Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Youri


Youri
veterán

ám ezek a megoldások a Samsung termékei esetében a funkcionalitást tekintve olyan elhanyagolható mértékűek
hogy 1 milliárd dollárt érnek

RTX ON

(#3) kymco válasza Youri (#1) üzenetére


kymco
veterán

Van igazság abban, amit írsz. De ha a fantáziám elszabadul, akkor ez a mondat a kitiltás elutasításának indoklásával (amit te is idéztél) együtt meglepetéseket sejtethet:
Még egy fontos, de már szintén eldőlni látszó mozzanata van még a pernek, ugyanis az Apple kevesli a megítélt, több mint egymilliárd dolláros kártérítés összegét, ezért súlyosbításért folyamodtak a bírósághoz. Ez ügyben is nemrég tartottak meghallgatást, ám a hírek szerint Lucy Koh inkább a mérséklés, nem pedig az összeg emelése felé hajlik.

www.refujvaros.hu

(#4) kymco


kymco
veterán

Gépelési hiba a cikkben:
...ezért súlyosbításért folyamodtak a bírósághoz.

www.refujvaros.hu

(#5) VaniliásRönk válasza Roxbury (#2) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azért legközelebb próbáld moderálni magadat, nyilvános fórumon vagy nem a haverok között.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#6) Youri válasza kymco (#3) üzenetére


Youri
veterán

Mit is mondjak, konzekvens egy nő... Fél évvel ezelőtt gyakorlatilag elnyomta a bíróságon a samsungot, bizonyítékokat nem engedett bemutatni részükről, amik igazolhattak volna ezt-azt, gyakorlatilag az apple szája íze szerint alakult minden a végösszeget leszámítva, most meg egy kisebb hátraarc...

RTX ON

(#7) VaniliásRönk válasza Youri (#6) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Úgy tűnik rájött, hogy ha végigvisz egy kirakatpert annak ő lesz a legnagyobb vesztese.

Én mondjuk annak jobban örültem volna, a hullámok elsodorták volna az Apple-t és alámosták volna a szabadalmi rendszert is.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#8) dajkopali válasza VaniliásRönk (#7) üzenetére


dajkopali
addikt

nem feltétlen, ha próbálsz egy jogász fejével gondolkodni:
- a dizájnelemek másolását bizonyítottnak találták, ezért ki is szabták a kártérítést (ennek ugye fő szerepe az lenne, hogy egyrészt visszatartó ereje legyen, másrészt, hogy szakértői adatok alapján megbecsülve valóban az okozott kár bizonyos fajta megtérítése legyen)
- a kitiltás már más ügy, mivel itt azt kellett volna bizonyítania az Apple-nek, hogy a Samsung-termékek további árusítása nagyon komoly károkat okoz nekik - a bírónő szerint ez nem sikerült

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#9) big-J


big-J
őstag

Valamenyi büntetést megérdemel a Samsung, a galaxy ace és az s2 drawer puszta létezése miatt, azok kriminálisak, (pedig nem is azért perelték) nade ezek a téglalap forma, meg visszapattanó görgetés és ezek levédése, ezek szégyent hoznak az egész iparágra.

[ Szerkesztve ]

(#10) Angel1981 válasza Youri (#6) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, ez valóban kisebb fajta pálfordulás - mindenesetre most helyesen döntött szerintem.

(#11) Youri válasza dajkopali (#8) üzenetére


Youri
veterán

Viszont a mérséklés felé hajlása érdekes

RTX ON

(#12) dabadab válasza Youri (#1) üzenetére


dabadab
titán

"hogy 1 milliárd dollárt érnek"

Azt az egymilliardot az eskudtszek mondta, nem a birono.

DRM is theft

(#13) dajkopali válasza Youri (#11) üzenetére


dajkopali
addikt

hm, ezt talán rosszul fogalmaztam meg, félreérthető
ugyanis arról van szó, amennyire megértettem, hogy az Apple igyekezett bizonyítani a meghallgatáson, hogy a valós kára nagyobb volt, mint megállapították, így több jár nekik, a bírónő pedig a kérdéseivel arra utalt, hogy valójában kisebb - ez még nem jelenti azt feltétlenül, hogy megváltoztatja a döntését

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#14) fendre válasza dabadab (#12) üzenetére


fendre
tag

Nem ismerem ilyen mélységig a per részleteit, de az esküdtek a bűnösséget mondják ki, a büntetés mértékét pedig a bíró szabja meg az USA jogrendszerében

(#15) VaniliásRönk válasza dajkopali (#8) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az Apple-design annyira minimalista, hogy nem volt mit ellopni, a karika a téglán nem levédhető. Legalábbis egy racionális világban nem lehetne az. Az Apple-nek meg a konkurencia puszta léte csípi a szemét, semmi más.
A kitiltás azért más ügy, mert ha azt meglépik akkor tényleg elszabadul a pokol.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#16) dajkopali válasza fendre (#14) üzenetére


dajkopali
addikt

az esküdtszék állapította meg (15-16. oldal)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#17) Youri válasza fendre (#14) üzenetére


Youri
veterán

Ezt én is így tudtam, de akkor rosszul... Az esküdtek állapítják mondják ki a jogsértés tényét, meg a büntetés mértékét is, minek a bíró? Költői a kérdés, nem kell válaszolni

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#18) dajkopali válasza VaniliásRönk (#15) üzenetére


dajkopali
addikt

én nem azt mondtam, hogy igazuk volt-e vagy nem, azt mondtam, mit állapított meg az esküdtszék :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#19) velizare válasza Youri (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

amelyet nem funkcionális, hanem designelemekben történő szabadalomsértés miatt szabtak ki rá. lásd még lekerekített sarkú téglalap, és társai. nem is tudom, hogy funkcionális tartalmat tekintve volt-e egyáltalán valami a vádban. talán a slide-to-unlock, de az mintha minden szinten elbukott volna, mondván túl általános.
funkcionalitást tekintve inkább a következő apple-samsung háború lesz érdekes, amelyben a felek helyet cserélnek, és az apple kerül kínpadra a vélt lte-szabadalomsértések miatt.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#20) nord_ válasza VaniliásRönk (#15) üzenetére


nord_
veterán

Ne beszéljünk már butaságot... A HTC-nek, Sonynak sikerült egyedi dizájnt létrehozni? Szegény, szerencsétlen pici Samsungocskának nem megy? Túl kicsi a cég, nem volt már hely a szobában egy formatervezőnek?

(#21) Youri válasza nord_ (#20) üzenetére


Youri
veterán

Bizonyára elkerülte a figyelmedet az Apple vs HTC per... A Sonytól viszont láthatóan tart az Apple

RTX ON

(#22) emvy válasza fendre (#14) üzenetére


emvy
nagyúr

> Nem ismerem ilyen mélységig a per részleteit, de
... de ez nem akadalyoz meg benne, hogy a forumra veletlenszeru allitasokat posztolj. :)

Aki szerint Koh nem konzekvens: esetleg nem lehetseges, hogy probalja a torvenyeket/szabalyozasokat kovetni, es azok olyanok, amilyenek?

while (!sleep) sheep++;

(#23) nord_ válasza Youri (#21) üzenetére


nord_
veterán

Bizonyára a formaterv miatt perelte be az Apple a HTC-t...

(#24) Youri válasza nord_ (#23) üzenetére


Youri
veterán

Itt sem csak a formaterv volt terítéken... Például a visszapattanó scrollozás mindkét helyen előkerült. Kicsit nézz utána

RTX ON

(#25) nord_ válasza Youri (#24) üzenetére


nord_
veterán

Talán ha megnéznéd, mire reagáltam... :U

(#26) kymco válasza VaniliásRönk (#5) üzenetére


kymco
veterán

Sajnos ez vsz életkori sajátosság nála... a pubertással kinövi...

www.refujvaros.hu

(#27) Robertoq válasza Youri (#21) üzenetére


Robertoq
őstag

Dehogy tart a Sonytól csak - még - nem rivális. Egyértelmű miért a Samsung a nagy ellenfél és az sem véletlen, hogy a HTC-vel akkor egyezett meg amikor már lejtőn vannak és nem kell tartani.

Végre egy értelmes döntés, bár az "elhanyagolható mértékű funkcionalitás" hogy érhet ennyit, mi lenne valami komolyabb esetében pl LTE ;]

(#28) ROBOTER


ROBOTER
addikt

A formaterv-per csak egy eszköz, valószínűleg a jogrendszert tökéletesen ismerve ebben láttak esélyt, és bejött. Azt sem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy nem feltétlenül a Samsung a valójában megtámadott ellenfél, hanem az Android, annak legnagyobb alkalmazója által. Óriási a részesedése az Android piacon, főleg az iPhone-nal versengő piacon.

A formaterv szabadalma baromság, aki ismerti pl. a tabletek / tablet PC-k történelmét (HP, Fujitsu-Siemens) annak azért ez világos, jóérzésű ember nem tud mellé állni. De az is igaz, hogy a Samsung készülékek (vagy az Android) tele van ostoba lopásokkal, aminek semmi értelme nincs. Miért kell a kameraszoftvernek kvázi képpontra azonosnak lenni az iPhone OS / iOS szoftverével? Ha még annyira korszakalkotó lenne, megérteném, de nem az. Miért kellett egy időszakban a dobozolásnak teljesen megegyezni az iPhone-éval? Koreában a doboz alapján választanak telefont az emberek? Ez valaki kultúrális csökevény lehet, mert én egy csepp logikát nem látok benne.

Nem kell félteni a Samsungot. Tisztességtelenek és hazudnak ők is annyit, amennyit nem szégyellnek. Ugyanúgy a bevétel maximalizálása az egyetlen célja, mint bármelyik vállalatnak. Láttam olyan fényképezőgép reklámot tőlük, amit 1 napon belül kénytelenek voltak levenni, mert akkora ordas hazugság volt benne.

A piacba való beavatkozást viszont a vásárlók szívják meg mindkét oldalon. Ez csak a gyártónak jó. Nem véletlenül ragaszkodnak hozzá ennyire. Hónapokkal, évekkel el tudja csúsztatni azokat a fejlesztéseket, amit a vásárlók egyébként kikényszerítenének.

(#29) ROBOTER válasza ROBOTER (#28) üzenetére


ROBOTER
addikt

ú = u

(#30) raper válasza emvy (#22) üzenetére


raper
senior tag

Abba nem is szólt bele, de neki is feltűnt ami nekem is, miszerint a bűnösség megállapításán kívűl a bűntetés mértékét is az esküdtszék döntötte el, amely mint látszik a bírónőnek sem nagyon tetszik. Tehát lehet ez a része annyira nem volt véletlenszerű. :)

(#31) #40553216 válasza Youri (#21) üzenetére


#40553216
törölt tag

Miért tartana jobban a Sonytól, mikor a Samsungnak 3x akkora a bevétele és a nettó nyeresége is, mint a Sonynak?

És mintha éppen ezt a visszapattanó cuccot tartalmazó szabadalmat érvénytelenítették volna pár napja, nem?

[ Szerkesztve ]

(#32) aram01


aram01
nagyúr

ez várható volt

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#33) Viper26


Viper26
nagyúr

Samu gyártja a szifon5-be a procit, akkor minek ez a kirakatper?Kell a cirkusz a nyálcsorgató birkáknak? :U

Pixel 7 | FR955

(#34) aram01 válasza Viper26 (#33) üzenetére


aram01
nagyúr

kérdés: ki csorgatja erre a nyálát? :F

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35) #40553216 válasza Viper26 (#33) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az Apple jövőre már nem kötött szerződést a Samuval. Viszont olyan hír is van, hogy csökkentették a megrendeléseiket a gyártók, összeszerelők felé. És múlt pénteken február óta először újra 500$ alatt jártak az Apple részvények.

(#36) emvy válasza #40553216 (#35) üzenetére


emvy
nagyúr

> És múlt pénteken február óta először újra 500$ alatt jártak az Apple részvények.

Nem jartak.

while (!sleep) sheep++;

(#37) #40553216 válasza emvy (#36) üzenetére


#40553216
törölt tag

(#38) emvy válasza #40553216 (#37) üzenetére


emvy
nagyúr

Tehat a frankfurti tozsden, ahol euroban van listazva, volt olyan trade, ami dollarba visszaszamolva 498-ra jott ki. Igen, ez teny, csak epp nem tul relevans, a DAX-on a napi atlag AAPL forgalom 7,896 reszveny, a NASDAQ-on meg 21,646,400. Szoval ez kb. olyan, mintha a kiskundorozsmai tozsden eladnek neked 1 db Apple-reszvenyt 60000 forintert ejfel utan ket perccel, es akkor arra hivatkoznal, hogy pre-marketben 274 USD volt az AAPL.

Ez nem egeszen konform azzal, ahogy ezt 'rendes' helyeken csinaljak. Szoval nem, nem jart 500 USD alatt.

Szerk.: ha meg nem is a DAX-on volt, hanem OTC, akkor meg vegkepp hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#39) Fontos?


Fontos?
tag

"..Nem tiltják ki a Samsung telefonjait az USA-ból.."

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#40) mepet


mepet
addikt

Szerintem jó lenne, ha valaki végre a samu alá tenne rendesen, mert olyan roham léptekben halad sokféle piacon a monopólium irányába, hogy ennek jó vége már nem lehet...

(#41) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

A mérséklésen való gondolkodás meglepett.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#42) aram01 válasza mepet (#40) üzenetére


aram01
nagyúr

versenyezni kéne,nem alátenni

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#43) ROBOTER válasza mepet (#40) üzenetére


ROBOTER
addikt

Visszafogásnak bőven elég lenne, ha legalább európai szinten szigorítanák a termékek piacra dobásának feltételeit. Az nem megoldás, hogy a készülékek egy évvel a megvásárlásuk után kapnak olyan szoftvert, amivel normálisan működnek. És ennek természetesen minden gyártóra vonatkoznia kellene.

Az nem megoldás, hogy a gyártók tesztereknek nézik a vásárlót.

[ Szerkesztve ]

(#44) Sak


Sak
csendes tag

Ez az egész egy nagy vicc. Aki szifont akar venni, az úgyis azt vesz, nem pedig egy hozzá HASONLÓ utánzatot (epül szótár szerint: gagyit). Aki meg nem akar mocskos drága IOS börtönt, az vesz magának egy kevébé kifinomult, de sokkal jobban személyre szabható, és többtucat féléből kiválasztható droidos telót. Pont.

A triviális dolgok lepatentelése ősi jenki szokás! Már a jenki amerikopitekuszok is lepatentelték, hogy a mammutokat jobbról balra milyen mozdulattal csapják fejbe a fadarabra kötözött (dupla csomóval, ez is patentes!) pattintott szakócájukkal. Giga nagy LOL!

Ha valami csinálsz, akkor azt tedd rendesen. Csak egy icipicit több ráfordítás, mintha szarul csinálnád... [www.sargakazi.hu]

(#45) DarkChild válasza mepet (#40) üzenetére


DarkChild
senior tag

A konkurenciának nem a Samsungot kéne' támadni, hanem csak szimplán jobb termékeket kellene náluk gyártani... A fogyasztó dönt, teccikérteni'? :U

(#46) dajkopali válasza kiskaktusz (#41) üzenetére


dajkopali
addikt

itt azért jó tudni, hogy van döntési lehetőség
- az Apple többet akar kérni
- a Samsung kevesebbet akar fizetni (mindkét cég fellebbezett a kártérítés összege miatt)
a "mérséklés" egyáltalán azért került szóba, mert a helyszínen lévő tudósítók a bírónő kérdéseiből erre következtettek
ez persze igaz is lehet, de nem tudni, Lucy Koh mire gondol: taktikus, és nem akar helyt adni az Apple plusz követelésének, vagy pedig felülbírálná a korábbi határozatot
nemsokára megtudjuk

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#47) flierqqq


flierqqq
tag

Azért érdekes, hogy a Samsung bevételei a dél-koreai GDP 20%-át teszik ki..

[ Szerkesztve ]

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#48) aram01 válasza flierqqq (#47) üzenetére


aram01
nagyúr

sok vagy kevés?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#49) Youri válasza flierqqq (#47) üzenetére


Youri
veterán

Markánsan jelen van a tech, az autó, a nehéz és a hadiparban is

RTX ON

(#50) fordfairlane válasza flierqqq (#47) üzenetére


fordfairlane
veterán

A Samsung nem egy vállalat, hanem egy egymással lazán kapcsolódó hatalmas vállalati konglomerátum.

x gon' give it to ya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.