Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) darkarthur


darkarthur
senior tag

Nvidia számára a chipkészlet piac is megfog halni.
Nem sok jóra számíthatnak már. Sajnálhatják, hogy nincs x86-os CPU-juk. :(

Samsung S23 Ultra 5G

(#2) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Jó hír, hogy végre a TSMC úrrá lesz a gyártástechnológiai problémákon. Bizony most kétség kívül nagy szükség van a zökkenőmentes gyártásra 40 nm-en, hisz mindkét nagy megrendelő hatalmas rendelésekkel bombázza őket.
Az nVidiát meg szépen kiszorították a procikhoz kapcsolható chipset piacról itt ketten a procigyártók. Azok a régi szép idők már elmúltak. A márkaválaszték mindenhol csökken csak.

<-ƘƘ->

(#3) Abu85 válasza Kendek (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát ... hogy is mondjam, idén már úrrá lett a TSMC párszor a problémákon. :))
Persze nyilván ha ezt mondták, akkor nem írhatok mást, de nem lepődnék meg, ha újabb problémák keletkeznének. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) leviske


leviske
veterán

Hmm. Milyen technológiát nem enged licencelni az AMD az nVidia számára? Lényegi különbség nincs az AM3 és AM3+ között, vagy mégis?

Vagy most a 2011-es, LGA1155-nek megfelelő FM1-ről van szó, ami mellé meg amúgy sem lenne értelme nVidia chipsetet rakni?

(#3) Abu85: És ha jól gondolom, a GF csak 32nm/28nm környékén jöhet szóba, tehát arra sincs esély, hogy megelégelje a dolgokat az AMD és szépen beállítsa azokat a gyártósorokat is a termelésbe. :(

[ Szerkesztve ]

(#5) Kendek válasza Abu85 (#3) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jah, akkor azért éreztem azt, hogy mintha már írtam volna hasonlót azelőtt, mikor leírtam, hogy jó, hogy végre rendezték a gyártás körüli problémákat. :DDD
De reméljük, hogy most aztán tényleg okés a dolog, és komolyabb fennakadások nem lesznek. Persze az ördög sosem alszik, főleg ebben a szegmensben.

<-ƘƘ->

(#6) aram01 válasza Kendek (#5) üzenetére


aram01
nagyúr

ha nem üt be megint valami :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#7) bacsis


bacsis
Közösségépítő

hozza a TSMC ide (is) a gyárát hozzánk az országba...
Munkanélküli van dögivel, szal munkaerő lenne, oszt egyből lenne annyi 40nanós GPU hogy csak győzze a nép vásá'ni :C

(#8) D1Rect válasza bacsis (#7) üzenetére


D1Rect
félisten

Ja, meg rászabadíthatnának téged a gyártósorra, és jófajta fagyállós hűtéssel húznál egy kicsit a kihozatalon. ;)

(#9) bacsis válasza D1Rect (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jó magyar forintér' bármikor megkapnák ;) :C

(#10) rumkola válasza darkarthur (#1) üzenetére


rumkola
veterán

még egy amd hír, amiből természetesen nem maradhat ki az nv sötét jövőjének felvázolása :D

(#11) VaniliásRönk válasza leviske (#4) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Szerintem egyelőre még CPU-ból sem tudnak eleget gyártani, nem hogy még a GPU-kat is házon belül készítsék.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#12) FRENK1988 válasza rumkola (#10) üzenetére


FRENK1988
veterán

;] :DDD
de ami igaz az igaz

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#13) Abu85 válasza rumkola (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Miért lenne sötét az NV jövője? Szerintem a Tegra több nyereséget fog hozni nekik, mint amennyit valaha is szereztek a PC-s piacról. Cégek tucatjai szeretnének ilyen sötét jövőképet. :N

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) Ricco_hun válasza Abu85 (#3) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Mondom én. Az AMD talán nem is akarja, hogy a TSMC úrrá legyen a problémákon. Végig fenntartják ezt a hiányt és akkor szépen el lehet adni azt a pár darabot magasabb áron is. De kérdem én, hülyék ezek, hogy nem akarják kihasználni a jelenlegi piaci előnyüket? Az Nv a kanyarban sincs, megvalósulhatna a "Radeont minden gépbe" projekt. Tolhatnák ezzel a (saját maguk által annyira reklámozott) dx11-es játékok szekerét. Pár héten belül már a legvérmesebb NV-fan gépében is egy HD5 karcolna. De nem! Most arcoskodnak egy sort. Megmutatják, hogy ha a piaci helyzet egy kicsit is engedi, ők is tudnak köcsögök, elnézést, profitorientált nagyvállalat lenni.

[ Szerkesztve ]

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#15) schwanz válasza Ricco_hun (#14) üzenetére


schwanz
tag

Nem hiszem, hogy az AMD-t annyira boldoggá tennék a TSMC problémái, mivel vélhetően ugyanezen az áron több GPU-t is el tudnának adni, ha lenne, aki legyártja. Persze az 5xxx sorozat kissé túlárazott, de ez még mindig semmi a 8800gtx-ek kezdeti árához képest.

Szvázi tag

(#16) Ricco_hun válasza schwanz (#15) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Miért kell mindig régebbi szériák kezdőáraihoz hasonlítani? Valamelyik nap is egy gyerek beírja, hogy milyen jóljárt a 42k-s HD5770-el, hiszen ő anno a 7800gt-jét 50k-ért vette. Jó, hogy nem a ti4200 vagy az fx5200 magas kezdőárát emlegetjük. :W

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#17) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Igazából az árakat hasonlítgatni nem érdemes. Minden termék annyit ér, amennyiért megveszik. Ha a TSMC többet tudna gyártani, akkor valszeg az AMD is olcsóbban adná a HD 5800-at. A HD 5700-at nem biztos, mert amíg van HD 4800-as készlet, addig azoknak jobb ár/teljesítmény arányt kell kínálni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) schwanz válasza Ricco_hun (#16) üzenetére


schwanz
tag

De hisz épp arra utaltam, hogy a kezdő árak mindig magasabbak a kelleténél (ez nem csak az informatikában igaz természetesen), azért egymáshoz hasonlítottam őket, mi máshoz.

Szvázi tag

(#19) #65675776 válasza Ricco_hun (#16) üzenetére


#65675776
törölt tag

"Miért kell mindig régebbi szériák kezdőáraihoz hasonlítani?"

Akkor neked mi a problémád azzal, hogy drágábban indul az 5xxx széria, mint a 3xxx vagy 4xxx?

(#20) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Szuper, hogy az nVidia lassan mindenhonnan kiesik :((

...

(#21) Ricco_hun válasza #65675776 (#19) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Hát igen. Fordítva is lehet nézni a dolgot. Én inkább a vásárló szemszögéből nézem, aki olcsóbban akar jobbat, hiszen ez lenne a fejlődés. De mostmár megadom magam. Csak így akkor a HD5 széria nem más, mint a HD4 széria 40nm-re való átültetése, hogy az olcsóbb előállíthatóság következtében nagyobb haszonnal értékesíthessék a termékeiket.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#22) Bici válasza Devid_81 (#20) üzenetére


Bici
félisten

Dehogyis, ők gyártják a PhysX kártyákat. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#23) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

ebből az egész nagy versengésből bőven a TSMC jön ki a legjobban :K
őt sose említik igazán ,pedig óriási hasznot hajthat ...szinte monopólium a piacon :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#24) Bici válasza Quan-Chi (#23) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem, a TSMC potenciális ügyfelei ismerik a céget, és tuti nem fognak csak azért mást választani, mert nem ismerik eléggé. Ez nem az az iparág, ahol fontos a reklám. Vagy ha mégis, akkor itt szerintem nem igaz, hogy a negatív reklám is reklám. Itt szakértők döntenek, és ezért nem jön túl jól a mostani szívás.
Persze, lehet, hogy rosszul látom.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#25) FireGL válasza Quan-Chi (#23) üzenetére


FireGL
aktív tag

"...szinte monopólium a piacon"

Kimaradt a cikkből, hogy a Globalfoundries-nek már nem csak németországban van gyára mivel már 1-2 hónapja >> megvette << a szingapuri Chartered Semiconductort is. A chartered meg 2007 (2006?) óta gyárt AMD processzorokat is.
Amúgy meg a TSMC egyáltalán nem monopólium a piacon, Samsung a legnagyobb félvezető gyártó, utána az IBM, Intel és a TSMC és még van jó pár...

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#26) #65675776 válasza FireGL (#25) üzenetére


#65675776
törölt tag

Legalább értelmeznéd amit belinkelsz. A GF nem vett meg semmit. A Chartered-et a GF-ben is tulajdonrésszel rendelkező ATIC vette meg. De ettől még nem került a Chartered a GF tulajdonába.

(#27) Egzee


Egzee
őstag

88GT startjával is problémák voltak... elég nagyok... minden startnél hiány van ez nem tudom miért nagy újság..

(#28) dezz válasza leviske (#4) üzenetére


dezz
nagyúr

Milyen "AM3+"? AM3+? Thankfully... no.

(#29) shabbarulez válasza FireGL (#25) üzenetére


shabbarulez
őstag

A TSMC valóban nem monopólium a foundry piacon, de az 50% körüli piaci részarányukkal a foundry piac legnagyobb szereplője. Az UMC és Chartered 15, 10% körüli részarányával már jelentősen kisebb piaci szereplő. [link]

A Samsung egyébként nem a legnagyobb félvezető gyártó, tudtommal eddig még sosem volt az, persze attól 1x még lehet az is. A legnagyobb félvezető gyártó az Intel, a Samsung a második, a TSMC az 5. Az IBM viszonylag kicsi félvezető gyártó, hosszú évek óta nincs az első 20-ban, valahol a 25-30. hely körül tanyázik. [link]

(#30) leviske válasza dezz (#28) üzenetére


leviske
veterán

Az AMD Roadmapjain a Bulldozer alatt AM3 R2 szerepel... :) [link]

Hogy fogják hívni, ha nem AM3+ lesz? Mert gondolom nem marad AM3. Vagy rögtön AM4-re ugranak? Nem volna a legjobb ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#31) dezz válasza leviske (#30) üzenetére


dezz
nagyúr

Ja, hogy arra gondolsz... :) Nem tudom, de pl. itt egy kicsivel újabb van, és ezen sima AM3 szerepel. Ettől még persze lehet ott valami újdonság, de szerintem nem egy túl nagy jelentőségű, és abban is biztos vagyok, hogy mennek majd azok a procik a mai AM3 lapokban is. Oké, nem ez volt a lényeg, hanem hogy az a bizonyos újdonság elég-e ahhoz, hogy az Nvidia ne tudja támogatni újabb licenc nélkül, amit meg nem kapnak majd meg. Csodálkoznék, ha az AMD ilyet lépne, de majd meglátjuk.

(#32) Bici válasza dezz (#31) üzenetére


Bici
félisten

Ha kiemelték, hogy szeretnének 100%-os részesedést, akkor szerintem nem a jóindulatukon fog múlni.
Ha lesz lehetőségük kipöckölni az nV-t, akkor megteszik.
Számomra az a kérdés csak, hogy ha nem szükséges újításokat bevezetni az új procikhoz, akkor kitalálnak-e valamit csak az nV kedvéért. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#33) #65675776 válasza shabbarulez (#29) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért nem gyengén visszaesett a piac...

(#34) hejesírásó válasza Devid_81 (#20) üzenetére


hejesírásó
senior tag

bizony. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.