Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) troviko


troviko
senior tag

Mindig is vágytam egy ilyenre, csak sokkal drágább, mint amit szánok rá. Igazából csak arra kéne, hogy legyen egy nagyon energiatakarékos, teljesen néma, 24/7-ben működő szerverem. Ami kicsi. De ez nem létszükséglet. Igazából annyira nem, hogy még 30 rugót is sajnálok egy kínai Atomos box-ért.
De azért kéne. :)

https://www.oldtech.hu/

(#2) berVi


berVi
senior tag

Szerintem egy Zotac C szeria meg mindig jobb valasztas ezeknel.

(#3) cinemazealot válasza troviko (#1) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nálam ezt a szerepet egy volt munkatárstól 5000 Ft-ért átvett, hibás akksis netbook tölti be (2-szálas Atom procival, 2 GB RAM-mal, 120 GB-os HDD-vel). Vettem hozzá egy jó akksit, azóta is remekül teljesít szolgálatot. A vinyó zúgása és néha egy kisebb ventilátor felpörgése hallatszik csak, de az sem intenzíven.

Ezekkel a néma házakkal az a baj, hogy tényleg csak korlátozott teljesítményt tehetsz bele, de az tagadhatatlan, hogy nagyon pofásak. :K

(#4) DithenS válasza cinemazealot (#3) üzenetére


DithenS
senior tag

Torrenthez meg netezéshez nem kell több :)

(#5) Ixion77 válasza DithenS (#4) üzenetére


Ixion77
őstag

Ahhoz elég egy Raspberry Pi is. Cakk-um-pakk olcsóbb mint egy ilyen ház önmagában.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#6) troviko


troviko
senior tag

Raspberry PI-n is gondolkoztam, de számomra ki van lőve amiatt, hogy nem tud Windowst futtatni.

Ami a notis szervert illeti, van egy gépem, amiben a tápban nem megy a venti, max csak ha játszok, az RX480 8G Gaming 60 fok alatt szintén nem kapcsol ventit, a CPU-t pedig egy Noctua NH-D15 hűti egy darab felszerelt ventivel, ami 250 RPM-en forog. Ez az egy venti forog a házamban ha épp nem jártszom, tehát lényegében nincs hangja a konfignak. Jah 500 GB SSD persze.
Ennél halkabb már csak akkor lesz, ha tényleg passzívan hűtött, és csak is SSD-vel, EMMC-vel.

https://www.oldtech.hu/

(#7) cinemazealot válasza Ixion77 (#5) üzenetére


cinemazealot
addikt

Azért Pi-n nem egy leányálom a netezés. :N

(#6) troviko
Van valami, ami miatt muszáj volna Windows-t telepítened arra a szerverre?

(#8) Viktor81 válasza cinemazealot (#3) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Mi a korlátozott teljesítmény ?
Nálam egy ilyen Akasa házban megy egy i7-4785 Q87-es chipsettel 16 GB RAM-al és kettő RAID0-ába kötött 1TB-os Samsung 850 SSD-vel. Még nem értem el a korlátait...

V.

(#9) cinemazealot válasza Viktor81 (#8) üzenetére


cinemazealot
addikt

Egészen pontosan a i7-4785T-re gondolsz? Pontosan arra korlátozásra gondoltam, mint amit a processzorod a throttling-gal idéz elő annak érdekében, hogy ne lépje túl a 35 W-os TDP-t. :)

(#10) hundai válasza troviko (#6) üzenetére


hundai
aktív tag

Integprált processzoros alaplap nem lenne jó a célodnak?

-Wake up Neo!

(#11) Borzoló válasza troviko (#1) üzenetére


Borzoló
senior tag

Üdv
Én most vettem egy hasonlót 5500ert postával. :)
Erről lenne szó
Képek:
[link]
[link]
[link]
[link]

Ugyanitt a kérdés:
Lehetne ezzel az 1000mhz cpu/1gb ddr2 netezni,torrentezni, külső szervernek használni, amin fut az összes biztonsági program?

Cinemazealot: (gyári adat az első linken) 55-60w :)

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#12) cinemazealot válasza Borzoló (#11) üzenetére


cinemazealot
addikt

A kérdésedre: én nagyon sokáig dolgoztam egy T2050-es CoreDuo processzoros (1,6 GHz) laposon 2 GB DDR2 RAM-mal (szoftver fejlesztés, helyi Apache, PHP és MySQL telepítéssel, Ubuntu 14.04 LTS-en), és hát itt-ott kicsit döcögős volt (főleg a Chrome 5+ ablakkal), de működött, tudtam rajta produktívan tevékenykedni. A Te géped leírásából úgy látom, hogy a CPU órajel csak 1 GHz-es, az L2 cache csak 128 kB, a RAM pedig csak 1 GB. Az a felhasználás amit írsz (bár nem tudom, mit takar "az összes biztonsági program" kategória), szerintem eléggé megizzasztaná. 0-24-ben futó torrentező gépnek, házi szervernek el tudnám képzelni, de az asztali környezet szerintem eléggé beleharapna a teljesítményébe.

Az 55-60 W kapcsán: melyik linkre gondolsz, a Te első linkeden nem látok ilyen adatot. :F

(#13) Borzoló válasza cinemazealot (#12) üzenetére


Borzoló
senior tag

Na kivàncsi vagyok én mennyit tudok kihozni belőle... Bacsis 1,6ghz-ig jutott. :)
Közbe utánna mentem...Itthoni hàlózatra tökéletes,torrentezni.

SoapMacTavis este mondta,hogy kapok tőle az alumínium tömb helyett "hőcsöves àtvezetést "egy màsik passzív házból

Az első link pdf-re mutat. Ott a leírásban van valahol...55-60fok(most nem tudom megnyitni)

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#14) cinemazealot válasza Borzoló (#13) üzenetére


cinemazealot
addikt

No de várjál, 55-60 °C nagyon nem azonos 55-60 W-tal. :N Érints meg egy 55-60 W-os izzót bekapcsolt állapotban szabad kézzel, rögtön fogod érezni a különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#15) Borzoló válasza cinemazealot (#14) üzenetére


Borzoló
senior tag

Tudom. Akkor elnéztem!?!?

Majd a hőcsoves megoldás meglátjuk mit javít

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#16) cinemazealot válasza Borzoló (#15) üzenetére


cinemazealot
addikt

A PDF-edben csak 55 és 60 °C-os hőmérsékletű tesztkörnyezetekről szóló bejegyzéseket találtam, wattokról nem esik szó:

A hőcsővel max. annyival jutsz előrébb, hogy házon belül a hőt hatékonyabban juttatod A-ból B-be. De ha az egyébként ventilátor nélküli ház hőleadó képessége egy bizonyos szintet nem ér el, akkor tök mindegy, hogy belül hőcső van-e vagy sem.

(#17) Kisgépkezelő válasza Borzoló (#11) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Honnét sikerült VIA cuccot rendelned? Én azt hittem azok csak a mesében léteznek, de élő emert nem láttam még aki olyat árulna újonnan. Pedig állítólag a legújabb procijaik már egész korrekt teljesítményűek. Mondjuk csodára nem kell számítani, de legalább a régi Core 2-ket már utólérték.

(#18) Borzoló válasza cinemazealot (#16) üzenetére


Borzoló
senior tag

Nem tudom miért volt bennem W...
Igen ez így van, majd tesztelek...

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#19) Borzoló válasza Kisgépkezelő (#17) üzenetére


Borzoló
senior tag

Nem engedte szerkeszteni:
Itt vettem PH-n.

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.