Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) planbmokus


planbmokus
senior tag

Hát ebbe a pár száz pontba nem fogunk belehalni.
Megérkezett a legjobb kompakt tablet a piacra, nincs itt semmi látnivaló...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#2) Giovan!


Giovan!
addikt

A mérések alapján ez annyit takar, hogy egymagos teljesítményben a 13 Pro Max elér 1734 pontot, az iPad Mini (2021) viszont csak 1114-et, többmagos teljesítményben pedig 4818 pont áll szemben a táblagép 2817 pontjával, ami jelentős karcsúsításnak számít.

Lehet én nézek rossz képet, de a 21-es iPad Mini mellett nálam 4558 pont szerepel a multi- és 1596 a single-core teljesítménynél, ami szintén kevesebb valamivel mint az iPhone 13 számai, de azért ez már egy jóval kisebb különbség.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#3) Graphics válasza Giovan! (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

El van írva.

Nem ekkora a különbség, pár százalék mindössze.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) Noukoum


Noukoum
veterán

Így is piszok gyors, kit érdekelnek a benchmarkok. Potenciális 4gb memória szerintem ezerszer nagyobb gond.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#5) janeszgol válasza Noukoum (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

A tavalyi hardver sincs kihasznalva, viszont a ram az fontosabb lenne.

(#6) worxland válasza Graphics (#3) üzenetére


worxland
addikt

De nagyon el van írva. A grafikonok és a cikk egymásnak totálisan ellentétes dolgokat állít, neki kellene állni és kijavítani. Meg persze a 3,23 GHz visszafogása 2,93-ra nem okoz 50% teljesítményvesztést.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#7) Graphics válasza worxland (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jeleztem a szerzőnek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) szentkuti11 válasza Graphics (#7) üzenetére


szentkuti11
addikt

Köszönöm, javítva!

(#9) joey04


joey04
titán

Ez max az androidon nevelkedő embereket zavarhatja.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) worxland válasza joey04 (#9) üzenetére


worxland
addikt

Úgy érted, akik boldogulnak a negyedikes matematikával?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#11) joey04 válasza worxland (#10) üzenetére


joey04
titán

nem, ott nagyobb hangsúly van ezeken a számokon.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) Essentials


Essentials
aktív tag

Ezeket a single/multi számokat a mininél százezres nagyságrenddel drágább legdurvább androidos táblagépek sem képesek produkálni. A GPU meg mérföld csizmás különbség mindenhez ami android, akkor most mennyire "kompromisszum" ez? Nyilván az Apple mérnökei úgy lőtték be az értékeket, hogy optimális legyen a hardver munkája. Azt sem gondolom hogy a szintetikus világból kilépve, a való életben oltári különbség lenne a 4 magos GPU-s 13, és az 5 magos 13 Pro iözött. Biztosan vannak olyan élethelyzetek, amikor jobban érzékelhető, - feltéve ha egymás mellé téve használja az ember őket.... :R

[ Szerkesztve ]

(#13) vakablak93


vakablak93
őstag

Nagyon szimpatikus kis cucc lett az új, hibái okán ugyan eladtam de azért kedveltem a 2019-es minit. :K
Egyedül a ram mennyiségét nem értem továbbra sem, többnek több ugyan mint az elődmodellben de továbbra sem kielégítő...

Ezt a visszafogott processzor dolgot kicsit furcsállom, de ha előre szólnak róla, akkor nem érzem átverésnek hisz tudatában vagyok mikor megveszem, ennél fogva én elfogadnám így is.

Remekül haladnak abba az irányba amerre szeretném, talán majd a következővel újra bepróbálom.
Annyi szent hogy ez a legjobb kis tablet ami a piacon van (ebben a méretben).
:C :C :C

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#14) janeszgol válasza vakablak93 (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem is van 2019-es Minim (Ipad Mini 5). Mi volt vele a gond? A Ram mennyisége miatt adtad el?

(#15) vakablak93 válasza janeszgol (#14) üzenetére


vakablak93
őstag

Elég durva listám van/volt de a legtöbb gondot valóban a ram hiánya és a kőkorszaki csati adta.
Állandóan megakadályozták hogy ki lehessen használni a rendszer és ratelepíthető appok kínálta lehetőségeket...

Pár apróság finomulhatna a rendszerben is, de jól haladnak összességében szerintem a kövi már jó lesz nekem is.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#16) zeon.hu válasza vakablak93 (#13) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

"Ezt a visszafogott processzor dolgot kicsit furcsállom, de ha előre szólnak róla, akkor nem érzem átverésnek hisz tudatában vagyok mikor megveszem, ennél fogva én elfogadnám így is."

Már ha szólnak, mert most is a Geekbench tesztből derült ki, ugye... :D

Egyszer azért beneveznék egyre,a céges Samu tabok eléggé vérszegények (mondjuk nem is csúcsgépek).

#?*@&!

(#17) Pirosász válasza joey04 (#11) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Szerintem már ott sem érdekli a kutyát sem.
Annyira erősek már ezek a processzorok, hogy arra amire ezeket az eszközöket használja az emberek 99%-a, arra túl is teljesítenek.

(#18) Luck Dragon

Nem pörgeti maxon az A15-öt az iPad Minit... ettől függetlenül a piacon így is ez az egyik legjobb ebben a méretben , részemről jöhet . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#19) planbmokus válasza Luck Dragon (#18) üzenetére


planbmokus
senior tag

Ebben a méretben nyugodtan kijelenthetjük, hogy A legjobb.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#20) Luck Dragon válasza planbmokus (#19) üzenetére

:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21) worxland válasza planbmokus (#19) üzenetére


worxland
addikt

Messze.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#22) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez aztán végképp felháborító, skandallum :DD. Így aztán félárú 5g-s minit követelek :)).

Kizárt, hogy az életben ezt a különbséget észrevenném, hacsak nem abban, hogy visszafogott órajeleknek köszönhetően hosszabb az akksiidő :R. Sajna drága mulatság a mini, idén már biztosan nem fogok beleugrani egybe, hacsak nem lesz valami használható szolgáltatói akció.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) bostone


bostone
addikt

Szinte minden benne van ebben a kütyüben, ami miatt a 13 pro maxot választanám, sőt. És még olcsóbb is.
Csak telefonálni nem tudok vele. :W

(#26) Noukoum válasza #32839680 (#25) üzenetére


Noukoum
veterán

Iphone 12 is újra-újra tölt, szóval már a 4gb is kevés hosszútávra ilyen szempontból.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#27) bostone válasza #32839680 (#24) üzenetére


bostone
addikt

Legalább eltakarná a nagy buta arcomat. :)

Egyébként valami "agybadugós” megoldásra gondoltam.

(#29) Noukoum válasza #32839680 (#28) üzenetére


Noukoum
veterán

Tudtommal a cellular verzióval sem lehet telefonálni önmagában.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#30) bostone válasza #32839680 (#28) üzenetére


bostone
addikt

Mindenképp kell egy ios-el rendelkező mobiltelefon. Ha egy hálozaton vannak a táblagéppel a hívást tudja fogadni a tablet is. Elméletben erre van lehetőség, gyakorlatban még sosem próbáltam.

(#31) joey04 válasza #32839680 (#25) üzenetére


joey04
titán

Nem, sőt több dolog marad a memóriában mint a mi 10 pro-nál.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#32) planbmokus válasza #32839680 (#28) üzenetére


planbmokus
senior tag

Nem, de Facetime/Facetime audio működik.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.