Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Predatorr


Predatorr
őstag

Nomen est omen, kellett nekik AMD drivernevet lenyúlni. :Y

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#2) -=RelakS=- válasza Predatorr (#1) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezért nem perelhetne az AMD sikeresen, hogy megtéveszti a vásárlókat? :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#3) markknight válasza Predatorr (#1) üzenetére


markknight
veterán

Mert? Mi köze ide az AMD-nek? :DDD

(#4) tothzoltan


tothzoltan
tag

Lehet hogy én nem látom át jól, de szerintem itt arról van szó, hogy az Apple megteremt egy fejlesztő környezetet ami átjárás biztosít két platform között. Aztán azért mert két kattintással hirtelenjében nem megoldható a mellesleg külsős programozók számára a portolás (eddig vagy lehetetlen volt vagy hárommilió kattintás kellett hozzá), egyből az Apple szar és a Catalyst dugába dől az első egy hétben? ... Mi ez a baromság? Az ilyen megoldásokhoz a hülye is tudja hogy idő kell.
Van az a mondás, hogy a 'kákán is csomót keresni' ...

Swiftet is temették még megjelenés előtt. Mostmeg na ugye hogy ugye...

I'm thinking different.

(#5) rosejbli válasza markknight (#3) üzenetére


rosejbli
senior tag

(#6) joey04 válasza tothzoltan (#4) üzenetére


joey04
titán

Nézd meg a cikk íróját. Az sok dologra választ ad. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) UnA válasza rosejbli (#5) üzenetére


UnA
Korrektor

Továbbra sem értem miért kéne idekeverni az AMD-t, mert a catalyst az egyszerűen katalizátort jelent angolul [link] és persze hasonlóság sincsen a két szoftver céljaiban.

(#8) Geri Bátyó válasza UnA (#7) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nyilván azért, mert hiába nem használja az AMD évek óta ezt a nevet, még mindig emlékeznek rá az emberek, hiszen legalább egy évtizedig ez volt az ATI/AMD driver neve.

Amúgy is olyan Apple-telen a név. Lehetne iCatalyst mondjuk. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9) markknight válasza rosejbli (#5) üzenetére


markknight
veterán

Oké, de ez egy dolog, ez jelent valamit. A jelentése miatt kapta ezt a nevet ez a cucc, mert ha belegondolsz pont azt csinálja, amit a neve sejtet.

(#10) oszi666 válasza markknight (#9) üzenetére


oszi666
őstag

Nope torolheto

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#11) markknight válasza oszi666 (#10) üzenetére


markknight
veterán

Na, wikipediáztál és inkább visszavonod? Ejnye :DD :DD

(#12) tothzoltan válasza joey04 (#6) üzenetére


tothzoltan
tag

'Nézd meg a cikk íróját. Az sok dologra választ ad.'
Mint mindenki ő is forrásból dolgozik. Ez érthető, és nincs is ezzel semmi baj. A mediában elharapódzó anti-Apple mentalitással van bajom, ami számos esetben megalapozatlannak bizonyul, vagy csak szimplán szubjektív véleményre épül, valós tények vagy statisztikák hiányában, ferdítve. Aztán a sok naív meg készpénznek veszi. Nekem a divatfika nem pálya. Fanboy se vagyok, csak rajongok az IT világért. Utálok ilyen cikkeket olvasni.

I'm thinking different.

(#13) -=RelakS=- válasza UnA (#7) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Emlékezzünk majd erre, mikor az Apple vegzál valakit, mert a termékének a neve akár csak hasonlít valami Apple termék nevére. :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#14) ledgeri


ledgeri
nagyúr

[link] Határesetben érdeklődőknek az utolsó 2 videót ajánlom

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#15) jonnyjoker01 válasza tothzoltan (#12) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ezt én sem értem, miért kell a neven fennakadni viszont azért nagy az anti-apple mentalitás manapság mert az embereknek kezd elegük lenni abból amit a cég csinál, egyrészt "innováció" téren, másrészt az anti-consumer tevékenységeik miatt.

Ezt a céget nem kellene védeni. Megteszik azt az ügyvédek és a lobbisták amikor például a szabad szervizelés és a tervezett elavulás a téma. :W

Érdemes Louis Rossmann youtube csatornájára rálesni, ha valakit érdekel milyen undorító dolgokat végez a cég.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#16) Syl válasza jonnyjoker01 (#15) üzenetére


Syl
nagyúr

> Ezt én sem értem, miért kell a neven fennakadni

Talán azért mert az egy AMD védett név? [link]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17) markknight válasza Syl (#16) üzenetére


markknight
veterán

Az AMD Catalyst™ a védett. A Catalyst mint szó nem, vagyis hát szerepel az oldalon, de kíváncsi lennék mik a feltételek. Például a Fire™szó is szerepel a levédettek között.. Most komolyan elhiszed, hogy ez le van védve? Felesleges ezen veszekedni.

[ Szerkesztve ]

(#18) oszi666 válasza markknight (#11) üzenetére


oszi666
őstag

nekem nem kell szerencsére wikiznem a katalizátor szóra, csak végiggondoltam, hogy mit is csinál a cucc, hogy gyorsít, nem átalakít... :D az infó nem az erősségem

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#19) Syl válasza markknight (#17) üzenetére


Syl
nagyúr

Semmi veszekedési szándék nem volt bennem, csak kérdeztem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20) joey04 válasza tothzoltan (#12) üzenetére


joey04
titán

Az apple ellenes híreken csak röhögök, engem nem bosszant, pl. a folyton linkelt Louis Rossmann sem érdekel, ügyesen csinálja, van nézettség. a cikkíróval viszont nem csak apple cikkek lapcsán van baj, sőt.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) -=RelakS=- válasza markknight (#17) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez nem olyan, mint hogy a windows szó maga ablakokat jelent? Ehhez képest ami programban a windows szó szerepelt, azt "megkérte" a microsoft, hogy lehetőleg ne használja, mert megtéveszti a vásárlókat.
Windows Commander -> Total Commander névváltás ismerős?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#22) markknight válasza -=RelakS=- (#21) üzenetére


markknight
veterán

Teljesen más a kettõ. Ha nem érzed a különbséget, akkor hiába is mondom :D

(#23) Predatorr válasza -=RelakS=- (#2) üzenetére


Predatorr
őstag

Nem tévesztik meg, ez is szar! :Y :C

markknight: Igen, ez a kérdés. ;)

tothzoltan: Szerintem arról van szó, hogy a világ legnagyobb haszonrésével dolgozó cég a felhasználókkal végezteti terméke tesztelését. Ha a kocsiddal fának mész, mert valami hibás benne, nyilván elfogadod, hogy idő kell, amíg bejáratódik, nem? :P Nem mindenki szereti az ilyesmit.

UnA: Nem egy szóról van szó, hanem egy terméknévről, ráadásul még csak nem is különböző területen. Ez sokaknak valahogy nem esik le.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#24) UnA válasza Predatorr (#23) üzenetére


UnA
Korrektor

A terméknév "AMD Catalyst" volt, ahogy azt már korábban írta valaki, és már több éve hivatalosan nem az, hanem "AMD Radeon Software". Ez sokaknak valahogy nem esik le. ;)

(#25) Predatorr válasza UnA (#24) üzenetére


Predatorr
őstag

Az AMD-nek volt Catalyst drivere, amit lehet AMD Catalyst-nek olvasni, de akkor is az AMD gyártó Catalyst szoftvere volt. De akárhogy is, Az Apple Catalyst azt sugallja, hogy az Apple is kiadott egy Catalyst szoftvert AMD VGA-khoz (ahogy pl. más gyártók is adtak ki sajátot). Senki nem fogja a szabadalmi hivatalban nézegetni a pontos bejegyzéseket, éppen ezért hívják megtévesztésnek.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#26) Syl válasza UnA (#24) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha csak volt és sokunknak nem esik le, magyarázd már meg, miért szerepel még most is az AMD Trademark oldalán:
- AMD Catalyst™
- Catalyst™
https://www.amd.com/en/corporate/trademarks

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27) tothzoltan válasza Predatorr (#23) üzenetére


tothzoltan
tag

'Ha a kocsiddal fának mész, mert valami hibás benne, nyilván elfogadod, hogy idő kell, amíg bejáratódik, nem? :P Nem mindenki szereti az ilyesmit.'

Nem helytálló példa. Milliókat fizetsz a kocsidért, sokkal nagyobb fejlesztési időintervallumot kapsz a pénzedért, és nem utolsóssorban a Catalyst egyáltalán nem tömegtermék, hanem egy bridge megoldás, viszonylag szűk fejlesztői rétegnek. (és a Catalyst egyáltalán nem ment a fának, csak náhányan nyivákolnak mert itt-ott még foltozni kell, de ebből a média botrányt csinál - pontosan azért mert az Apple a világ legnagyobb haszonrésével dolgozó cég, és így is az első háromban trónol ami sokaknak nem tetszik)
De ha már mindenképp autós példát akarsz; az új autókat is tanácsos mindig bejáratni. Akár új feljesztés akár évtizedes. Új autó az új autó. Szokni kell neked is, neki is az utat.

I'm thinking different.

(#28) #33253120 válasza -=RelakS=- (#2) üzenetére


#33253120
törölt tag

Főleg azok után, hogy az Apple egy időben kampányszerű védjegypereket alkalmazott mindenki ellen. Volt, hogy valami ausztrál kisbolthálózatot akartak logó változtatásra kötelezni, annak ellenére, hogy az volt régebben, vagy ilyesmi. Rég volt. :)
De a Catalyst még az én Inteles/NVidiás mentalitásom mellett is AMD-s elnevezés a számítástechnikában.

(#29) -=RelakS=- válasza #33253120 (#28) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Meg ugye a lekerekített sarkú téglalap, meg hogy az átlag hülye nem tudja az iPhone-t megkülönböztetni szerintük a Samsung Galaxy S2-től :W Utána lett a Samsung egy jó ideig szappan alakú.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#30) #33253120 válasza -=RelakS=- (#29) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hja, egy időben túltolták, de azért valljuk meg az Apple letette a magáét, a maga módján.
Jó időben, pontosan becélzott célközönségnek megfelelő hype után, megfelelő terméket értékesített.
És mivel akkor is volt C/P védték ami csak van. Néha trollul, és szerencsére nem is mindig működött. :)

(#31) Keksz


Keksz
senior tag

Miért futtatnék iPad alkalmazásokat pl macbook-on? Főleg h mióta kijött az ipadOS a macbook-ot szinte nem is használom. Sokkal kényelmesebb az ipad :)) (Nekem)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.