Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Kíváncsi leszek, a jövőben esetleg az asztali szintre is szivárog-e le mondjuk 12GB vagy 24GB-os modul! Érdekes mindenesetre.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2) ughhh válasza tibaimp (#1) üzenetére


ughhh
senior tag

Asztalit lehet bontani. pl: gamer, kiadvány szerkesztő, 3d tervező stb... kategóriákra.
Az ideális memória méret egyre nő.

(#3) Low Noise válasza tibaimp (#1) üzenetére


Low Noise
senior tag

+1

(#4) Geri Bátyó válasza tibaimp (#1) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én már eddig sem értettem, hogy ezt miért nem lépték meg. Sőt, desktopra a 12 GB-os dual kit is bőven elférne.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#5) CzGöbe válasza tibaimp (#1) üzenetére


CzGöbe
tag

Hát igen, régebben is jól jött volna, ha nem csak 2 hatványú kapacitások vannak (a win7 is 3*512MB-tal csak úgy hasított :D ), de most is leváltanám a 4*8GB-ot 2*12-re, ha kedvezőbb a fajlagos ára, mint a 8-asoknak, mert annyi már elég volna és a 2 dimm-es dual channelt jobban kezelik a procik is.

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#6) tibaimp válasza Geri Bátyó (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

ughhh, Geri Bátyó, Low Noise, CzGöbe: hátha DDR5-ben meglépik a gyártók! Nem azt mondom, hogy holnap kell is venni, majd, idővel. Én se bánnám!

CzGöbe: 2 darab RAM modult tényleg "jobban kezelik a procik" ?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) gzoli2 válasza tibaimp (#6) üzenetére


gzoli2
tag

Hardware Unboxednek vannak ilyen teszt videoi, mondjuk ott pont a 4 slot gyorsabb mint a 2 játékok alatt talán mivel ugye igy fizikailag több adatbuszon oszlik el az adatmennyiség

Vhk clán , még aktiv uo hq klán. www.vhkclan.atw.hu

(#8) fatpingvin


fatpingvin
őstag

ezen én is régóta gondolkodtam, hogy miért ennyire törvényszerű hogy csak 2^n kapacitású modulokat gyártanak, miközben semmi technikai akadálya nem lenne a nagyobb modulok közé lőni másfeles méretűeket

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#9) tibaimp válasza gzoli2 (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi az infót :R , utána nézek.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) Viktor81


Viktor81
senior tag

Ennek esetleg a nagyméretű moduloknál van értelme. (96GB)
12GB esetén butaság, árban nem lesz arányaival olcsóbb a 16-osnál, így semmit nem lehet nyerni vele.

(#11) Dr. Akula válasza gzoli2 (#7) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Kizárt dolog. Ha asztali prociról van szó, akkor 2 csatornát biztosít a CPU, a 4 modul csak muxolással mehet rá, tehát nem gyorsabb, hanem épp lassabb lesz az elérése (nem jelentősen, de hogy nőni pont nem fog a sebesség, az biztos). Ezen felül a több alkatrész = több hiba játszhat még be, szintén lefele húzva az órajeleket. Ha a proci Xeon vagy HEDT kategóriás, akkor 4 / 6 / 8 csatornás memóriavezérlőről beszélhetünk, és azért nő a sebesség, mert kevésbé lesz visszafogva.

(#12) Pikari


Pikari
őstag

szerintem semmi értelme. ahova kevés mondjuk 2 db 32 gigás modul, oda a 2x48 is az lesz.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#13) fatpingvin válasza Pikari (#12) üzenetére


fatpingvin
őstag

kivéve ha a proci maximum 96GB-ot tud megcímezni.

nyilván más nagyságrendeknél, de nem hülység ez. ha mondjuk a proci max 3 TB memóriát tud kezelni, máris értelmet nyertek ezek a másfeles modulok.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#14) Gaga válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


Gaga
tag

(#15) Pikari válasza fatpingvin (#13) üzenetére


Pikari
őstag

Azt mondjuk inkább 3 (vagy 6) memóriacsatornás rendszereknél tudom reálisan elképzelni, pl 3 x 1 tb stickkel a távoli jövőben. Reálisan nézve az a helyzet, hogy 48 gigához pont annyi pin kell, mint 64 gigához, innentől kezdve a nem kettőhatvány támogatás memóriacsatornánként a proci részéről egy mesterséges limitáció, aminek nincs technikai indoka.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#16) Dr. Akula válasza Gaga (#14) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az elején még arról beszélnek hogy a 16 gigát se használják ki, tehát nem a méret számít... De: a végén amikor a másik csávóra hivatkozik, aki szerint szintén a 2 slot / channel a jobb, jön a lényeg: 2x8 GB-nál jobb a 4x8, annál pedig a 2x16(!!). Tehát simán csak a méret számított a tesztben, akármit is mondtak előtte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.