Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bossyy


Bossyy
tag

Sajnos nincs mit csodálkozni. Kifogásolható kamera teljesítmény, megosztó formaterv, AMOLED és OIS évek óta történő hanyagolása (akár tetszik akár nem, a prémium kategória mindkettőt igényli), "tejeszacskós" hátlap, Jack csatlakozó kihagyása, átlagos zenelejátszási képességek (hol van már a Walkman...), ósdi formatervek (a kávamentesítéssel is éveket késtek) idióta ergonómia (hangerő gombok jobboldalon a bekapcsoló alatt, ahol véletlenül sem esik kézre, min ahogy az újjlenyomat olvasó sem a telefon hátlapjának közepén) erősen túlárazott készülékek, zéró innováció stb. Az érdekes az, hogy ezeket itt kb. minden fórumozó tudja, Japánban pedig nem jut el az agyukig a döntéshozóknak.
Pedig minta lenne bőven, csak át kellene nézni a szomszédba, Koreába és főleg Kínába a nyerő receptért.

[ Szerkesztve ]

(#2) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Azt nem értem, ha mélyrepülésben vannak, akkor minek "tesztelnek" ilyen szokatlan kinézettel? 🤔

Samsung Galaxy A54

(#3) PowerBuldog válasza Bossyy (#1) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Az utóbbi években az egyetlen értékelhető megmozdulásuk az a Compact széria volt szerintem.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#4) Narancskoma válasza Bossyy (#1) üzenetére


Narancskoma
tag

Magam sem tudtam volna jobban megfogalmazni. Nincs ebben semmi váratlan.

(#5) #10949376 válasza Narancskoma (#4) üzenetére


#10949376
törölt tag

Látszik hogy hozzá nem értő fejesek vezetik a részleget!

(#6) Hopkins95 válasza Bossyy (#1) üzenetére


Hopkins95
addikt

idióta ergonómia (hangerő gombok jobboldalon a bekapcsoló alatt, ahol véletlenül sem esik kézre...

Ezzel hadd vitatkozzak. Nexus és Pixel készülékeken is ott van a gomb jobb oldalt, mégsem láttam még senkit panaszkodni. Amúgy én pont azt utálom, hogy bal felül van a két hangerőszabályozó, mert ha hosszú a telefon, akkor lehet tornázni a mutatóujjammal, hogy elérjem a gombot. De amúgy ez nem dealbreaker nálam, mert tudom a legtöbb gyártó oda rakja.

A többivel amúgy egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#7) INGJOKE válasza Hopkins95 (#6) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mi mix 2s-nél is jobb oldalt vannak a gombok (összes) szerintem az a logikus pedig régen almám volt... :D

(#8) nyisziati


nyisziati
veterán

Már csak az a kérdés, hogy közel 1 milliárdos (!) veszteségnél miért is erőltetik ezt az üzletágat...
Az meg, hogy valaha nyereséget fog termelni, hiú ábránd. Még a nagyok is küzdenek a profitért, nemhogy a leszállóágban lévők...

(#9) Hopkins95 válasza INGJOKE (#7) üzenetére


Hopkins95
addikt

Igen, én sem értem miért a másik oldalra rakja a legtöbb gyártó, de elengedtem, mert különben sosem fogok telefont találni. :)

(#8) nyisziati Szerintem az van, amit egyszer Ken Hong is nyilatkozott az LG-től, hogy a mobilos részleg nekik presztízs és a szórakoztatóelektronikájuk egyik pillére.

(#10) dorten
Igen, Nexusomon is úgy van, nekem tökéletesen kézre esik. :) De amúgy az új Pixel 3-on is ott van.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#10) dorten válasza Hopkins95 (#6) üzenetére


dorten
tag

Sony-n: "hangerő gombok jobboldalon a bekapcsoló alatt, ahol véletlenül sem esik kézre"
Mas gyartok ha jobb oldalra teszik a hangero gombokat akkor azt a bekapcsolo fole teszik mert ugy esik kezre.

[ Szerkesztve ]

(#11) Tikakukac


Tikakukac
titán

Olyan baromi nagy agykapacitás nem kell a kérdés megválaszolásához: ha eladod úgy a mobilodat, hogy abban a saját gyártású szenzorod van és ehhez képest ez fogja a leggányabb képeket csinálni a piacon, akkor egyértelműen kijön, hogy a cégvezetésben túl sok kokó fogy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12) Zoolee19


Zoolee19
senior tag

Igaz, nem vagyok Sony fan, de azért sajnálom hogy így veszteséges lett!
Bár szerintem Xperia 1, elég jól fog ki nézni ha kiadják.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#13) kbyte1024 válasza Tikakukac (#11) üzenetére


kbyte1024
addikt

Azt mondod vicces cigit tolnak? ;) amúgy meg ha egy snapi 660-as cuccot akarnak eladni horror áron huzzák is le a rolót :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#14) Tikakukac válasza kbyte1024 (#13) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem. A vezetőségi szinten, de már középvezető szinten sem a vicces cigi megy.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

az a legnagyobb baj, ezt a gödröt önmaguknak ásták/ássák...
pedig a lehetőség megvolna ... a vállalatnak pénze is volna valami ütőset csinálni, szerintem megfelelő "mérnököt" is lehetne találni a feladatra... de kéne egy a mostanitól eltérő teljes szemléletváltás..

egyébként érdekes, 2014ben tényleg sokaknál látni lehetett errefelé is sony telefont...
pedig akkor is panaszkodott és negatív volt a sony telefonos részlege, de "átszerveztek", hogy jobb lesz...
de mostanság meg.. eltűntek... ami van az is kb 2-3 éves "lemaradás" a termék képességek tekintetében...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#16) nyisziati válasza Hopkins95 (#9) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezt én megértem, de abból a közel 1 milliárd dollárból, amit most veszteségként könyvelnek el, már egész szép fejlesztéseket lehetne végrehajtani...
Megkockáztatom, ha csúcs SOC-ot raknának a telókba és önköltségi áron számolnák el, még azzal is kevesebbet buknának... :D

(#17) <Adamsky> válasza Bossyy (#1) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Kifogásolható kamera teljesítmény ... OIS évek óta történő hanyagolása ... Jack csatlakozó kihagyása, átlagos zenelejátszási képességek (hol van már a Walkman...) ... "

+1, és ez azért is furcsa, mert "házon belül" szvsz. pikk-pakk meg tudnák mindet rendesen oldani. De, nem! Az ember már-már azt hiheti, hogy ezt direkt csinálják.

(#18) Bossyy válasza Hopkins95 (#9) üzenetére


Bossyy
tag

Erre gondoltam. Középen a bekapcsoló gomb, alatta a hangerő állító. Ehhez mennyi ész kellett így kitalálni? :-)
Volt a kezemben, totálisan kényelmetlen és érthetetlen.
De alaposan lekéstek a két kamerás rendszerekről is, eltűnt a vízállóság, erőltetik (erőltették) a műanyag használatát a készülék háznál, éppen lemaradnak a kijelző mögötti újjlenyomat olvasó, vagy az AI divatjáról is.
Legalább adnának a készülékeikhez brutál fülest, vagy dokkolót, vagy VR szemüveget, vagy külső BT hangszórót (vagy lenne boom sound hangzás, vagy Quad DAC)....mindegy, csak érezze a vevő a törődést, ha már úgyis mindent masszívan túláraznak.

[ Szerkesztve ]

(#19) crsx001


crsx001
csendes tag

A Sony ne gyártson inkább telefont. Egyrészt azért, mert a számok magukért beszélnek, másrészt meg teljesen használhatatlan telefonjaik vannak. Emlékszem 2014 közepén vásároltam egy Xperia SP-t, életem LEGROSSZABB vásárlása volt. Teljesen elment a kedvem az egész Android témától, váltottam is iPhone-ra. Folyamatosan lefagyott, a gombok eltűntek, újraindítás segített csak. Egy szóval is borzalmas volt. A kamerája csapnivaló volt, a kaputelefon jobb képet csinált.
Családban ugyanúgy még 3 ember eltudja ezt mondani a Sony telefonjairól.

Ennyire képes a Sony elrontani a telefonnal szemben állított elvárásainkat.

Más kérdés, hogy hang cuccokban egész jó termékeik vannak.

(#20) Hopkins95 válasza Bossyy (#18) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ja hogy így...mondjuk ez tényleg hülyeség. :U Amúgy visszanéztem a képekre az új Xperia 10 és 10 Plusra a tesztekben, az új Xpériáknál már feljebb került a gomb. Az XZ3-on meg jobb legfelül van.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#21) opr


opr
veterán

Ugyan azt erzem, mint anno a nokianal, meg most a htc-nel: Amit muvelnek, az alapjan nekem olyan erzesem van, mintha a management konkret celja lenne a csod, de legalabb a minel nagyobb vesztesegek. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22) niof válasza crsx001 (#19) üzenetére


niof
addikt

"Más kérdés, hogy hang cuccokban egész jó termékeik vannak."

Nem, ott sincsenek jó cuccaik már jó ideje. Sajnos egyik területen sem tartják a lépést a konkurenciával, lassan a kommersz kategóriában sem... E mellett viszont az áraik meg indokolatlanul magasak.
Volt régen sok Sony cuccom, és szép sorban mindtől megváltam, jórészt olyan okok miatt, amit Bossyy írt az első kommentben.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#23) hemaka


hemaka
nagyúr

Helyükben már rég elengedtem volna ezt az mobil részleget. Valami csingcsongnak átpasszoltam volna, bár lehet még azoknak sem kellene már.

(#24) janeszgol


janeszgol
félisten

Nem sajnálom őket, mivel nem a jóisten akarta így, hanem ők. Tettek is érte bőségesen.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) kali


kali
legenda

Nem meglepő sajnos, jó ideje nem találják a megfelelő utat, olyan drasztikus változtatásokban meg nem akarnak talán belemenni, ami segíthetne esetlegesen.

(#26) Hopkins95


Hopkins95
addikt

A PhoneArena videója erről ide vág: Why did Sony's smartphones lose their popularity?

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#27) opr válasza niof (#22) üzenetére


opr
veterán

"Nem, ott sincsenek jó cuccaik már jó ideje."
STR-DN1080?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#28) Permet Elek válasza opr (#27) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Minden ágazatukra igaz az, hogy ha megjelenik valami új, az drágább mint az előd. Csak már ott tartunk, hogy méregdrága minden. (Lásd sony compact camera. RX100 100ezer. RX100M6 430ezer. Nem hiszem, hogy 4x annyiba kerülő technika van benne.)

[ Szerkesztve ]

(#29) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Homokba dugott fejjel ilyen ez

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#30) niof válasza opr (#27) üzenetére


niof
addikt

Sajnos ez sem kivétel. Általánosan igaz rájuk, hogy a minőség köszönőviszonyban sincs az árral. Lehet nem volt annyi Sony cuccom, mint egy brand fan-nak, de volt több telefon, videó (vhs), dvd, hifi torony, hangfal, komponensekből épített hifi, ismerősnek meg ilyesmi házimozi. Az egyetlen dolog, amit megtartottam, egy CDP-950, kiváló állapotú, egész jó hanggal. Mondjuk ez még a 90-es években készült, amikor még a Sony elég jó volt ezen a szinten. Aztán a 2000-es évek elején kezdték az alászállást. Az összes ilyesmiben érdekelt ismerős a 90-es évek Sony cuccait kereste. Aztán mindegyikünk eltávolodott a márkától. Részint, mert változtak az igények, részint pedig az, hogy a Sony nem vette fel a tempót, és szépen elkezdett lemaradni. Mostanra eljutottam oda, hogy ebből a márkából nem ajánlok senkinek semmit, mert mára csak a név van, tartalom nem igazán. Mondjuk Playstation vonalon nem mozgok, de úgy tűnik, talán az az egy dolog van, amibe igazán invesztálnak. Meg talán a fényképezőgépek...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#31) davenport válasza niof (#22) üzenetére


davenport
aktív tag

Az utóbbi 4-5 évben valahányszor telefoncserén agyaltam, mindig néztem őket, de vagy heroináron voltak a készülékek, vagy a tesztek/felhasználói tapasztalatok tántorítottak el.

Gyerekkorom kedvenc márkái szépen lassan tényleg elhullanak. Az egyetlen modern Sony cuccom jelenleg egy Blu-Ray lejátszó, a többi amit ők gyártottak meg 1995 előtt készült, de aztán abbahagyom mert olyan leszek mint valami vénember a régen minden jobb volt szöveggel.

No money, no honey.

(#32) Tikakukac válasza davenport (#31) üzenetére


Tikakukac
titán

Fele! ár alatt volt a Z5C-m anno. És még így is szívtam a fogamat. Na, hát kb. ennyire drága. Mondjuk ez kezd igaz lenni mindenkire.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33) joey04


joey04
titán

Kiléptetnék a Sonyt a mobilpiacról

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) niof válasza davenport (#31) üzenetére


niof
addikt

Persze, azóta nyilván a te ízlésed is változott, mint ahogy az évek múlásával mindenkié. Anno nálunk a Technics volt az isten, pedig mai fejjel nézve/hallgatva őket, nem voltak olyan nagy számok. A Sony akkor is ilyen másodvonalas volt már, de attól még szerettük, mert pontos, precíz szerkezetek voltak. A 6 fejes VHS-em is megvan SLV-SE710 (közben ugrott be), ezt is szerettem még, most már csak a szekrényben pihen. Mondjuk manapság nincs is túl sok létjogosultsága egy VHS lejátszónak... A mai cuccaimhoz képest mindegyik gyerek/ifjúkori emlékként állja meg a helyét, máshogy nem igazán.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#35) janeszgol


janeszgol
félisten

Anno lehet kár volt eladni a Vaio részleget. Most jól jönne nekik!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#36) #96302336 válasza Permet Elek (#28) üzenetére


#96302336
törölt tag

Épeszű ember, aki tényleg fotózni akar, hozzájuk sem nyúl, hanem vesz tőlük egy a7III-at, ami jelen pillanatban a világ legjobb középkategóriás MILC gépe. De a világ legjobb milc-e is az övék, az a9. Meg úgy all in az összes cserélhető objektíves MILC közül a Sony a legjobb. Egyébként a példa amit hoztál tényleg 4X többet tud, mint az ősi RX100. Pont a fotós eszközeik azok, amiben magasan a többiek felett vannak. Ez most mellényúlás volt a részedről. Telefonban nagyon gáz, amit csinálnak. Egyszer elszólta magát egy Sony szóvivő, mikor kérdezték, miért vacak a telefonjaikban a képalkotás, a válasz az volt burkoltan, hogy nem akarnak belső konkurenciát teremteni....
Ami szerintem egy bődületes hiba, mert a kompakt gépek leáldozóban vannak, pont a mobilok miatt.
Ja, és nem mellékesen a az egyik legnagyobb szenzor gyártó pont a Sony, mindenki az ő szenzorját használja. És ezek után még inkább érthetetlen ez a hozzáállás a részükről. Idióta hülye vezetők, akik hibát hibára halmoznak. "Jó" példa volt erre anno a notebook üzletág totális becsődölése, el is adták a Vaio nevet, azóta sem hallani felőle...Az Xperia pont ezen az úton van.

[ Szerkesztve ]

(#37) Samott válasza Bossyy (#1) üzenetére


Samott
addikt

"idióta ergonómia (hangerő gombok jobboldalon a bekapcsoló alatt" - vicces, szerintem pont ott esik a legjobban kezre, nem is ertem masok miert rakjak mashova... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#38) lolal


lolal
senior tag

Érdekes eme híreket egy Xperia XZ3 boldog tulajaként olvasgatni. Én teljes megelégedéssel használom a készüléket és szolgáltatói keretek között, nagyon versenyképes áron jutottam hozzá. Rosszat nem tudok róla mondani. Sajnálnám ha bedőlnének, mert vannak jó ötleteik flagship kategóriában (ellenben a középpel), de valamiért egyszerűen már nem veszik az emberek. :N

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#39) Fred23


Fred23
nagyúr

"a formaterv megosztó"

Pontosabban 10-ből 9 embernek nem tetszik a legújabb, már megmentésükre tervezett, "szupertrendi" változat. Ha nem lett volna annyira szomorú a 21:9-es távirányítók látványa, röhögtem volna. Vajon honnét vette a felelős elmebetegük, hogy ezzel mászhatnak majd ki a kakiból?! :F

Ha nem lenne ilyen nagy, erős cég, nem is bírná ezt a sok szöget a mobilos részleg koporsója!

[ Szerkesztve ]

(#40) Permet Elek válasza #96302336 (#36) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Nem vitatom, hogy a Sony jó fényképezőben. A lényeg azon volt, hogy elszaladtak az árak, minden fronton náluk. A fényképező csak 1 példa volt rá. És elhiheted nem sokkal kerül többe a cégnek egy RX100M6 mint az ősrégi RX100 as. Csak a haszonkulcs ugrott meg, nem kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#41) #96302336 válasza Permet Elek (#40) üzenetére


#96302336
törölt tag

A termelői árat, és a végfelhasználói árat nincs értelme összehasonlítani, ráadásul a fotós ipar egy egész speciális eset, ott sokkal hosszabb távon van futtatva a termék. A Sony pl. úgy csinálja, hogy piacon tartja a régebbi modelljeit is, miközben hozza az újabbakat. A fotós eszközök jó, ha kétévente frissülnek, ott nincs ez a nagy termék megújítási kényszer, ezen felül ha kijön egy új modell, még hosszú évekig lehet a régebbi szériákat is párhuzamosan venni, nincs leállás, mint a telefonok esetében. Objektívek esetében pedig még hosszabb a piacon tartási idő.

A telefonok esetében sajnos másnál is nagyon durván elmentek az árak, nem csak a Sonynál. Irreálisan magas árakra emelkedett minden, gyakorlatilag eljutottunk oda, hogy jobban megéri egy másfél-két évvel ezelőtti flagship-et venni, mint egy új középkategóriát.
A Sony a most kiadott középkategóriás telefonjaival gyakorlatilag tökön lőtte önmagát. Bár Ázsiában lehet némi piaca, mert ezek a böszme batár telefonok ott mennek, mert náluk a méret a lényeg. Lehet kompenzálnak :D De ott is ugyanolyan drága, és a kínaiak megeszik reggelire az árazás miatt. Nem adok sokat a telefonos részlegének, pedig nagyon szeretem a készülékeit. De kizárólag a flagship-eket, az alsóbb kategória az nagyon nincs rendben, elsősorban a barokkosan túlzó árképzés miatt.

(#42) Hopkins95 válasza lolal (#38) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ránéztem az árára árukeresőn és még mindig többe kerül, mint az újonnan megjelent Galaxy S10e. :Y Nem is értem, miért nem veszi senki... :DD

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#43) lolal válasza Hopkins95 (#42) üzenetére


lolal
senior tag

Mint mondtam én szolgáltatótól vásároltam ahonnan 150.000 forintért jutottam hozzá, ezelőtt 3 hónapja.
Egy Mi 8 áráért nem volt már rossz vétel... nemde ;) ?

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#44) Hopkins95 válasza lolal (#43) üzenetére


Hopkins95
addikt

Hááát...inkább a Mi 8 ;]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#45) lolal válasza Hopkins95 (#44) üzenetére


lolal
senior tag

Ezért ennyire ne legyünk heaterek :DDD :U . Szuper telefon ez az XZ3 , de független áron nem éri meg ez tény. Szolgáltatói keretek között abszolút versenyképes. :K

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#46) Hopkins95 válasza lolal (#45) üzenetére


Hopkins95
addikt

Komolyra fordítva a szót - így visszanézve az XZ3 tesztet - azt nem értem, hogy a Sony hogyan tudta elrontani ennyire az új Sony Xperia 10-et az XZ3-hoz képest. Kamerában pl. mintha az XZ3 jobb lenne, de lehet csak a szemem káprázik. :D

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#47) HarleyCustom válasza PowerBuldog (#3) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1 :K

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#48) lolal válasza Hopkins95 (#46) üzenetére


lolal
senior tag

Nem káprázik jobb is az XZ3 , de hát eleve nem egy ligában fociznak a srácok. Míg a 10 egy felső közép kategória lenne, (ha lenne), addig az XZ3 egy flagship. Ennek az Xperia 1 lenne / lesz :U :F az utódja... habár kitudja kiadja -e már a Sony. Korábban én is szkeptikus voltam velük szemben. Az utóbbi években (4-5) :DDD nem is volt tőlük semmim, aztán párszor a Telekom üzletben nyomkodtam az XZ3 at és végül megvettem. Megtetszett. Kamera tekintetében szép képeket készít, főkén nappal. Este, vagy rosszabb látási körülmények között már vannak bajok. Egy P30 vagy egy S10 azért jobban érti a dolgát e téren. De közel 3 havi használat után megvagyok vele elégedve. Isten igazából nem tudok rá panaszkodni. Kijelző ámulatba ejtően szép, hangok jók, kamera szép de van nála jobb ez nem vitás, a rendszer fluid, frissítések folyamatosan jönnek, a rendszer naprakész 9.0 szóval így jó az összkép. :K

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#49) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Gyakorlatilag az egész japán iparra jellemző ez a mélyrepülés főleg híradástechnikai termékek esetében.
Kína és Dél-Korea elhúzott mind technológia mind innovációban.
Mintha nem lenne elég képzett mérnök vagy a túl konzervatív felfogás. 80-90 es években sőt 2000-es évek eleje is gyakorlatilag minden high tech volt ami made in japan.....
Manapság meglátsz egy Sony vagy Panasonic TV-t ő az LG vagy Samsung nem jobb ?
Elgondolkodtató....
Az autóipar pld. ahol még mindig nagyon jók főleg a Toyota.
Illetve ott ahol nem kell akkora mértékű újítás pld. Makita gépek, Yamaha hangszerek, motorok stb.

[ Szerkesztve ]

(#50) Hopkins95 válasza lolal (#48) üzenetére


Hopkins95
addikt

Hopp tényleg, az fele annyiba kerül, akkor benéztem. :R

Amúgy a kamerán kívül szerintem is teljesen rendben van az a készülék. Sőt, mikor először olvastam a tesztjét, magam is meglepődtem az XZ3-on, hogy a korábbi Sonykhoz képest előrelépett kamerában.

Azért véleményem szerint ez a kapzsi árazás végeredményben meg fogja ölni a a Sony mobiljait. Van egy csomó konkurens, aki olcsóbban bizonyos dolgokban többet vagy jobbat nyújt.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.