Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nem_tom


nem_tom
őstag

No, várom az értékes hozzászólásokat! :)

(#2) yolan válasza nem_tom (#1) üzenetére


yolan
őstag

Ha szenvedélyed, hobbid, szerelmed a porcicák kiimádkozása egy 5 éve járó gyárihűtőből és társai akkor oké, amúgy kicsit feltud őrölni és nem a jaktot veszek a haviból kereset általában. Iszol rendesen? Kezdésnek máris előrébb vagy mint sok emberpalánta, aki majd elmegy az eltére tétékára és bsc után lesz belőle egy diplomás, jóesetben kis csillámpóni sugallattal, hogy merre tovább, aki majd msc-n tud csillió fos, ettől nagyon más irányba tendálni. Te legalább belőtted egy jó százalékkal, hogy irány észak. Valszeg nem fogsz pár évnyi ilyen területen eltöltött meló után óvónő karrierről álmodozni, bár ki tudja, hanem csak valahogy e területen belül maradsz, akkor meg jöhet a következő szint. Esetleg egy kisebb vállalkozás, nem csak szerviz hanem már beszerzés is, akkor már miért ne lehessen csupaszon is megvenni nálad a cuccost.
Szerintem jó, szerintem.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#3) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ez az informatika legalja. Nem hinném, hogy van ilyen néven felsőfokú végzettség, azaz érettségivel kikötnél valamelyik PC boltban, ha felvennének, nem túl nagy karrier.

(#4) bundilolo válasza yolan (#2) üzenetére


bundilolo
tag

Valaki lefordítaná ezt nekem? Komolyan nem értem. :F

Ezzel hobbiként érdemes foglalkozni. Egyáltalán nem keresett szakma és még meg sem fizetik. :(

(#5) Jhonny06 válasza bundilolo (#4) üzenetére


Jhonny06
veterán

Kvázi az, amit te is írtál, csak egy kicsit túlbonyolítva :DDD

(#6) nem_tom válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


nem_tom
őstag

Ehhez nem kell érettségi se. Csak egy egyszerű OKJ szakma.

(#4) bundilolo: Hát én a lényegét megértettem nagy nehezen.

Nálam már nem a kereset az elsődleges szempont. Tudom ez így furán hangzik, de én már annak fogok örülni ha találok egy olyan szakmát amit nem keserű szájízzel fogok csinálni.

Amúgy ez a szakma talán egy kiindulási alapnak is jó lenne, későbbiekben más informatikai szakmákhoz. Addig is meg már tudok mivel munkát vállalni... ha találok.

[ Szerkesztve ]

(#7) sztanozs


sztanozs
veterán

A Diktátor jut az eszembe (most láttam a héten) :DDD

Aladeen / Efawadh: Nadal, segítened kell visszakapni a hatalmamat.
Nadal: Mi? Nem. Miért tennék ilyet? Itt remek állásom van. Mac szakértő vagyok.
Aladeen / Efawadh: Mi a munkád?
Nadal: Leginkább laptopokból tisztítom ki az ondót.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8) Lenry válasza nem_tom (#6) üzenetére


Lenry
félisten

Amúgy ez a szakma talán egy kiindulási alapnak is jó lenne, későbbiekben más informatikai szakmákhoz.
nem, nem valószínű

Addig is meg már tudok mivel munkát vállalni... ha találok.
ez viszont mindenképp pozitívum

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) kmisi99


kmisi99
addikt

Olvass bele ebbe a topicba rögtön meggondolod magad. [link]
Acél idegek nélkül nem tudsz megmaradni.

[ Szerkesztve ]

(#10) nem_tom válasza Lenry (#8) üzenetére


nem_tom
őstag

Miért ne lenne jó kiindulási alapnak más informatikai szakmákhoz? (persze nem ilyen főiskolai szintre gondoltam)

(#9) kmisi99: Olvasgattam már azt a topicot.

[ Szerkesztve ]

(#11) Lenry válasza nem_tom (#10) üzenetére


Lenry
félisten

mondj példát.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) nem_tom válasza Lenry (#11) üzenetére


nem_tom
őstag

Rendszergazda, hálózattelepítő és üzemeltető, hálózati informatikus. Valami ilyesfélékre gondoltam.

(#13) sztanozs válasza nem_tom (#12) üzenetére


sztanozs
veterán

Szervízből inkább helpdesk az ami kifelé vezető útnak nevezhető. Ezek egy lépcsővel odébb vannak - és jóval több tudás is kell annál, mint kártyákat vagy kábeleket cserélni és megnézni, hogy butul-e a gép.

De csak előre - szerelőkre is szükség van ám!

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#14) nem_tom válasza sztanozs (#13) üzenetére


nem_tom
őstag

Értem én, hogy nem ilyen egyszerű. Viszont az talán még is csak dob valamennyit a dolgon ha van egy sz. szerelő, karbantartó végzettségem és jó esetben munkatapasztalatom is.

(#15) sztanozs válasza nem_tom (#14) üzenetére


sztanozs
veterán

Azoknál, amit írtál legfeljebb a hálózatépítésbe számít bele. A többihez hobbi szontű tudás elég a kezdéshez (az alulról kezdéshez).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#16) nem_tom válasza sztanozs (#15) üzenetére


nem_tom
őstag

Az is valami. :)

Még mások véleménye esetleg a témáról?

[ Szerkesztve ]

(#17) TomKiss


TomKiss
tag

Nos, ezzel a szakmai végzettséggel önmagában szerintem nem leszel túl sikeres.
Ha körbenézel az álláspiacon, ma már mindenhol "többfunkciós" informatikust, rendszergazdát keresnek.
Amellett hogy tudni/ismerni kell a gép elemi részeit még elvárnak Tőled egy kis ezt, egy kis azt (programozás, webfejlesztés, adatbázis, hálózat, stb).
Ezzel a szakmai végzettséggel szerintem egy pc üzletben, kis/nagykerben tudsz elhelyezkedni, ahol összerakod a gépet, és max garanciában szétszeded, kitakarítod, összerakod, és feldobsz rá egy oprendszert.
Az én véleményem szerint ez semmire sem elegendő a továbbtanulás szempontjából, hisz ezeket amúgy is tudod, ha egyébként érdekel a téma. Hogy van róla egy papír? Háát... ismerve az ilyen jellegű OKJ-s képzést (főleg így a kihalása idején).... nálam nem sokat jelent(ene).

Inkább kezd eleve hálózatépítés, hálózatüzemeltetés irányában, azzal többre jutsz.

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#18) nem_tom válasza TomKiss (#17) üzenetére


nem_tom
őstag

"Az én véleményem szerint ez semmire sem elegendő a továbbtanulás szempontjából, hisz ezeket amúgy is tudod, ha egyébként érdekel a téma. "

Nem mondanám, hogy tudom... inkább érdekel.

"Inkább kezd eleve hálózatépítés, hálózatüzemeltetés irányában, azzal többre jutsz."

Nem lenne hülyeség. Viszont nekem minél hamarabb kéne már egy szakma. Oszt ahhoz le kéne érettségizni. Ezzel az a baj, hogy mire megcsinálnám (ha sikerülne bukás nélkül) lennék 21 éves és még akkor el kéne kezdeni a szakmát ami 2 év. Azért mondom, hogy ezt megcsinálnám (akár egy pc boltban is eldolgozgatnék) és aztán jöhetne a következő szint. Azt ráadásul nem úgy kezdeném el mondjuk a hálózatos szakmát, hogy szinte nem tudok semmit.

[ Szerkesztve ]

(#19) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Kár volt otthagynod azt, amihez minden adott volt. Jó hírnév, széles kapcsolati kör, szerszámok, géppark, tudás.

Számítógép szerelő-karbantartóként nem fogsz soha olyan jól élni, ahogyan Én fogok, ha sikerül eljutnom arra a szintre.

Szeretted, nem szeretted, azt kell csinálni, amiért fizetnek! Rá kellett jönnöm, be kellett látnom, hogy másképp nem lehet cselekedni. (Mind amellett mondjuk nekem tetszik attól függetlenül, hogy kétségbeejtően sok és nehéz tudásanyag szakad rám egyszerre.)

Az más, hogy másodállásként Én is szeretnék számítógép szerelő-karbantartó lenni. Olyan viszonylatban nagyon jó bérkiegészítés és kifejezetten szeretem csinálni. Átveheted Tőlem a tudást, ha akarod.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#20) nem_tom válasza JetiRulez (#19) üzenetére


nem_tom
őstag

Ezért is fizetnek. Amúgy ha elolvasod a korábbi hozzászólásokat, nem állapodnék meg ennél életem végéig.

(#21) JetiRulez válasza nem_tom (#20) üzenetére


JetiRulez
őstag

Hát rajta! Még egyáltalán nem késő. Gyere vissza és folytassuk ketten a családi bizniszt! Még úgy is jól kijönnénk a bevételből.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#22) nem_tom válasza JetiRulez (#21) üzenetére


nem_tom
őstag

Látom még mindig nem olvastad el. :DDD

(#23) JetiRulez válasza nem_tom (#22) üzenetére


JetiRulez
őstag

Dehogy nem! Pont ezért írtam, amit írtam. Nem hülyeségből. Mindig olvasok, mielőtt okoskodnék.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#24) nem_tom válasza JetiRulez (#23) üzenetére


nem_tom
őstag

Akkor olvashattad, hogy milyen területen belül haladnék tovább.

(#25) JetiRulez válasza nem_tom (#24) üzenetére


JetiRulez
őstag

Lehet másodállás is. ;)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.