Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stilo18


stilo18
addikt

A vége felé már majdnem sajnáltam őket, hogy még plusszba fizetnek minden egyes darab után :) :)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#2) leslien


leslien
nagyúr

hoztam pzs mert mindjárt tócsát sírok....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3) Ádám16


Ádám16
addikt

Szoval ezert nem maradt penz a dizájntervezoket fizetni. So sad.

(#4) Obyboy


Obyboy
addikt

Ha a különböző járulékos költségeket felvesszük a plusz kiadások közé akkor számolhatnánk azzal is hogy mennyivel kerülhetnek kevesebbe az egyes alkatrészek ha nagy tételben egyszerre szerzik be. :P

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#5) ollie


ollie
MODERÁTOR

Itt komolyan mindenki azt hiszi, hogy a fennmaradó pénz mind haszon?

***

(#6) Kasya válasza ollie (#5) üzenetére


Kasya
nagyúr

Akiknek nincs cegszemlelete es nem tudjak, hogy egy termek eloallitasa milyen koltsegekkel is jar, igen, konnyen hihetik hogy ez minden...

...gyártói szinten nyilvánvalóan számos egyéb, megbecsülhetetlen költség merül fel...
Azert a megbecsulhetetlen kicsit eros szvsz. Inkabb mondanam nehezen megbecsulhetonek.

Mondjuk azt gondoltam, hogy a Samsungnak nagyobb haszonkulcsa lehet, mint a Google-nek.

[ Szerkesztve ]

(#7) ncc1701 válasza ollie (#5) üzenetére


ncc1701
veterán

Ne is folytasd, teljesen meghatódom a végén. Szerintem rendezzünk nekik gyűjtést, h legyen pénzük meleg kakaóra.
Ja, várjál, nem is kell. :)

(#8) Quqesz válasza ollie (#5) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Persze! ;)
Na jó nem, de azért nem fogjuk őket sajnálni. Sajna náluk is beütött a nagy kasza, többet fognak nyerni vele mint a nexusokkal. Kezdik felvenni a tempót az almával....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#9) Ákkk válasza ollie (#5) üzenetére


Ákkk
addikt

Na azért nehogy már sajnáljam őket több haszon van ezekben a az eszközökben mint azt itt sokan hiszik.
1db esetén nem olcsó de több millió esetén máshogy jönnek ki az árak és ez minimum 60% körüli haszon lesz a végén készülékenként.
50% alá nem megy egyik gyártó sem...
A fejlesztés meg tervezés esete is hasonló már rég bevált fejlesztéseket vesznek meg és egészítenek ki.

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#10) BiP válasza Ákkk (#9) üzenetére


BiP
nagyúr

60%?
Most azonnal menj el befektetőnek, ha ilyen arányban tudnál bizniszt csinálni.
Ha igaz lenne,mindenki telefont gyártana.
De sajnos rá kéne döbbenni, hogy ez nagyon messze van a 60%-tól. Legfeljebb a harmada, és akkor nagyon sokat mondtam.

Ha az hardverelemek összköltsége, és a végfelhasználói árat hasonlítod össze demagóg módon, akkor persze lehet szó 60%-ról, de sajnos egy telefon legyártása és értékesítése nem csak ebből áll.

A fejlesztés sem abból áll, hogy bemegyek a kifejlesztett eszközök boltjába, leakasztom a polcról, kifizetem, és majd otthon úgyis összekotrom egy lapáttal meg egy csavarhuzóval, és majd viszik a népek.

[ Szerkesztve ]

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Kutyat nem erdekli, de szerintem a vasarlokat sem. :D

(#12) Derrewyn válasza Ákkk (#9) üzenetére


Derrewyn
senior tag

60% LOL

(#13) #06658560 válasza Ákkk (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mondd, akkor mégis hogy tud csak a Samu és az Apple nyereséget realizálni évek óta?

(#14) BoC1ka válasza Ákkk (#9) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Tezsvírem ezt inkább nem kellett volna...

50% alá nem megy egyik gyártó sem? mint profit? Azosztigen. 20% nál seggükön ugrálnának örömükben, de még 15% nál is. Jó lesz az 10-12 nek.

Fejlesztés tervezés hasonló? Persze...akkor azt húzzuk ki már a költségek közül. Egy tervezőt elég egyszer fizetni ha úgyis hasolnó a többi modell.

YNWA

(#15) Potrien


Potrien
senior tag

Itt ülök és könnyes szemmel olvasom a cikket.
Szeretnék kérni egy bankszámlaszámot amin adományozhatnák szegény google javára.
Úgy sajnálom,hogy neki sokkal többe kerül előállítani egy telefont, mint másnak egy jobbat! :W

(#16) a510 válasza Ádám16 (#3) üzenetére


a510
aktív tag

+1 :C

(#17) vigyori78 válasza #06658560 (#13) üzenetére


vigyori78
őstag

Szerintem a Samut és az Applet hadjuk ki ebből főleg az Applet aki adó milliárdokat nem fizetett be, neki kéne 100K-va olcsóbban adnia a telókat ha már nem fizet adót.

(#18) atike


atike
nagyúr

"nem annyira csábító az árcímke"

Ez nagyon diplomatikus megfogalmazás volt.

(#19) #06658560 válasza BoC1ka (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

És a komponensek is maguktól ugranak össze egy telefonná, teleportálással jutnak egyik helyről a másikra.

Hihetetlen, hogy mennyi hülye rohangál szabadon a világban, így huszonhat évvel a kapitalizmus megismerése után is.

#17 vigyori78: A nyelvtan és irodalomkönyveket viszont ne!

[ Szerkesztve ]

(#20) ket_kerek válasza BoC1ka (#14) üzenetére


ket_kerek
csendes tag

Sajnos termékenként nem olyan egyszerű adatokat szerezni, de a cég teljes mérlege nyilvános.
Google esetén a szolgáltatások dominánsak, ezért az nem mérvadó (nyilván magas a bruttó profit), A Samu pedig túl sok mindennel foglalkozik.
De az Apple számait érdemes megnézni:
Az utolsó lezárt évebn árbevétel 233,7 mrd
értékesítés közvetlen költsége 140 mrd
bruttó profit 93,6 mrd Ez kereken 40%!

Általános költségek: 14,3 mrd
K/F: 8 mrd (ugye nem is olyan sok arányaiban, mint gondolnád?)

Működési eredmény (profit): 71,2 mrd Ez még mindig 30%!
Adózás utáni eredmény: 53,4 mrd

(#21) tixem válasza ollie (#5) üzenetére


tixem
addikt

Szegény google. Tisztán emberbaráti szeretetből dobták csak piacra, nem érdekli őket semmiféle profit :DDD

Azért gondolom még így is szállingózik némi kólapénz a számlájukra, nem igazán tudom őket sajnálni.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#22) Ricardo


Ricardo
félisten

Ezek után arra lestek kíváncsi mennyibe fognak kerülni a basonló vassal szerelt konkurens termékek?

(#23) Dovloran válasza Ádám16 (#3) üzenetére


Dovloran
senior tag

Sírok...x"D :C :DDD

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#24) BoC1ka válasza ket_kerek (#20) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Elnézést, hirtelen én csak a 2014 es adatot találom a Samsung oldalán:

Revenue: 206,2T KRW
Profit after taxes: 23,08T KRW

Nálam ez 11,19%

2015 független oldalon:

Revenue: 200,65T KRW
profit after taxes: 18,69T KRW

Ez pedig 9,31%

Termékenként lehetetlen. Ez a total electronics és nem a telecommunications division.

YNWA

(#25) vigyori78 válasza #06658560 (#19) üzenetére


vigyori78
őstag

Bocsi nem verset írtam :DDD de látom te sem elolvasod el amit írsz.

(#26) BiP válasza #06658560 (#19) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezen a kőkemény piacon háborúban állnak a profitért, ez az ő hadjuk :) ;]

[ Szerkesztve ]

(#27) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Sokba kerül a játszószoba a fáradt dolgozóknak.

(#28) gabesz839


gabesz839
senior tag

"Qualcomm Snapdragon 821 chipset sem, körülbelül 50 dollárt, azaz 14 ezer forintot nyom a latba, a kamerák összesen 17,5 dollár" stb. Kínai munkás napi 2 dollár ☺️

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#29) janeszgol válasza BiP (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. Nem is beszélve arról, hogy nem ebből akar meggazdagodni a Google, az Apple, az MS stb, hanem a telefonjaik által megvásárolva vásárolj appokat, szolgáltatásokat stb. Na abból majd.
Tehát akár némi veszteséget is benyelnek, ha nagyon kell.

[ Szerkesztve ]

(#30) CB


CB
senior tag

Annyira sajnálom, hogy egy tenyérnyi telefon elkészítése annyiba kerül, mint fél négyzetméter jó minőségű televízióé, amin természetesen ugyanúgy van haszna a gyártónak.....😭

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#31) sutszi válasza Potrien (#15) üzenetére


sutszi
veterán

Ma már 3. alkalommal olvasok tőled hülyeséget. Szépen kérlek gondolkodj már mielőtt írsz valamit. Nem a google-t kell sajnálni. Ez a cikk arról szól, hogy eleve az előállítási költségek miatt kaszáltak a lehetőségnek, hogy jó áron kerüljön a felhasználók kezébe a telefon. Mivel mindenki rárakja a maga kis költségét azért fontos az előállítási költség alakulása...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#32) Matada2.3 válasza hemaka (#11) üzenetére


Matada2.3
veterán

Engem érdekel pl. elolvasom, meglepődök a 821 árán és ennyi.

A többi meg haszon ;]

Finn the human

(#33) Potrien válasza sutszi (#31) üzenetére


Potrien
senior tag

mások miért tudják olcsóbban előállítani?

(#34) vigyori78 válasza Potrien (#33) üzenetére


vigyori78
őstag

Mert más márka van rászitázva a telefonra :DDD
Itt nem lehet kifogás az, hogy kínai mert ugye mindegyik az és az alkatrészek is helyben vannak mivel az is kínai.

(#35) Potrien válasza vigyori78 (#34) üzenetére


Potrien
senior tag

én is pont így gondolom, ezért mondtam,hogy sajnálom szegény google-t.

(#36) #06658560 válasza Potrien (#33) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha kínai márkára gondolsz, akkor szállítási költségek, marketing, sok esetben fejlesztés költsége, licenszdíjak, amik eltérést okoznak, a marketing és üzlethálózat, szolgáltatókkal kötött szerződések mellett.
Azonos kategóriában aki Eúrópában jelen van hivatalosan, pl. Sony, HTC, LG, nem nagyon térnek el az árak.

Ami egy másik költség lehet: ha az OEM megveszi a szerszámot is, mondjuk a ház előállításához. Akkor az nincs benne a ház darabárában.

Samsung esetében plusz költség a SoC fejlesztése, és bármely, később másnak eladott alkatrésze, komponense bevezetése költsége.

[ Szerkesztve ]

(#37) macskea válasza Obyboy (#4) üzenetére


macskea
őstag

Mert szerinted ezek egy darabra vonatkozó árak?! :D

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#38) Luck Dragon

De ha egyszer ilyen jó alkatrészekkel dolgoznak, akkor miért nem egy szép megformált készülékházba teszik bele, annyira semmit mondó kinézete van. Igaz fekete színben ez kompenzálható egy picit.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#39) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Drágának drága, csak azt nem értem, mit csodálkoznak rajta a népek. Se a Nexus 6, se a 6P kezdőára nem volt valami baráti, egyedül az 5X-nek volt/van értelmes ára. De az meg full műanyag.

[ Szerkesztve ]

(#40) XmoD


XmoD
aktív tag

Így korán reggel kilenc csordult a könny is a szeméből.

Bár ez inkább az erős szél hatása lehet mint a gugli minimális profitja.

(#41) Potrien


Potrien
senior tag

Simán adhatnák a telefont 0% haszonnal is!
Szerintem összességében azzal is jól járnának!

[ Szerkesztve ]

(#42) Ricardo válasza #06658560 (#36) üzenetére


Ricardo
félisten

"sok esetben fejlesztés költsége"

Ami nem saját ott nincs neki fejlesztési költsége. A gyártónak van, de azt mindenki kifizeti, mert mindenkinek benne van az árában.

A Pixel melyik része pontosan saját fejlesztés? Ezt komolyan kérdezem mert amennyire tudom sem a Google, sem a HTC nem fejleszt saját hardvert.

ezért is tettem fel a kérdést, hogy arra leszek kíváncsi hogy ugyanezzel a vassal szerelt konkurens termék mennyibe fog kerülni?

A marketing, és egyéb dolgok más lapra tartoznak, itt a cikk arról szól, hogy a készülék gyártása mennyibe kerül.

(#43) atike válasza Potrien (#41) üzenetére


atike
nagyúr

A kapitalista világban...? :) Nem igazán tudok olyat, amit haszon nélkül adtak volna valaha is... Mármint ez jelentsen bármelyik gyártót... Kis haszonnal még csak-csak.

(#44) BiP válasza Ricardo (#42) üzenetére


BiP
nagyúr

"A Pixel melyik része pontosan saját fejlesztés? Ezt komolyan kérdezem mert amennyire tudom sem a Google, sem a HTC nem fejleszt saját hardvert."

Azokat a bevásárolt alkatrészeket azért csak ki kellett válogatni (mi megy mivel), össze kellett legózni, meg kellett tervezni, hozzá egy házat, belepakolni, tesztelni, stb.
Meg gondolom a Google mérnökei átjártak a HTC gyárba minőségellenőrizni is, ők sem ingyen végezték a munkájukat.

Az egész hihetetlenkedésre: Az a vicces, amikor meglátja valaki, hogy mennyibe kerül a büfében a tea, limonádé, süti, stb. akkor kitalálja, hogy bakker, az csak cukor meg víz meg filter, vagy sütinél csak liszt meg cukor, mi kerül ezen ennyibe, majd én olcsóbban árulom, és meggazdagszom.
Nagy lendülettel elkezdi csinálni, de útközben rájön, hogy ahhoz kell pohár is, valamibe meg kell főzni, kell egy asztal, amire kirakom. Kéne szórólapozni is, esetleg segédet fogadni, aki nem fog ingyen a pultban állni, stb.stb.
És az 5 ft-osnak hitt teából máris 100 ft felett van.
Ugyanígy, ha x dollár az alkatrészek összege, akkor olcsónak számít, ha 2x-ért már tudják árulni, messze nem 60% az a profit.

[ Szerkesztve ]

(#45) dabadab válasza Ricardo (#42) üzenetére


dabadab
titán

Bár maga a SOC meg a kijelző nem a Google fejlesztése, de azt már ők csinálták, hogy ezeket összelegózták, kitalálták, hogy lehet ezt mind belezsúfolni a házba, úgy, hogy azt aztán gyártani is lehessen stb.

DRM is theft

(#46) #06658560 válasza Ricardo (#42) üzenetére


#06658560
törölt tag

Például az alaplap, ház, általában saját fejlesztés kell legyen, amit majd legyárt valaki nekik. Samu esetében saját fejlesztés a rakat komponens, Huawei esetén a SoC.

(#47) #06658560


#06658560
törölt tag

(#48) Ricardo válasza BiP (#44) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezt értem. Majd kiderül mások mennyiért legózzák össze.

dabadab: Ebben lehet valami.

(#49) Arpi


Arpi
csendes tag

Vonatkoztassunk el attól, hogy telefon vagy elektronika.
Ha a ruhaipart nézzük akkor ugyanazt a pólót ugyanazzal a színnel/anyaggal meg tudod venni egy ezresért, meg meg tudod venni 15-ért is.
A google is így árazott. Rátette a márkanév bónuszt.
De az apple a kezdetektől így áraz mindent. Ezért is nyeli be a teljes globális mobil iparág profitjának a 90%-át egyedül.

És éppen ezért izgalmas figyelni a kínaiakat. Ők piacot akarnak szerezni. El akarják szívni a vevőket a nagyoktól és ehhez agresszív árazás mellett egyre durvább minőségű és egyre innovatívabb telefonokat dobnak piacra.
Jellemzően így működik a piac.

Létezik élet cél nélkül?

(#50) Potrien válasza Arpi (#49) üzenetére


Potrien
senior tag

+1
:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.