Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hito


hito
nagyúr

Ilyen ez a popszakma :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2) Kinder


Kinder
senior tag

Amit a réven nyer, elveszti a vámon?

(#3) Alarikman


Alarikman
senior tag

Na ezért nem lesz pop-up kamera a redmi k30-ban! Nincs neki hely. Marad sajna a punch-hole/lyukasztás. Nem valószínű, hogy külön terveznek egy pop-up verziót. De reménykedni lehet. Addig marad az előd.

[ Szerkesztve ]

(#4) K0vasz


K0vasz
aktív tag

ez az 5G egyre nagyobb failnek tűnik, eddig csak a másik oldalról tűnt szopásnak (gyk. minden sarokra kell egy 5G antenna, annyira kicsi a hatótávja), de hogy a telefon oldalon is ennyi nyűg van vele + még jobban húzza az aksit...
remélem, nagyon gyorsan kitalálnak helyette valami életképesebb megoldást

(#5) Plug Life válasza Kinder (#2) üzenetére


Plug Life
senior tag

Csöbörből vödörbe.

(#6) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Kérdés, hogy van-e értelme az emberi kommunikációra használt telefonokat 5G-kompatibilissé tenni, vagy elég ha csak 2/3/4G-t tudnak, az 5G meg megmarad az IoT-nek?

(#7) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Nem nagyon értem mi értelme ezeknek a nyilatkozatoknak. Mint vásárlót rohadtul nem érdekel, hogy nekik ez mivel jár, mennyi munka stb. Oldja meg.
Anno a HTC is közölt egy ábrát az android frissítésének nehézségeiről… az se érdekel szerintem senkit. A piacot követni kell, ezzel jár. Miért legyen könnyű dolguk? Dolgozzanak meg a pénzükért.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#8) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

"miközben a trendek egyre vékonyabb, kisebb és nagyobb képarányú készüléket követelnek."

Majd mobiloknál is rájönnek a gyártók (mint az Apple a 16-os MBP-nál), hogy senki nem hal bele egy kicsit vastagabb készülékbe.
A kompromisszumok 90%-a ott is eltűnt egyből...

(#9) Stabi83 válasza MikeWazowski (#7) üzenetére


Stabi83
senior tag

Az a baj hogy mindenki úhy nyúszít dolgokért mintha olyan egyszerű lenne. Ha pedig a gyártó felárat kér a plusz dolgokért akkor megy a siránkozás. Senki sem dolgozik ingyen. Apám sokáig tervezett elektronikai rendszereket és innen tudom hogy egy kicsinek tűnő változtatás is hány munkaórát jelenthet és mien pluszköltségeket...

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#10) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

" miközben a trendek egyre vékonyabb, kisebb és nagyobb képarányú készüléket követelnek."

Én és szvsz nagyon sok hús-vér felhasználó abszolút nem követel vékonyabb telefont. Már ott tartunk, hogy tok nélkül megfogni se lehet egy ideje a telókat, és persze a körbeüveg dizájn olyan sérülékeny, mintha vázát hordanál a zsebedben.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) Stabi83 válasza t72killer (#10) üzenetére


Stabi83
senior tag

Mert a sok tudatos felhasználó lehurrogta a minőségi polikarbonát hátlapokat amik nem csúsztak de legalább nem is törtek egyből. Most vigyoroghatunk az üveg hátlapoktól amiket persze polikarbonát tokba csomagolunk... :C

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#12) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Gondolom majd ha nem lesz még antenna sehol, akkor be tudom állítani, hogy ne 5g-t keressen.... :D

(#13) <Lacy85> válasza Stabi83 (#11) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Az üveggel nincs bajom. Viszont nagyobb akksiért simán elviselnék +1-2mm vastagságot.

(#14) Stabi83 válasza <Lacy85> (#13) üzenetére


Stabi83
senior tag

Az üveget nem szeretem mert csúszik, koszolódik, törik de az 1-2mm-t én is vevállalnám a nagyobb akkuért.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#15) dabadab


dabadab
titán

"a trendek egyre vékonyabb, kisebb és nagyobb képarányú készüléket követelnek"

???

Kisebb?... :F Megállíthatatlanul nőnek - annak idején azt is viccesnek tartottam, hogy a 4,5"-es Galaxy S5 Mini mekkora batár volt, de mostanra ott tartunk, hogy tulajdonképpen 6"-nál kezdődnek a telefonok.

DRM is theft

(#16) Sgr_A válasza t72killer (#10) üzenetére


Sgr_A
addikt

nem is azt nyilatkozta, hogy a felhasználók követelnek vékonyabb telót, hanem hogy a trendek ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17) joey04 válasza MikeWazowski (#7) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) eclipse19 válasza Sgr_A (#16) üzenetére


eclipse19
senior tag

+1
Ideje lenne már, hogy a felhasználókra is figyeljenek a trendek helyett/mellett.

Gondolom a noccssot meg a különböző helyeken lévő lyukakat a kijelzőben sem azért próbálják meg elrejteni a PR fotókon (sötét hátterekkel és hasonlókkal), mert olyan k*rvára büszkék rá. Mégis csinálja mindenki.
Pedig sztem a felhasználók többsége kiegyezne 2mm-rel vastagabb felső kávával egy lyukmentes kijelzőért cserébe.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#19) Stabi83 válasza eclipse19 (#18) üzenetére


Stabi83
senior tag

Az a baj hogy akkpr meg a +2mm miatt fanyalognának. Nem tudsz olyat csinálni ami mindenkinek jó lenne. Talán a Nokia 3210 volt az az utolsó telefon ami egységesen tetszett mindenkinek ( kivéve akik agyrákot akartak kapni az antenna hiánya/elrendezése miatt ).

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#20) t72killer válasza Stabi83 (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt magyarázza meg nekem valaki hogy mi az előnye, ha 2mm-rel vékonyabb egy telefon? Nem 2 centi vastag téglákról beszélünk, h annyira hisztizni kéne.

Az is a bajom hogy nincs választék: a csájnafóntól a szifonig mindenki ezeket a sz.rokat gyártja. Ha véletlen kiadnak 100ból 1 robosztusabb példányt, az ultragáz belsőt kap sz.r optimalizációval (ld. CAT).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) elfelejtette válasza t72killer (#20) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az az előnye, hogy így legalább ki tud lógni 2mm-re a kamera modul... :P
Az egyetlen alternatíva a komolyabb üzemidőt igénylőknek a Lenovo P2.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#22) Sgr_A válasza Stabi83 (#19) üzenetére


Sgr_A
addikt

Tipikus nyuszika szindróma, van rajta sapka, nincs rajta sapka

meg kell találni azt a telót amivel a legkevesebb kompromisszumot válalsz

én pl. ódzkodtam az iphone-tól, de a 11 egy kellemes csalódás
akkuban jobb mint a mate 20, nfc is használhatóbb
a kijelző sem vészesebb igaz a szemem már nem egy mai darab, viszont kisebb a mérete ami kicsit jobb fogást ad, pedig a mate 20-at pont a nagyobb kijelző miatt vettem, de be kell látnom az már túl nagy volt
a fényképező is jobb, a notch nem zavar, a face id is használhatóbb mint a mate 20 ujjlenyomat olvasója és arc azonosítása egyben

[ Szerkesztve ]

(#23) Stabi83 válasza Sgr_A (#22) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ebben igazad van. Minden a kompromisszumokon múlik. Az iPhone 11 viszont inkább Mate 20 Pro kategória nem a sima Mate 20-é. Nekem is volt simasima 20 és a méret illetve a kamera miatt illetve evy jó ajánlat maitt váltottam a Pro ra. Most Note 10+ t használok mert ha batár akkor már szinte mindegy mekkora batár az S Pent viszont sokat használom ( munkára ), így megint a kompromisszumok jöttek elő. ( Bárki bármit mond az én szememben a Mate 20 Pro képei messze verik a Note képeit ).
Maradva a témánál az 5G félek az akkuidő rovására fog menni és divatból sokan fogják venni ( pedig hálózat még csak vicc szinten létezik ) aztán sírnak az akku miatt...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#24) Sgr_A válasza elfelejtette (#21) üzenetére


Sgr_A
addikt

Volt p2-m addig jó az üzemidő míg valami be nem akad rajta és szívja az akut de nagyon

(#25) Schuler888 válasza elfelejtette (#21) üzenetére


Schuler888
senior tag

Egy 3+ eves telefont nem mondanek alternativanak :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#26) elfelejtette válasza Schuler888 (#25) üzenetére


elfelejtette
veterán

Na ez a baj, próbálj mondani újabbat...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#27) gusthy válasza MikeWazowski (#7) üzenetére


gusthy
veterán

Szerintem az, hogy téged nem érdekel, nem jelenti azt, hogy mást se érdekel. Pl engem igen.

(#28) Stabi83 válasza gusthy (#27) üzenetére


Stabi83
senior tag

Bezzeg ha a gyártó nyilatkozná azt hogy fizesse meg a vásárló a belefektetett munkát a vásárló akkor hogy felháborodna...
Ő is biztos nonprofit jellegel dolgozik a munkahelyén.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#29) Schuler888 válasza elfelejtette (#26) üzenetére


Schuler888
senior tag

Egy alternativat tudok a beepitett akkus tokokat, hatranya hogy csak a nepszerubb modellekhez van

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.