Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nem_tom


nem_tom
őstag

UP!

(#2) EczkE


EczkE
addikt

Ha jól tudom vannak speckó teák.

Asszem mindenféleképpen!

(#3) nem_tom válasza EczkE (#2) üzenetére


nem_tom
őstag

Az egy jó ötlet. Nem tudnál konkrét példát írni?

(#4) EczkE válasza nem_tom (#3) üzenetére


EczkE
addikt

Őszintén nem vagyok nagy teás és csak hallottam róla, de keress rá. ;)

Kerestem: [link]

[ Szerkesztve ]

Asszem mindenféleképpen!

(#5) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Annyira kell hajtanod, hogy a stressztől megfájdult a fejed? :P

Nem fogod megúszni Algopyrin nélkül, ha ma este még jól akarod érezni magadat. :N

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#6) Probber válasza nem_tom (#3) üzenetére


Probber
őstag

Pl: Herbária

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#7) EczkE


EczkE
addikt

Dumáltam nővéremmel ő eléggé otthon van az ilyen dolgokban. Azt havasoltam, hogy mennyél be egy DM-ba vagy Rossmanba ott sok ilyen teát lehet kapni. :K

Asszem mindenféleképpen!

(#8) nem_tom válasza JetiRulez (#5) üzenetére


nem_tom
őstag

De rohadt vicces vagy...

Algopyrin-t csak akkor veszek be, ha már tényleg nagyon fáj a fejem.

A többieknek meg Köszönöm! Utána nézek ezeknek. :R

Ha valaki tud jobbat, még nyugodtan álljon elő vele. :)

(#9) Armahun válasza nem_tom (#8) üzenetére


Armahun
addikt

Első körben menj el szemész orvoshoz.
Másodikban hagyd el a kávét.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#10) nem_tom válasza Armahun (#9) üzenetére


nem_tom
őstag

A szememmel nincs különösebb baj. Látok rendesen.

Napi 1 csésze kávét iszom szigorúan. Nem többet, mert ennyi még egészséges. Nincsen magas-vérnyomásom, nem olyan fajta stressz. Inkább lelki szarság, meg ilyenek.

(#11) EczkE válasza nem_tom (#10) üzenetére


EczkE
addikt

Pszichológus.

Asszem mindenféleképpen!

(#12) pityeszka


pityeszka
őstag

Igyál sok vizet. ;)

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#13) nem_tom válasza EczkE (#11) üzenetére


nem_tom
őstag

Még a családomnak vagy a barátaimnak se szoktam megnyílni. Nem, hogy egy idegennek.

(#12) pityeszka: Folyamatosan vedelem a vizet.

(#14) Armahun válasza nem_tom (#10) üzenetére


Armahun
addikt

Én is azt hittem, hogy látok rendesen amíg rám nem adták a megfelelő szemet.
Lehet egy kis fénytörési hiba, mondjuk nem teljesen gömbölyű a szemed, amit a pupilla izomból kompenzál és fejfájást okoz.

Zöld tea harmónia testnek léleknek :D

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#15) P00By


P00By
nagyúr

Én legközelebbre tudok egy megoldást. Ne stresszelj! Tudom nehéz, de jobb lenne ;)

(#16) EczkE válasza nem_tom (#13) üzenetére


EczkE
addikt

Ha már a családnak meg a barátoknak sem nyílsz meg ott nagy bajok vannak.

Asszem mindenféleképpen!

(#17) nem_tom válasza Armahun (#14) üzenetére


nem_tom
őstag

Van benne valami. A szemem amúgy is fényérzékeny. Fontolóra veszem.

(#15) P00By: Bárcsak ilyen egyszerű lenne. :)

(#16) EczkE: Miért? :F

[ Szerkesztve ]

(#18) EczkE válasza nem_tom (#17) üzenetére


EczkE
addikt

Akkor kivel beszéled meg a gondjaidat?

Asszem mindenféleképpen!

(#19) P00By válasza EczkE (#18) üzenetére


P00By
nagyúr

A hangokkal :D

(#17) nem_tom: Csak rajtad múlik az egyszerűsége :)

[ Szerkesztve ]

(#20) nem_tom válasza EczkE (#18) üzenetére


nem_tom
őstag

Nagyon ritkán szoktam beszélni valami bajomról. Általában csak lenyelem, megemésztem valahogy, végül "kiszarom". Igen tudom, hogy jobb ha kiadod magadból, de ez nekem valahogy nem megy.

(#19) P00By: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21) EczkE válasza nem_tom (#20) üzenetére


EczkE
addikt

Ne bonyolítsd túl. :N Mond el, megkönnyebülsz és talán nem leszel annyira stresszes. :K

P00By: :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#22) nem_tom válasza EczkE (#21) üzenetére


nem_tom
őstag

Azt én is tapasztaltam sokszor, hogy ilyenkor egy kicsit könnyebb... de valami mégis visszahúz.

(#23) EczkE válasza nem_tom (#22) üzenetére


EczkE
addikt

Gyakorolni kell és utána télleg jobb lesz. ;)

Én szerencsés vagyok, sok olyan ember van az életemben akiknek elmondhatok bármit. :B

Asszem mindenféleképpen!

(#24) nem_tom válasza EczkE (#23) üzenetére


nem_tom
őstag

Nekem is van kinek elmondanom a dolgaimat. Szerencsére. :)

Hát, majd próbálkozom.

(#25) EczkE válasza nem_tom (#24) üzenetére


EczkE
addikt

Sok sikert. ;) A teákat meg próbáld ki. :K

Asszem mindenféleképpen!

(#26) nem_tom válasza EczkE (#25) üzenetére


nem_tom
őstag

Azt mindenképpen. Már le is adtam a rendelést muternál. :D

Talán még szemorvoshoz is elmegyek. A szemem fényérzékeny, oszt lehet több is van mögötte. Nem tudom magam elképzelni szemüvegesen. :DDD

(#27) EczkE válasza nem_tom (#26) üzenetére


EczkE
addikt

A szemészet sem hülyeség.

Nekem évekid fájt a fejem, évekig jártunk dokikhoz. Aztán közben kidrült pár csúnya dolog...
Az lett a vége, hogy azért fáj a fejem mert nem alszom eleget.

Asszem mindenféleképpen!

(#28) nem_tom válasza EczkE (#27) üzenetére


nem_tom
őstag

És ez igaz is?

(#29) #97544192 válasza EczkE (#16) üzenetére


#97544192
törölt tag

én is csak olyanoknak mondom el a gondjaimat, akiket nem ismerek személyesen. családnak vagy havernak sosem mondanám el azokat, amiket elmondtam mondjuk keldornak, gamerkillernek, vagy csizmásnak.
szerintem ez nem baj... nem is beteges, én legalábbis nem tartom magam betegnek. a fél világot betegnek tartom, de én biztos, hogy nem vagyok az. és ez így van, nem a betegség beszél belőlem :)

nem_tom: fogj meg egy algopyrint, és told be az arcodba! nem kell vizezni meg teázni..

[ Szerkesztve ]

(#30) Gergello


Gergello
addikt

(#31) szablya


szablya
tag

Jelentem, hasonló jellegű gondjaim vannak. Minden szaron annyira felhúzom magam, hogy kiszaladnék a világból, a fejfájás csak rátesz egy lapáttal.

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#32) EczkE válasza nem_tom (#28) üzenetére


EczkE
addikt

Melyik része?

BR4D: Mindenki máshogy oldja meg. :K Én meg pont idegeneknek nem mondom el. :N

Asszem mindenféleképpen!

(#33) nem_tom válasza #97544192 (#29) üzenetére


nem_tom
őstag

Algo-t csak akkor veszek be, hogyha nagyon fáj a fejem. Nem pártolom a gyógyszereket. Még betegen se nagyon szedek, csak ha súlyosabb.

(#30) Gergello: De jó is lenne egy ilyen. :)

(#31) szablya: Ha visszaolvasod a hsz.-eket, nagyon sok hasznos dolgot találsz. ;)

(#32) EczkE: Hogy nem aludtál eleget.

[ Szerkesztve ]

(#34) #97544192 válasza szablya (#31) üzenetére


#97544192
törölt tag

nem szabad... szarjatok le mindent, sokkal jobban jártok. én annyi dolog miatt tudnék idegeskedni, de inkább levezetem valahogy vagy magamban tartom. zúzzatok, üssetek, ha máshogy nem megy... néha jobban esik valamit szétzúzni, mint msn-en írni a hülyeségeket azoknak, akik talán még meg is értenek valamennyire... néha fáj, de tényleg többet jelentek 1-1 embernek a neten, mint a személyes ismerősöknek, családnak, havernak, akárkinek. én ezt elfogadom, és ha irl felbasszák az agyam, visszaoltok és leszarom nagy ívben.

nem tudom, hogy ti mi miatt stresszeltek, én a saját szemszögemből írtam le a dolgokat, de a stressz az stressz, és nincs annyi megoldás rá, mint amennyi okozó. :U

EczkE: ízlések és pofonok. ha anyámnak beszélek, fullon fel se fogja hogy mit mondok, mert éppen valami mást csinál mindig. akkor így hogy a f.szba mondjam el neki a problémáimat, ha 10 mp után nem tudja visszamondani ami nekem fontos volt?

[ Szerkesztve ]

(#35) Diego!


Diego!
senior tag

A fejfájásnak sok kiváltó oka lehet, egyrészt maga a túlhajtott életmód, lehet rossz tartás, túl sok számítógép előtt ülés, másrészről a mélyben megbúvó lelki problémák.
Gyógyteák közül tudom ajánlani: citromfű, borsmenta, levendula.
Illóolajok közül leginkább a borsmenta, különösen a nyomásos típusú fejfájás ellen hatékony. Cseppentesz a jobb és bal halántékodra, majd a homlokodra és finoman elmaszírozod.

De leginkább lazíts, szellőztess, ne erőltesd a szemed, ha van lehetőséged néha menj el masszázsra :K
Ja és a lelki problémáidat mindenképpen mond ki, ha magadba fojtod felemészt és lesznek a testi problémák belőle.

(#36) EczkE válasza #97544192 (#34) üzenetére


EczkE
addikt

De jó lenne ha lenne itthon mindig valami amit szétverhetnék... :D Belőlem ezt a játékok hozzák elő. :DDD

(#34) BR4D: Az én anyum speciel meghallgat.

[ Szerkesztve ]

Asszem mindenféleképpen!

(#37) nem_tom válasza #97544192 (#34) üzenetére


nem_tom
őstag

Mindenki máshogy vezeti le, de a lényeg az, hogy levezeti.

(#35) Diego!: Inkább a legutolsó pont jellemző rám.
Megpróbálok minél többet kiadni magamból. Úgy talán jobb lesz.
A teákat is kipróbálom.

(#36) EczkE: Enyém is. Tré lehet. :(
Én hasonlóan vagyok a faterommal.

[ Szerkesztve ]

(#38) #97544192 válasza EczkE (#36) üzenetére


#97544192
törölt tag

szeretem az édesanyám, de a lelki gondjaimat akkor sem mondanám el neki, ha ő lenne az egyetlen ember :U egyszerűen csak annyit bír mondani a dolgaimra hogy "aha, ja", nem gondol bele és ez inkább esik rosszul, mint hogy azt érezzem, hogy végre kiadtam magamból.

[ Szerkesztve ]

(#39) EczkE válasza #97544192 (#38) üzenetére


EczkE
addikt

Én meg faterral nem tudok beszélni. De konkrétan semmiről. :U

nem_tom: A fejfájós dolog nagyrészt igaz, de nekem vannak más gondjaim is ami miatt még fájhat. :(

Asszem mindenféleképpen!

(#40) nem_tom válasza EczkE (#39) üzenetére


nem_tom
őstag

Akkor aludj többet, hogy legalább ennyivel is könnyebb legyen. Az alvás nagyon fontos az idegrendszer számára. :K

(#41) Diego!


Diego!
senior tag

Fájdalomcsillapító javaslat fejfájás ellen:

- Aludjon! Sok embernél az alvás megszünteti a fejfájást.
…de ne aludjon túl sokat! Ez nem jó ötlet, mert valószínűséggel fejfájással ébred.
- Hűtse le magát! Van aki szereti, ha hideg ér a homlokához, vagy a nyakához. Úgy tűnik ez a módszer jó hatású ha az illetőt fejfájás kínozza.
- Lélegezzen mélyeket! A mély levegővételek igen jól csillapíthatják a tenzios fejfájást.
- Lazítson! Tegye a ceruzát a fogai közé, de ne harapjon rá. /Ahhoz, hogy ezt meg tudja csinálni lazítania kell./
- Óvja a szemét! Az erős fény, napfény, tv képernyő, számítógép monitora a szemek megerőltetését végül fejfájást okozhatnak.

(#42) EczkE válasza nem_tom (#40) üzenetére


EczkE
addikt

Hát ez az, hogy az idegrendszeremmel van gond. :F Ha ti azt tudnátok, hogy mi van... :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#43) nem_tom válasza Diego! (#41) üzenetére


nem_tom
őstag

Általában csak délután jön rám és pár óránál nem tart tovább. Most kivételesen tart még.

Köszi, ezek is jók. :K

(#42) EczkE: No, hát ezért aludj eleget. Ezzel is pihenteted az idegrendszered és az álmaiddal emészted meg fele a dolgaidat. Ettől nem oldódik meg minden, de egy fokkal jobb lehet. :K

[ Szerkesztve ]

(#44) EczkE válasza nem_tom (#43) üzenetére


EczkE
addikt

Mostanában nem feküdtem le korán. :( :D

Asszem mindenféleképpen!

(#45) nem_tom válasza EczkE (#44) üzenetére


nem_tom
őstag

Szinte minden nap 6-kor kelek. (suli) Elhatároztam 1-2 hete, hogy este 10-kor lefekszem. Azóta is fél 11-nél előbb nem kerülök ágyba és nem kevés idő, míg elalszom. :D

[ Szerkesztve ]

(#46) JetiRulez válasza nem_tom (#8) üzenetére


JetiRulez
őstag

Nem viccnek szántam...
Ismerlek téged valahonnan és tudom, hogy képes vagy túlzásokba esni. :U

Sőt, szerintem attól van, hogy 3-4 órán keresztül nézed fél méterre a monitort 60Hz-en.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#47) nem_tom válasza JetiRulez (#46) üzenetére


nem_tom
őstag

És még csodálkozol, hogy nem mondok el neked semmit. Még szép, hogy olyan embernek nem mondok semmit, aki nem ért meg és még talán belém is rúg. :U

(#48) EczkE válasza nem_tom (#45) üzenetére


EczkE
addikt

6-7 között kelek, általában 10-kor lefekszem. Ha bátyám megy deolgozni egy hétre akkor beköltözök az LCD tévéje elé a boxxal és akkor tovább fennt maradok. :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#49) JetiRulez válasza nem_tom (#47) üzenetére


JetiRulez
őstag

Mikor rúgtam beléd egyszer is? Nem mondom ki, mit gondolok most rólad igazából. :((

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#50) EczkE válasza JetiRulez (#49) üzenetére


EczkE
addikt

Ti tesók vagytok nem? :DDD

Asszem mindenféleképpen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.