nagyobb.
Esetleg K810i, mert az kicsit újabb, meg nem olyan nagy batár!?

(#9) eddie17 válasza nemma (#8) üzenetére


eddie17
addikt

Annyira azért nem jó a W880i:) Nem véletlenül lesz nekem is holnaptól 6120C:)
Pl sms-t írni szörnyű. És semmivel sem tud többet mint a W850...
Amugy még nem volt szerencsém az U600-hoz, csak D900-hoz, de nekem azzal semmi bajom nem volt. Az F300-al már igen, de az más tészta:)

(#10) djtoomi válasza nemma (#8) üzenetére


djtoomi
addikt

W880i-ben nem AF-es a kamera,ayok a gombok aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,K810i syep emg jo,de ugyaayt tudja mint k800i ketsyer anniert. :U

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#11) nemma válasza eddie17 (#9) üzenetére


nemma
addikt

Én egyszer fogtam a kezemben, majdnem lecseréltem rá az U600-at, csak közben kiderült, hogy utólag függetlenített készülékről van szó. így már annyira nem tetszett, de volt egy feelingje, szóval összességében bejött.
Annak pedig örülöj, hogy nem volt U600-ad. Szerencsés vagy :R
djtoomi: Ja jó, az AF az nálam nem szempont, mindenhogy rossz a kamera, nem érdekel :)
Az árat érdemes megnézni a Pannonnál, mert ott a K810i 5k-val olcsóbb, mint a K790i. Nem is tudom, hogy azt miért forgalmazzák még... :F

(#12) djtoomi válasza nemma (#11) üzenetére


djtoomi
addikt

Sztem K790i-t kint felejtettek de az ugyis irrealisan draga K800i vitamaxban 55k vodanal.Nekem kartyasan vagy fuggetlenul kell.Szal k810-et meg nem kapsy annyiert ayert felejtos. :K Lehet veszek egy W850i-t bar kulsora nem jon be de a w580i annal inkabb,multkor fogdostam,kurvajo,atomstabil,formaja,kulseje mindene bejon,sztem legszebb telo,csak tudasahoz kepest draga,mert meg tul uj.Mennyi bajom van nekem. :O :)) Vissyaterve soha tobbet nyamnyung. :))

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#13) opera11


opera11
tag

A SE K790(800)-ról milyen véleményed van?

Vicces aláírás helye

(#14) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nokia 6233? Ki ismeri?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15) nemma válasza djtoomi (#12) üzenetére


nemma
addikt

Hát, a W850i sem mai darab, azt én már nem vennék. W580i-t sem, mert az szerintem nőies abban a színben. Esetleg S500i. Az tetszik, csak kicsit drága a tudásához képest.

opera11: Nagyon jó telefon, gyors, átlátható, imádnivaló, tényleg. A joy viszont borzasztó, kétszer cseréltem benne fél év alatt. Mesélhetnék még a szervízről is, amitől tök porosan kaptam vissza a telefont. Persze belülről... :(((

philoxenia: Mindenki. Mi a kérdés? :)

(#16) opera11 válasza nemma (#15) üzenetére


opera11
tag

Érdekes, egy csomó embertől hallottam már... Én már 2-3éve nyúzok egy SE F500-at és a joy-a rendben van. Még....Lekopogom...(Engem a videó felbontása tart erősen vissza, így meg is fogadtam, hogy 640*480 videó,3MP+vaku alá nem is adom :) A nokia N95meg drága(és nem is jön be annyira a formája) és nemakarom, hogy lerobbantsa a fejemet az aksija :( )

Ja és az én telóm is kezeli a több megás(asszem egy 6MB-os Budapest trékép volt a max amivel eddig próbálkoztam és ment) java progikat, szóval ez tényleg nagyon gáz...Az a baj, hogy minden gyártónak van valmi gyermekbetegsége....

Talán majd a a HTC modellek ;) , de azok meg optikában nem valami erősek :O Viszont van wi-fi és GPS...Szerintem várok még pár évig és akkor lesz olyan, ami megfelel nekem is

Vicces aláírás helye

(#17) (Kolombusz) válasza opera11 (#16) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Az N95 aksi nem robban.
És a robbanós aksik (BL-5C) töltés közben robbannak. Ha pont telefonálsz, akkor szivás. De ha olyanod van, akkor kicseréled. :)

Amúgy meg lesz LG KU990 Viewty, az megfelel a kritériumaidnak. :)

(#18) opera11 válasza (Kolombusz) (#17) üzenetére


opera11
tag

Jó..., az nem volt komoly :) De különben sem jönnek be formára....

Ezt az lg-t meg néztem régebben, a kamera-videó tényleg nagyon jó (kivéve, ha addig lesz Samsung optikai zoommal) HA a szoftvere jó lesz, akkor elgondolkodtató...Csak hát a menü...kiváncsi leszek mit alkotnak, mert a régebbi lg telókban a menü valami botrányosan logikátlan (nekem) Plusz nincs wi-fi, GPS, ami meg az Asus p535-ben van, de ott meg nem olyan jó a kamera..

Vicces aláírás helye

(#19) nemma válasza opera11 (#16) üzenetére


nemma
addikt

Sajnos nem csak a K790i-nél bénázott a joy. Ahogy írtam, előtte K750i-m volt, ott is kétszer cseréltem joy-t, de ott egy év(és nem félév) alatt.

Tényleg jól hangzanak ezek az adatok, mint a VGA videó, meg a 3, sőt 5 Mpx, de engem annyira hidegen hagy már az egész, hogy nem is nagyon foglalkozom vele.
Az N95-ben biztos tényleg jó az a 30fps-es videó, de most mit rögzítenél hirtelen ilyen jó minőségben? Nekem a 320*240 15fps bőven elég. A K800i videófelvevője viszont tényleg nagyon gyenge :U

Az a java limit, pedig tényleg naggyon gáz, főleg úgy, hogy egy alsó kategóriás butított Live!-os telefon(bocsi opera11 :D ) is tud kezelni ekkora térképet, egy ilyen nagy Ultra Edisön meg nem :((

Az LG nekem meg az Istenért sem tetszik, béna a menü, buta az is nekem valahogy. Bár (Kolombusz) beszámolója után majd lehet, hogy elgondolkodom. ;)

(#20) Aprósólyom válasza nemma (#19) üzenetére


Aprósólyom
addikt

:) Jó a cikk. Remélem tetszik a 6120. Az U600 szerintem egész jó ketyere, csak mindenkinek másra van szüksége. Nekem bejön :))

Jevons paradox

(#21) nemma


nemma
addikt

Maestrohun fórumtárssal cseréltünk!
Remélem azért nem vettem el a kedvedet ezzel a cikkel, amire úgy vártam már valami dícsérő szót, de eddig senkitől nem kaptam. Szóval köszi :R
A 6120 az eddigi legjobb telefonom, így megköszönöm mégegyszer, hogy ajánlottad érte cserébe!

(#22) Aprósólyom válasza nemma (#21) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Részemről a megtiszteltetés. :R Azóta nekem is egyre jobban bejön a 6120 :DD

Jevons paradox

(#23) Jenő


Jenő
aktív tag

Túlságosan lehúzod.. A Javakorlátozáson, meg a sérülékenységén kívűl nincs vele bajom. Neked (meg még jó pár embernek) nem jött be, ettől függetlenül még megeshet, hogy valakinek kielégíti az igényeit.

(#24) nemma válasza Aprósólyom (#22) üzenetére


nemma
addikt

ööö... :Y :D

Jenő: Ha alacsonyak az igényeid, akkor mindenképp kielégíti. Vagyis telefonálásra és smsezésre jó.
A külső bejön, de amiket írtam, azok tények, szoftveres butaságok és meggyűlt vele a bajom rendesen. Ebben az árban ennél sokkal jobb(okosabb) telefont lehet kapni, ezért igen, lehúztam.
Hasonlításképpen egy 2 éves K750i-t sem cserélnék U600-ra.
Azért köszi a hozzászólást ;)

(#25) Jenő válasza nemma (#24) üzenetére


Jenő
aktív tag

Telefonálás, smsezés? Emlékezetes pillanatokat fényképezőgép híján meg tudok vele örökíteni elfogadható minőségben. Ha nagyon olyanom van, nézhető mozgóképet is tudok vele felvenni. Rövid kisvideókat is tudok vele nézni elfogadható minőségben. Zenét is tudok vele hallgatni elfogadható minőségben. (kit érdekel, hogy hogy rendezi? olyan számokat rakok fel, amik közül mindet szívesen hallgatom, és nem kell váltogatni..)
Mit várjak még el egy telefontól? Bőven eleget nyújt.

Mod.: És ha már a K750i-t említed, számomra sokkal fontosabb a nagyobb (fizikai méret szempontjából, és felbontás szempontjából) kijelző, mint azok a dolgok, amikben jobb a SE telefonja.

Mod.#2: Természetesen no offense. Kinek a pap, kinek a paplan. (ok, tudom, lejárt szöveg:D)

(#26) nemma válasza Jenő (#25) üzenetére


nemma
addikt

A fotózásról még mindig csak ugyanazt tudom mondani. Ha már valami mozog valamennyire, akkor éles képet csinálni nekem lehetetlen volt. Virágokat, fákat és kínai vázákat pedig rendes kamerával fotózom(fotóznék) :)
A felvett videó minőségére különösebb panaszom tényleg nem lehet, viszont a betöltés ott is rém lassú, mint minden más.
A zenelejátszó úgy ahogy van használhatatlan, nem is a minőséggel van baj, hanem azzal a rémes szoftverrel. Borzalmas, ezen szerintem nincs mit szépíteni.
Hozzátenném, hogy nekem nincs külön mp3-lejátszóm(vagyis van, csak kicsi a memóriája), tehát úgy választok telefont, hogy arra is használjam. Ezen az U600 kegyetlenül elbukott.

A K750i vs U600 csatában egyedül az általad említett kijelző fizikai mérete és felbontása miatt bukik csak a SE, minden másban jobb.
Az, hogy neked nincs rá szükséged, az szerintem más tészta...

(#27) ToRR3nt3 válasza djtoomi (#4) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Inkább tanulnál meg írni... :))

Szerintem "üzleti" körökben is jól mutat, nemcsak tinik közt. Legalább is nálam sokan megcsodálták.

Viszont nagyjából egyetértek a cikkíróval, én sem vennék újra U600-at. Lecserélni viszont nem fogom csak közel 2 év múlva, mikor majd lejár a hűségnyilatkozat. Addig meg remélem lesz szoftfrissítés ami az említett hibákat javítja. Bár azzzal meg bukom a garit. Kész agyrém.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#28) nemma válasza ToRR3nt3 (#27) üzenetére


nemma
addikt

Hát igen, elegáns szerintem is, bár a 6120C-t mégis szívesebben venném elé az öltönyöm zsebéből(ha lenne).
Fontos: Szoftverfrissítéssel nem bukod a garanciát!

(#29) ToRR3nt3 válasza nemma (#28) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Ez a Nokia még jól is néz ki, de nem ismerem. Miket tud? 3G? Az U600 ellenfele nálam a 6300 volt, csak vett egyet az egyik kollega, aztán nem győzött meg...

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#30) ToRR3nt3 válasza Jenő (#25) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

A fényképezője jó, szerintem is. A munkámhoz elég sokat kell fényképeznem (épületeket), aztán mostanában már kamerát nem is viszek magammal, mert a telefon is használható képeket tud produkálni.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#31) nemma válasza ToRR3nt3 (#29) üzenetére


nemma
addikt

Szerintem is jól néz ki, bár nem ez a legjobb tulajdonsága.
Nemhogy 3G, HSDPA-val szárnyalok a neten! :C
A többi a szokásos Symbian(persze ez nem lealacsonyító), kicsit még okosabb és szebben kidolgozott küllemmel(9.2, FP1)

(#32) Juvi válasza nemma (#15) üzenetére


Juvi
tag

Hello, nemma, mi a helyzet a SE szervizzel? Csak mert az én K790-em is ott pihizik, lassan 2 hete. :Y

(#33) nemma válasza Juvi (#32) üzenetére


nemma
addikt

Szia
Gondolom azért, mert a Pannonon keresztül intézted a szervízt... :)
Ott ennyi időbe tellik, mivel nyilván összegyűjtik először, majd nagyobb tételt szállítanak a szervízbe, s ugyanígy visszafele.
Ilyenkor jobban megéri egyenesen a márkaszervízbe vinni a telefont, mert sok mindent akár helyben is megcsinálnak neked!

(#34) kbr


kbr
csendes tag

hali!

Nemtudom, de nekem egyi ksamsung sem jön be... nem azért... de télleg.... annyira gagyik.... múltkor volta kezemben egy z400, és csúszásnál úgy beleremegett a teló... gyorsan vissza is adtam a tulajnak.. a végén még rámfogja hogy én rontottam el... :D A nőknek elég a samsung... a fehér szivárványmenüvel, meg az csajos kinézettel. De egy férfi vagy nokiát, vagy se-t vegyen... a samsungot meg árulják kapuváron... :DDD

(#35) Juvi válasza nemma (#33) üzenetére


Juvi
tag

Egyenesen a szervizbe vittem, pont amiatt, mert előzőleg már járt a Pannonon keresztül a szervizben. Meg a WestEnd-ben is többször SW-élesztésen, szóval kicsit problémás a kicsike. Neked a joy-on kivül nem volt vele bajod? (Nekem meg azzal nem volt soha...)

(#36) nemma válasza Juvi (#35) üzenetére


nemma
addikt

Hát akkor most milyen probléma miatt van szervízben?
Nekem joystickon kívül egyszer volt sw frissítés, egyébként nagyon jó telefon volt. Ha nem lenne ilyen batár nagy és rendes navi gombja lenne, visszavásárolnám! :)

kbr: Bizony, ezek után én is csak Nokiát, vagy SE-t veszek. A nőket pedig ne bántsuk meg azzal, hogy általánosítunk :)
Mindenki a saját igényeinek megfelelően válasszon telefont(meg márkát). Nekem a Samsung kevés, és biztos vannak olyan nők, akik szintén hasonlóan éreznek.

(#37) Juvi válasza nemma (#36) üzenetére


Juvi
tag

Nekem mindig a SW hülyéskedett, most pl. be se lehetett kapcsolni, csak villant egyet a kijelző azt passz, de ez idén már a 4. alkalom. Viszont amikor épp működött, akkor fényévekkel alázta a mostani U700-amat, amire én is kb. ugyanazért váltottam, mint te. De a k790 a családban maradt, illetve egyelőre a szervizben. Viszont szerintem az U700 annyira nem gáz, mint amit az U600-ról írsz.
És köszi a nők nevében a helyesbítést. :K

(#38) nemma válasza Juvi (#37) üzenetére


nemma
addikt

Érdekes, úgy tűnik, hogy különösen nagy peched volt ezzel a modellel :(
Örülök, hogy egyetértünk abban, hogy a több, mint egy éves SE modell alázza a mostani hiperszuperultrastb Samsungot :K
Ha viszont annyira nem gáz, mint az U600, annak csak örülök, legalább ezzel legyen szerencséd!

És köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!

(#39) Dr.Anonymus válasza nemma (#38) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Szia!
olvastam a cikkedet, érdekes...
egy valamit elfeljtesz, ez alapvetően egy női telefon,
és az ő igényeiknek teljesen megfelel, sőt igazából 80%ig az enyémnek is...
1. végre egy telefon ami belefér a zsebembe...

2. normálisabban lehet a billentyűzetével sms-t írni, mint az elvileg hagyományos kialakítású telefonokon mint pl. k750...

3. a java dolgok szerintem azon kívül hogy az idődet elbaltázod vele semmire se jók
jópofák, de semmi több,
anno k750 alatt nekem is volt szótáram, ami alap szavakat nem tudott fordítani, bővíteni nem lehetett
volt térképem, amiben keresni sem lehet, csak "sétálgatni" föl alá
volt persze még rendkívül hasznos más java alkalmazás is, pl. recept könyv, vagy zseb korán, csak hogy néhányat említsek, azok közül amik nélkül nem lehet megélni...
a javás játékok nagy része, szar grafikájú, és 2 óra alatt végigjátszható...
szóval nekem bár d900-am van, de nem hiányzott sosem a java

4. lehet hogy nincsenek témák viszont, azt hiszem hogy egy felnőtt ember nem azzal tököl, hogy "jaj de jó most kis virág van menü ikon kijelölőként..."
egyébként amíg k750em volt én is szarakodtam témákkal, de érdekes a d900nál sosem hiányzott..

5. multimédiás telefonokat nem gyárt a samsung?? a java limit miatt???
tudod miért van ezen a telefonon java limit?? mert vékony a telefon, így kevés benne "vas"
ha erősebb gépet akarsz, akkor veszel egy vastagabb telefont, mert ez egy optimalizált célhardver
még egy beszólás ehhez:
az SE talán multimédiás telefonokat gyárt???
a k750 óta nincs normális méretű ütős kamerás telefonjuk... a k800 akkora méretű hogy gyilkolni lehet vele, és a nagy "Cyber-shot" márkával együtt földbe döngöli őt egy d900, vagy akár az u600
a k850-sről nem kell szót ejtenem, teljes bukás... egy kalap sz*r lett, és ezt a legfanatikusabb SE hívők mondják...
vagy talán a walkman olyan nagy durr?? az, lenne.. ha mondjuk egy normális fülhallgató csatlakozó lenne hozzá... de így ha aktivan haszálod, fél év alatt szétlazul az egész, és cserélheted az egész telefont...
ez aztán zene lejátszó... legalább az u600/d900 csatlakozója sose fog szétjönni, olyan atombiztosan áll
a nokia talán gyárt multimédiás készülékeket??? igen, persze, és nézd meg hogy néznek ki... talán egy ovodás kezébe oda lehetne adni a teknős béka n73-at, vagy szappantartó n95-t...
nokia alapelv: "ha egy telefon jól néz ki, és vékony, akkor abba elég szar kamerát tenni, úgy is megveszi a hülye nép"
csak egy-két pl. n76, 6300, 6500Classic
a Samsung legalább megpróbálja ezen a téren a legjobbat beletenni a legvékonyabb telefonba is..
azt írod sóbálvánnyá kell dermedni egy éles képhez??
nem, csak használni kell tudni a telefont, pl. d900 alatt a 9 gombal ki lehet kapcsolni az AF-et, így ha távolra fotózól, kb. harmadára csökken a fénykép készítési ideje, és nem kell mindenkinek szobrozni a kép készítése alatt...

1szó mint 100 én is utálom a Samsungos szoftver hülyeségeit, de elismerem hogy a legminőségibb hardverek ők gyártják ma a piacon, ez tény...
ha lenne jó SE telefon én is azt venném
ha az n95 nem a leggagyibb műanyagból készülne, azon is elgondolkodnék
de addig marad a Samsung

(#40) nemma válasza Dr.Anonymus (#39) üzenetére


nemma
addikt

Szia!
Köszönöm a hozzászólást!

1, nem gondolom, hogy ez női telefon. Az U600 topik is tele van(vagy is mikor még jártam oda tele volt) hsz-ekkel és azt bevallhatjuk, hogy ide nagyobb százalékban járnak a férfi tagok. Tehát azt, hogy női telefon, elutasítom :)
Mellesleg én is azért váltottam pont K790i-ről, mert elegem volt már, hogy nem fér el rendesen a zsebemben. Az U600 elfért.

2, Biztosan egyénfüggő, de nekem az sms írás hatalmas kínszenvedés volt. Olyan kemények voltak a gombjai, hogy egyáltalán nem éreztem a nyompontot. Nekem nagyon nem jött be.

3, Nekem a java alkalmazások igenis fontosak voltak. Lehet, hogy rossz a javás angol szótárad, de nekem nagyon jó van felrakva, szinte minden szót tud, amire nekem szükségem van. Fizikával és kémiával kapcsolatosa fordításokat is csinálok és még sosem hagyott cserben ez a szótár.
A másik, hogy viszonylag sokat járok a városban és GPS-t nem akartam ezért külön venni, így nekem ez a fel-le görgetős térkép kielégítette az igényeimet.
Játékokat már én sem tettem fel az U600-ra, valamint a gyáriakkal sem törődtem. Egyik sem kötne le már.
Összefoglalva nagyon gyengén teljesít a java alkalmázok telepítésében és használatában egyaránt. Többet vártam.

4, Nézd, nekem a témák fontosak. Szeretek úgy ránézni a telefonomra, hogy nem unom szét a fejem a fekete/fehér színsémák miatt. A témák igenis hasznosak, feldobják a telefont. Azonban lehet, hogy nem felnőtteknek valók. Nem is vagyok felnőtt ;)

5, Igen, a java miatti csalódások is játszottak szerepet abban, hogy nyugodt szívvel kijelentettem azt, hogy nem multimédiás a telefon. Esetleg annak nagyon gyenge eresztése.Természetesen szerepet játszott még ebben más is.
A gyengélkedő videólejátszó, a használhatatlan zenelejátszó és annak nem teljesen kihasználható "háttérben futása" valamint a számomra hiányokkal küzdő kamera.

Igen, a példa remek. A SE multimédiás telefonokat gyárt.
Bár ahogy írtad, a K800i tényleg hatalmas lett és ez is szerepet játszott a cserében, de utána a cikkből láthatóan, meg is bántam a cserét. Arra jutottam, inkább legyen nagyobb és vastagabb, minthogy rosszul teljesítsem az általam elvárt területeken.
A K850i-vel kapcsolatban vegyesek az érzéseim, sokféle tesztkép készült az eszközzel. Persze többsége rossz lett és állítólag fakó, viszont készültek már egészen elfogadható képek is már vele. Várjunk még a frisebb szoftverre.
A Walkman? Hatalmas durranás? Természetesen az.Nagyszerűen vegyítették az mp3-lejátszó és a telefon hasznos funkcióit, azon felül, hogy a kezdetekben még a kamera is úttörő volt benne(lsd: W800i)
Persze voltak kezdeti próbálkozások, mint a Siemens SL45, vagy a Nokia 5510, de az igazi forradalmat a SonyEricsson hozta. Ha nem tették volna ilyen magasra a lécet, most nem lenne se Nokia Xpress Music, se Samsung Ultra Music.

Véleményem szerint a Nokia is erős a multimédiában, legalábbis erősebb a Samsungnál. A külső pedig teljes mértékben szubjektív, ne keverjük ide. Bár az N95 tényleg kissé igénytelen anyagokból lett összerakva. Ami elmondható az U600/700 párosról is, ami bár tapintásra kielégítő, viszont a minőség és a tartosság már kevésbé.

Miért kapcsolnám ki az AF-et?? Éles képet szeretnék csinálni, nem homályosat. Tapasztalataim szerint a célom érdekében javasolt használni az autófókuszt, ha már ott van.A K800i-ben miért lehetett rendesen használni a funkciót? Talán össze volt rakva rendesen? Igen :K

Ne értsd félre, a Samsung márkát nem utálom. A lakásban mindkét monitor Samsung, valóban nagyon jók, a leggyorsabb válaszidővel és áruk is megállja a helyét.
Ettől függetlenül én Samsung mobiltelefont többet sosem vennék. Legalábbis amíg ez a színvonal.
Mondhatjuk úgy is, hogy nekem a belső fontosabb, mint a külcsín és inkább kvázi ronda a telefonom, mint hogy buta legyen.

(#41) Niquis


Niquis
aktív tag

Na igen, most kissé igazolva látom az értetlenségemet, amiért annyi samsung telefont látni...
De mindjárt jön [XX], aki jól megmondja, hogy ez bizony nem bug hanem feature, ez teszi különlegessé a Samsung Mobilokat, és így legalább nem olyan, mint bármely más telefonmárka! Meghát jó'nézki, mitakarszmég?
Az ilyenekről sosem esik szó semmilyen tesztben. Nyilván mert egy része szubjektív (bár ezekre a hibákra első körben azt mondanám, nem tolerálhatóak), de innentől meg mi értelme van egy telefontesztnek?

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#42) nemma válasza Niquis (#41) üzenetére


nemma
addikt

Engem személy szerint ösztönzött, hogy Bog rányomta a "különösen ajánlott" plecsnit a ketyerére.
Ez azért szubjektív, mert ő nyilván nem használta olyan dolgokra, mint én. Talán tényleg érdemes lenne kicsit mélyebben kivesézni a dolgokat.

(#43) Dr.Anonymus válasza Niquis (#41) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

nem arról van szó, csak arról, hogy különböző emberek vannak, különböző igényekkel
ezzel együtt egyet értek Nemmával, szerintem is vannak megbocsálthatatlan bűnök a Samsung telefonokban, de van akinek ezzel együtt is ez az álom, mert nem minden ember javázik, nem minden ember küldözget bluetoothon mindennap cuccokat, stb...
pl. én telefonálás, sms írás és fényképezésen kívül nem használom másra a telefont, de ebből szeretem a legjobbat kapni, és használható méretben, minőségi anyagokkal, jó designban...
ergo ha lenne pénzem legközelebb G600ba ruháznák be, abba még téma szerkesztő is van ;)

(#44) philoxenia válasza Dr.Anonymus (#43) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

"ergo ha lenne pénzem legközelebb G600ba ruháznák be, abba még téma szerkesztő is van ;)

"4. lehet hogy nincsenek témák viszont, azt hiszem hogy egy felnőtt ember nem azzal tököl, hogy "jaj de jó most kis virág van menü ikon kijelölőként..."

Mindkettőt Te írtad. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45) Dr.Anonymus válasza philoxenia (#44) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

engem nem a téma szerkesztő győz meg, én nem amiatt venném meg a G600-t, ezt Nemma hozzászólására írtam, miszerint:
"Nézd, nekem a témák fontosak. Szeretek úgy ránézni a telefonomra, hogy nem unom szét a fejem a fekete/fehér színsémák miatt. A témák igenis hasznosak, feldobják a telefont. Azonban lehet, hogy nem felnőtteknek valók. Nem is vagyok felnőtt"

(#46) nemma


nemma
addikt

Tehát, ahogy azt a 36-os hsz-ben is leírtam, mindenkinek mások az igényei. Ez világos.
Viszont nekem úgy jött le, hogy a K800i és az U600 egy kategória. Ez viszont nem igaz, és az U600 tudásához képest drága. Vagy a dizájnért fizetek ennyit?

A legjobb megoldás egy Samsung külsőbe bújtatott SE lenne. Számomra :)

(#47) Dr.Anonymus válasza nemma (#40) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Még egyszer leszögezve, amit írtál a cikkedben, az úgy van, és teljesen helytálló.
Amikor először Samsung telefon került a kezembe, a D900-as, én is majdnem szívbajt kaptam tőle, hozzátenném, hogy a D900 sokkal több szoftveres hülyeséget tartalmaz mint az U600...
csak arra szerettem volna rávilágítani a fönti - kissé sajnos talán erős megjegyzéseket tartalmazó (reggel volt, és kicsit elszaladt a billentyűzet- elnézést )- hozzászólásomban hogy ennek a telefonnak igenis VAN LÉTJOGOSULTSÁGA!!!

IGEN, ezt a telefont nem Neked tervezték (Ne is vegyél sose Samsungot, én se vennék azt, ha erőssebb lenne a konkurencia), de sok embernek nincsenek olyan igényei mint neked, tehát sokaknak ez a telefon álom

nos akkor csak egy két megjegyzés a válaszodra:

1.
"Tehát azt, hogy női telefon, elutasítom"
igen ez szubjektív, nekem a D900 nőíesített változatának tűnt, de én is elég sok férfi kezében láttam már

2.
"az sms írás hatalmas kínszenvedés volt"
A samsung ultra telefonoknál általában a gomb nyomást sosem ujjbegyel hanem az ujjhegyel - majdnem hogy a körömmel kell kivitelezni, úgy a legkényelmesebb
de úgy tényleg az, ajánlom ha véletlenül nagy áruházban jársz próbálj meg kézbe venni egy u600-t (ha még van kedved hozzá ;) ) és kezdj el rajta a fentiek szerint sms-t írni, sokkal jobb és gyorsabb lesz mint a k750, k800, nokia6500, w880 és T650-ről nem is beszélve (k850-t még nem próbáltam)
hozzátenném, hogy 195 centis óriás markú kölyök vagyok, szóval nem éppen koreai nő kézzel rendelkezem

3.
"java alkalmazások igenis fontosak voltak"
igen, ez így van, javában szar
nekem nem kell a java (k750 alatt kitomboltam magam, és meg is utáltam), de elfogadom hogy valakinek fontos, akkor tényleg ne Samsungot vegyen

4.

"Nézd, nekem a témák fontosak"
jó, természetesen mindenkinek mások az igényei,
igazából a felnőtt emberes kép kicsit erősre sikerült (-sorry), pláne annak függvényében, hogy k750 alatt én is állandóan cseréltem a témákat
én csak azt mondtam hogy szerintem az emberek 70%-a meg van nélkülük
nyílván ilyen téren mondjuk egy SE flash menü mellett labdába se rúghat az U600, talán az új G600 menü ezen dob valamit, de ez az U600 tulajokat nyílván nem dobja fel :U

5.

"kijelentettem azt, hogy nem multimédiás a telefon"
szerintem ezen a téren jelenleg egy telefon van, az pedig az n95

"Arra jutottam, inkább legyen nagyobb és vastagabb, minthogy rosszul teljesítsem az általam elvárt területeken."
- ahogy jól esik, de én nem cserélem le a nadrágomat ilyen rapper gatyára hogy elférjen benne a telefon, itt megint nem lehet vitát nyitni, mert egyszerűen más emberek vagyunk és más a prioritási sorrendünk, szóval megint igazad van

"A Walkman? Hatalmas durranás? Természetesen az."
az volt, de ma már a w960-on kívül nem sok újjítást tesznek beléjük,
szerintem gyenge a csatlakozó, emiatt hosszútávon nem jó zenelejátszásra, egyszerűen nem bírja a napi strapát, és hol marad pl. az aktív zajszűrés?? szóval eleinte én is oda voltam értük, ma már csak azt nézem, hogy lényegében a w800 óta nincs új a nap alatt

"Ami elmondható az U600/700 párosról is, ami bár tapintásra kielégítő, viszont a minőség és a tartosság már kevésbé."
itt egy kicsit vitába szállnék, nekem sosem volt U600-om, egyetlen egyszer találkoztam élőben a telefonnal, az pedig egy nagy áruházban volt nem rég
napi sok tucat ember taperolását, nyúzását kibírta legalább fél évig (már azóta kint van)
és a csúszkája úgy ment mint a vaj, a kijelzőjén egy ujjlenyomat nem volt, nézd meg egy kiállított SE joystickját, hogy bírja?? sehogy...

"Miért kapcsolnám ki az AF-et?? Éles képet szeretnék csinálni, nem homályosat. Tapasztalataim szerint a célom érdekében javasolt használni az autófókuszt"
mert a fókuszálás rengeteg időt visz el, és ha 20-30 centinél messzebbi tárgyat fotózol akkor az így is úgy is éles lesz (!!!), sokáig én is szenvedtem AF-el a távoli képek készítésénél de teljesen fölösleges, bemozdulást, és időt takarítasz meg.

"Ne értsd félre, a Samsung márkát nem utálom."
talán úgy tűnt, hogy elvakult Samsungos vagyok, mi?? :C
de nem, a kedvenc márkám az SE, csak ők a k750 óta nem gyártottak számomra elfogadható méret/tudás aránnyal rendelkező telefont,
hiába utáltam én is egy jó ideig a D900-t, egy idő után el kellett fogadnom, hogy a konkurencia a számomra (és még sok millió embertársam) számára nem gyárt jobb telefont,
1szó mint 100, ennek a telefonnak van létjogosultsága, nem véletlenül a Samu a második legnagyobb mobil gyártó...
persze a Te igényeidnek nem felel meg, ne is vegyél sose Samsungot

mod: most olvastam az hsz-edet: arra is reagálok ;))
"az U600 tudásához képest drága. Vagy a dizájnért fizetek ennyit?"
jelenleg kártyafüggetlenül 55 ezer forint, ehhez képest, egy memória kártyával nem bővíthető 2megapixeles 6500 classic 88900FT (xxlgsm)
és megjelenése pillanatában is 70-80ról indult az U600...
akkor szerinted ez drága??

"A legjobb megoldás egy Samsung külsőbe bújtatott SE lenne. Számomra"

na erre várok már én is mióta... :K

[ Szerkesztve ]

(#48) nemma válasza Dr.Anonymus (#47) üzenetére


nemma
addikt

Valóban lehet, hogy magasak az igényeim, de amint mondtam ugyanabban a kategóriában az U600 alulteljesít. Az ára lehet 55ezer. Bolti garanciával. Pont az XXLGSM-nél 72k-ba kerül rendes, gyári garanciával, valamint ugyanitt a K800i 63.000 HUF.
Azt, hogy van létjogosultsága, nem tagadom, ez tényleg igaz. Viszont drága, és sajnálom, hogy a Mobilarénás tesztben nem tértek ki külön a célcsoportra.

2, Ez vicces azért, nem? :) Viszont ma úgyis mennem kell a Pannonba, kipróbálom az általad tanácsolt módszert, kíváncsi vagyok rá!

3, Akkor a java-t kibeszéltük :D

4, Na, látod. Uncsi, ennyi a bajom vele, nyilván azt mindenki szereti, ha van változatosság és több szín az életében. Vagy legalább a telefonja menüjében.

5, Egyelőre úgy néz ki, igen. Bár ismét fel kell emlegetnem a K800i-t, ami multimédiában nem tudott sokkal kevesebb az N95-nél. Itt nem a megapixelekre gondolok, hanem főleg a lejátszásra, megjelenítésre. Kíváncsian várom a 8GB-os verziót, főleg az anyaghasználat miatt. Meg hogy miért volt jó még pixelesebbre csinálni a képernyőt?!

Tetszett a linkelt gatya :))
Nekem is fontos a jó megjelenés és a kompaktabb méret, tehát Nokia 2110-zel már nem járnék, de azért a K800i sem volt olyan otromba, hogy nem fért volna el a zsebemben, vagy letolta volna a gatyámat a buszon.

A Walkman telefonokról az a véleményem, hogy az elején is eléggé kiforrottak voltak. Most már csak a szokásos dolgokat fejlesztik tovább. A megapixeleket, a felbontást és esetleg a kezelőfelületet. Tehát lényegi újítást nem is különösebben várok el. Mondjuk soha nem volt még W-szériás SE-m...

Az U600 azt a fajta strapát elképzelhető, hogy bírja, amiről te beszélsz. Csak arra próbáltam rámutatni, hogy kopik a festék. Olvasd át az U700 topikot, ott is mondják sokan :(

Nem értek a fotózáshoz. Ha egy festői tájat fotóznék, nyilván nem lenne szükségem AF-re. Ha viszont akár egy 2 mérette lévő tárgy megörökítésekor is biztos használnám. Szerintem ez arra való. Amint pedig említettem, a K800i-nél nem vesz el sok időt a fókuszálás. Nagyon gyors.

Viszont a 6500 Classic is más kategória. Kb olyasmi, mint az U600, mivel annál is azt érzem, hogy a dizájnért fizetek. Cserébe ott kapok minőséget is, azért az mégsem műanyag.Bár nem vennék olyat sem, az biztos.

Zárásként, azt hiszem, várhatunk még sokat a közös álmunkra :DDD

U.I: Hű de sok smiley-t használtam

(#49) Dr.Anonymus válasza nemma (#48) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

tényleg nem szeretném végteleníteni a hozzászólásokat, de néhány dolgot nem tudom megállni, hogy ne commentezek, bocs... ;)

"Valóban lehet, hogy magasak az igényeim, de amint mondtam ugyanabban a kategóriában az U600 alulteljesít."
-igen, a Te igényeid alapján, az én igényeim alapján nem... :B

"Ez vicces azért, nem?"
az :C de működik... és nagyon gyors

"Bár ismét fel kell emlegetnem a K800i-t, ami multimédiában nem tudott sokkal kevesebb az N95-nél."
ezen a ponton azt hiszem nem fogunk sosem megegyezni... a GPS-es, minimap böngészős, Wifis szörnyetegnek kb. ugyanakkora a súlya mint a k800nak, de nem egy "súlycsoport"

"Az U600 azt a fajta strapát elképzelhető, hogy bírja, amiről te beszélsz. Csak arra próbáltam rámutatni, hogy kopik a festék. Olvasd át az U700 topikot, ott is mondják sokan"
ez minden telefonnál így van, aminek ezüstös/metál festése van, a k750-emnek nem csak az ezüst széle, de ami eléggé gáz, hogy a fekete borítása is lekopott a széleken, ezzel szemben a fekete D900am sosem kopott, és sehol nem is láttam olyat, amelyik kopott volna (mivel a festék az egész telefon anyagában át van itatva, nem csak felületi rákenés, mint pl. az általad említett U700-nál, ezért lehetelen lekoptatni a D900-at)

de a kiállított U600nál sem láttam ilyen, persze ha mint tulaj mondod akkor nyílván így van

"Ha viszont akár egy 2 mérette lévő tárgy megörökítésekor is biztos használnám. Szerintem ez arra való."
én se értek a fotózáshoz, de próbáld ki egyszer sima digitális fényképezőgéppel (akár mobillal) hogy 30 cm felett nem kell makró, sem AF, anélkül is éles lesz a kép
a fényképezőgépnek mindegy hogy 2 méterre vagy 150 méterre van valami, de az nem hogy 30 centin belüli-e...

na azt hiszem a legtöbb dologban sikerült közös nevezezőre jutni, legalábbis egyre rövidebbek a hozzászólásaim... :C

(#50) Juvi


Juvi
tag

Sziasztok!
Ha már úgyis ki lett kiáltva női telefonnak, akkor pár meglátás - női szemmel, bár nekem U700-asom van, de közeli rokonok.
Tőletek függetlenül már én is rég megfogalmaztam, hogy egy U700 kinézetű K790/800 lenne, amivel tökéletesen boldog lennék. Nekem a java annyira nem hiányzik (bár 1 db nyamvadt játékot azért hagyhatott volna benne a tisztelt szolgáltató), sokkal inkább bánt, hogy szinte 0 a testreszabhatósága (a SE-hoz képest). Ott megszoktam pl., hogy csak becuppantom az autós tartóba, ekkor magától profilt vált, és automatikusan felveszi a fülesre a hivásokat, nem kell gombokat nyomogatni, arról nem is beszélve, hogy tartó sincs hozzá. A SE szólt, ha e-mail jött, lehetett bármit rendelni sms-hanghoz, meg tudtam adni profilból, hogy csak bizonyos emberek hívásait fogadja, és akárki akármit mond, a Samu fényképezője kb. félúton van a k800 és egy 2Mp-s fixfókuszos valami között. Mivel nálunk a családban van mind a 2, csináltam tesztképeket, és majdnem elsírtam magam. :O Amit Nemma ír az egyszerűbb használatról, sajnos azzal is nagyon egyet tudok érteni.
Nekem a billenytűzettel nincs bajom, sokkal inkább azzal, hogy hol használja, hol nem a T9-et, és nem tudom egyszer és mindenkorra beállítani, hogy ne csak e-mail/SMS-nél legyen alapból bekapcsolva, hanem mindig. Vagy soha, már az is jobb lenne...
DE ha nem lett volna előtte a K790-em, most tuti el lennék ájulva az U700-tól, és tulajdonképpen mindezek ellenére - és ez biztos ismét női szempont - imádom kézbe venni, jó rajta telefonálni - tettem rá egy szuper képet, nagyon dizájnos, és ahogy a lúdtollal ír... :D Ja meg a forgótárcsa, ami az U600-ban még nem volt, ha jól tudom, na az is tünemény!
Hát egyelőre ennyi jutott eszembe. Szép napot!
J.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.