Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bici


Bici
félisten

Remélem, a következő AMD-s tokozásnál lesz proci nélküli BIOS frissítési lehetőség is!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2) Patice


Patice
nagyúr

És ezt a problémát miért nem orvosolják kétféle BIOS kiadásával? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3) #95904256 válasza Bici (#1) üzenetére


#95904256
törölt tag

A legolcsóbb lapoknál aligha... itt is azokkal van a gond.:(

(#4) GFerr56 válasza Bici (#1) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Szia!

Már most is van (volt). Pl.: C6H, C7H, Msi M7 ack, B450 GPC...

Üdv

[ Szerkesztve ]

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#5) Televan74


Televan74
nagyúr

Támogatják az AM4 foglalatot hosszú időn keresztül.Csak ha új CPU szeretnél, vásároljál új lapot is. :K

Érdekes néhány B350 laphoz találni új biost a Asrock oldalán, a X370 deszkákhoz még nem nagyon láttam.Ezek szerint akkor ne is várjunk semmit már.
De én már elengedtem az új szériát,hisz a mostani is kihajtja a videokártyámat 15-25% -os kihasználtsággal.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6) koko52


koko52
veterán

És aki vesz egy zen2-t és előtte a régi procival frissíti a BIOS-t, utána bepattintja az újat? Mint amikor jött a zen+.
Ha meg újat vesz az ember kérni kell rá az új BIOS-t.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#7) M@cika válasza Televan74 (#5) üzenetére


M@cika
őstag

Épp tegnap írta valaki, hogy x370-hez is van BIOS, (talán Taichi volt) csak nem merte feltenni, mert onnan már nincs vissza frissítési lehetőség.

Nasit a kis fehér medvének!

(#8) Molyzsa


Molyzsa
aktív tag

Ez csak azért van, mert a beragadt Bristol Ridge készletet el kell adni. Eleve nem is nagyon van már létjogosultsága ennek a típusnak az Athlon 200GE mellett, amely ZEN magos és olcsó.

Egy pár típust mondjuk lehet hagyni a Bristol Ridge tulajoknak, ugyanis ha véletlenül bekrepál a lapjuk, akkor még tudjon vásárolni csere lapot.

..o.O..

(#9) Tyrel válasza Televan74 (#5) üzenetére


Tyrel
őstag

Honnan veszed hogy ne is várj már semmit? X370-hez lesz Zen2 BIOS, igazából bármelyikhez lehetne ha nem spóroltak volna a BIOS chipek méretén...

Még be sincsenek jelentve a Zen2 processzorok, hova a francba siessenek a BIOS-ok kiadásával?... Majd lesz...

Turenkarn

(#10) Simi37 válasza Televan74 (#5) üzenetére


Simi37
őstag

Asusnál is ez a módi de attól még nem igaz, hogy az x370 nem kap. Hero lapom van és általában ez kapja meg legkésőbb az új biost, az olcsóbb lapok akár hónappal előbb megkapják de attól még szó sincs arról, hogy a hero ne kapná meg.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#11) Televan74 válasza M@cika (#7) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ez igaz.Asrock X370 Taichi és a két Killer SLI laphoz most látom hogy jött 04.19. -én .Tisztább is lehetne a kép ha a gyártók kiadnák a támogatott lapok listáját. :R

(#10) Simi37 Asus hol érdekel engem. ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12) koko52 válasza Tyrel (#9) üzenetére


koko52
veterán

Én sem értem, sokan már frissítették a BIOS-okat de minek. Ha jönnek az új procik, jönnek az USER tesztelők és gyorsan jön az új BIOS is. Kár elhamarkodni.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#13) Tyrel válasza koko52 (#12) üzenetére


Tyrel
őstag

Igen amúgy ezek még béta BIOS-ok, szóval duplán nem értem... :U

Turenkarn

(#14) #16939776


#16939776
törölt tag

Ultra Low Cost/OEM gépben amibe már B350 sem fért bele, úgy sem jellemző az, hogy CPU-t cserél évente a user. Ha meg mégis tömeges igény van, úgy is érkezik hozzá frissítés.

Nem hinném, hogy megoldják azt, hogy valid mikrókódú CPU nélkül frissíthető legyen a bios, mert az USB vezérlő, az SPI csatorna, - amin a bios kapcsolódik - csak a CPU-n keresztül érhet össze.

(#15) Dobrika válasza Bici (#1) üzenetére


Dobrika
tag

Már régóta van. :DD

[ Szerkesztve ]

(#16) Pferi válasza #16939776 (#14) üzenetére


Pferi
senior tag

Msi alaplapnál megoldható a BIOS frissítés cpu, vga, és memória nélkül is:
EASY BIOS RECOVERY WITH FLASH BIOS BUTTON
Run into trouble when updating your BIOS? Simply flash the old BIOS version back and continue gaming within minutes with Flash BIOS Button. Flash BIOS Button even works without a CPU, memory or graphics card installed!
MSI B450M Gaming Plus alaplapnál pl.
[link]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#17) joey04


joey04
titán

Nem sokban különbözik az ekézett Inteltől. Igaz, ott sűrűn kötelező az új lap vásárlása, de itt meg ajánlott. a 2000-es szériához sem kellett új lap, de az új lapokban jobban futottak. most meg ez. igazából csak a marketing kedvezőbb. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) -KP- válasza joey04 (#17) üzenetére


-KP-
addikt

"nem sokban különbözik az ekézett inteltől..." inkább nem írok erre semmi csúnyát.

Az A320 egy low cost budget chipkészlet. Nem nagy érvágás, hogy ezzel nem fog menni a Zen2. B350-el meg X370-el meg menni fog. Ehhez képest mi volt kék oldalon? Méreg drága z170 és z270 lapok helyett kellett újat venni. Közben meg tajvani meg kínai userek megoldották maguk, és működésre bírták az újabb generációs procikat ezekben a lapokban is. Egyes modellek sima bios frissítéssel, egyes modelleken meg pár láb átkötésével...

Szóval tényleg nem sokban különbözik, ja. Nagyon nem... :W

[ Szerkesztve ]

(#19) Pferi válasza joey04 (#17) üzenetére


Pferi
senior tag

Ige, Intelnél az utóbbi 5-6 évben volt a 1155 - 1150 - 1151 V1 - 1151 V2 sorozat, kicsit túlzásnak éreztem.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#20) #16939776 válasza Pferi (#16) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ja, jó csak a A320/A300 <-> B450 Gaming rendeltetése kicsit más..

(#21) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem érzem ezt problémának. És ha gond is lenne, akkor sem a ZEN 2 a hibás, hanem a mérhetetlenül gagyi A320-s chipset és az alatta lévő alaplapok.

Egyébként is, aki megvette az A320-at és bele a procit, az már eleve hosszú távban gondolkodhatott, nem hiszem, hogy most tömegesen akarnának A320-al ZEN 2-re váltani. Inkább 5-10 évesen kompletten cserélik az egészet.

(#22) Televan74 válasza #16939776 (#20) üzenetére


Televan74
nagyúr

A300 -at amúgy is csak az OEM -ek kaptak. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#23) M@cika válasza koko52 (#12) üzenetére


M@cika
őstag

Ez is teljesen igaz. De van aki kíváncsi. Én is feltettem és mákom volt, mert gyorsult a gépem.
Csak a videokódolás használná a 100% procit, de nem, neki elég 32% is. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#24) mcs válasza -KP- (#18) üzenetére


mcs
veterán

Lehetne az AMD-t is anyázni, amiért gagyi chipkészletet állít elő. Mindig mindenért az Intel van agyonsarazva, és kissé túlzásokba esve. :)

(#25) komi77


komi77
senior tag

Hmmm, végül is nem is akkora gáz a legolcsóbb deszkákba nem fog menni kb. 3,5-4-szer annyiért egy proci. Ráadásul azok a 320-as motyók korlátosak. Szerintem ez nem akkora érvágás. Aki ezeket irodai felhasználás miatt vagy olcsó htpc-s történetnek vette, úgy sem fog ekkora értékű és teljesítményű procit belerakni - korlátos tunninggal, korlátos memó órajellel. Talán a gaming verziós tulajokat bánthatja a dolog, akik olcsó pénzért játékra vették ezeket. Ők maradnak a bevált lap + proci kombójuknál, vagy cserélnek - ha tudnak. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#26) atus72


atus72
senior tag

leszarom, csak adják már ki végre :) Mondom ez ~25 éves kizárólagos Intel használat után...

(#27) kcsa válasza mcs (#24) üzenetére


kcsa
veterán

A legjobb, hogy nem is AMD tervezésű a chipset :D

(#28) lenox


lenox
veterán

CPU specifikaciokat lehet mar tudni?

(#29) Tyrel válasza atus72 (#26) üzenetére


Tyrel
őstag

Nem valószínű hogy erősebb lesz az új Inteleknél, max jóval olcsóbban hozza közel ugyan azt - mondjuk sokaknak ez is elég, pl. nekem is... :B

Turenkarn

(#30) Z_A_P válasza atus72 (#26) üzenetére


Z_A_P
addikt

leszarom, csak adják már ki végre

:DDD :DDD

OK

(#31) lenox válasza Tyrel (#29) üzenetére


lenox
veterán

Sima desktopbol intelnel 8 mag a max nem? Ha ebbol lesz 12-16 magos, az nem siman lenyomja az inteleket?

(#32) janeszgol válasza mcs (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

A ket ceg esete nem ugyanaz. Szemellenzot le!
Az viszont igaz, hogy ezzel csorbul az AMD kijelentesenek ele.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#33) olymind1


olymind1
senior tag

B550-es lapok is jöhetnének egyszerre a Zen2-vel, nem csak a csúcs / igen drága kategóriásak.. :U

Meg jó lenne ha lehoznák az 50-60 ezres árszintre a 8 magot is :D

[ Szerkesztve ]

(#34) koko52 válasza olymind1 (#33) üzenetére


koko52
veterán

Elméletileg 60 körül lesz az R5 3600

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#35) Duddi


Duddi
aktív tag

"Az ilyen pénztárcabarát alaplapokon viszont szinte kizárólagosan 128 megabites BIOS chip van, ami 16 MB-nyi adatot képes tárolni, vagyis csak úgy lehet beépíteni a Zen 2 architektúrára épülő processzorok támogatását, ha a Bristol Ridge kezelését megszüntetik."

Vagy lemondanak 3 amúgy felesleges képről amit beleépítettek a biosz menübe.
Ne legyen kétsége senkinek nem az a pár megás vezérlőkód eszi ott a sok helyet hanem a csili-vili UI!

(#36) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Nekem kicsit kiverte a cikk a biztosítékot....

Mi az hogy nem tudták az alaplap gyártók? Amd közölte 2020-22 ig biztos marad a foglalat......

2019 van legrosszabb esetben is még bő egy év tehát tudták! csak fontosabb volt a fillérszexuálás hogy 20 forintot spóroljanak az alaplap előállítási költségén.....

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#37) lemusz válasza Lacika112 (#36) üzenetére


lemusz
addikt

Legpuritánabb lapokon miért is baj a fillérszexualizálás? Azok pont azért vannak, hogy minden centet leszexualizáljanak róluk. Eleve egy ilyen lap még minimális tuningra sem adott lehetőséget, ezt tudta mindenki. Szóval aki ilyenre adta a fejét, az tudatában volt vele hogy a performantikát vághatja a sutba. Van egy olyan érzésem, akik ezen most háborognak nem is A320 tulajok, vagy ha igen, akkor nem elég körültekintően vásároltak...

(#39) schwartz válasza joey04 (#17) üzenetére


schwartz
addikt

Az AMD szallitja a mikrokodot, az Intel kifejezetten tiltja eltero chipszetekhez. (lasd Z170- 270-370). Tenyleg, smafu a kulonbseg... :D
Kulonben, a BIOS grafikus feluletet nyirbalva siman megoldjato lenne a 320-as lapoknal is

If he dies, he dies.

(#40) sb


sb
veterán

Úgy tudom az Asrock A320 lapokra jönnek az új biosok.
De pl. nálam a Giga A320M S2H-n (HTPC) is fent van mára 0.0.7.2-es bios.

Az A320 leszólását sem értem. Szvsz korrekt kis lapok, nyilván a meglévő korlátokkal, de nem látom be miért kéne mondjuk 15k-s 200GE alá 30k-s lapot venni. És az új szériában is lesz kis proci. (2600 alatt meg nyilván nekem is B450 figyel)

Egyébként még a tuning is érdekes, mert pl. ez az új agesa engedélyezte a ramok 2666 fölé húzását 200GE mellett is, ami eddig le volt tiltva. (a korábbi bios meg unlockolta a cpu szorzót is elvben, bár a gyakorlatban nem megy. a max órajel feljebb van mint a cpb órajel :D)

szerk: Ja és aki kérdezte miért gond, hogy kimarad: Ha vmit nem tudna az ára/felszereltsége miatt az nem gond, de itt simán elférne egy második bios. Ez már inkább csak lesz*rás.
Az sem indok, hogy akkor a BR-t nem fogja támogatni és szegény user beszívja. Most pont ugyanúgy szívja meg régi bios/új proci kombókkal ha nem figyel és nem frissít(tet) időben. Pont ennyi gondot okoz visszafelé is, csak nyilván jóval ritkábban. Talán nem sokan váltanak Zen2-ről vissza BR-re.

[ Szerkesztve ]

(#41) sb válasza lenox (#31) üzenetére


sb
veterán

Power usereknél az 1-2 szálas 720p maxfps számít 6GHz-en, oda hiába jön +4-8 mag. :D ;)

(#42) yericho800 válasza Televan74 (#5) üzenetére


yericho800
aktív tag

igen kb egy 2600-x bőven elég. ott az 1700-1700x láttam 50k is best buy szerintem ár érték arányban. :)

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#43) AAAgold válasza sb (#41) üzenetére


AAAgold
senior tag

szerintem akinek 1 szálas 720p teljesítmény a fontos, az nem power user...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#44) joey04 válasza schwartz (#39) üzenetére


joey04
titán

User oldalról nézd: venni akarsz új intel cpu-t, akkor azt látod, KELL az új lap. Venni akarsz új amd-t akkor azt látod nem közelező. Igaz, nem hozza a várt sebességet, stb, de nem KELL. Ha meg rendesen ki akarod használni, akkor kell. Csak ez már nincs benne a marketingben...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) joey04 válasza -KP- (#18) üzenetére


joey04
titán

Már leboxultuk az amd ryzen témát veled bő egy éve, ne kezdjük megint :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#46) AxBattler válasza sb (#40) üzenetére


AxBattler
félisten

Bizony, hogy jönnek, ezért szeretjük az ASRock-ot! :C

Szerk.:
Már csak egy új, integrált Athlon APU-s deszkával adósak... ezt pl. rögtön másolhatnák is, jobb audio csippel, DP / HDMI 2.0 csatlakozókkal, esetleg M.2 SSD foglalattal.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47) olymind1


olymind1
senior tag

Viszont írják hogy:

"A320 Chipset*
*Supports AMD Next-Gen Ryzen series APU only."

Ha igazak a hírek a következő generációs APU-k, csak 12nm-es Zen+ magokat tartalmaznak és nem 7nm-es Zen 2-ket, akkor továbbra is igaz, hogy nem lesz Zen 2 támogatás.

(#48) M@cika válasza koko52 (#34) üzenetére


M@cika
őstag

60+Áfa nálunk, szóval 77 legalább, de újdonság és a kereskedők haszonlesése miatt jó, ha 80-tól megkapjuk.

Nasit a kis fehér medvének!

(#49) koko52 válasza M@cika (#48) üzenetére


koko52
veterán

Akkor marad a 2600 egy darabig.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#50) antikomcsi válasza AxBattler (#46) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

.......... ezért szereted...................... :DDD ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.