Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) natë


natë
nagyúr

Végre rájöttek, hogy felesleges egy Workstation teljesítménye, ideje más szempontokat is figyelembe venni a tervezésnél. Mondjuk ebben mindig nagyon jó volt az Apple.

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

Akárhogy is: ezeket a pontszámokat a legújabb androidos telefonok még mindig megirigyelhetik

Pedig a Snapdragon 865+ többet gurít.

***

(#3) natë válasza ollie (#2) üzenetére


natë
nagyúr

...és mennyit számít ;]

(#4) bollokcs80 válasza natë (#3) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én pont idén vettem új telót, először egy XR-el próbálkoztam, aztán egy OP7T lett a befutó.

Viszont azon elgondolkodtam picit, hogy Antutu 8-ban a '18-as A12 kb. ugyanannyi pontot hozott mint a '19-es, feltuningolt Snapi855+. Azóta nem fikázom az Apple-t.

(#3) natë : A gyakorlatban természetesen semmit, de az összehasonlításhoz jó referencia.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#5) Wajk


Wajk
addikt

"...és ha az iPhone 12 több tagja valóban 120 Hz-es OLED panellel érkezik..."
Több forrás szerint is dobta az Apple a 120-as paneleket, a PRO modellekből is.

Ez a benchmark is megerősíteni látszik: "scores also suggest that the iPhone 12 Pro Max doesn't have a 120Hz screen"

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#6) arn


arn
félisten

majd az a14x tobbet fog... budget cuccokba budget soc jar (nem budget aron ala apple).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) ollie válasza Wajk (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor csak jövőre fogja feltalálni a 120Hz-s panelt. :DDD

***

(#8) ilor14 válasza Wajk (#5) üzenetére


ilor14
tag

Gondolom rájöttek, hogy akkora aksival, mint amekkorát bejelentettek nem túl hosszú SoC-ot értek volna el.. 11-es szériánál azért valamennyire már jobb aksiméretet értek el, erre a 12-ben megint csökkentek.

(#9) #16820480 válasza ollie (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

Erre mondta valamelyik elemző, hogy azért van, mert ők nem 120Hz-et akarnak szállítani, hanem ProMotion-t, aminek a része az is, hogy 24Hz-től 120-ig skálázódik, attól függően mit csinálsz vele. Ilyen kijelzőből meg nem tudtam megfelelőt rendelni elég mennyiségben. A simán 120Hz csak feleslegesen megeszi az akksit.
Én ezen a vonalon inkább egy olyat szeretnék, ahol mondjuk 24-60-ig skáláz a rendszer, mert konstans 60 sem szükséges, ha csak egy képet nézel vagy szöveget olvasol szinte statikus tartalommal.

[ Szerkesztve ]

(#10) arn válasza Wajk (#5) üzenetére


arn
félisten

pro max? mi a tokom a pro egy telefonon? az ipadet meg lehetett indokolni, mint munkaeszkozt, es miert emelnek arat.

aztan majd jon a pro max plus hyper advanced version :DDD

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) Juhaszatti válasza #16820480 (#9) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A Samsung Note szériájában van ugyan 1-120Hz között skálázódó (statikus képekhez 24 sem kell), de azt el tudom képzelni, hogy ilyenből már nem tudtak volna eleget leszállítani, az új iPhone-ok legyártásáig.

(#12) gliskard válasza ollie (#2) üzenetére


gliskard
senior tag

ok, nyers teljesítmény nagyobb... de a nap végén nekem felhasználnak ez hogyan lesz érték?

pl játékok szintjén az Apple eleve jobban áll a Metal API miatt, mint az Android palatform. Ez főleg az optimalizálás miatt, hiszen a Soc-ben használt GPU nem tartozik a legjobbak közé, ennek ellenére elég jól teljesít a szintetikus tesztekben és a tényleges használatban.

(#13) natë válasza arn (#10) üzenetére


natë
nagyúr

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#14) ollie válasza gliskard (#12) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs jelentősége, csak a cikkbeli állítást javítottam.

***

(#15) gliskard válasza ollie (#7) üzenetére


gliskard
senior tag

alapvetően nincsennek rászorulva, a rendszer és a ui fluid az optimalizálás és a dedikált rajzoló szál miatt. Video tartalom esetében lenne értelme a 120Hz-es képfrissítésnek, viszont ez még nem egy olyan széles körű user igény ami miatt kezüket-lábukat törve kéne kihozni a fejlesztést (pláne más funkciók és a felhasználói élmény rovására)

(#16) arn válasza natë (#13) üzenetére


arn
félisten

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#17) natë válasza arn (#16) üzenetére


natë
nagyúr

(#18) joey04 válasza ollie (#7) üzenetére


joey04
titán

Már nagyon rég van 120hz panel náluk, csak nem a telefonban.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) joey04


joey04
titán

btw ez így is aláz, de vajon az x meg z mennyivel lehet erősebb? mert azért macbokkba, imac-be kell még plusz kakaó.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) weberzolee válasza arn (#10) üzenetére


weberzolee
aktív tag

A Samsung s20 Ultra mitől ultra? mert 0.2 collal nagyobb mint az s20+? A Huawei p40 Pro mitől pro? És a Xiaomi Note 9 mitől Note? Csak kérdem, ha már a névadást is fikázzuk...

(#21) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem vegre rajottek, hogy hamarosan falnak szalad a gyartastechnologia, es komolyan lelassul a fejlodes, ami mellett nagyon meg is dragul es ideje behuzni a feket, hogy evrol evre mutatni tudjanak valami fejlodest. Az se lepne meg, ha eves ciklusrol 2-3 eves ciklusokra allnanak at. Ez a hosszu evek ota tarto sprint tempoju SoC fejlesztes egy ki nem kenyszeritett hiba volt az ilyen cegek reszerol. Olyan mint a TV gyartoknal az FHD-4k-8k, 3D, hajlitott TV.

Nem kert senki meg tobb es tobb teljesitmenyt, csak agyatlanul egymasra licitalva szaladtak elore. Emiatt majd az fog kovetkezni mint ami az Intellel tortent, vagyis evekig csak mikroszkopikus fejlodest tudnak majd felmutatni. Legalabb kevesebb ok lesz a gyors telefoncserere.

Arra lennek kivancsi, hogy a Mac vonalon ez az A14 lesz-e bevetve iden, vagy ennek egy A14X vezioja. Meg az is erdekelne, hogy ezeket a chipeket ossze lehet-e kotni tobbutas megoldassa. A Macbook Air, Mac Mini, kisebb iMac, talan meg a Macbook Pro szintjet is biztos hozzak majd egy-egy ilyen chippel is, emelt TDP-s megoldasban, de szerintem az Apple par even belul a Mac Pro, iMac Pro kategoriaban is valtani akar, mert tul draga lenne kulon OS-t fejleszteni, supportalni par gep miatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) Noukoum


Noukoum
veterán

Maradhatott volna az a13, úgy többet spóroltak volna. Elég lett volna átnevezni, az is pont elég a népnek.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#23) arn válasza weberzolee (#20) üzenetére


arn
félisten

Az egy masik ceg, es nem az elnevezes a gond... Hanem az, hogy szepen megdragitottak az ipadet arra hivatkozva hogy ez innentol pro es azert pro, mert munkahoz szukseges ficsorok vannak benne. Tessek tobbet (vagy 2x arnal tartunk) fizetni. A normal aron meg kaptok regi szart. Ezt hogy fogjak rahuzni a telokra?

Megvettem az ipad air2ot, es talan most lesz hat ev mulva olyan utodja,amit erdemes megvenni es ami hasonlo arban van.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Honnan veszik hogy takarékos? Szeretem ezeket a találgatásokat....

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#25) kalimist válasza Juhaszatti (#11) üzenetére


kalimist
aktív tag

A Note szériában a VRR 48/60/96 és 120 Hz-cet tud. 120 Hz-ről 60-ra statikus tartalomnál 4(!) másodperc alatt kapcsol vissza ami nagyon sok. Egy bizonyos környezeti fényerősség alatt a VRR kikapcsol. Szóval meglehetősen félkész megoldás ez ami Samsungtól nem meglepő. :)

Samsung's Note20 Ultra Variable Refresh Rate Display Explained

[ Szerkesztve ]

(#26) arn válasza 7Heads Drago (#24) üzenetére


arn
félisten

az 5nm miatt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) dilajoska1 válasza bollokcs80 (#4) üzenetére


dilajoska1
őstag

Hát nekem a sima 855 is több pontot dob mint az a12, gpu-ban főleg. Egyébként a 855-t is 2018-ban jelentették be csak ugye később jött az emelt órajeles 855+.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#28) arn válasza dilajoska1 (#27) üzenetére


arn
félisten

de ezek apple pontok. :D feler 10 android ponttal.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29) Silenzio válasza bollokcs80 (#4) üzenetére


Silenzio
addikt

Antutu pontszámok miatt eleve nem fikázunk senkit. Herótom van attól a szaros apptól.

(#10) arn:
Ez ugye ilyen kukacoskodó kvázi-költői kérdés volt, és valójában tudod, mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#30) dilajoska1 válasza arn (#28) üzenetére


dilajoska1
őstag

😁😁😁

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#31) arn válasza Silenzio (#29) üzenetére


arn
félisten

nem, nem igazan erdekel - egyedul az ipad maradt mar csak az iphone-ipad-mac triobol, de az s7 tablet elgondolkodtatott. meg arra varok, hogy mennyi ram lesz a 2020as airben, akkor az ipadnel maradok.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#32) #16820480 válasza arn (#31) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ránéztem én is az S7-re, mert hát hátha lehet olcsóbban is kapni valami értelmeset. 260 ezer az itthoni ára :Y És kb annyival több, hogy tollat is kapsz hozzá, cserébe meg valószínűleg szoftverfrissítést nem annyira majd a jövőben.
Nem tűnik annyira jó ár/érték aránynak, még a 240 ezres Air mellett sem.

(#33) arn válasza #16820480 (#32) üzenetére


arn
félisten

az androidos cuccoknak gyorsan esik az ara, kell egy fel evet varni vele. en az s8-s10 teloimat is mind 500-600 euroert vettem osszel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#34) #16820480 válasza arn (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem csak az ára, az értéke is. Már ha hosszabb távra tervezel vele. Én pont azért nézem nagyon az Air-t, mert azt mondjuk 5-6 évig fogom tudni használni remélhetőleg. Egy Tab S7 szerintem 2-3 év után már kezd felejtős lenni, ahogy nem jön rá érdemi frissítés, még biztonsági sem. Bár nem tudom a Samsung hogy bánik a tabletekkel ilyen téren, de kétlem, hogy jobban, mint a telefonokkal, és ott kb a 2-3 év a reális szoftveres támogatás.

(#35) arn válasza #16820480 (#34) üzenetére


arn
félisten

6 eve hasznalom az air2ot, az elso harom utan ez is ugyanolyan kinlodos, ahogy jonnek a nem ra passzolo frissitesek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36) Juhaszatti válasza #16820480 (#34) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Bár nem tudom a Samsung hogy bánik a tabletekkel ilyen téren, de kétlem, hogy jobban, mint a telefonokkal, és ott kb a 2-3 év a reális szoftveres támogatás."

Az S szériás tabletekkel én sem tudom, de az S szériás telefonoknál az inkább 3-4 év. Nemrég jelentették be a 3 év főverziófrissítést, biztonságit pedig még idén is kapott a 4,5 éves S7 Edge.

(#37) judas13 válasza 7Heads Drago (#24) üzenetére


judas13
addikt

Tények ezek, számadatok és nem találgatások.
80%-al nagyobb a sűrűsége, 30%-al kevesebb az energiája, de mégis 15%-al gyorsabban teszi a dolgát mint az N7 elődje.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#38) <Lacy85> válasza arn (#23) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ja, mert a többi cég nem drágít indokolatlanul...
2 éve 330 volt a Note 9. Ha most a rendes, nem lebutított utódját akarnám megvenni, 485 ezrembe kerülne...
S széria detto.
Huawei-t, meg főleg a Xiaomit meg hagyjuk is. Utóbbi kb. 1 év alatt duplázott árat.
Minden drágul...

(#39) arn válasza <Lacy85> (#38) üzenetére


arn
félisten

Elsosorban az applenek koszonhetoen, es ez a legnagyobb gond. Az apple dragit, a tobbi meg megy utana.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40) <Lacy85> válasza arn (#39) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Szerintem meg a vevőknek köszönhetően.
Ők veszik meg ennyiért is, nem az Apple. :DDD

(#41) <Lacy85> válasza gliskard (#12) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem csak játékok terén áll jobban. Videó renderelésben is elég durva előnye volt mindig is.
Meg hát ugye a normális optimalizálás...
Most ~1 hét iPhone használat után újra a kezembe vettem a Samu Note 9-et, meg a P30 Pro-t és kb. "Atya ég, mi ez a lag tenger?" :D
Oké, van fél-1 év a mobilok között, de akkor is teljesen más kategória a két droidhoz képest.

(#42) Schuler888 válasza kalimist (#25) üzenetére


Schuler888
senior tag

Es a konkurencia ugyanezt mennyi ido alatt tudja? Ja, hogy semennyi?! Mert ott nem is elerheto? :)) mire a tobbiek is bevezetik, addigra a samsung mar 2 lepessel elorebb lesz...

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#43) mate9312


mate9312
csendes tag

Hmm.. Végülis teljesítményben nagyon nem is éreznénk meg (még) az előrelépést :D
Viszont hiába az alacsonyabb fogyasztás, a 120Hz-es kijelzőt nem fogja kompenzálni szerintem... Ne felejtsük el a redukált akkukat sem a 11 családhoz viszonyítva! :(((

(#44) aprokaroka87 válasza mate9312 (#43) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez a 120hz szerintem 2-3 évig még nem lesz standard eleve.

Majd ha 4k@120hz alapból menni fog, akkor alacsonyabb felbontás esetén nem kell majd kompromisszum.

(#45) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Olvastam valahol hogy még nem 100% a 120hz-es lesz panel. Állítólag a pro változatokból 60hz-es prototípusokat is tesztelenek, de az is lehet hogy szoftveresen lehet választani és azért hiszik hogy vannak kimondottan csak 60hz-es prototípusok.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#46) Noukoum válasza dilajoska1 (#45) üzenetére


Noukoum
veterán

Legfrissebb hírek szerintem egyik modellben sem lesz 120hz kijelző.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#47) #76289792 válasza kalimist (#25) üzenetére


#76289792
törölt tag

Mindig is szükség volt béta tesztelőkre :)

(#48) 7Heads Drago válasza judas13 (#37) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Energiája? Fogyasztása inkább.
Ez nem volt benne a hírben.:N

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#49) judas13 válasza 7Heads Drago (#48) üzenetére


judas13
addikt

energia felvétele îgy már jó? :) természetesen a fogyasztására gondoltam,
nézzünk a hírek mögé, kapargassuk meg a felszínt, ott lesz az :K

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#50) ollie válasza judas13 (#49) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És a sűrűség az mi? Ha gyártástechnológiára értetted, annak nincs köze semmi sűrűséghez, hacsak nem tranzisztorok számára értetted egy adott területen, de az sem egyenes arányos a gyártástechnológiával, mivel a megadott csíkszélesség általában csak a tranzisztor kapujának méretére vonatkozik.

***

(#51) 7Heads Drago válasza ollie (#50) üzenetére


7Heads Drago
veterán

:K

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#52) judas13 válasza ollie (#50) üzenetére


judas13
addikt

Az EUV technológia miatt pedig van. Majd kétszeresére növekedett itt az 5 nm-es szinten a tranzisztorok sűrűsége ezáltal nőtt a chipek teljesítménye, vagy/és optimalizálódot a fogyasztása - ultra-low power benefits.
Magának a chippek legyártásánál kétségtelen, hogy jelentős többlet energiával dolgoznak a gépek, hőtermelésük magas, îgy az üzemeknek speciális hűtésre is szükségük van. Tehát az előállítás finoman fogalmazva sem olcsó, de a fejlesztés folyamatos itt is...

7Heads Drago

ilyet én is tudok :K
;)

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#53) judas13 válasza ollie (#50) üzenetére


judas13
addikt

szerk: különben is az egész a kollega feltételezhetően hiányos, felületes informálódása után beírt talán elhamarkodott, számomra kissé kioktató, vagy valamilyen formában lesajnáló hozzászólására, mármint a: "Honnan veszik hogy takarékos? Szeretem ezeket a találgatásokat....", jött a válasz.

Mindenkinek természetesen joga hinni a vélt vagy valós igazában. Senkit nem fogok, és nem is akarok megyőzni különböző technológiai megoldások előnyéről, esetleg hátrányáról.
Magam részéről visszakanyarodok a topic eredeti témàjàhoz, így ezt az úgymond nanométeres kérdést no offense lezártam!:)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#54) 7Heads Drago válasza judas13 (#52) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezt nem is vitatom. Ellenben a 37 hsz-ben ködösen fogalmaztál. :)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#55) _flamer válasza natë (#1) üzenetére


_flamer
aktív tag

+1

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.