Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nem_tom


nem_tom
őstag

(h)Áp!

(#2) lapa


lapa
veterán

ha nem magadtól, saját meggyőződésből és alaposan összegyűjtött erőből szoksz le, akkor mindig ott lesz a kisördög, amivel az agyad kibúvót talál, miszerint "nem működik ez a módszer se."

a te akaratodnak kell lennie a módszernek. csokifüggő ismerős mesélte, neki sikerült lejönnie, azóta csak gumicukrot nyom.

(#3) nem_tom válasza lapa (#2) üzenetére


nem_tom
őstag

"...akkor mindig ott lesz a kisördög, amivel az agyad kibúvót talál, miszerint "nem működik ez a módszer se.""

Miért gondolnám ezt?

(#4) lapa válasza nem_tom (#3) üzenetére


lapa
veterán

épp most "akarsz" "kipróbálni" valamit, amivel "könnyen" megoldható egy olyan dolog, amivel saját magadnak kellene szembenézned. mindezt úgy, hogy eleve beprogramozol egy "átverés" lehetőséget, és a saját akaraterőddel szembeni bizonytalanságból inkább ismereten netes emberektől olvasott tapasztalatokra próbálod rakni a "kipróba" felelősségét.

ha engem kérdezel ezt az agyad csinálja. gondolom tetszik neki a nikotin. ki gondolta volna.

persze lehet, hogy rosszul gondolom. én meg a függőség ugyanmár...

(#5) Jofi81


Jofi81
őstag

Szerintem csak elhatározás és akaraterő kérdése.

(#6) varga.tamas


varga.tamas
tag

Töltsd le a könyvet, olvasd el és vagy használ, vagy nem. Én olvastam, de nem annak a hatására szoktam le - egyszer se :D A maximum "tiszta" időszakom 4 hónap volt, aztán 2 hét cigi és megint 3-4 hónap. jojó effektus.

127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1

(#7) krizmo_


krizmo_
addikt

Üdv!

Ahogy írták korábban csak elhatározás kérdése, holnap reggel kelj úgy fel, hogy nem gyújtasz rá többet, fogadd meg és tarts be! Másként nem megy. Nincs utolsó doboz még, meg utolsó szál, meg most ideges vagyok stb....rakd le és kész. A segédeszközök nem igen segítenek, szerintem csak lehúzzák az embereket...
7 éve leszoktam (10 évig dohányoztam), de mai napig hiányzik olykor, egyszerűen megállom, hogy nem gyújtok rá. Nehéz leszokni, és nehéz megállni, akarat kérdése az egész.
Sokáig próbáltam leszokni, és mindig találtam kibúvót, amiért megérdemlek egy cigit, vagy jár nekem.
Már nem is hittem, hogy sikerül, ahogy a környezetem se. Ráadásul körülöttem mindenki dohányzott, vizsgaidőszak volt, amikor eldöntöttem, hogy mostantól tényleg ne gyújtok rá.
Elég rossz volt, mindig a leszokás kérdéssel foglalkoztam, felőrölt az egész.... csak agyaltam...... hogy leteszem, fölösleges lelki problémákba okoztam magamnak......

(#8) Kergeboci válasza krizmo_ (#7) üzenetére


Kergeboci
tag

Nekem pont egy segédeszköz segített elindulni az úton. Jó, nem leszoktató az e-cigi, hanem pótló eszköz. De tökéletesen megmutatta, hogy 1: csökkenteni tudom a bevitt nikotin mennyiségét, szépen aprólékosan, 2: amit eddig szívtam, az már kevésbé tűnt finomnak, élvezetesnek.
Cigiről e-cigire szoktam le, e-cigit pedig letenni sokkal könnyebbnek tűnt, mint 10 éve mikor először "leszoktam" a cigiről.

Egyáltalán nem hiányzik. Egyszer az elején szívtam el egy cigit, mikor fesztiválon 40 fokos melegben leégés után, 2 napig vert minket az eső. Azóta 1,5 éve egy darabot sem, pedig körülöttem rendszeresen füstölnek.

Mondjuk tény, elhatározás nélkül jöhet bármi könyv, technika, pótcselekvés, nem fog menni. A vágyakozást az elhatározással pedig nem szabad összekeverni!

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#9) krizmo_ válasza Kergeboci (#8) üzenetére


krizmo_
addikt

Valakinek hiányzik, valakinek nem. Valaki beismeri, valaki nem. Mivel mindenki más, és máshogy reagál dolgokra, így a függőségre is, nem lehet általánosan kijelenteni semmit.
Azt tudom, hogy az emberek többségének nem jó a fokozatosság, főleg ha gyenge az akaraterejük, mert hamar visszaesnek. Meg azért sem, mert mindig van alkalom, hogy megszegjék a napi adagot, csak egy kis idegesség kell hozzá, vagy egy buli....
Szerintem akaraterő és kitartás nélkül nem megy az egész, hiába ilyen olyan cucc, meg tapasz meg e-cigi
Ismerek olyan embereket is akik, 7 év, 10, 20 év után szoktak rá ismét a dohányzásra....
A függőség egy ilyen dolog, ha egyszer megtapasztaltad akarat kell, hogy ne ess vissza újra.

(#10) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Én bagóztam jópár évig. Hogy szoktam le? Egyik napról a másikra, segédeszközök nélkül. Egyszerűen éreztem,hogy nem jó ez nekem és nem kéne csinálni, fájt a belem is tőle. Olvastam olyan cikkeket, amik megijesztettek, néztem olyan képeket amik elborzasztottak és így építettem fel. Tehát el kellett jöjjön az a pillanat agyilag,hogy érezzem,hogy kész vagyok. Eljött és mondtam,hogy holnaptól nem és azóta nem. Nem is kívánom, büdösnek és hülyeségnek tartom.

Hogy honnan tudom,hogy sikerült? Ha mégis rámjön,hogy milyen jó is lenne egyet elslukkolni és pont ott egy haver, akivel eltudok slukkolni egyet, akkor már az első szívás után nyomom el, mert annyira nem kell. De van, hogy végigszívok egyet félévente, főleg ha előtte asszony felbaszott, de utána nem veszek cigit, nem kívánom, nem szokom vissza.

Hiába, apámnak ebben (is) igaza van: A dohányzásról nem lehet leszokni, csak tartósan abbahagyni. :)

Viszont megértem,hogy nem mindenkinek könnyű. Pl. unokatesóm nem tud leszokni, mert neki pl halucinációi vannak, ha nem szív két napig cigit. :) Próbált ő már mindent, de nála nagyon erősek a fizikai elvonási tünetek. Nekem ebből a szempontból könnyebb volt, csak az első hónapba kellett elviseljék az idegbetegségem. :)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#11) nem_tom


nem_tom
őstag

Az akaraterő próbája már többszörösen megbukott, ezért kacsintgatok most alternatív módszerek felé. Ezen kívül próbáltam még a e-cigit, meg a rágózást is. Esetleg még ami szóba jöhet nálam az a biorezonancia vagy az akupunktúra. Még ezen gondolkodom egy sort.

(#7) krizmo_: Szóval a mai napig sóvárogsz a cigi miatt? Kitartást a továbbiakhoz és grat! :)

(#10) V.Stryker: Nálam az a baj, hogy túl sok eseményt/cselekményt társítottam már a cigihez 6 év alatt. Ez az egyik legnagyobb visszahúzó erő a számomra.

[ Szerkesztve ]

(#12) krizmo_ válasza nem_tom (#11) üzenetére


krizmo_
addikt

Ezzel csak az a baj, ha leszoktatnak, és ezt nem magadtól teszed, nagy eséllyel újra rászoksz majd.
Nem határoztad el eléggé....vagy nem is akarsz leszokni....mindenki képes rá, ez nem egy nagy cucc....Nem kell semmi mást tenned, csak nem gyújtasz rá többet, ilyen egyszerű. Legalábbis próbáld meg így felfogni a dolgokat. És nem mástól várd a csodát.

Igen, olykor hiányzik, rágyújtanék. De mivel elég nehéz volt leszoknom, és a leszokást követő időszak sem volt könnyű, ezért biztos nem gyújtanék rá újra többet. Nem hagyom elveszni a belefektetett munkát, és büszke is vagyok magamra, ezt nem szúrnám el.

Szerk:

(#10) V.Stryker
Apádnak milyen igaza volt. Anno volt egy tanárom az egyetemen, és ő mondta drogprevenció előadáson hogy, aki dohányzott, drogozott, alkoholista volt, az világ életében az marad, csak megállja, nem gyújt rá, nem drogozik, nem iszik. Akkor még nem igazán értettem ezt, és persze hülyeségnek is tartottam, de ma már értem mit akart mondani ezzel....

De! Valaki egyszerűen nem tud leszokni. Pl. apámnak amputálták az egyik lábát érszűkület miatt, cigi miatt, tavalyelőtt megmondta neki az orvos, ha nem teszi le a másik lábát is amputálni kell, amíg kórházban volt megállta, ahogy haza ért ismét láncdohányos lett. És azért haragszom az ilyen emberekre, mert azoknak okoznak ezzel fájdalmat, akik szeretik és féltik őket, és önzőnek gondolom, mert magára gondol.....

[ Szerkesztve ]

(#13) psycroptic


psycroptic
őstag

Komolyan fizetnél azért, hogy leszokhass a cigiről :F
Én szerettem dohányozni, szinte mindig jól esett rágyújtani. (15 éven keresztül) Ha nem akarsz nem gyújtasz rá, ha akarsz, akkor meg igen. Tavaly március óta nem gyújtottam rá. Semmilyen segédeszközt nem használtam és még a dobozban is maradt 4-5 szál cigi ami mindíg az orrom előtt volt és megálltam, hogy nem nyúlok hozzá.

Első nap leesett a vérnyomásom a béka segge alá, de azt átvészeltem és utána már csak a hozzányúlásról kellett lemondani. Nagyon könnyű volt letenni a bagót, sokkal nehezebb mutatványra számítottam.

Az oka, hogy leraktam az nem egészségügyi volt, hanem az ára, a fene fog 700.-HUF-t fizetni naponta a cigiért. Tudjátok, hogy mi a legjobb az egészben? Az, hogy a bagóra költött pénz minden hónapban megmarad, félre tudom tenni.

Szóval én megmondom neked a tutit 50.000.-Ft-ért, hogy hogyan szokj le a bagóról... ;]

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#14) V.Stryker válasza nem_tom (#11) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ilyen nincs. Kicsit mikor olvsom amit írsz, úgy érzem,hogy nem is akarsz leszokni, hanem kibúvókat keresel. Hogy látjátok, ezt is kipróbáltam, meg ezt is, látjátok, mindent megtettem és mégse. Önigazolást keresel ahhoz, hogy úgymondt "legálisan" cigarettázz, hisz ne szóljon érte senki, mikor te igenis mindent megpróbáltál.

Magadért kell leszoknod b+, nem azért mert ciki, mert sokba kerül, mert büdös...ezekért is, de leginkább magadért. Ilyenkor nem jut eszedbe, hogy b+ egy ilyen kis szar lélektelen csík dohány legyőz, stb? Ostorozd magad, tegyél magadnak szemrehányást, hogy márpedig egy ilyen kis szarnak nem leszel a rabja meg egyébként is nincs olyan, hogy nem vagy képes rá.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#15) nem_tom válasza V.Stryker (#14) üzenetére


nem_tom
őstag

Nem mondasz hülyeséget, bár az első bekezdéssel nem értek egyet. :)

(#13) psycroptic: Ha az segít, akkor igen.

(#16) V.Stryker válasza nem_tom (#15) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Tudod, ezért jó ha hallod mások véleményét magadról, mert főleg kívülállók elfogultság nélkül el tudják mondani, azt amit te saját magadból nem vagy elfogultságból rosszul látsz. :K Nyilván rosszul esik, mert többnyire nem azt hallod, amit szeretnél és nem lesz belőle önigazolás vagy csak ritkán, de hát miből lehet tanulni, változtatni ha nem ebből. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#17) psycroptic válasza nem_tom (#15) üzenetére


psycroptic
őstag

Az ingyenes megoldás miért nem jó? Van akaratod nemde? Használd és előrébb leszel, mint bármi mással.

PSNID: Tomy83PS

(#18) nem_tom válasza V.Stryker (#16) üzenetére


nem_tom
őstag

Értem én amit mondasz, egyet is értek. Viszont én tényleg nem önigazolást keresek. Egyszerűen szeretnék leszokni, nem mások szemében is "legálisan" dohányozni mondván, hogy én megpróbáltam. :)

(#17) psycroptic: Biztos, hogy jó csak nem olyan egyszerű az. Igen tudom, meg kéne végre emberelnem magam és sikerülne. Csak az a kérdés, hogy ez sikerül e. Ha tényleg elhatároznám magam, akkor igen. Csak sajnos mindig találok egy fránya kibúvót.

[ Szerkesztve ]

(#19) V.Stryker válasza nem_tom (#18) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szedd már össze magad b+! :DDD Le akarsz szokni vagy nem akarsz leszokni és csak jól esik nyavajogni? :)

Fejleszd az akaraterődet. Pl. hogy most viszket az orrom, de a köv. 2 percben nem vakarom meg. MOst szívtam el a cigi, fél óra múlva megint szívnám, de mondjuk majd csak egy óra múlva gyújtok rá. De minden ilyen kis szarral lehet. Aztán hova tovább több mindenre képes leszel, mert most gyenge vagy, mint a pipepurc. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#20) mephi666 válasza nem_tom (#18) üzenetére


mephi666
nagyúr

a kibúvókkal kell majd valamit kezdenem, mert van még kb 1 szűk napra elegendő dohányom, ami ha elfogy: NEM veszek többet :K bírtam már 1-2hónapig, fél évig, 2évig is bagó nélkül, de folyamatosan elősettenkedett időnként a gondolat: "miért nem gyújtasz rá? jól esne... te döntöd el... senki nem szólhat bele... stb"

a motiváció most megvan, barátnőm is abba akarja hagyni, hátha könnyebb lesz, ha segítjük egymást... ez a 3napos hétvége erre épp jó lesz, hogy a stresszt ki tudjuk zárni... a kritikus pontok majd az agyf*lbaszós munkanapokon jönnek

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#21) psycroptic válasza nem_tom (#18) üzenetére


psycroptic
őstag

Keress magadnak egy indokot, hogy miért akarsz leszokni!
Példának ott van az enyém, hogy drága! Esetleg V.Stryker példáját kövesd, hogy az egészséged is gallyra mehet tőle. Tehát ne kibúvót keress, hanem okot arra, hogy letedd.

Szerk.:
Egy a lényeg, hogy ne legyél "puhapöcsű"! Elhatározod és tartod magad!

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#22) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Szkeptikus vagyok a varázsszerekkel kapcsolatban. Szerintem nem lehet. Nehezen lehet.

Sejtettem... a főoldal nagyon teleshopos... :( Így nehéz hinni neki, ha 0 információt közöl magáról. :(

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23) V.Stryker válasza mephi666 (#20) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

a kritikus pontok majd az agyf*lbaszós munkanapokon jönnek - Ezt én úgy kezeltem, hogy " Nem fogok egy ilyen senkiházi, szemét g.ci miatt visszaszokni és az egészségem gajratenni! Nem elég, hogy felb.sz még gyújtsak is rá miatta?! " :DDD

Csak ismételni tudom a poszt írójának, hogy fejben dőlnek el a dolgok és leginkább a saját fejünkben. És ha egyszer legyűröd magad, meglátod, egy csomó minden könnyebb lesz, elérhetőbb. :) - Ezt a posztolónak.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#24) mephi666 válasza V.Stryker (#23) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez lesz, nap végén hazafelé max jobban megtekerem a bringát, otthon meg leporolom a súlyzókat és edzéssel irtom a felgyülemlő stresszt :DDD (durva, mert amikor fél évig nem cigiztem, jobban tekertem hazafelé, második emeletig meg kettesével szedtem a lépcsőt és semmi fújtatás... most meg lazábban tekerek, felsétálok és ki kell fújnom magam)

cégnél meg közvéleménykutatás lesz, milyen szabadidős tevékenységek/sportok támogatásának örülnénk: beírom, hogy thaibox/kickbox/foci/stb (...hogy hetente párszor retorzió nélkül lerugdoshassam az ilyen szemeteket :DDD )

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#25) V.Stryker válasza mephi666 (#24) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát azért ne tudd meg milyen sokat számít ha kitisztult már a cigitől a szervezet...nekem a fizikai teljesítőképességem duplája lett minimum, nem lihegek, nem fulladok ki...simán végigsexelem az éccakát is. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#26) mephi666 válasza V.Stryker (#25) üzenetére


mephi666
nagyúr

ilyen teljesítőképességgel szerencsére most sincs gond :DDD viszont pénz+egészség nem mindegy... annyira nem is költök sokat cigire, hogy sodrom: 6-7ezer/hó saccra és napi 15 szál simán elmehet... változtatni kell ezen sürgősen... (havi 6-7ezer egy évre vetítve nem rossz összeg, de félő, hogy cigi helyett venni fogom a 30dekás táblás csokikat és azt tömöm a fejembe :D )

nem akarok semmi segédeszközzel élni: e-cigi, nikotintapasz, rágó, stb... akaraterőből megcsinálom... lehet, hogy vennem kellene még egy doboz valami ótvar cigit, amit láncban elszívnék, max hánynék egyet és kellemetlen emlék maradna a dohányzás :B

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#27) Thunderzolee

Elég ha a könyvet elolvasod, le lehet tölteni, felesleges 80ezret kiadni erre az agymosásra..

A könyv amúgy nagy könyv, a vége felé tuti, h előtted is majd két életút lesz, az egyik az, h inkább abbahagyod az olvasását, mert ha folytatnád, kénytelen lennél leszokni; a másik, h végigolvasod, és le is szoksz. :K

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#28) Gergő_


Gergő_
őstag

olyan nincs hogy könnyen leszokni valamiről.
Ahogy írták csak azoknak sikerül véglegesen akik egyik napról a másikra teszik, mert agyban dől el.
Gyógyszereknek nem látom értelmét, mert ha abbahagyod akkor nincs nagyobb sóvárgás? Vagy hogy van ez?

(#29) Lauda


Lauda
félisten

Penzlehuzas az egesz. Vagy leszoksz magadtol, vagy nem. Inkabb utazz el valahova abbol a penzbol. ;)

(#30) nem_tom válasza Thunderzolee (#27) üzenetére


nem_tom
őstag

Honnan lehet letölteni? Én csak a két ingyenes tanulmánynak találtam meg a letöltési linkjét. (azokat le is szedtem, de még nem volt időm elolvasni)

(#21) psycroptic: Indok az van sok. Egészség, pénz, meg minden más szokásos dolog. Plusz 6 éve dohányzom, de már nincs tüdőm. :D

Mindenki:

Igen én is tudom, hogy fejben dől el az egész. Tapasztaltam is már a kismillió leszokási kísérletem során. Csak sehogy sem tudom eléggé elhatározni magam. Ezt kéne valahogy elérni.

Erről jut eszembe egy vicces sztori. Ismerősöm mesélte, hogy az ő ismerőse úgy tette le a cigit, hogy egyik reggel elszívott egy egész dobozzal. Iszonyú szarul lett tőle, hányt is meg minden. Azóta nem gyújtott rá.
Hatékony módszer, de lehetőleg nem akarok ilyen radikális eszközökhöz folyamodni. :D

(#29) Lauda: Igazából dohányozni fogok e vagy sem, de idén nyáron így is-úgy is leutazom a Balatonra haverokkal. Csak az a kérdés, hogy ott mennyi pénzt szórok el cigire. Vagy elcseszek több ezer forintot rá és nem sok másra lesz, vagy sok minden más viccesebb / jobb dologra. :)

(#20) mephi666: Hát sok sikert! Remélem hamarosan mi ketten is nemdohányzóknak mondhatjuk majd magunkat. :D

(#31) Lauda válasza nem_tom (#30) üzenetére


Lauda
félisten

Nem arra celoztam, hogy egyebkent nem mennel el kirandulni. Egyebkent szamold ossze mennyi penzt cigizel el.

(#32) eddie17


eddie17
addikt

Saját tapasztalat.
Nem sok de 7 év aktív dohányzás után, semmi hókuszpókusz.
Tedd le azt csá.

(#33) Armahun


Armahun
addikt

A világon a legegyszeribb dolog leszokni a dohányzásról. Semmi nem kell hozzá.
Soha többet nem szabad rágyújtani.
Több mint tíz évig szívtam, a végén napi 2 dobozzal.
Ha sz első 2 hetet kibírod utána már könnyű. Akkor már az motivál, hogy nem legyen mégegyszer olyan szar, mnint az a két hét alatt. :D

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#34) nem_tom válasza Lauda (#31) üzenetére


nem_tom
őstag

Már kiszámoltam. 10 napra mennénk le (mivel a nyaraló adott, így anyagilag kivitelezhető) az úgy napi 1 dobozzal 8000Ft. Ezért még a nyaralás előtt leszeretnék szokni.

Először szerintem elolvasom azt a könyvet, amit Thunderzolee említett. Ha nem működik akkor marad a színtiszta akaraterő. Esetleg még megfontolom a biorezonanciát... már ha a pénztárcám is engedni fogja.

(#35) nem_tom válasza Thunderzolee (#27) üzenetére


nem_tom
őstag

Közben megtaláltam. Ugyebár gugli a barátom. Csak rossz szokásom, hogy előbb kérdezek és aztán gondolkodok. :D

(#36) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Ezért nem jó rászokni valamire, mert utána vagy lerakod végleg vagy csinálod tovább, a kettő között nincs nagyon átmenet. Pl alkoholista vagy, aztán leszoksz és többet nem szabad innod az egészséged és a visszaszokás lehetősége miatt, én magamból kiindulva valahogy nem bírnám ki hogy mindenki sörözget (nem földig ivásra gondolok) én meg nem ihatok, mert alkesz voltam így a pia tiltott gyümölcs marad, persze benne van hogy több év no pia és cigi után nem is kívánnál meginni egy sört a cimbikkel.

(#37) Gergő_ válasza Armahun (#33) üzenetére


Gergő_
őstag

Van akinek nehezebb lejönnie a cigiről mint a heroinról, a pszichikai függőség miatt.

(#38) adalbert1


adalbert1
veterán

Én is azon a véleményen vagyok, hogy először el kell döntened, hogy tényleg! le akarsz szokni, és utána már egyszerűen fog menni a dolog (kb. 10 év dohányzás után szoktam le, pár hónap múlva 4 éve). Az első pár hét szenvedésen könnyen átsegít az az érv, hogy ha most rágyújtok, akkor eddig minek kínoztam magam? :))
További érvek a jobb egészség (igaz én híztam kb. 20 kilót, tehát a következő lépés az egészségesebb, átgondoltabb táplálkozás és több mozgás lesz, erre már célszerű lett volna a leszokáskor gondolni, ha nem sportolsz, akkor a leszokással együtt kezdj el valamit), és a több pénz (lassan 1k lesz egy normális doboz cigi, napi 1 dobozzal havi 30k, évi 360k).

(#39) mephi666 válasza Lauda (#31) üzenetére


mephi666
nagyúr

a gáz ebben az, hogy dohányos embernek cigire mindig van pénze... lehet, hogy le kell mondani pár dologról, de cigit venni KELL... amikor abbahagytam, soha nem volt több pénzem, mert ugyanúgy elköltöttem, csak másra :) ...pl olyan dolgokra, amiről épp a cigi miatt mondtam le...

barátnőmnek mondtam, hogy úgy kellene kezdeni a leszokást, hogy ma veszünk valami nagyon ótvar cigit és láncban elszívjuk, hogy kapjunk egy enyhe nikotinmérgezést és ne legyen valami kellemes az utolsó "dohányos élmény" :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40) danih


danih
addikt

Én 6 éve elolvastam a könyvét, és marha egyszerű volt a dolog, nem volt semmi szenvedés, csodálkoztam is mennyire könnyű volt. Nem gondoltam utána, hogy hiányzik a cigi, és tényleg nem is kellett. Szeminárium nem kell, nézd meg a könyvet. Tuti úgy is csak azt mondanának el ami benne van, és azt sem biztos, hogy jól.

Amúgy igazából szerintem nem lehet leszokni, csak határozatlan időre szüneteltetni. Ami persze lehet életed hátralévő része is, de sokszor benned lesz a kisördög, nehéz pillanatoknál, nagy ivászatoknál, stb. Nekem pl. az alkoholizálást is a nullához kellett közelítenem hogy biztosra menjek.

[ Szerkesztve ]

(#41) nem_tom válasza danih (#40) üzenetére


nem_tom
őstag

A könyv eddig nekem is meggyőző. Alig várom, hogy a végére érjek. :)

(#42) Gergő_ válasza nem_tom (#41) üzenetére


Gergő_
őstag

Sikert és erőt!

(#43) nem_tom válasza Gergő_ (#42) üzenetére


nem_tom
őstag

:R Köszönöm, bár ha így folytatom nem lesz szükség semmiféle erőfeszítésre. :)

(#44) V.Stryker válasza nem_tom (#43) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azt te csak hiszed! :) Hisz még dohányzol nem? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45) nem_tom válasza V.Stryker (#44) üzenetére


nem_tom
őstag

A könyv azt javasolta, hogy addig még ne kíséreljem meg abbahagyni amíg a végére nem érek. Viszont érzem magamon, hogy minél tovább haladok benne annál kevésbé vágyom cigarettára. Miért? Mert kezd felnyílni a szemem. ;)

(#46) Lauda válasza mephi666 (#39) üzenetére


Lauda
félisten

Ez igy van. A szenvedelyekre mindig lesz penz, alkohol, cigi, drogok, autok stb. :D Mikor szoba kerul pl, hogy jarok szaunazni es uszni minden heten, beszol a parasztja, hogy persze, aki megteheti. Aha, ketszer annyit kolt el cigire, mint en az egeszsegemre minden honapban, persze mikor ezt elmagyarazom neki, meg nez mint a vetmalac. :D

(#47) V.Stryker válasza Lauda (#46) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Bakker, erre nem is gondoltam...mostanság lenne időm reggel ilyenre. :) mennyibe jön ki egy alkalom?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48) Lauda válasza V.Stryker (#47) üzenetére


Lauda
félisten

Ez nyilvan helye valogatja, mi ket oras belepot szoktunk venni es melle a szaunat, igy 2200 ft. Ha csak uszni megyek, akkor 900 forint a ket oras jegy. De ezert hasznalhatod az elmenyelemeket is, a kinti furdoreszt stb. Maga a szauna 1300 ft es annyi ideig hasznalhatod, ameddig az usziban vagy.

Nagyon jo dolog, szerintem ne hagyd ki. ;)

[ Szerkesztve ]

(#49) V.Stryker válasza Lauda (#48) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Tudom, hogy jó csak mostanában kimaradt. Hova jársz? Nekem a Lukács lenne jó, de rohadt drága. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50) Lauda válasza V.Stryker (#49) üzenetére


Lauda
félisten

En papan lakom, a helyi furdobe jarok. [link] ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.