Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Ez a büdös nagy Apple majmolást, amit a hüvely csinál...

Megyen!

(#2) Jassz válasza CptAdamica (#1) üzenetére


Jassz
tag

Nem tisztem védeni őket, de úgy néz ki, hogy jelenleg sikeresebben "másolják" az apple-t mint az apple saját magát.

Nem azt mondom, hogy jobbak, mint az apple vagy a samsung de lényegesen jobb áron adnak határozottan jól működő termékeket, ez már kiderült.

[ Szerkesztve ]

(#3) dingdongkng válasza Jassz (#2) üzenetére


dingdongkng
tag

Meg végül is mindenki így kezdte. Az Apple is. :)

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#4) CptAdamica válasza Jassz (#2) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nem is a minőséggel van a baj, de az a vezetékmentes füles is egy az egyben másolja a formatervet. Nem tudom, félnek, hogy ha saját design-t alkotnak, akkor a kutyának sem kell, vagy mi?

Megyen!

(#5) hogabesz válasza CptAdamica (#4) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Miért probléma ha másolnak? Komolyan kérdezem, mert sosem értettem ez miért gond egyeseknek.

(#6) CptAdamica válasza hogabesz (#5) üzenetére


CptAdamica
veterán

Mert nem menő másolni más dolgait. Jobban szeretem ha egy gyártónak van egyedi stílusa. Mondjuk ez az élet minden területén jellemző nálam.

Megyen!

(#7) atike


atike
nagyúr

Az óra határozottan tetszik.

(#8) somogyib válasza CptAdamica (#1) üzenetére


somogyib
őstag

A Watch nem tűnik Apple copynak...

(#9) dingdongkng válasza somogyib (#8) üzenetére


dingdongkng
tag

Amúgy a tablet sem igazán...

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#10) b.daniel válasza CptAdamica (#6) üzenetére


b.daniel
senior tag

Mondjuk egy vezetéknelkuli füles nem tudom milyen dizájnnal jöhetne ezen kívül :D

(#11) hogabesz válasza CptAdamica (#6) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Én pedig szeretek jól műdödő dolgokat használni, függetlenül attól, hogy másolt -e a termék. Mások vagyunk, na.

(#12) sKie^ válasza CptAdamica (#6) üzenetére


sKie^
tag

De ha ismered az azsiai gondolkodasmodot, foleg ugye a kinait, hogy naluk ez a felfogas. Megmutatjak, hogy ok ugyanazt meg tudjak csinalni, csak jobban, olcsobban. Ez nem szegyen arrafele. Csak ugye sok szabadalmi pert von maga utan. :)

De ahogy Flossy Carter is mondja. Kit erdekel, ha masolnak, ha a jo dolgokat masoljak?!

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#13) hogabesz válasza sKie^ (#12) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Vagy ugye : "Good artists copy, great artists steal"

(#14) helixP válasza CptAdamica (#4) üzenetére


helixP
nagyúr

(#15) tuki2200 válasza CptAdamica (#4) üzenetére


tuki2200
senior tag

Na mondjuk arra a fules designra aztan nagyon buszkenek lehet lenni :DDD pont ugyan olyan hulyen nez ki a huawei is mint az apple es, hogy ezt a fulbemaszo rohejes szivoszalat az apple-nel hányták elosszor papirra nem mentseg a joizles ellen elkovetett buneiert :D

Egyebkent nem az apple-nek az az uzlefilozofiaja, hogy megcsinaljuk ugyan azt amit masok csak jobban? Na ugyan ezt kapjak most kinatol..

[ Szerkesztve ]

(#16) #06658560 válasza CptAdamica (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Alkottak, borzalmas szar, folyton attól féltem, hogy kiesik. Mondjuk az Apple sem jobb e szempontból szerintem.

(#17) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Az óra, és a várható ár/érték aránya tetszik

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#18) Qgloof válasza CptAdamica (#6) üzenetére


Qgloof
újonc

Azt remélem tudjátok, hogy Kínában bármilyen termék, dolog másolása tisztelet az alkotó felé?

(#19) CptAdamica válasza Qgloof (#18) üzenetére


CptAdamica
veterán

:D

Megyen!

(#20) lolal


lolal
senior tag

Vgyázz, mert mindjárt megjelennek a hüvelyes vérpistik és megkérdezik hány éves vagy, meg topikot tévesztettél és linkelgetik az iphone topikot. De nem zavarja őket, hogy ctrl+c és ctrl+v másolják az Applet, de a hüvely az egyedi ;]

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#22) hogabesz válasza lolal (#20) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Látom idetaláltál a másik topicból. Büszke lehetsz magadra.

szerk. : a ctrl+c ctrl+v dolgoddal kapcsolatban keress rá erre, kis butus : "Good Artists Copy; Great Artists Steal"

[ Szerkesztve ]

(#23) Stabi83


Stabi83
senior tag

Na kezdik a trollkodást az Almafanok. Valahogy már kezdett hiányérzetem lenni...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#24) atike válasza Stabi83 (#23) üzenetére


atike
nagyúr

...kezdik? :F

;] :P

#20: kitiltásra játszol...? :F

[ Szerkesztve ]

(#25) lolal válasza atike (#24) üzenetére


lolal
senior tag

Tudtommal semmi olyat nem csináltam ami törvényellenes lenne az meg hogy a véleményemet kifejezem. Még nem bűn. Szólás szabadság van te is azt mondasz amit szeretnél :K

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#26) t72killer válasza hogabesz (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gondolj bele: elutazol az Antarktiszra, hogy ott megfess egy tájképet, beleölsz egy valag pénzt, dolgozol rajta egy csomót. Majd a kiállításon jön a kis ferdeszemű a mobiljával, lefotózza, és otthon kiadja gyerekmunkásoknak, hogy az utolsó ecsetvonásig másolják le.

Úgy hívják a dolgot, hogy termékhamisítás. Kína ebből él.

Szifonokban nem vagyok annyira otthon, nekem az Elephone S7 vitte eddig a prímet a témában:Y

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) dingdongkng válasza t72killer (#26) üzenetére


dingdongkng
tag

Igen, és emiatt a te képed egy értékes eredeti lesz, minden más meg egy olcsó kópia...

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#28) t72killer válasza dingdongkng (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, csak a jog szerint az "olcsó kópiákat" is csak te terjeszheted (piacszegmentáció), hiszen te dolgoztál meg az alapokért. Hogy miért? Alkalmasint a kópia megtévesztésig hasonlíthat az eredetire, és a hamisító eredetiként is eladhatja kevésbbé hozzáértő vásárlónak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) hogabesz válasza t72killer (#26) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Elmegyek egy boltba és legálisan vásárolok ilyen készülékeket. Miért tehetem ezt meg? Vagy most becsület alapon nem kellene vennem kínai termékeket?

(#30) helixP válasza hogabesz (#29) üzenetére


helixP
nagyúr

Hát igen, erről van szó.
Ilyenkor felejti el mindenki, hogy rengetegen kezdték így a termelést, pl. Canon, Nikon, a világháború után. És nem csak terméket lehet ám kopizni, hanem gyártási technológiát, marketing módszereket, interfaceket.
Ha visszanézünk a vitaindításra, az Apple sem volt ez alól kivétel. Ez mindig is az ipari termelés velejárója volt, és az is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#31) hogabesz válasza helixP (#30) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Tudod miért nem fekete-fehér a dolog? Mert ezen a vonalon elindulva akkor egy cég lenne a világon aki okostelefont készít, egy cég aki tv-ket, egy gyártana autókat stb. stb. Ugye, hogy annyira nem egyszerű a dolog? Mi lenne a megoldás. Komolyan kíváncsi vagyok rá, mert a "de gagyi, hogy másolnak" az minden, csak nem az. :R

(#32) t72killer válasza hogabesz (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt ugye az almának kéne lejátszani, nem értem, hogy anno miért kellett pl a kis HTC-t cseszegetniük a nem is hasonló telefonjaik miatt, az apple-samu pereskedésekből is lassan jogtörténelem-könyvet lehetne írni - apple vs hüjevej perről viszont nem tudok.

Normál esetben a jogtulajdonosnak perelnie kell, és ha megnyerte a pert, akkor veszik le az adott országban a boltok polcairól a cuccot.

"Hatóságilag" csak a tiszta hamisítványokat üldözik, azaz ha almás logóval, apple dobozban árulják a chinaphone-t (kínában ugye ez is megy). A megtévesztésig hasonló "Elephone s7/s8" elképzelhető, hogy bukna már, bár arra se írták rá hogy "samsung" lenne.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) helixP válasza t72killer (#32) üzenetére


helixP
nagyúr

Pereljen csak, viszont mire végigmegy a bírósági eljárás az összes országban addigra már 2 generációval későbbi modell van a polcokon, és a per tárgyát már rég elfelejtette mindenki. :)

hogabesz: Ha tudnám a megoldást akkor szellemi tulajdonra specializált jogász-mérnök lennék :D
Azt hiszem, hogy koppintás ide, vagy oda, mire a koppintó sikeresen reverse engineereli a terméket, gyártásba adja és olyan minőségi szintet ért el vele, mint akitől másolta, a másolt fél már rég túlhalad azon a technológián és már továbbfejlesztett valamit.

[ Szerkesztve ]

(#34) hogabesz válasza helixP (#33) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Tehát akkor ott tartunk amit a 5. hozzászólásban írtam :)

Egyébként, a döntés joga megvan mindenkinek, senkit nem köteleznek egy bizonyos gyártó készülékének megvásárlására. Az epöl most is nagy vásárlóközönséggel rendelkezik és nem gondolom, hogy több ájfón fogyna, ha a kínaiak felhagynának az 1:1-ben másolt készülékek gyártásával. Sőt, ha belegondoltok az epölnek még jól is jön a konkurencia hiszen amiatt tudja feltornázni az árakat utalva arra, hogy az övé kitűnik a tömegből (és most nem arról van szó, hogy ez az állítás mennyire igaz). Aki itt "önérzeteskedik" a kínaiakkal kapcsolatban az magyarázza meg nekem, miért lenne jobb személy szerint neki, ha nem lenne a sok kínai telefon? :R

(#35) helixP válasza hogabesz (#34) üzenetére


helixP
nagyúr

Ja, persze, én nem Ellened beszéltem, totál egyetértek. Ebből csak mi felhasználók profitálunk. Meglátok egy új technológiát (Ujjlenyomat olvasó, Truly wireless füles, hajlítható kijelző) és tudom, hogy 2-3 év múlva normális minőségben fogom olcsóbban megkapni. Ez a folyamat ösztönzi az innovátorokat, hogy ne álljanak le.

(#36) #06658560 válasza helixP (#33) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Pereljen csak, viszont mire végigmegy a bírósági eljárás az összes országban addigra már 2 generációval későbbi modell van a polcokon, és a per tárgyát már rég elfelejtette mindenki. "

És vannak eladási adatok, amelyek alapján fasza bírságot és kártérítést lehet fizetni.

(#37) helixP válasza #06658560 (#36) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez így igaz, de akkor már eladták a terméket :)
Meg ha belegondolsz, eddig senkit nem vágott még földhöz egy ilyen ügymenet, még ha az el is jutott a konrkát bírság fizetési szakaszig.

(#38) #06658560 válasza helixP (#37) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azért a Samura elég komoly bírságokat szabtak már ki.

(#39) helixP válasza #06658560 (#38) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen erről beszélek, sőt: az Apple-re is, mégis köszönik szépen mind a ketten jól vannak.

[ Szerkesztve ]

(#40) #06658560 válasza helixP (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

A Samura vert bünti a Huaweien kívül nagyjából mindenki másnak beleroppanás lenne a mobilpiacon jelenleg.

(#41) vihartigris


vihartigris
őstag

Az óra kifejezetten tetszik, még az ára sem vészes, jó lenne, ha karácsony előtt nálunk is lehetne kapni.

bármi reciproka a semmi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.