Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Samott


Samott
addikt

Ennek a kinai banyafarmos dolognak van meg barmi ertelme a multheti dontes utan? Nekik mar biztos nem kell VGA.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2) Komplikato


Komplikato
veterán

De elvileg ez a GPU 256 bites memóriavezérlővel bír, így pont nem lehet úgy megvágni, hogy teljesen hasonló legyen mint a "sima" 3060, ebből jött a pletyka azon része, hogy több Cuda/RT mag lesz aktív, cserébe kisebb órajele a fogyfogasztás miatt. Illetve volt találgatás, hogy ez lesz egy olcsóbb profi quatro kártya alapja is, ami 16GB VRAM-ot kap. Akkor ez mind csak belemagyarázás volt?

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#3) pandras83


pandras83
senior tag

szegény bányászok, nehogy kártya nélkül maradjanak a végén

Cyberfuck Patchrunner

(#4) DraXoN válasza Komplikato (#2) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

kínában nem mindig azonos kártyát árulnak azonos név alatt ... AMD esetén pl. RX480-nak majd RX580-nak is neveztek olyan kártyákat amik paraméter alapján csak RX470 és RX570 szintjén voltak (órajel, és feldolgozó egység szám miatt is)... de ott egyel nagyobb modell számozást kaptak.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#5) pandras83 válasza Samott (#1) üzenetére


pandras83
senior tag

Eskü voltam olyan naív, hogy a múlt heti hír hallatán már dörzsöltem is a tenyerem.

Cyberfuck Patchrunner

(#6) Abu85 válasza Samott (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem muszáj Kínában lennie. Elviszik másik országba. :D Van egy rakás hely, ahol még olcsó az áram, és könnyű a költözés.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) Molyzsa


Molyzsa
aktív tag

Ez a szomorú.... hogy a bányafarmok lehetnek a megrendelők, akik ráadásul kötbérigénnyel is előállhatnak. Én nem értem ezt miért nem lehet leszabályozni. Legyen a bányafarm is megrendelő, de csak a kifejezetten nekik gyártott típusokra (pl. mint a szervereknél). Vagy akkor a mezei vásárlónak is legyen már kötbérigénye ha normál áron nem tudja a gyártó kiszolgálni a vevőt... ha egyáltalán ki tudja szolgálni...

..o.O..

(#8) Shkiz0 válasza Molyzsa (#7) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ne vásárlóként gondolkodj, hanem cégként / gyártóként.
Tegyük fel te mákos lecsót készítesz. Elvileg mindegy számodra, hogy valaki 1 adagot visz, vagy 50-et. Gyakorlatban meg nem, mivel bár árban ugyanannyi az adag (valójában ez sem feltétlen a mennyiségi kedvezmény miatt, de jelen állapotban ez most lényegtelen) viszont melyik az egyszerűbb neked, ha adagjával kell porciózni, vagy 50 adagjával?
Na ez van a vga esetén is. Nekik sokkal jobban megéri az, ha egybe viszi el tőlük valaki nem egyesével adogatják el, illetve a legfőbb indok a szállítás.
A kinti nagy bányászok kamionszámra is vihetik a kártyát, és még lehet ki sem hűl a kártya gyártás után, de a sor végén már ott áll kung-laó hogy bepakolja raklapszámra a vga-t.
És ez jó a gyártónak, mert nincs logisztika, nem kell utaztatni a szélrózsa minden irányába, mert házhoz mennek a termékért és instant viszik.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9) Televan74 válasza Shkiz0 (#8) üzenetére


Televan74
nagyúr

De akkor meg illene felvállalni a gyártónak, hogy mi most a bányászoknak visszük a játékosoknak szánt vga -t. :DDD De ilyet nem tesznek, pedig mindenki tudja hogy így van.

A példa jó, de én készítenék a kisvevőknek is normál áron. De kiszolgálnám a nagy mennyiségben vásárlókat is. Eddig belőlünk éltek kisvevőkből, de győzött az extraprofit.
Személy szerint nincs bajom vele, tudom hogy ilyen a kapitalizmus.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Így már érthető, hogy egyes gyártóknál a "Super Phantom" elnevezés mire utal.

(#11) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

Nem tudom, de szerintem a nagykerek sem mikrobusszal szállítják a gyárból, úgyhogy nem lenne különbség.

- Glaz-doz-fhut -

(#12) Cyberboy42 válasza Glaz-dozfhut (#11) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Csakhogy a bányászok még egy csomó más adalék dologgal is kedveskednek a gyártók felé: Dobozolni se kell, nem kell hozzá nyomtatot használati utasítás meg matricák, nem kell semmiféle játék promo, és vannka még olyanok is akiknek a végső tesztelés sem kell, elkönyvelik veszteségnek azt a néhány darabot, csak vihessenek minél többet, minél hamarabb.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#13) Shkiz0 válasza Televan74 (#9) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Az a baj, hogy gyártó részéről is csak terelés megy.
Elvileg van direkt bányász kártya nv-nél az új eresztésből is, aztán egy darabot nem látni se itthon se külföldön. De ezt már korábban leírtam egy bányászos cikknél.

Ha nem akarna a gyártó hülyének nézni az embert nem lenne semmi gond. Mert a bányász nem feltétlen azért nem veszi a direkt bányász kártyákat az RTX30xx sorozatból mert a garancia lenne a gond, hanem azért mert a selejt terméket akarja eladni az NV túlárazott áron. Nem elég hogy drága, nem elég hogy sokkal rosszabb perf/watt vagy perf/price árral rendelkezik mint az asztaliak még elérhetetlen is.
A bányásznál a garancia másodlagos, első a ROI, és mennyit tud a kártya. Pláne kínában szarják le szerintem a garit, mert ott nem hiszem hogy nagy szám lenne keresni rá embert céget aki meg tudja javítani adott esetben.
Márpedig egyszerű a képlet. Nyugodtan adhatna ki nv olyan kártyát amin nincs kimenet, amin csak 90 nap gari van, ha az vagy nagyobb teljesítményű mint az asztali termékek azonos áron, vagy pedig olcsóbban hozza ugyanazt mint az asztali, máris sok bányász venné. És akkor mindenkinek jobb lehetne, de akármennyire azt szajkózza az nVidia, hogy csúnya bányászok ellen van az LHR is, most hogy már 2 hónapja nincsenek LHR mentes változatok újonnan ugyanúgy nincs kártya mint eddig :)
Sőt ha úgy vesszük még rosszabb lehet a szitu, mert ha pénz nem számít alapon nézi a nagy bányászfarm, akkor megveszi az LHR-t is, de abból sarkítottan 2x annyi kell mint ha LHR mentes lenne, ergo még jobban hiány lesz.

Szóval lehetne itt kompromisszumos megoldás, csak nem érdeke a gyártónak.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#14) Televan74 válasza Glaz-dozfhut (#11) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nagykerből meg a kisbányász viszi raklap számra. Nem mindegy? :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15) b. válasza Shkiz0 (#13) üzenetére


b.
félisten

Már megkerülték egy ideje az LHR-t szóval mindegy is.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) Shkiz0 válasza b. (#15) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Még nem teljesen.
Azért még 30-35% még benne marad, fogyasztás meg közel annyi mint a non-lhr esetén.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#17) podtibi


podtibi
senior tag

Na mostanra csak rájövünk hogy a vga sem játékra lett kitalálva. Ideje hozzászokni hogy amiből pénz lehet abból pénz lesz. Nem kellenek ide kifogások hogy felfogja az ember. Persze aki még hisz a világbékében vagy az igazságban...annak jó panaszkodást kívánok. Tököm tele van már hogy az emberek siránkoznak, mintha a világ bármennyire is tiszta emberekből állna.

Ezt inkább rád bízom.

(#18) Viktor77 válasza podtibi (#17) üzenetére


Viktor77
titán

"Na mostanra csak rájövünk hogy a vga sem játékra lett kitalálva. "

Na, mesélj, mire?

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19) Dragon3000 válasza Komplikato (#2) üzenetére


Dragon3000
veterán

Miért ne lehetne? A 3090 és 3080 is ugyanarra a gpu-ra épül, mégis egyik 384, míg a másik 320bites. Egyszerűen úgy vagdossák, hogy végül a 256 helyett csak 192 lesz és kész.

(#20) nexplo


nexplo
őstag

Már kezdtem dörzsölni a tenyerem hogy specka bios-sal majd lesz egy új rommá hajtható kis kártya. Tévedtem mert ez is csak fényképen lesz számunkra elérhető ;]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#21) podtibi válasza Viktor77 (#18) üzenetére


podtibi
senior tag

Mindenre amire csak használható, meg természetesen pénzre.

Ezt inkább rád bízom.

(#22) arn


arn
félisten

A megjelenes napjan rendeltem 699 euroert 3080at. Az hol van bszki? :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23) nexplo válasza arn (#22) üzenetére


nexplo
őstag

Még úton ;]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#24) fatpingvin válasza Viktor77 (#18) üzenetére


fatpingvin
őstag

remélem csak poénból kérdezted és nem vagy ennyire tájékozatlan.

utóbbi esetben segítek: bármilyen számítási feladatra ami nagyobb volumenű SIMD adatfeldolgozást tesz lehetővé, mártixműveletek, etc. a grafika már a géming esetén is csak soakdlagos funkció a pipeline végén.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#25) arn válasza nexplo (#23) üzenetére


arn
félisten

Poen, de a ceg meg tavasszal kuldott ertesitot, hogy majd nyaron :D hat mondom ezt mar poenbol sem mondom le.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26) nexplo válasza arn (#25) üzenetére


nexplo
őstag

Én is így vagyok egy két nagykerben. Olyan áron rendelték hogy ezt már akkor tudtam, sosem érkezik meg. De foglalásban benn maradt... Poénból nem törlöm :DDD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#27) Shkiz0 válasza nexplo (#26) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Egyik tuti a Rami :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#28) andy19770128 válasza Viktor77 (#18) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Szerintem az elmúlt 6-7 évre gondolt. Nem a Tseng et6000 re

(#29) Televan74 válasza podtibi (#21) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ön is bányász?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#30) Dragon3000 válasza Televan74 (#29) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ennyiből miért lenne bányász? Akinek a munkájához kell, az is pénzt csinál vele. Amúgy sajnos igaza van, nem hiszem, hogy a közeljövőben változna a vga piac.

[ Szerkesztve ]

(#31) Televan74 válasza Dragon3000 (#30) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem gond csak kérdeztem. Ha bányász, ha játékos, ha grafikus tervező nekem mindegy. Csak annyira hevesen védelmezte a kártyával pénz keresőket, gondoltam rákérdezek.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32) Viktor77 válasza fatpingvin (#24) üzenetére


Viktor77
titán

Na, és ebből egy Geforce 256 (vagy az említett Tseng) mire volt alkalmas?

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33) Viktor77 válasza andy19770128 (#28) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor írja azt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#34) Komplikato válasza Viktor77 (#32) üzenetére


Komplikato
veterán

Maguk idejében mindenre.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#35) fatpingvin válasza Viktor77 (#32) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem lesz igazad attól hogy félretereled a diskurzust.

a maga idejében ahogy előttem írta a kolléga mindenre. bár ugye akkor még a GPUknak nem volt feladata nagyon sok extrát számolni, erre csak később jöttek rá hogy sok párhuzamos kis ASIC-et belerakni a GPUba értelmesebb mint a CPU-t izzasztani szekvenciálisan olyan dolgokkal amik tökéletesen párhuzamosíthatóak.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#36) Viktor77 válasza fatpingvin (#35) üzenetére


Viktor77
titán

Miért terelem félre?

Ez volt a kulcsszó: "kitalálva". De, grafikára lettek kitalálva. Minden más késöbb jött.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37) Viktor77 válasza Viktor77 (#36) üzenetére


Viktor77
titán

És ezért is fájó amit ezek a cégek művelnek, mert a gamerek tették őket naggyá.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#38) podtibi válasza Televan74 (#29) üzenetére


podtibi
senior tag

Tegezz nyugodtan. Egyszer élünk.

Milyen értelemben? Számít bármit is? Már csak hogy értsem a gondolat menetedet.

Ezt inkább rád bízom.

(#39) podtibi válasza Televan74 (#31) üzenetére


podtibi
senior tag

Érdekes a gondolatmeneted. Mért védjem őket és mért is bántsam őket? Szimplán sem védeni, de még bántani sincs okom őket. A gazdagoknak is fogy a pénze.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#40) arn válasza Viktor77 (#32) üzenetére


arn
félisten

Barmire, amire a szamitogepet hasznalni lehet :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41) nexplo válasza Shkiz0 (#27) üzenetére


nexplo
őstag

Ők még a korrektek, nem rájuk gondoltam ;)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#42) fatpingvin válasza Viktor77 (#37) üzenetére


fatpingvin
őstag

jézusom, ezt a szentimentális hülyeséget remélem te se gondolod teljesen komolyan... no offense, de ez már a régmúlt amiről beszélsz és különben is, kapitalista piacon nincs ilyesmi. az tette őket nagyjá hogy olyan technológiát fejlesztettek amit a hülye tömeg vitt mint a cukrot.

egy dolog hogy a videojáték-piac volt az egyik mozgatórugója a fejlesztéseknek, de egyrészt ebből sikerült kinőni, másrészt meg ezen kattogni nem csak értelmetlen de gyerekes is. csak a frusztráció ordít belőle, rálátás semmi. ezen már év(tized)ek óta túl vagyunk.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#43) b. válasza fatpingvin (#42) üzenetére


b.
félisten

azért annyira nem sikerült kinőni, nem volt rég. Az Nvidia fő beételi forrása a gaming piac volt és most is az.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) fatpingvin válasza b. (#43) üzenetére


fatpingvin
őstag

emellett elég markánsan ott van a HPC is. erre próbálok csak rávilágítani hogy nem kéne ilyen szinten megdöbbenni és világvégét visítani csak azért mert nézzenek oda, megváltoztak a piaci viszonyok. előfordul.

eredetileg a számítógépeket se arra találták ki hogy emberek játszódjanak rajta, csak páran rájöttek hogy erre is lehet használni és mivel volt fizetőképes felvevőpiac ezért nocsak, elindult errefelé is az egész (amit magam részéről agyrémnek tartok de nem az én dolgom úgyhogy nem fogok fröcsögő nyállal anyázni hogy hogyképzelik.)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#45) arn válasza b. (#43) üzenetére


arn
félisten

Papiron gaming. Kivancsi lennek a 3000es szeriabol mennyi ment piacra, es mennyi banyaba.

tipp: 10/90%

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46) arn válasza fatpingvin (#42) üzenetére


arn
félisten

Amugy annyira nem veszelytelen, amit csinalnak, mert az nv sulyat a piacon a reszesedese adja. Ha nem tudnak kartyakat venni, sulytalanna valhatnak, es elveszithetik az egeszet. Megegyszer ide visszakapaszkodni, hogy a masik gyarto gyartja a konzolok fo chipjeit, meg egyszer nem fog.

Meg ugy altalaban a gaming piac beboritasa sem mellekes, lehet most a banyasz piac nagyobb, de lehet ket ev mulva lehet nem igy lesz, es nem lesz hova visszajonni, ha a userek jelentos resze eltunik. Ez hatassal van a tobbi komponens eladasara is.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#47) b. válasza fatpingvin (#44) üzenetére


b.
félisten

pedig nem annyira agyrém ez.
Az utolsó jelentés szerint az adatközpontok 1,9 milliárdot a professzionális grafika 300 milliót hozott, míg a gaming 2,5 milliárdot, azaz több mint a felét adta a bevételüknek.( tekintsünk el a bányászattól most) Enélkül a cég pont működésképtelen/ vissza fogott lenne fejlesztésekben is.
Mint mindig benne van a pakliban a bányászpiac átalakulása, akár összeomlása vagy a GPu bányászat lecsökkenése. hosszú távon, akár 3-5 év.
Nagyon sokan ragadtak Pascalon pl a Zöldeknél. ezek a kártyák 4-5 évesek.
Ha nem jutnak elfogadható áron kártyákhoz akkor marad a konzol. Egy szűkülő piacon nem nagy szám piacrészt megtartani ott növekedni kell hogy azonos volumenen maradjanak.
Ha meg bevételt akarnak akkor kevesebb eladásból kellene pótolniuk a bevételeiket. = magasabb árazás. Mivel a piac 3 szereplős lesz hamarosan, nekik az lenne az érdekük, hogy elérhetőek maradjanak a PC gamereknek. Jelenlegi állas szerint ez nem fog megtörténni egyhamar, azaz növekszik a konzol eladás, csökken a PC gamer piac és ráadásnak megjelenik egy Intel is 3. szereplőként legalább akkora volumennenel majd gyártásban mint ők.

Messze van az hogy azt mondhassák, kinőték ezt a dolgot, sőt ,elengedhetetlen nekik azt gondolom hogy bármilyen más területen ilyen fejlesztéseket hozzanak mint most. Pont fordítva látom azt amit írtál . ha nincs gaming piac semmilyen más területen nem tudnak hamarosan meghatározók lenni , főleg CPU vagy X 86 licensz nélkül, akár ARM akár bármi.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#48) fatpingvin válasza arn (#46) üzenetére


fatpingvin
őstag

ugyan már hogyne lenne hova visszajönni. ha feltételezzük hogy a mining beborul, akkor amit most a bányászok vesznek, majd megveszik a gémerek, még csak fejleszteni se kell rajta. a használtpiac nyilván más kérdés, a cégre egyedül ez jelent veszélyt.

én egy fél könnycseppet nem ejtenék érte ha a PC gaming egy az egyben eltűnne a süllyesztőben de lássuk be ez nem reális: itt is sorban állnak a népek hogy amint lesz megfizethető kártya azonnal megvegyék. nem lesz itt olyan piacvesztés mint amit a fanatikusok szeretnek vizionálni.

amúgy meg a nvidia kb piacvezető a non-HPC GPU computing terén: az AMD elbaszta a ROCm-et, csak a nagyon enterprájsz kártyáik tudnak ténylegesen fajsúlyos GPU computing dolgokat. a CUDA meg lehet hogy proprietary de kisebb léptékben még mindig lényegesen jobb az AMD kínálatánál, mondom ezt úgy hogy sokért nem adnám ha kikerülhetném a CUDA-t.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#49) fatpingvin válasza b. (#47) üzenetére


fatpingvin
őstag

szerintem nem teljesen van igazad. GPU computing terén továbbra is technológiai előnyük van, ha más nem én azt látom hogy koncepcionálisan továbbviszik azt amit anno a TILE64 csinált: minek különm CPU meg GPU amikor ezt a kettőt lényegében össze is lehet damaszkolni: sok sikebb de már CPU komplexitású mag, a SIMD pipeline meg konfigurálható szeletekben és van egy baromi sokoldalú univerzális processzorod. ha nem ARM majd RISC-V, azt már GPUkban úgyis használják.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#50) arn válasza fatpingvin (#48) üzenetére


arn
félisten

Ezt a jelenlegi allapotot ideig oraig lehet fenntartani, amig a fejlesztok latnak benne fantaziat, hogy fejlesszenek olyan hwre, ami senkinek nincs. Onnantol borul a domino, mert miert gyorsabb kartya, amit eddig sulykoltak?

A vegen meg kilyukadunk oda, hogy a konzol meg fogja kapni azokat a ficsoroket, amiket a pcs portok nem, es toredekebe fog kerulni.

Ez az egesz egy tobb evtizedes status quo, amivel szorakaznak, mivel nincs meg a tortenelmi elozmeny, nem megismetelheto.

Fogalmam nincs mi az a hosszu idoszak, amit at lehet hidalni, talan a kartya elettartama az, de helyrehozhatatlan karokat fog szenvedni idovel. Jatekok mindig lesznek pcre, mert mindig is voltak, a kerdes, hogy milyen szintuek - nehez lesz egy ratyi konzolportra majd sokezer euros hwt ratolni, mint kovetelmeny.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.