Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Azért az durva, hogy egy 300.000+ Ft-os monitornál ilyenre nem gondolnak... :U

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#2) macilaci78 válasza HoaryFox (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Legalább szervizben megoldják a problémát. Remélhetőleg nem a vevő költségére történik a fuvarozás oda-vissza és nem kell heteket várni a cserealkatrészre. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

Arnyekolason sporolni eleg kemeny, foleg annak fenyeben, hogy nem tobb millio db lesz legyartva ebbol a tipusbol.

(#4) #06658560 válasza macilaci78 (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Cserealkatrész:

(#5) BiP válasza #06658560 (#4) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez már űrtechnika!

(szó szerint)

(#6) TBMC


TBMC
addikt

egy vicc basszus ami mostanság megy. :(

markbellus.hu 

(#7) ttamashu


ttamashu
aktív tag

Reméljük nukleáris reaktort nem gyárt az LG :DDD

Tea az élet!

(#8) Lacok válasza BiP (#5) üzenetére


Lacok
őstag

És jelentősen megnövelte volna a monitor előállítási költségét. :DDD

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#9) Sinisi


Sinisi
senior tag

Megkérik az árát... reméljük, hogy stabil lesz a megoldás...

(#10) -Ben- válasza TBMC (#6) üzenetére


-Ben-
veterán

Egyre drágább, cserébe egyre sz*rabb. :N Valóban vicc, bár elég siralmas..

(#11) deja vu


deja vu
addikt

Sosem vennék magamnak LG monitort, mindig is alsó kategória marad.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#12) ttt


ttt
senior tag

Ilyen egy igazi prémium ügyfélkezelés. ;)

(#13) SunyaMacs válasza ttamashu (#7) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Vagy szarkofágot

(#14) bteebi


bteebi
veterán

#4 és #7: :)) :R

Azért amúgy ez nagyon gáz, bár olyan szempontból érthető, hogy spórolni kellett valamin a megfelelő árcédula érdekében... :U

#11: Pedig a paneljeik nem rosszak (és némelyik modelljük se). Remélem nem mondok hülyeséget, de azt hiszem sok NEC és Eizo is LG paneles (volt?).

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15) deja vu válasza bteebi (#14) üzenetére


deja vu
addikt

A panel az semmit sem ér jó elektronika nélkül. Ég és föld a különbség a világ legjobb monitorjai (Eizo, NEC) és az LG között hiába használ LG panelt. A panel az csak egy a sok sok dolog közül. LG elektronikában meg alsó kategória a japánokhoz képest. Szerinted miért kerül ötször annyiba egy Eizo, NEC mint egy LG, mert ugyan olyan szarkupac mint az LG?

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#16) I3EI\ICE válasza deja vu (#11) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Láttad már a 31MU97Z-B-t? Nekem ez volt az első eset, ahol már előnyben részesítetem a Dell alternetívával szemben pl a nagyon kellemes light antiglare bevonat miatt.

Persze alsó kategória, nem a Nec-kel vagy az Eizo-val egy ligában játszik, inkább a Dell monitorok mezőnyében kínál egy jellemzően kicsit olcsóbb, mégis vállalható alternatívát. Szerintem időről időre egyre jobban felzárkózik a Dellhez. A napokban volt szerencsém a fent nevezett 31 colos 4K modelljükhoz, és már nagyon kompromisszumot sem láttam a Dellel szemben, már anyaghasználatban, és ergonómiában is eléggé felzárkózott szerintem. Bár alapos tesztelésnek nem vetettem alá a monitort (vendégségben volt alkalmam megnézni), de ISP glow, fehér homogenitás, sávosodás terén sem találtam rajta kivetnivalót, és figyelembe véve, hogy a Dell UP3216Q-nál 150ezerrel olcsóbban beszerezhető, kimondottan ezt a típust ajánlanám, ha valaki egy korrekt 4K monitort akarna venni.

[ Szerkesztve ]

(#17) deja vu válasza I3EI\ICE (#16) üzenetére


deja vu
addikt

Nem, de pont arra a típusra panaszkodtak többen, hogy gyenge eresztés, és meg is váltak tőle. Nem sokkal ezelőttig vagy 100 ezerrel drágább volt, és akkor nem kérdés, hogy még hozzádobok egy picit és Dell, vagy Asus. "Olcsó" (nem Eizo, NEC ár) 4k-ban az ASUS PA329Q ami nagyon jó. A Dell az nem az LG-vel van egy ligában hanem inkább az Asus-al, sőt az Asus sokszor már jobb is egy picit. A PA, PB széria olyan jól sikerült, hogy rendre azokat ajánljuk a Dell alternatíva helyett.

Nem egy ilyen panasz volt erre a típusra: [link]

Dell-el is vannak gondok, de én inkább kifizetném a 150 ezer pluszt. Mondjuk nálam már csak japán monitor játszik.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#18) bteebi válasza deja vu (#15) üzenetére


bteebi
veterán

"A panel az semmit sem ér jó elektronika nélkül."

Ez igaz ugyan, és senki sem vitatta, ugyanakkor a jó elektronika se ér sokat egy jó panel nélkül. Asszem.

"Ég és föld a különbség a világ legjobb monitorjai (Eizo, NEC) és az LG között hiába használ LG panelt."

Egy grafikusnak minden bizonnyal, egy Átlag Józsinak már nem feltétlenül. Jó eséllyel látná, hogy szebb-jobb a félmillás Eizo képe, mint a 40-50k-s LG-é, de valószínűleg akkor se érné meg neki a különbözetet a jobb monitor. Még külföldön se. Hacsak nem grafikus.

"A panel az csak egy a sok sok dolog közül. LG elektronikában meg alsó kategória a japánokhoz képest."

Egy, de talán a legfontosabb. És igen, a nagy gyártók (LG, Samu) többnyire elég gyenge elektronikát gyártanak, de a paneljeik bőven nem mindig rosszak - különben miért használna pl. LG paneleket a professzionális márkák? (Nyilván nem tudnak jobbat csinálni, már csak azért se, mert nem gyártanak paneleket.)

"Szerinted miért kerül ötször annyiba egy Eizo, NEC mint egy LG, mert ugyan olyan szarkupac mint az LG?"

Azért, mert a profiknak még így is megéri, és mert kifejezetten olcsó a szarkupac. (Te amúgy tudnál jobbat tervezni, gyártani? Ha nem, akkor talán fogalmazhatnál higgadtabban is...) Az már egy másik kérdés, hogy ad-e ennyivel több értéket egy profi monitor. Szerintem, vagyis nekem nem, de én nem vagyok se grafikus, se fotós, szóval nekem nyilván nem érné meg.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#19) deja vu válasza bteebi (#18) üzenetére


deja vu
addikt

Az Eizo tudod mennyit szöszmötöl egy-egy monitorral, hogy abból a gyenge LG panelből valami épkézlábat alkosson? Rak rá rétegeket, A-TW polarizert, homogenításkorrekciót, meg még 100 másik dolgot, hogy valahogy kinézzen, sokkal prémiumab anyagokba csomagolva. Az LG panelek nem jók, csak nem nagyon volt más alternatíva. Az Eizo már dobta az LG paneleket legtöbb új Coloredge modellben és Panasonic panelt használ, nem véletlen.

"Ez igaz ugyan, és senki sem vitatta, ugyanakkor a jó elektronika se ér sokat egy jó panel nélkül. Asszem."
:(
Az egy csoda, hogy abból a gyenge LG panelekből mit ki tudott hozni az Eizo.

"Az már egy másik kérdés, hogy ad-e ennyivel több értéket egy profi monitor."
Ha kölcsönadnám mondjuk egy hétre a CX271-em és visszaváltanál Dell-re elsírnád magad akkora a különbség.

"Te amúgy tudnál jobbat tervezni, gyártani?"
Ez nem az én feladatom és nem is vagyok szakmabeli, de mivel láttam mi a csúcs, ezért tudom, hogy mi hiányzik az LG-ből. Nyilván akkor a költségek minimum megduplázódnának.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#20) deja vu válasza deja vu (#19) üzenetére


deja vu
addikt

Meg ezek az LG úgymond komolyabb panelek ghostingolnak mint a csuda, szerencsére az Eizo rak a monitorjaiba overdrive-ot és azzal nagyjából kiküszöbölhető. Nincs glow a CX, CG modelleken, hőmérsékletvezérelt színelcsúszás és fényerőkorrekció stb.... Oldalakat lehetne írni miket tudnak, az LG meg miket nem tud.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#21) #06658560 válasza deja vu (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

"hogy valahogy kinézzen, sokkal prémiumab anyagokba csomagolva."

Eizo és a kinézet, valamint a pérmiumabb anyagok? Akkor minimum két cég forgalmaz Eizo név alatt.

(#22) bteebi válasza deja vu (#20) üzenetére


bteebi
veterán

A legtöbb dolog pénz kérdése. Nyilván nem véletlenül drágábbak. De ez a műszaki élet kb. minden terén jelen van. Vehetsz autót, hangfalakat, TV-ket is 10, de akár 100-szoros árkülönbséggel is, de ettől még nem lesz per def szar a kommersz, csak lesz tőle jobb, vagy jóval jobb.

Szívesen megnéznék egyszer egy jobb monitort, pláne úgy, hogy szerencsére nem vagyok nagyon allergiás a monitorokra. Talán jobb is, hogy így van, rengeteg pénzt tudok ezáltal megspóroni :DDD.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#23) deja vu válasza #06658560 (#21) üzenetére


deja vu
addikt

Ne mond, hogy olyan mint az LG, mert akkor nem láttál még Eizo-t. A kinézetet a képminőségre értettem. Az anyagminőség, összerakás meg teljesen más liga mint az LG. Azt tudom, hogy külsőleg sokaknak nem tetszik az ipari kinézet, de ezek munka monitorok. Nekem tetszik. Ha valakinek meg nem tetszik akkor meg vigasztalódjon azzal, hogy sokat tud.

Mely modellekkel van gondod? Én inkább a Coloredge modelleket ismerem, nem az alsóbb kategóriás (Eizo-n belül) Flexscant.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#26) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Tudom, kb nulla relevancia, de monitorként egy 2014-es lg led tv-t használok, a tv talpa között, tehát gyakorlatilag alatta, van a routerem, ami szórja a netet 2,4 és 5ghz-n, a képnek meg meg se kottyan.

Érdekes, hogy a prémium termékét meg nem volt képes erre felkészíteni.. :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#31) BiP


BiP
nagyúr

Azért origo fórum szinvonalra ne süllyedjünk le légyszi.

(#32) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

EIZO témát offoljuk itt kérem! :R

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.