Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Őőőő...az faca,mert a 650 is és úgy álltalában a B3 is ajánlott darab volt a táposban a Super Flower bele miatt :U

(#2) MMIX


MMIX
addikt

TechPowerUp fórumában írt jonnyGURU.

[ Szerkesztve ]

(#3) #06658560


#06658560
törölt tag

Az a 40°C, illetve 50°C nem kevés egy kicsit?

(#4) DR|FTK|NG válasza Milka 78 (#1) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Hát igen, ez így volt. :( Azóta ott virít az összefoglaló tetején az eset, még egy-két hétig.

(#5) sutyi^ válasza Milka 78 (#1) üzenetére


sutyi^
senior tag

Úgy két hete bent van ez az infó a Táp totyik összefoglalójában, mióta szóltam miatta: [link]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#6) Eugene Roe válasza #06658560 (#3) üzenetére


Eugene Roe
őstag

85 fokos szokott lenni a középkategóriás, vagy gagyi :) érdekes

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#7) MMIX válasza #06658560 (#3) üzenetére


MMIX
addikt

Az környezeti hőfok, pl. az FSP APN 25°C
50°C az a sivatagban is tudja a ráírtat. :) environment derate
Nemcsak a mérsékelt övön, éghajlaton akarják eladni.
Az ipari tápok is 50°C környezetiek.

[ Szerkesztve ]

(#8) sutyi^ válasza Eugene Roe (#6) üzenetére


sutyi^
senior tag

Attól függ hol használod. Az említett kondik nem tápegység legmelegebb részén vagy közvetlenül FET-ek mellett vannak.

Mivel maga a tápegység háza és ventilátor mindegyikben ugyanaz, így a nagyobb teljesítményű változatokban magasabb hőtűrésű alkatrészeket fogtok találni ától-cettig, mert melegebb lesz nagyobb terhelésnél a tápban és ebből kifolyólag valamivel hangosabb is.

De ott van Seasonic Focus Plus Gold széria, Best Buy. Egyetlen szépség hibája hogy nincs belőle 450W-os model.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#9) #06658560 válasza MMIX (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akkor a szöveg kis módosításra szorul, hogy egyértelmű legyen, mire utalnak.

(#10) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a superflower leadex platformjabol nem csak gold / platina / titan volt? vagy a bronz csak nekem kerulte el a figyelmem?

dolog meglepo, a leadex platform a seasonic gold / platinaja mellett jellemzoen remekul teljesit.

jonnyguru egyebkent nem tesztel tulterhelest, csak specifikacion belul, tomshardware igen. ez megmagyarazza, hogy jonnygurunal miert nem fordulhatott elo ez a problema.

jonnygurunal ez egyebkent teljesen ertheto, kizarolag specifikacion beluli ertekekkel foglalkoznak.

kieg (koszi MMIX a linket): Because Aris tests OPP by intentionally overloading the PSU. Jeremy only tests to 100% PSU's advertised capability.
szoval tenyleg az eltero tesztmetodikan is mulott, hogy nem jott elo.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11) Cifu


Cifu
nagyúr

Tömören: tökmindegy milyen tápot veszel manapság, lehet, hogy egy outsourced gyártósoron készült, még akkor is, ha elvben überszupermegamárka.

Ez sokat könnyít a tápválasztáskor. :DDD

@proci985: Azt megmagyarázza, hogy a Tamáséknál miért lett tűzijáték-bemutató a táptesztből, és a Jánoséknál miért nem. De ettől még az egyik helyen szuper-ajánlott-csakeztvedd a vélemény, a másiknál meg ilyetsohasemmikor. Elvben csaknem ugyanarról a tápról. Az meg nem poén...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) MMIX válasza proci985 (#10) üzenetére


MMIX
addikt

Sőt még 230V only 80+Silver is van. :) LEADEX Bronzot én sem tudom. Van olyan , hogy Super Flower Bronze FX. Ez is elvileg egy kiszervezett típus.

[ Szerkesztve ]

(#13) proci985 válasza Cifu (#11) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ez megintcsak metodika fuggo, minden termeknel lehet gyengebb pont. a kerdes, hogy mitol szallt el, a kerdes alapvetoen hogy csak a meleg volt a baj vagy egy rovidzar is gaz lett volna.

konkret pelda: cooler master silent pro 1000W, ami nekem van. gyenge keszenleti kor, atlagos ripple es szabalyozas, cserebe a piacon levo egyik/a legrovidebb 1000Wos, kb 700Wig halk es a gold minositest lazan tudja, mellesleg 5 evesen siman birja hogy konnektorbol rendszeresen orakig 800-900Wos terhelest kap. sose volt ajanlott es nekem is veletlenul lett ez, de ettol fuggetlenul amire nekem kell arra gyakorlatilag egyik a ket megfelelo tapnak mert egy hosszabb mogott nem ferne el a radiator.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14) Milka 78 válasza DR|FTK|NG (#4) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az f@sz@,de ez már engem nem fog boldogítani egy 650 B3 tulajdonosaként,főleg úgy,hogy simán Corsair TX650M-et akartam,csak hagytam magam megdumálni,hogy Super Flower bél,meg EVGA (mert a cwt az ördögtől való és hullámzó a minősége) :W
Ez a terhelési teszt mit jelent,dinóhéjban,milyen szinten terhelik túl százalékosan?Hogy lehetne kideríteni,hogy milyen bél van benne?most akkor veszélyes vagy nem?Mondjuk nálam nem fog följebb menni a fogyasztás 650w-től,konnektorból mérvemérve (ami ugye a 12v-s ágon még kevesebb,ha a hatásfokot is beleszámítom).Gondolom bontani kell,de van e rajta csavar matrica
Már csak azért,mert az adatlapomon lévő gép nem kicsit van túlfeszelve és ugye 1080ti vs Vega 64 Liquid lenne tervben.Tápot vettem augusztus végén mint a fenti sorokból látszik és piszkosul nincs kedvem újat venni (és nem nyomtatom a dellát,ráadásul ez a táp kb eladhatatlan ilyen hírnévvel,függetlenül attól,hogy milyen bél van benne).

[ Szerkesztve ]

(#15) MMIX válasza Milka 78 (#14) üzenetére


MMIX
addikt

Addig emelik a terhelést, míg le nem kapcsol vagy elfüstöl (közben azért mérik a feszeket és a zajt, hogy atx szabványon belül marad-e). Védelem teszt. Kick point (mikor lekapcsolja a túlterhelés elleni védelem).
A másik teszt a címkén írt maximumot nézte meg.

[ Szerkesztve ]

(#16) Milka 78 válasza MMIX (#15) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Azt látom,hogy a 450-es 580-nál dobta el magát.Mivel gyenge az angolom az nem derül ki számomra,hogy ez táprész felől van mérve,vagy 12v-s ágon,de gondolom az utóbbi.Ha ez igaz akkor táprész felől ez 600w feletti delejt jelent (javíts ki ha tévednék)?

(#17) MMIX válasza Milka 78 (#16) üzenetére


MMIX
addikt

Ez a túlterheléses teszt jó dolog szokott lenni, "van benne tartalék".
A gép fogyasztása, nem a konnektor felől. A hatásfokot nem szokták ilyenkor feszegetni, hogy mennyire esik le. Ha magas marad a hatásfok az megint jót jelent.
"padlóig nyomják a gázt"

25%-kal többet tudott, csak elfelejtett lekapcsolni mondjuk 15%-nál. Valami hiba volt a lekapcsolási pontnál.
Valaki aki mérnök jobban el tudná mondani. :)

A tápos topikban a gépre nem veszélyes a kritérium, nem a soha nem romlik el. :)
Ha elpukkan a táp ne vigyen magával semmit, és csöndben se pusztítson (ez lehet hogy rosszabb).

[ Szerkesztve ]

(#18) hemaka


hemaka
nagyúr

Haha ez eleg necces szitu. Ha pimpeltet kuldtek azert cink, ha meg eleve az osszes ilyen szar meg kinosabb. :D

(#19) Milka 78 válasza MMIX (#17) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Piszkosul leegyszerűsítve miután átolvastam a teszteket...ne húzgáljam a tápkábelt ki be magából a tápból,mert azt nagyon nem szereti és hajlamos szikrázni (emi szűrő hiánya).
Ha egyszeri,paraszti felfogást követek akkor,durván be lehet lőni,hogy hol kezdődik a frixi a tápnál egy konnektor felőli voltmérővel is.
Ha 650w a táp 12w-s terhelhetősége és ezt 85%-os hatékonysággal végzi akkor a maradék 15% hő formájában manifesztálódik.Ezt a 15%-ot hozzáadom a konnektor felőli bemeneti feszültséghez és akkor kijön durván 747 wattot jelent a konnektorból mérve.
Ez alatt kéne maradnom (a terhelési csúcsokat is betartva) és akkor elméletileg csökken a veszély,hogy kinyírja átmegy suicidba a tápom...mesésen fogok szórakozni (és rohadjon meg az EVGA és a Super Flower,akiktől innentől egy radírgumit sem veszek :DDD
Ezek után az A-Data HM650-em ami CWT-beles volt kb a teremtés csúcsa volt és amikor elhalálozott,nem robbant,nem szikrázott,nem gyilkolt.
A táposba meg fel kéne tüntetni azt a köztudott tény (legalább is külhonba),hogy a Super Flower ki szokta szervezni a munkáját,mert nem bír az EVGA megrendeléseivel (idézve talán a 850-es tesztből),mert ez esetben a büdös életben nem vettem volna meg ezt a tápot,hisz ez kb egyenlő a lutri fogalmával :U

[ Szerkesztve ]

(#20) syberia válasza MMIX (#12) üzenetére


syberia
veterán

Nekem is Super Flower Leadex Silver tápegységem van, ami minőségben sokkal közelebb van a SF Gold minősítésűekhez szvsz. A Super Flower Bronze FX vállalható belépő szintű volt, de már régen kifutott.

(#19) Milka 78: 747 (Boeing) watt egy bányász géptől összejöhet, na oda ilyet nem szabad venni. :N

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#21) zovifapp111 válasza Milka 78 (#19) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

" ne húzgáljam a tápkábelt ki be magából a tápból,mert azt nagyon nem szereti és hajlamos szikrázni (emi szűrő hiánya). "
Bélám ne izgulj! A lehulló hűtőbordák sokkal nagyobb bajt (szikrát) tudnak okozni :DD

[ Szerkesztve ]

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#22) Milka 78 válasza zovifapp111 (#21) üzenetére


Milka 78
nagyúr

De az max a vga-t viszi el,nem az egész kócerájt :D

(#23) zovifapp111 válasza Milka 78 (#22) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

szerinted ez a táp is lekapcsolna??? :)) szerintem igen. Ez megint egy ilyen "tegyünk alá a másiknak" hír. Egy szénné húzott 7700k és egy vega 64 kombó se hinném, hogy 600 wattnál többet kicidáz a konnektorból...

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#24) #45997568 válasza zovifapp111 (#23) üzenetére


#45997568
törölt tag

Nem is, Meg szenne huzott Ryzen 1700-al is belul vagyok :K Vega 64 meg a korites ofc.

[ Szerkesztve ]

(#25) zovifapp111 válasza #45997568 (#24) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Akkor ezt a kombót kell javasolni Milky Way-nek :D A tápod maradhat, de a többit cseréld :DD

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#26) Suker10 válasza proci985 (#10) üzenetére


Suker10
aktív tag

Nem szokták tesztelni, de más oldalak igen. :U

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#27) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Kikiki Bélámi,nem röhögcsélünk más nyomorán :DDD

(#28) Truman


Truman
senior tag

Megtetszik nekik az ötlet a TV gyártóktól. Ott is ugyan azon típus jel alatt, több különféle típusú és minőségű panellal adják. :D

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#29) #16939776 válasza Milka 78 (#19) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nyugtasson meg hogy 110V-on teszteltek, 230V-on kisebb terhelést kap a fet. Ha veszed a fáradtságot és elviszed egy tápszakihoz ki tudja nagyobb terhelhetőségűre cserérélin ezeket.

Képeket elnézve nincs áram mérő ellenállás a 12V-os ágon, sem áram mérő tekercs a transzformátor primerével sorban, gyakorlatilag addig terhelheted amíg bírja a primer oldali fet.

A termisztort (hálózati áram limit) a jóval szűrők után tették, azért szikrázik. :)

(#30) tornas válasza #16939776 (#29) üzenetére


tornas
őstag

A primer oldali kapcsoló MOSFET-nek mindegy, hogy maga a tápegység 110V-ról vagy 230V-ról kapja a delejt. Leginkább azért mert, az APFC a primer oldali puffer kondit 110VAC betápfesznél is 320VDC-re fogja feltölteni. A primer oldali kapcsoló MOSFET a primer pufferből veszi a villanydelejt.
Szerintem is ennél a tápsorozatnál primer oldali áramfigyelés sántít vagy lehet nincs is. Primer oldalon egyszerűbb kivitelezni az OPP-t (Over Power Protection).

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#31) #16939776 válasza tornas (#30) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mea culpa :R

(#32) TaaT válasza Milka 78 (#14) üzenetére


TaaT
veterán

"simán Corsair TX650M-et akartam,csak hagytam magam megdumálni,hogy Super Flower bél,meg EVGA (mert a cwt az ördögtől való és hullámzó a minősége)"

Nekem CWT beles TX650M van [link], sok "rosszat" olvastam róla szal nem biztos hogy előrébb lennél vele megbízhatóság téren mint a mostani EVGA-val :)

Mondjuk ez a corsair simán elvitt egy 3770 + 390X kombót, ami 620W-ot vett fel a konnektorból.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#33) mikej95


mikej95
aktív tag

SuperNOVA, minden világos.

[ Szerkesztve ]

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#34) Milka 78 válasza #16939776 (#29) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem jár az garivesztéssel?

Taat: Azért gondolom az nem robban fel és nem viszi a gépet magával,ha elhal.

[ Szerkesztve ]

(#35) justflash


justflash
tag

<káromkodás helye, hogy ezt vettem júliusban, és nem Seasonicot>

De ha azt veszem,hogy a 450W-os rated teljesítményéből a konfigom felvesz vagy 300-at sem teljes terhelésen,és 2 évente cserélem a tápomat, akkor pont mindegy.

Azoknak lesz gáz, akik nem hagynak tartalékot tápvásárláskor. Na meg elég szar marketing ez az EVGA-nak, bár ha azt veszem akkor specifikáción belül használva nem nagyon fog előjönni ez a hiba.. :U

Tanulság: új tápot ne dicsérjünk amíg nincs róla teszt, tápajánló topikban pár kolléga édesanyját erősen elkaphatta a csuklás mostanában... :DDD

[ Szerkesztve ]

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#36) Graphics válasza Eugene Roe (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kevered a dolgokat.

A 40 fok a környezeti hőmérséklet, amire te gondolsz , az a kondikon lévő hőfok értékek

Nem kellene kutyulni ezeket.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) b.


b.
félisten

2 x750 wattos EVGA táp dolgozik bányászgépben testvéremnél már 8 hónapja, 8 darab 1060 társaságában, 0/ 24 hibátlanul teszik a dolgukat. Nyáron volt egyszer egy villámcsapás, táp is és a kártyák is túlélték. Az alaplap mondjuk elszállt, de örült neki, hogy csak ennyi gond lett.
Sajnos manapság ugyan úgy tucat kínai termelésben kapják meg a nagy nevek is a termékeket, előfordulnak selejtes példányok,de lassan ez így lesz a processzoroknál is....

Egyébként ki honnan nézi a dolgot, nem hinném, hogy az EVGA által küldött példány volt direkt kiemelkedően jó, hanem a Tom's hardveré lehetett selejtes. Persze lehet ez naiv hozzáállás a részemről.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38) ViZion


ViZion
félisten

Hááát, azt kell mondani, h ez már szokás. Korábban az SSD-knél de más tápoknál is "előfordult", h fél év forgalmazás után enyhén belenyúltak, olcsósítottak, persze a név maradt, jobb esetben rev2 lett...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39) Graphics válasza ViZion (#38) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Itt inkább arról van szó, hogy a SF megtervezte, azt pedig más legyártotta.

Itt egy egészen jó ábra, hogy miről is van szó.

Van saját gyára az SF-nek, de ott lehet nem volt kapacitás, ezért egy külsős gyártósorra szervezték meg a termék gyártását, viszont lehet itt már történt egy kis galiba.

Mondjuk az nekem nem tetszik, hogy az RSY-nél, ahol olyan csodák születtek mint a Rasurbo....

A kép az XFX tápokkal kapcsolatos, ott is volt egy ilyen kör.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) Cifu válasza Graphics (#39) üzenetére


Cifu
nagyúr

Na várj. Ez alapján (elvben) Seasonic beles tápok is lehetnek akár RSY-től származóak?!?

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41) Graphics válasza Cifu (#40) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez alapján az XFX-nél volt Hydance és vagy RSY belső.

Az elektronikát a Seasonic megtervezte, úgymond a designt, és a többi már a gyártósori partnereknél zajlott.

/ CWT és Enermax összefonódás is hasonló lehet, az Enermax adja a nyák designt, a gyártás a CWT felelőssége

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42) Reggie0


Reggie0
félisten

1-1 darabon vegzett teszt mernoki szempontbol nem is teszt. Legfeljebb termekbemutatonak lehet tekinteni.

(#43) Jim74


Jim74
nagyúr

"De jó", hogy nyáron én is egy 550-es EVGA B3-at vettem...

(#44) sutyi^ válasza Jim74 (#43) üzenetére


sutyi^
senior tag

Ha csak nem terheled túl nagyjából 800W-ra akkor nem lesz semmi bajod vele.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#45) Rowon


Rowon
veterán

6 éves cikk, vágom, de azért válaszolok. Élelmiszeriparban (is) dolgoztam. A különböző nagykereskedelmi cégeknek a mintaküldés úgy működött, hogy csak olyan kukoricakonzerv mintát küldtek a vevő részére, amit előtte SZEMENKÉNT kiválogatott egy laboráns. Tehát a tökéletesen szép, kerek, gusztusos kukoricaszemeket válogatták össze egy konzervbe. Tudom, agyf*sz, de ebből kiindulva bármikor el tudom hinni, hogy tesztelésre egy különleges gondossággal elkészített készüléket küldenek, míg a polcokra meg vegyesen megy minden.

Nekem kicsit olyan újszülött, meg a régi poén esete ez a cikk.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.